Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2006 o 17:34, BlackBomb napisał:

Kogo wolicie(z tych 4):
1. X-zibit
2. 50 cent
3. Eminem
4. Ludacris


Zdecydowanie X :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 08:28, BlackBomb napisał:

Wie ktoś kiedy leci tramwajówka na MTV? I kiedy wyjdzie nowa płytka 52?

Co do tramwajówki najblizszą masz 30 czerwca o 15:00 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątek coś umarł, jakby nikt tu już rapu nie słuchał :].

Dla fanów Outkastu dobra wiadomość. 22 sierpnia wychodzi ich kolejny album "Idlewild", a już dziś możemy posłuchać singla Mighty O - http://www.outkast.com/

Cóż, w moim mniemaniu Outkast to jeden z najlepszych zespołów rapowych, biorąc pod uwagę jego cały dorobek. Z jednej strony każda ich płyta to jaki nowy eksperyment, z drugiej można liczyć, że będzie to porządna dawka wysokiej klasy muzyki - muzyki w pełnym tego słowa znaczeniu, bo panowie Andre i Big Boi rzadko bawią się w bitowe dyrdymały. Wystarczy posłuchać "So Fresh, So Clean", "Whole World", "Ms Jackosn" czy "Southernplayalisticadillac", żeby przekonać się, że to "muzyka" a nie sucha nawijka.

Apropos Outkastu - oglądając dziś angielskie MTV Base (nie mylić ze zwykłym MTV - tutaj króluje czrna muzyka zamiast sitcom''ów) natrafiłem na ciekawy teledysk kawałka Trans DF Express zrobiony przez niejakie "Dungeon Family". Nie znam się fenomenalnie na rapie, ale o czymś takim nie słyszałem - a tam duza grupa raperów, którzy widać, że nie od dziś są w temacie.
Jak się okazało DF to cała rodzina związana z Oukastem, z których część mogliśmy słyszeć w ich kawałkach np. Killer Mike (Whole World), Big Gipp Cee-lo (Git Up, Git Out), Sleepy Brown (Spottie Ottie Dopaliscious). Przyznam, że jestem pod wrażeniem, bo DF jest nadal aktywne i fajnie, że rozwija się taka gałąź porządnego rapu z ludźmi, którzy wiedzą o czym chcą śpiewać i jest to coś więcej niż ociekający złotem pimp.
Tak samo jak wiecznie żywe De La Soul czy A Tribe Called Quest - to w sumie takie amerykańskie Kalibry 44 :).

Polecam wszystkim taką muzykę i jestem przekonany, że spodoba się ona tym, którzy dotychczas rapu nie słuchali albo mają przed oczami niezbyt chlubnych reprezentantów tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2006 o 17:34, BlackBomb napisał:

Kogo wolicie(z tych 4):
1. X-zibit
2. 50 cent
3. Eminem
4. Ludacris


Jak dla mnie to kolejność => Xzibit > Luda > Em > 50 ... chodz wszycy mają spko kawałki.

Dla fanów polskiego HH, ostatni beef i chyba jeszcze trwa ... Tede vs Płomień 81, Nowator, Lerek i Teka ... więcej tu => http://www.rapgra.com/news/news.php?id=2656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, coś dawno nic o nich nie było słychać. Może być ciekawie. Masz może więcej info, może jakieś featuringi ciekawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 00:45, Dante Dy`nei napisał:

No, coś dawno nic o nich nie było słychać. Może być ciekawie. Masz może więcej info, może jakieś
featuringi ciekawe ?


Wejdź na stronę i zobacz :). Szczerze mowiąc nie wiem, ale zapewne pojawia się kolesie z opisywanego Dungeon Family - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dungeon_Family (tak jak na Speakerboxxxie)

A długo o nich nie było słychać, bo Andre zajęty był nagrywaniem płyty. A z drugiej strony ich podwójny album wyszedł ledwo 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś kiedy się pojawi ten teledysk (kreskówka) w którym pod postacie rysunkowe będą podkładali głos znani raperzy? Coś takiego było we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 08:55, BlackBomb napisał:

A wie ktoś kiedy się pojawi ten teledysk (kreskówka) w którym pod postacie rysunkowe będą podkładali
głos znani raperzy? Coś takiego było we Francji.


http://www.mtv.pl/article/226394_Ziomek_w_Pakamerze.htm => tutaj masz wszystko. Mówieli też ostatnio o tym właśnie na MTV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:47, Michalina napisał:

a co ma grać za darmo ? Jeśli ma okazje zarabiać to niech to robi, a reprezentuje biede tym,
że pokazuje ludziom ich problemy, stara sie jakoś pomóc. A to, że mu za to płaca to niech ma.
Ja się nikomu do kieszeni wtrącać nie będe ! ;-P


Dziwne to trochę, ponieważ na mój skromny gust to on kłamie, a nie pomaga ludziom.
Reprezentuje biedę ze złotym łańcuchem na szyi ? Pomaga ludziom w biedzie ? Niby jak ?
Jak ktoś będzie biedny i zobaczy jego clip to mu nic to nie pomoże, jedynie się zaśmieje, jak gość rozumie słowo "bieda". Ten utwór wg mnie to jak kula w płot, jednak jeżeli fanom się podoba, to nie wiem jak to ocenić.
A może on próbuje wcisnąć kit, że naprawdę jest biedny ?
Chyba nigdy go nie zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle, że chodzi raczej o to o czym śpiewa, a nie jak wygląda (chociaż nie wiem, bo nie go nie słucham).

Takie małe pytanie. Czy ktoś potrafi zliczyć ilość wykroczeń, jakie dokonał DMX. Jest to chyba najbardzie nielubiany przez policję raper. A ostatni jego wyczyn => http://www.rapgra.com/news/news.php?id=2677

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:12, Dante Dy`nei napisał:

A ja myśle, że chodzi raczej o to o czym śpiewa, a nie jak wygląda (chociaż nie wiem, bo nie
go nie słucham).


Ważne jest jak się ubiera, ponieważ jak reprezentuje biede, to nie może raczej nosić złotego łańcucha.
A jak już musi (bo podobno w rapie tak trzeba) to jaki jest cel gadania bez sensu ?
Ten tekst ma jakiś sens ? Ja bym chciał tę jego biedę, byłbym wdzięczny jakby mi to ktoś wyłtumaczył.
Wciąż nie dowiedziałem się, JAK on pomaga ludziom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo, słyszał ktoś nową płyte Eldoki : Eldo/Bitnix "Człowiek, który chciał ukraśc alfabet" ?
Bez kitu rewelacja. Po raz pierwszy w polskim hiphopie bity są tworzone na sprzęcie i na prawdziwych instrumentach a nie na programach komputerowych. Genialne podkłady stworzone przez Bitnix, refleksyjne teksty Eldo... Prawdziwa poezja.
Naprawdę wszystkim polecam tą płyte, po prostu super.
Ostrzegam jednak, że nie jest to muzyka rozrywkowa... :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Znam, ale wolę Eternię :)
Chyba lepsza lirycznie, bardziej podobają mi sie teksty z poprzedniej płyty.

A btw, słyszeliście o beefie TEDE''go z Płomieniem? Zapraszam na hiphop.pl, ściągnijcie i posłuchajcie kilku dissów, bo warto :)
Wg mnie wygrywa Płomień, ale TEDE też nie pozostawia wrzutów bez ripost.
Knebel w Pysk, Kiedy Powiem na Osiedlu, 3 Korony, 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 02:07, Budo napisał:

A btw, słyszeliście o beefie TEDE''go z Płomieniem? ...


Ehh, kto by nie słyszał ... no chyba ze sie rapem nie interesuje. Jeżeli chodzi o beef, to jestem po stronie Tedego. Dobił mnie natomiast Nowator, wkręcając się w to wszystko, żal mi gościa ...

BTW. Chyba nawet pisałem o tym beefie parę postów wyżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie zwróciłem uwagi. Ale Nowator to zwała, ogólnie nieco w tym swoim dissie sie w beacie nie miescił xD
No cóż, wg mnie wygrywa Płomień, niezłe wrzuty walili w związku z Vivą, Staszkiem, ciuchami, złotem itd :)
A Tede w zasadzie nic nie wymyslił ciekawego, a tekst że Vivy na niego nie stac, to już w ogóle był niezły xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 14:28, Budo napisał:

No cóż, wg mnie wygrywa Płomień, niezłe wrzuty walili w związku z Vivą, Staszkiem, ciuchami,
złotem itd :)

Pezet z pewnością jest zwycięscą tego beefu, ale niestety w parze z Onarem(który się nie popisał, szczególnie jego inteligentna wypowiedź na początku "Kiedy powiem na osiedlu" chyba nie wymaga komentarza?) przegrali potyczkę...

Dnia 06.08.2006 o 14:28, Budo napisał:

A Tede w zasadzie nic nie wymyslił ciekawego, a tekst że Vivy na niego nie stac, to już w ogóle
był niezły xD

Tede ma na pewno najlepszy kawałek a mianowicie "3 Korony" i chyba jednak zaprezentował ludziom, że podchodzi do tego wszystkiego z dystansem, że jest to dla niego zabawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może klip Chamillionarire - Ridin'' ??? Widziałem go ostatnio i dla mnie mega wypas :) Nareszcie jakiś inny styl ;]
Jak macie ten klip to wrzućcie na rapida lub megaupload ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować