Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Własne studio...widać,że bierzecie to na poważnie :) Teraz tylko czekać na "Nawracam rapem" nagrane w prawie profesjonalnych warunkach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:40, kedzior141 napisał:

Za ile gdzieś tak można dostać w miarę dobry gramofon? Taki na którym już by coś się
dało zrobić?:)

100-200 zeta. Tylko z tego co wiem, to Ty chyba nie nagrałeś jeszcze ani jednego kawałka... Lepiej najpierw trenuj przy majku, a nie kupuj gramofon... Ale jak tam sobie chcesz.

BTW: My zaraz po remoncie studio, zbieramy kasę na jakiegoś dobrego Technicsa ^^ Teraz lecimy na Unitrze, skille można na tym szlifować, i nauczyć się czegoś, ale żeby zrobić coś naprawdę dobrego, musimy kupić coś lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę ;D. My takie coś też planujemy zrobić, ale dopiero w wakacje, teraz czasu żaden z nas nie ma (znaczy ja mam, ale ziomale nie mają ;P). Dlatego teraz już odstawiamy kasę, grosz do grosza, a będzie kokosza ;D. W wakacje pełną parą ruszamy.

A kawałek? Mi się podoba...tyle ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:44, Cesarro napisał:

Powodzenia życzę ;D. My takie coś też planujemy zrobić, ale dopiero w wakacje, teraz
czasu żaden z nas nie ma (znaczy ja mam, ale ziomale nie mają ;P). Dlatego teraz już
odstawiamy kasę, grosz do grosza, a będzie kokosza ;D. W wakacje pełną parą ruszamy.

W sumie to jak macie jakieś pomieszczenie, to nawet nie musicie kasy mieć dużo ;)
Wystarczy mieć dobre znajomości, ziomków i dobrą gadkę ;) My akurat pracowaliśmy w kilku miejscach, i na przykład, jakiś cement do remontu studia skminimy, i resztę też ^^ W sumie wydamy na wszystko jakieś 100, no góra 200 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:40, razormw napisał:

Własne studio...widać,że bierzecie to na poważnie :) Teraz tylko czekać na "Nawracam
rapem" nagrane w prawie profesjonalnych warunkach ;]



Za kilka dni wypuszczam :]
Czekam na skrecze i okladke od JrG :P

Nugg mowi ze plyta daje rade :P jako jedyny slyszal material :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 19:47, hate mastah napisał:

Nugg mowi ze plyta daje rade :P jako jedyny slyszal material :P

Bo daje rade, i to bardzo ^^ Bity żeś zajebiste dobrał, rymy są przekozackie.. Będzie kozacko :D
Teraz tylko ostanie szlify i możesz wydawać chyba ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, piwnica u kumpla, jak wy ;D. Albo poddasze u drugiego, jak ten się zgodzi...to by nam pasiło, bo lepiej ;P.
Cement też się znajdzie itd. Z tym problemu nie ma, ale kasa zawsze potrzebna, a z tym zawsze też problem jest ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie ja już nie mogę :P Jestem najmłodszy w tym temacie, robię bity w FL więc do nagrywki jestem gotowy, a tu nie mogę nagrywać bo kumple maja mutacje :P Staram się wyczekać aż będą mogli a tu ciągle wy macie nagrywki... Ja też tak teraz chcęęęęę :P... Resztkami sił wyczekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:22, Robek 009 napisał:

Luuudzie ja już nie mogę :P Jestem najmłodszy w tym temacie chyba, robię bity w FL więc
do nagrywki jestem gotowy(...)

I co? Myślisz że jak robisz bity to jesteś gotowy do nagrywek...? Lepiej trenuj dużo przy majku, naucz sie wszystkiego dobrze, i dopiero mów że jesteś gotowy coś nagrać. Gdybyś wiedział ile będziesz nagrywał pierwszy kawałek, to byś się zdziwił... Umiesz masterować kawałki? Usuwać szumy, popy? Jeśli nie, to długa droga przed Tobą niestety. Nie to że chcę Cie zniechęcić, ale po prostu, jak nagrasz kawałek, a nie będziesz umiał robić masterki i dziesiątek innych rzeczy, to zrobisz gówno a nie dobry kawałek. Na koniec powiem, że my, TSM, nagrywaliśmy pierwszy kawałek około tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przyznaje. I ja nie przestaje się uczyć, ja ciągle trenuję i chyba coraz lepiej mi wychodzi ;) Dzięki za rady ;) Wiem ze na początku nie bedzie łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:32, Robek 009 napisał:

Masz rację, przyznaje. I ja nie przestaje się uczyć, ja ciągle trenuję i chyba coraz
lepiej mi wychodzi ;) Dzięki za rady ;) Wiem ze na początku nie bedzie łatwo.

Trenuj zawsze jak masz czas. Nagraj coś dopiero jak będziesz pewny że umiesz już wszystko, i że zrobiłeś tyle na ile Cie stać. Jeśli będziesz miał dobre chęci, i poświęcisz temu dużo czasu, to będzie dobrze. Przyznam że ja sie na początku.. no opierniczałem się po prostu, i teraz jest tego skutek. Nie nawijam bo nie wyćwiczyłem flow, ale Hejt jest na tyle dobrym ziomkiem, że chciał żebym nagrywał w TSM, więc rozkminiał różne opcje, aż wymyślił to że można kupić gramofon ;) I tym sposobem jestem nadal w TSM.

I jeśli chcesz żeby Ci wszystko dobrze wychodziło, pogoń kumpli, niech wezmą się za siebie, i zacznijcie trenować. Dopiero kiedy będziecie pewni siebie, nagrajcie kawałek i puszczajcie go na początku znajomym, tylko takim którzy są naprawdę szczerzy, a wszystko potem pójdzie dobrze. Nie siedzę może w tym wszystkim jakoś długo, ale mam już jakieś swoje doświadczenie, i dobrze Ci doradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 19:43, NuGGet napisał:

100-200 zeta. Tylko z tego co wiem, to Ty chyba nie nagrałeś jeszcze ani jednego kawałka...
Lepiej najpierw trenuj przy majku, a nie kupuj gramofon... Ale jak tam sobie chcesz.


Fakt, ciągle jeszcze nie nagrałem żadnego kawałka, ale to chyba nic nie szkodzi gdy chcę skreczować.
Najpierw nagram kawałek, później rozejrzę się za gramofonem.

Hejt
A Twoją płytę będzie można za free z internetu pobrać tak? Chętnie przesłucham jeśli tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:59, kedzior141 napisał:

Fakt, ciągle jeszcze nie nagrałem żadnego kawałka, ale to chyba nic nie szkodzi gdy chcę
skreczować.
Najpierw nagram kawałek, później rozejrzę się za gramofonem.

Popatrz na to, co pisałem Robkowi. Najpierw trenuj a nie zabieraj sie za nagrywki. W tym temacie ostatnio wkurza mnie to, że nagle wszyscy sie zajarali Rapem, a połowa z tych nowych w temacie nie rozumie kultury Hip Hopu.. Ludzie, najpierw trenujcie, rozkmińcie czy się do tego nadajecie, a potem róbcie coś w tym celu, żeby nagrywać. Nie mówię tego do tych, którzy są tu od dawna, bo oni wiedzą co i jak.

Dnia 23.02.2008 o 20:59, kedzior141 napisał:

A Twoją płytę będzie można za free z internetu pobrać tak? Chętnie przesłucham jeśli
tak.

To będzie nielegal, więc będzie można za darmo pobrać z neta. Ale z tego co wiem Hejt planuje zrobić kilka kopii na płyty i sprzedawać to nad czym się męczył, i czemu poświecił dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trenuję, narazie na ''sucho'' bez nagrywania, po prostu sobie rapuję sam dla siebie. Kupię mejka i wtedy będę pracował nad pierwszym kawałkiem.

Dnia 23.02.2008 o 21:08, NuGGet napisał:


>To będzie nielegal, więc będzie można za darmo pobrać z neta. Ale z tego co wiem Hejt planuje zrobić kilka kopii na >płyty i sprzedawać to nad czym się męczył, i czemu poświecił dużo czasu.

W takim razie ściągnę i przesłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:14, kedzior141 napisał:

Trenuję, narazie na ''sucho'' bez nagrywania, po prostu sobie rapuję sam dla siebie.
Kupię mejka i wtedy będę pracował nad pierwszym kawałkiem.

Najlepiej puszczaj sobie jakieś kawałki w winampie, i nawijaj razem z wykonawcą. Może to głupie, ale skutkuje ;) Tak możesz sobie wyćwiczyć nawijkę. Ja często nawijam przed kompem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Czy wiecie skąd można legalnie, za darmo pobrać jakiś instrumental Ostrego? Bardzo mi zależy.

NuGGet
Ja też tak robię;) Albo czasami jakiś tekst który pamiętam (np. Elda) śpiewam sobie z pamięci.
Skoro skutkuje to będę robił tak dalej, może głos sobie wyrobię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:42, NuGGet napisał:

> Trenuję, narazie na ''sucho'' bez nagrywania, po prostu sobie rapuję sam dla siebie.

> Kupię mejka i wtedy będę pracował nad pierwszym kawałkiem.
Najlepiej puszczaj sobie jakieś kawałki w winampie, i nawijaj razem z wykonawcą. Może
to głupie, ale skutkuje ;) Tak możesz sobie wyćwiczyć nawijkę. Ja często nawijam przed
kompem :)

A myslałem ze mam coś z głową ze tak robię :P A tu sie okazało że to pomaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 21:43, kedzior141 napisał:

Skoro skutkuje to będę robił tak dalej, może głos sobie wyrobię:)

Ale mnie to wkurza... Nie mów że ŚPIEWASZ, tylko że nawijasz :P Śpiewa to Akon itp. Jeśli chcesz robić Rap to nawijasz :P A tekstów w pamięci to mam setki, z pamięci umiem dużo kawałków nawinąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować