Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 14:18, Dante Dy`nei napisał:

Ehh, kto by nie słyszał ... no chyba ze sie rapem nie interesuje. Jeżeli chodzi o beef, to
jestem po stronie Tedego. Dobił mnie natomiast Nowator, wkręcając się w to wszystko, żal mi
gościa ...


Co ty gadasz - Nowator jest nowym mistrzem, za rok idzie na WBW ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem ostatnio nowe płyciwo DMXa "Year of the Dog AGAIN". Muszę powiedzieć że płytka całkiem udana, fajny kawałek z Busta Rhymes oraz bardzo klimatyczny kawałek "Lord give me a sign"
Jak dla mnie całkiem udana płytka, choć po powrocie DMXa spodziewałem się jednak więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z polskiego hip-hopu według mnie najlepszy jest DonGuralEsko, ma niesamowite teksty na świetnych bitach. Jego najlepszy album to Opowieści Z Betonowego Lasu, Drewnianej Małpy Rock jest już trochę gorszy a mixtape Jointy, konserwy, muzyka bez przerwy niestety najgorszy (ale i tak dobry).
Drugim w kolejności jest O.S.T.R. ale w jego przypadku też im starsza płyta tym lepsza.
Ostatnio zacząłem słuchać Ramonay 23 i chyba będzie to mój nr 3 ;)
Trzeba też wspomnieć takich składach jak: Kaliber 44, Grammatik, Eldo, Łona, Trzeci Wymiar, WWO, Pezet, Abradab, stary Tede, Paktofonika i 5-2 Dębiec (nie, nie zapomniałem o Peji ;p ).

Jeśli chodzi o zagraniczny hip-hop to napewno Cypress Hill i 50 Cent mają egzekwo pierwsze miejsce, a dalej będzie DMX, Method man, Red man, Dr. Dree and old Snoop Dogg.

To byłoby na tyle.
BTW: Czy ktoś już słyszał jakieś kawałki z mixtape DJ Hen & DJ Face - Brrrudne poludnie?
Ja jeszcze nic o tym nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co ty 50 cent na pierwszym miejscu? Chyba żartujesz :P Bez sprzecznie X lub chociaż DMX jest dużo lepszy od niego :P W sumie u niego bity tylko mi się podobają i sporadyczne teksty jak BEG FOR MERCY, ale to z G UNIT a nie solowy kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bardzo obszernej dyskografii 50 Centa znajdzie się kiklanaście naprawde dobrych piosenek, nie mówię tutaj o np. In Da Club czy Candyshop, tylko o mniej znanych takich jak: Get In My Car, Eye For Eye, Piggy Bank, Salute U, Short Stay, G-Unit, Poppin'' Them Thangs, U Not Like Me, Lap You Down, God Gave Me Style, Position Of Power, Your Life''s On The Line, Gotta Make It To Heaven, Heat, Many Men, Wanksta, Power Of The Dollar, I''m Supposed To Die Tonight, My buddy, Betta Ask Somebody...

Wybrałem te piosenki z siedmiu albumów jakie mam i jak dla mnie wszystkie są warte przesłuchania. Jak naprawdę lubisz czarną muzę to większość, lub chociaż kilka powinno ci się podobać.

Co do DMXa to znam tylko kilka naprawdę dobrych: Crossroads, We Right Here, X Gon Give It To Ya, Lord Give Me A Sign i Who We Be... Już po ilości widać na pierwszy rzut oka kto jest lepszy ;)

Jak możesz to podrzuć tu kilka innych dobrych tytułów DMXa i X-zibita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe i widzisz podstawowy błąd bo muzyki nie ocenia się po ilości :) JAKOŚĆ - to się liczy :)
Wieczorkiem wrzucę jakieś tytuły bo teraz nie mam za bardzo czasu, a z takich co mi się najbardziej kojarzą to "Bout to Blow", "Where the Hood at", "Bring the Noise", "Dogs out", "Number 11", "You could be Blind".
A to tylko "troszkę jego utworów z 4 SOLOWYCH płyt :)

A wiele kawałków które zamieściłeś jest razem z ekipą G-Unit :) Więc za to że są dobre nie decyduję tylko 50.

A jeśli jarasz się czarną muzą to polecam z całego serca: ICE CUBE o którym o dziwo zapomniałeś :| Nie wiem czy to przeoczenie, ale dla mnie nie wybaczalne :P Tak samo Ja Rule, Ludacris i paru innych przeze mnie nie wymienionych, ale cenionych :)

Co do polskiego HH to zgodzę się że donGURALesko rządzi w każdym calu, tak samo Wall-y ale coś nie wydaje płyt K.A.S.T.Y, tylko włóczy się po imprezach :)
Z ostatnich płytek polecam SKAZANYCH NA SUKCEZZ (PIH i Pyskaty) oraz nową (w sumie teraz starą :)) płytkę Tedego ESSENDE MYLLFON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde zapomniałbym o tym, jakże ważnym dniu! Temu człowiekowi trzeba oddać należny mu szacunek, zasłużony w 101% Szkoda że nie ma już go między nami :( +++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , znacie jakoś strone o Rapie , Hip - Hopie ale nie polskim tylko amerykańskim.
Taka najlepsza strona , ciekawostki , nowe wydane single itp wiecie oco mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszke biedna ta stronka :) tak na pierwszy rzut oka , ale dzięki za pomoc.

Tak zapytam jakich wykonawców słuchacie.
Ja oczywiście fan 50 Centa , Lil Wayne , i cała reszta zgrai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle? A Abradab, DonGuralesko, Pięć Dwa Dębiec, WSZ to nie szczególni? A poza tym PL hiphop jest dobry, ale nie najlepszy. Jest na równi z amerykańskim i francuskim. To oczywiście moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski HH, JEST NAJLEPSZY bo taki kraj jak Polska zaistniał HipHopem za granicą.
Widzałem kiedyś klipy polskiego HH na niemieckich kanałach, widziałem recenzję polskich płyt na słowackich i czeskich stronkach!
Ludzie jest jakiś inny kraj oprócz Stanów który ma tak rozwiniętą scenę HH? Nie sądzę :)

A pozatym zapomnieliście o tylu ludziach w polskim HH że wstyd :| Green Team (pewnie nikt nie zna ?), W bloku ukryty, Emade, Skazani na Sukcezz, PIH, Chada, Wzgórze, Intoksynator, JWP, Deluks, MorWA, KASTA, K44 (już 10 lat stuknęło od ich płyt), PFK, Pokahontaz, Killaz Group, Medi Top Glon, MyNieMy, Element, NumerRaz, Fu, Olsen, Onar, Pezet, Tede, Pono, VETO, Żurom, Żusto%, WNB, Borixon, Lui, Fenomen, WWO i napewno o kimś zapomniałem, a do tego dochodzi jeszcze Underground :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was słucha Styles of Beyond? Kapitalny duet MCs z Los Angeles, California - Ryu&Tak, bity robi DJ Cheapshot, który też należy do zespołu a producenemt Vin Skully. W sumie kwartet :P

Robią świetny, undergroundowy a nawet laternatywny rap :). Polecam!!! Można legalnie ściągnąć kilka ich mp3, podam wam linki do kilku utwórów:

1) Megadef z płyty Megadef - http://spytechrecords.com/media/audio/megadef/Artist%20-%20Megadef.mp3

2) Superstars z płyty Megadef - http://spytechrecords.com/media/audio/megadef/Artist%20-%20Superstars.mp3

3) Easy Back It Up z płyty 2000 Fold - http://spytechrecords.com/media/audio/2kfold/Styles%20of%20Beyond%20-%20Easy%20Back%20It%20Up.mp3

4) Very Special People The Real z płyty "Megadudical" - http://spytechrecords.com/media/Very%20Special%20People%20-%20The%20Real.mp3

5) Nine Thou - http://www.fatguyinc.com/sob/download.php?site=1&filename=sob-ninetho(sobcentral).wma

Podałem wam odrazu linki do plików dla ułatwienia :). Ale jakby wam się spodobało to właźcie na

a) http://spytechrecords.com/av.html
b) http://www.fatguyinc.com/sob/downloads.php

Macie tam tego więcej. Przypominam - to legalne mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 19:32, BlackBomb napisał:

Tylko tyle? A Abradab, DonGuralesko, Pięć Dwa Dębiec, WSZ to nie szczególni? A poza tym PL
hiphop jest dobry, ale nie najlepszy. Jest na równi z amerykańskim i francuskim. To oczywiście
moje zdanie :)


Tych dwóch pierwszych nie cierpię ( typowy radosny hip hop ), 52 dębiec kiedyś słuchałem, ale teraz nie podobają mi się jego kawałki, a WSZ hmm... no cóż... że tak powiem preferuje inny styl hip hopu. ;) O.S.T.R, Pono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 21:22, Seqiu napisał:

WSZ hmm... no cóż... że tak powiem preferuje inny styl hip hopu. ;) O.S.T.R, Pono.


Chodziło mi o tego WSZ przed 2002r. No,ale ok. A jaki styl lubisz? Najlepiej podaj jakieś kawałki ostrego (mam wszystkie płyty, więc posłucham), ale i tak Komix the best! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować