Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2008 o 19:55, Prince07 napisał:

Polecacie jakieś nuty Eldo?

Hmmm... w cholere i jeszcze troche ;p
Moje ulubione: 27, Więcej, Mędrcy z Kosmosu, Te Słowa, Inny Niż Wy, Ferajny, Spacer.
Szczególnie Spacer jest kozacki ;] Nic tylko wziąć słuchawki, nałożyć na łeb, i obejść cała Polskę ;] Zawsze jak gdzieś ide to ten kawałek mam w słuchawkach... ;] Kozacki jeszcze jest Grammatik,w którym jak pewnie wiesz jest Eldoka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:51, NuGGet napisał:

I widze trochę nowych ludzi do "naszego" tematu dołączyło, oby tak dalej ;]

Swieza krew potrzebna jest. ;P

Dnia 10.04.2008 o 19:51, NuGGet napisał:

Szacunek Ludzi Ulicy nie jest taki zły, ale tak jak kilka osób wcześniej, bardziej lubiłem starego Peję ;]

Nie wiem, plytki nie kupilem, slyszalem tylko single - SLU 3 litery i Szacunek ludzi ulicy (czyli tez SLU ;P). Pierwszym sie jaralem, drugi jakos mi nie podpasil- glownie przez imho zalosny refren. Wykrzyczane "Wiesz co się liczy?! Szacunek Ludzi Ulicy!!" srednio mi sie podobalo ;P

Dnia 10.04.2008 o 19:51, NuGGet napisał:

Ostry i Łona to kozak ;] "Kawa, moja wspaniała kawa, nikt zabierać jej nie ma mi prawa"

Lony nie sluchalem wiec sie nie wypowiadam, ale Adas faktycznie miszczu ;)

Dnia 10.04.2008 o 19:51, NuGGet napisał:

;] Ale polecam Ci jeszcze Gurala, to jest dopiero hardkorowiec ;p

Ba! Ale imho mixtape''y srednio mu wyszly- i "Manewry", i "Jointy, konserwy, muzyka bez przerwy" jakos mi sie nie podobaly. Co innego "DMR" (Cisza roxxxx) i "Opowieści z betonowego lasu". Przekozaki.

Bit z Guess who''s back zawsze mnie zabijal, zabija i zabijac bedzie- ja juz normalnie nie zyje.

Zas co do Leszka... Medrcy z kosmosu to moj ulubiony track od niego, zas Grammatik... nie jaram sie, ale Friko i Dedykowane czasem poslucham.

Rozwój kosztuje, to nie sklep wolnocłowy
Każdy wers nowy, każdy bit i scratch
Lecz, wielu jak sądzę, myśli, że błądzę
Pamiętaj, że tylko środkiem do celu są pieniądze
.


edit: domknij ten tag Jasiu poki mozesz ;PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:00, NuGGet napisał:

Kozacki jeszcze jest Grammatik,w którym jak pewnie wiesz jest Eldoka ;]


To własnie Grammatik nagrał najlepszą nute jaką słyszałem w życiu i to właśnie ją polecam całym sercem dla wszystkich którzy poznali czym jest smutek. Absolutny killer wszystkiego innego:

Grammatik feat. Fenomen - Każdy ma chwile:
http://abradab.wrzuta.pl/audio/rLX3CmOnPd/gramatik_fenomen_-_kazdy_ma_c hwile

Co do innych genialnych kawałków tego squadu:
Rozmowa:
http://pl.youtube.com/watch?v=fF01AmfwMUc
Nigdy więcej:
http://pl.youtube.com/watch?v=SO-3neHRl0w&feature=related
Czasem:
htt p://pl.youtube.com/watch?v=VdoNIdrelo4&feature=related
Nie ma czasu pomyśleć:
http://pl.youtube.com/watch?v=NGWB3F9V-gM

Te kilka kawałków powinno Wam wystarczyć póki co. Myślę, że Eldo jako solo-artist nagrywał słabsze rzeczy niż jak był jeszcze w Grammatiku. Może jednak to ja tylko mam takie uczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:47, Sekret Mnicha napisał:

http://pl.youtube.com/watch?v=vec_7MmkjOc

Słucham tego od 4 miesięcy. Stary rap jednak jest lepszy od tego co się teraz słucha.
To już nie to samo, te kawałki miały to coś że chciało się tego słuchać. A teraz jak
czegoś słucham to tydzień-dwa i już mi się nudzi. Oczywiście powracam do nich, lecz jednak
wole stary polski rap.

PS. Witam! :d



stare kawałki są najlepsze, bity i teksty chwytały za serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:23, Damian14BO napisał:

Swieza krew potrzebna jest. ;P

A jak ;p

Dnia 10.04.2008 o 20:23, Damian14BO napisał:

Nie wiem, plytki nie kupilem, slyszalem tylko single - SLU 3 litery i Szacunek ludzi
ulicy (czyli tez SLU ;P). Pierwszym sie jaralem, drugi jakos mi nie podpasil- glownie
przez imho zalosny refren. Wykrzyczane "Wiesz co się liczy?! Szacunek Ludzi Ulicy!!"
srednio mi sie podobalo ;P

Mi sie Reprezentuje Biedę podoba ;]Chociaż ten kawałek do peji obecnie nie bardzo pasuje. Za czasów Na Legalu, owszem, Peja był biedny, ale teraz... kiedy bierze 10 tysiaków za koncert, chyba pomyłka.

Dnia 10.04.2008 o 20:23, Damian14BO napisał:

Ba! Ale imho mixtape''y srednio mu wyszly- i "Manewry", i "Jointy, konserwy, muzyka
bez przerwy" srednio mi sie podobaly. Co innego "DMR" (Cisza roxxxx) i "Opowieści z betonowego
lasu". Przekozaki.

Mi sie Manewry podobają ;] "Jointy (...)" już nie tak bardzo, ale Manewry sa rozkozacozne w kosmos ;p Na grube melanże w sam raz ;] DMR - mistrzostwo ;D Pełen bauuuuuuuns ;D

Dnia 10.04.2008 o 20:23, Damian14BO napisał:

Bit z Guess who''s back zawsze mnie zabijal, zabija i zabijac bedzie- ja juz normalnie
nie zyje.

To też mistrzostwo :D W ogóle te stare bity sa kozackie ;] Choćby te od NWA.

Dnia 10.04.2008 o 20:23, Damian14BO napisał:

Zas co do Leszka... Medrcy z kosmosu to moj ulubiony track od niego, zas Grammatik...
nie jaram sie, ale Friko i Dedykowane czasem poslucham.

Friko to mój ulubiony kawałek Grammatika ;] Fajny ma klimat ten kawałek ;]

Yahooo
O taaaak, zapomniałem o tym kawałku. To jest nieziemski track po prostu ;] Za każdym razem jak mam doła, to go puszczam ;] Mistrzostwo w każdym calu, jeden z najlepszych kawałków w Polskim Rapie IMO ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś moze co sie stało z Ash''em..? był na pierwszej płycie grammatika, potem na pierwszej solówce Pezeta, a potem słuch o nim zaginął, wie ktos może co sie z nim dzieje..? podobał mi się i nadal podoba jego styl i flow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to Ash poprostu odszedł... Ja także lubiłem jego styl, dlatego światła miasta jest moja ulubiona płytą z klasyków, bo później grammatik bez Ash''a to już nie ten sam grammatik...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:33, MastAlol napisał:

Posłuchajcie sobie: http://pl.youtube.com/watch?v=kA7hRLLnIJo
To jest prawdziwa klasyka, wtedy umieli bawić się słowem :D Zajebista sprawa.
BTW: Założę się, że prawie nikt z Was ich nie znał wcześniej :P

Przegrałeś kolejny raz :P
Ja myślę, że "Rapper''s Delight" to powinni wszyscy znać ;-)
W ogóle jeden z pierwszych składów hip-hopowych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:01, Seqiu napisał:

Z tego co czytałem to Ash poprostu odszedł... Ja także lubiłem jego styl, dlatego światła
miasta jest moja ulubiona płytą z klasyków, bo później grammatik bez Ash''a to już nie
ten sam grammatik...;(


Szczerze to nie odczułem jakoś tego braku. Jedyne co kojarzyłem to to że jest tam Eldo i jakieś ziomki w tle. Nie da się jednak ukryć, że "Światła Miasta" to chyba najlepszy hip-hopowy zakup jaki zrobiłem. Cała płyta w sumie doskonała od deski do deski. Może też uważam tak przez to, że właśnie tam pojawiło się po raz pierwszy "Każdy ma chwile". Teraz w sumie z tego co widzę to płytka jest dużo warta. Ale nie ma opcji żebym ją sprzedał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to szkoda że Ash odszedł, naprawde doceniam bardzo chłopaka za jego styl i flow. A światła miasta z jego udziałem to kozak, szkoda ze teraz juz nie nagrywa z Juzkiem i Eldoką, szkoda ze w ogóle nie nagrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu się podziały wasze nawijki,
pytam się:
gdzie są te najostrzejsze linijki?
Czy już każdy dał z siebie wszystko?
Przecież z rapem w sercu
nie upadamy nisko.
Zawsze i wszędzie będziemy na wyżynach,
a kozackie bity
pomagają nam w rozkminach.
Ja zamieniam litery w słowa,
słowa w zdania,
zdania w wersy
aż do kawałka powstania.

Taki o fristajlik na dobranoc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 14:34, bojanzaw napisał:

11.04.2006r. - Proof...

RIP [*]

Dzisiaj jak wracałem z Hejtem z praktyk, to widzieliśmy Czarnego z NY ;p Poszła rozkmina żeby go zaprosić na płyte, ale wstydziliśmy sie podejść ;p A widać było że Raper ;p Kaniołka New York, szerokie spodnie, PIMP''owata bluza itp ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 14:45, NuGGet napisał:

> 11.04.2006r. - Proof...
RIP [*]

Dzisiaj jak wracałem z Hejtem z praktyk, to widzieliśmy Czarnego z NY ;p Poszła rozkmina
żeby go zaprosić na płyte, ale wstydziliśmy sie podejść ;p A widać było że Raper ;p Kaniołka
New York, szerokie spodnie, PIMP''owata bluza itp ;p


Hah xD Nie bać się, najwyżej by was zdissował ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2008 o 14:47, bojanzaw napisał:

Hah xD Nie bać się, najwyżej by was zdissował ;P

Ale wiesz co by było jakbyśmy mieli prawdziwego Czarnego Rapera na płycie? Hoho ;D
BTW: Hejt już Ci mówił, ja powtórzę, co do bitu itp, zgadamy sie po 12 kwietnia, jutro koncert,a po koncercie będziemy trzy dni nietrzeźwi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:30, NuGGet napisał:

Mi sie Reprezentuje Biedę podoba ;]Chociaż ten kawałek do peji obecnie nie bardzo pasuje.
Za czasów Na Legalu, owszem, Peja był biedny, ale teraz... kiedy bierze 10 tysiaków za
koncert, chyba pomyłka.


Oj nie rozumiesz do końca przesłania tego kawałka. "Reprezentuje biedę" jest numerem o przeszłości i pochodzeniu Rycha a nie o jego stanie majątkowym. Wsłuchaj się w lepiej w słowa a wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować