Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2005 o 21:18, Golem napisał:

Jedyne co mam do powiedzenia na temat hip-hopu to...

GORILLAZ

Jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, wyjątkowy, najlepszy.
Jedyny dobry (i zarazem najlepszy) hip-hop.

Sam jesteś niepowtarzalny.Jedyny niepowtarzalny zespół to k44(do wydania 1 puyty i pfk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:50, M46 napisał:

Sam jesteś niepowtarzalny.Jedyny niepowtarzalny zespół to k44(do wydania 1 puyty i pfk)


Owszem, owszem jestem niepowtarzalny.
Zresztą czy to co ty napisałeś o Kaliberze, wcale nie przeczy mojej tezie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:49, Arar napisał:

mam pytanko czym różni się rap od hip-hop''u? Kiedyś słyszałem że rap to muzyka a hiphop to kultura. Czy to >prawda?

Dokładnie, na hip hop składa się np. breakdance, beatbox, freestyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G.. prawda :| chyba tylko dzieciak z podstawówki potrafi napisać, że hh to breakdance, graffiti itd. a rap to muzyka :| tak samo piszą, iż hh to kawałki ze śpiewanymi refrenami, a rap jest bardziej twardy, gówno prawda. nie ma jednoznacznej róznicy pomiędzy hip hopem a rapem, każdy interpretuje to jak chce. Śmiać mi sie chce jak czytam te wasze teksty o hip hopie :| 5 lat w tym siedze i co nieco wiem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:12, zergh napisał:

G.. prawda :| chyba tylko dzieciak z podstawówki potrafi napisać, że hh to breakdance, graffiti
itd. a rap to muzyka :| tak samo piszą, iż hh to kawałki ze śpiewanymi refrenami, a rap jest
bardziej twardy, gówno prawda. nie ma jednoznacznej róznicy pomiędzy hip hopem a rapem, każdy
interpretuje to jak chce. Śmiać mi sie chce jak czytam te wasze teksty o hip hopie :| 5 lat
w tym siedze i co nieco wiem :|

To prawda, że różnica przez błędne używanie tych słów zaciera się, ale skoro się tak zbulwersowałeś to może napisz czym się wg Ciebie różni hh od rapu? I uważasz że 5 lat to dużo? Pamiętasz jedynie czasy Paktofoniki a ta już korzystała z patetntów innych składów i wcale pionierem nie była(oczywiście nie ujmując jej nic). To co ma się Twoje 5 lat do 25 lat niektórych ludzi panie znawco? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nazywa ten gang do którego należy Ice-T,Snoop Dogg i Afroman?Było o tym gangu w poprzednim CKM''ie,ale zapomniałem jak sie ten gang zwał i nie mam pod ręką tego CKM''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś może o beefie pomiędzy PiHem a Dużym Pe? a i do zergha: chyba właśnie mało wiesz i mógłbyś posłuchać kawałku Dużego Pe "Errata do Post Scriptum" końcówka sama, po ang. mówione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, nie wie ktoś skąd można ściągnąć beaty? najbardziej szukam beata do Jak to Jest Mesa (diss na Meza, bardzo dobry). właźcie na stronke Ostrego i w Downloadzie posłuchajcie jego freestyle''i. z amerykańskiego polecam Mobb Deep - Shook Ones Part 2 ( nutka już można powiedzieć oldsqlowa, mimo to mało moich znajomych ją słyszało), zarombisty beat ma HG - Styl warszawskich ulic. z dissów gorąco polecam szczególnie PiH - Co!!! i PiH - Nie wiesz co spotka cie jutro (a wogle to cały jego beef z Dużym Pe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie tak oburzac na wydzielenu rapu od hh! Zwłaszcza że nie ma jednolitej odpowiedzi! A jak ktoś sie "wymądrza" że "hh to breakdance" to g... prawda to może by oświetlił nam droge?

Dobra ale odświeżam ten wątek w innym celu.
Co sądzicie o płytach Ascetoholix i Fisza? Mam zamiar sobie coś kupic tylko nie wiem co! Poradzcie! PS. preferuje styl a''la Paktofonika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 20:13, Arar napisał:

nie ma co sie tak oburzac na wydzielenu rapu od hh! Zwłaszcza że nie ma jednolitej odpowiedzi!
A jak ktoś sie "wymądrza" że "hh to breakdance" to g... prawda to może by oświetlił nam droge?

Dobra ale odświeżam ten wątek w innym celu.
Co sądzicie o płytach Ascetoholix i Fisza? Mam zamiar sobie coś kupic tylko nie wiem co! Poradzcie!
PS. preferuje styl a''la Paktofonika

Te ziomek kup ze płytę kapela wuja zdzisia to jest coś a tak na serio to hemp gru zip skład molesta evenement małolat&ajron to jest prawdziwy hip hop pełną gębą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 14:43, fenuks123 napisał:

Te ziomek kup ze płytę kapela wuja zdzisia to jest coś a tak na serio to hemp gru zip skład
molesta evenement małolat&ajron to jest prawdziwy hip hop pełną gębą


Daj spokój to lipa.

Arar----> polecam Ci Fisza, Ascetoholix to dno wg mnie, Fisz ma fajne teksty. Ale w jego kawałkach jest specyficzna muzyka, przesłuchaj sobie zanim kupisz i zobacz czy Ci sie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 14:46, Budo napisał:

Arar----> polecam Ci Fisza, Ascetoholix to dno wg mnie, Fisz ma fajne teksty. Ale w jego
kawałkach jest specyficzna muzyka, przesłuchaj sobie zanim kupisz i zobacz czy Ci sie spodoba
:)


no właśnie zastanawieałem sie czy fisz ma wszystkie swoje kawałki takie jak "Polepiony", "Tajemnica"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 14:56, Arar napisał:

no właśnie zastanawieałem sie czy fisz ma wszystkie swoje kawałki takie jak "Polepiony", "Tajemnica"


Zależy która płyta, mi sie osobiście wszystkie podobają, ale każda ma inny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 14:58, Budo napisał:

Zależy która płyta, mi sie osobiście wszystkie podobają, ale każda ma inny klimat.


zastanawiałem sie nad "polepionymi dźwiękami"
Wiecie może czy Pokahontaz ma w planach drugą płytke w najbliższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:49, Arar napisał:

mam pytanko czym różni się rap od hip-hop''u? Kiedyś słyszałem że rap to muzyka a hiphop to
kultura. Czy to prawda?

Ziomek, hip hop dzieli się na trzy dziedziny rap graffiti i rap kapewu nie musisz dziękować za wyjaśnienie elo lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 09:39, paweusz napisał:

Irytuje mnie, że niektórzy polscy hiphopowcy próbują naśladować czarnych raperów z zachodniego
wybrzeża-Bezele np. tak robi...Oni nie są czarni i nie będą



Jak poleją się czokoladą,to może.....
Ale ja i tak wole cypress hill.
Ziomale WYMIATAJĄ.
Psychorap kalibra też dobry,właśnie go słucham!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 09:39, paweusz napisał:

Irytuje mnie, że niektórzy polscy hiphopowcy próbują naśladować czarnych raperów z zachodniego
wybrzeża-Bezele np. tak robi...Oni nie są czarni i nie będą


Eminem też jest bielszy niż biały a ''uprawia'' West Coast, czyli styl a''la Dr. Dre, 2PAC (patrz. Death Row).
Ale zgodzę się co do bezeli. Na siłe stylizują się na amerykańskich ''nigga~''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować