Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2015 o 14:31, Lukasz924 napisał:

Da radę ktoś napisać amerykańskie albumy, który każdy słuchacz rapu winien znać?


Polecam sprawdzić sobie tę listę, od góry: https://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Hip+Hop&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries=
jakby nie patrzeć niemal w całości są to albumy amerykańskie(tylko polski Grammatik wyłamuje się z zestawienia) i stanowią dość dobry zestaw klasyków, starych i tych nowszych też.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu chyba nie wspominał o tej płycie, a na pewno jedna z ciekawszych w polskim rapie jakie ukazały się ostatnio.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOgab_kIovBZHmHdlGGN5tZ8EWtQV2Yy5

Świetnie przedstawiony klimat Warszawy (podobno), bardzo dobra narracja. Technika, flow kuleje, ale raczej nie przeszkadza. Taco został nazwany też jako PRO8L3M dla hipsterów i ciężko się z tym nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2015 o 16:09, Zauri napisał:

do pro8l3mu to mu lat świetlnych brakuje. dla mnie mocno asłuchalny typ.

Chodzi o klimat, pomysł na płytę który jest jednym z najciekawszych w ostatnich latach. Wiadomo do szerokiej publiki to nie trafi, ale przy zalewie kser ameryki Taco się wyróżnia mocno. Zaznaczyłem że ma niedostatki w warsztacie. Oskara flow też mocno kuleje, ale ma wielokrotne, jakie od czasów Wankza nikt nie miał i charyzmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 09:21, Hiraeth napisał:

Ostatnio zachwycam się kawałkiem - Bisz (B.O.K) - Trainspotting. Tekst jest mega.

Polecam cala plyte bo nie tylko ten jeden kawałek jest mega:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.polskieradio.pl/9/319/Artykul/1413676,Rasmentalism-czyli-hiphop-w-studiu-im-Osieckiej o taki hibob walczyłem. Oprócz "żartów" Rasa wszystko tu zagrało. Bardzo fajne wejścia Tomsona, Sariusa, Queby czy przede wszystkim Sławków. Płyty jeszcze nie sprawdzałem i wątpie żeby przebila ZMNH ale i tak będzie czołówka. Ogólnie zarówno w Polsce, jak i Stanach 2015>2014 już na ten moment. Bo u nas jeszcze mocne płyty Sławów, Queby, KęKę czy po jakichś 10 latach na prawdę dobra płyta od Ostrego. Bardzo dobra płyta Ducha i PTK.

A w Stanach no to nie ma co gadać bo co to zrobili Kendrick (najlepiej oceniana płyta rapowa na metacriticu w historii, na wczoraj 97) czy Yelawolf (w końcu zrobił to co chcę, a nie to co mu wcześniej narzucała wytwórnia i znowuż jest pięknie jak na Arena Rap) to jest klasa. A dodatkowo już wyszły bardzo mocne rzeczy od Earla Sweatshirta, Drake''a czy Lupe Fiasco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były rozdawane Fryderyki, fajnie że hip hop do nich wrócił, ze swoją kategorią. Jednak nominacje i wygrany to trochę nieporozumienie. Obecność tam Tedego, a zwłaszcza Rycha to pomyłka. Podobnie jak wygrana Skrzypka. Kartagina to dobra płyta i pierwsza słuchalna od TDD ale jednak było sporo lepszych. Na nominację zasłużyli sobie Mes i Sokół, ale obok nich powinien być na pewno Rasmentalism ze swoim debiutem. Ja bym tam dał B.O.K i Włodiego jeszcze.

http://www.cgm.pl/aktualnosci,40143,fryderyk_dla_ostrego_wybor_z_lenistwa_komentarz_karola_stefanczyka_,news.html - Stefańczyk tym razem bardzo spoko, nie skompromitował się jak w felietonie o forum ślizg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 13:32, hammerfall87 napisał:

Może ktoś mi polecić coś równie ciekawego jak twórczość fisza i łony ?

Dużo rzeczy jest równie ciekawych. Tekstowo na pewno Bisz i B.O.K, Jimson, Mroku. Jak chcesz z przymrużeniem oka, wesołe teksty to na pewno Dwa Sławy, ale coś ze starszych rzeczy, najlepiej Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową albo Muzykę Kozacką. Może Zioło trochę, bo też tam sporo dystansu i dużo celnych spostrzeżeń.

Zależy czego szukas dokładnie, bo dla mnie w rapie jest wiele równie ciekawych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SB Mafija vs Śliwa

https://www.youtube.com/watch?v=4t3rTGmdpdo - Diss Solara i Białas w sumie na ich poziomie, na takiego wacka jak Śliwę wystarczy. Jego odpowiedzi nie dodaję bo nie warto słuchać, jest tylko troszkę lepsze od dissu Kałena na Teta.
Ogólnie SB wygra bez żadnych wątpliwości pierwszy beef. Enson zjadał TomBa, Laik zjadał Solara, PeeRZet zjadał Białasa i TomBa, beefu z Deysem przez te ich półgodzinne kawałki nie oceniam, ale wiem, że słuchanie przez 5 minut TomBa jest zbyt trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować