Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

/.../

Może go jeszcze dalej się obwinia za śmierć ojczyma i tak jakoś próbuje sobie radzić z tym , tak czci pamięć o nim . Mi to tak bardzo nie przeszkadza , ważne byle dobrą muzę nagrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 17:03, don Scovrone napisał:

Public Enemy? :P


No dokładnie to Flava Flav, ale i tak respect, że wiedziałeś. Do teraz myślałem, że większość ludzi słuchających rapu to zna, ale się przeliczyłem :)

BTW: Słuchał ktoś już płyciwa Tedego? Jak wrażenia, bo ja jeszcze swojego egzemplarza nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jakiś frajerzy z Empiku gdzieniegdzie szybciej dopuścili do sprzedaży "El Polako" i już jest w necie :/

Oświadczenie Gurala:

"Dziękuję tym kilku tysiącom odbiorców, którzy zamówili pre-order "EL POLAKO" z naszej
strony www.donguralesko.pl. Intencją naszą było uhonorowanie ich, jako pierwszych
odbiorców nowego materiału. Było to dla nas duże i pracochłonne przedsięwzięcie, w
które zaangażowałem się osobiście.

Następna, mniejsza część nakładu przeznaczona została do sprzedaży w sklepach EMPiK.
Niestety nieodpowiedzialna postawa pewnych osób, których tożsamość jest właśnie ustalana
spowodowała sprzedaż niewielkiej ilości materiału na trzy dni przed oficjalną premierą sklepową.
To kolejny smutny obraz składający się na całość "polskiej fonografii".

Niemniej jednak nadal zamierzamy utrzymywać bezpośredni kontakt z naszymi słuchaczami
i będziemy stawiać na dystrybucję bezpośrednią, jak to konsekwentnie czynimy od lat.
Niech holograficzne logo 5 Element naklejone na naszych płytach świadczy o najwyższej
jakości zawartości.

Tych, którym zależy na dobrej jakości muzyki, zapraszamy do składania zamówień
na naszej stronie www.donguralesko.pl. Dział wysyłek działa przez całą dobę, pakuje
i adresuje, tak aby wszystkie zamówienia wysyłane były na bieżąco. HALLA!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 12:39, HiSin napisał:

Mam takie pytanie czym się różni rap od hip-hopu?


Hip- Hop to cała kultura, na którą składa się m. in. rap :)

MastAlol: Płytka TEDEgo jest świetna :) Moim zdaniem zdecydowanie warto się zaopatrzyć.
Świetne bity, proste i bezpośrednie teksty TEDE- miód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wyjadaczy polskiego hip-hopu (mogę zaryzykować takie stwierdzenie?; Gural jeszcze niedawno mówił, że czegoś takiego nie ma, ale ja się nie zgadzam z nim). Skąd wzięło się powiedzenie "grubo" w znaczeniu "kozacko, wypas, itd"? Kto pierwszy go użył? Mnie kojarzy się to nierozerwalnie z Tedzikiem, ale może ktoś używał tego wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja dzisiaj wchodzę do Empiku żeby kupic Ścieżkę Dźwiękową Tedego a tu patrze, można już kupic nową płytę DGE , ja szykowałem się na nią w poniedziałek kiedy premiera powinna byc ;) a tak przynajmniej od razu Tedzika i DGE kupiłem :D ale nieładnie Empik zrobił wcześniej sprzedając płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam te dwie najbardziej oczekiwane płyty :]

Tede - ŚD - No cóż...spodziewałem się czegoś lepszego...tak mi się wydaje, że Tede jakby cofnął się technicznie...hmm, tak samo miałem duuuuuże nadzieje posłuchać nowego ponoć kozackiego producenta WDK i tu też jakoś się zawiodłem...nie widzę tam oryginalnych patentów, już takie bity były ! :P No ale jak teraz pozytywy, żeby nie było :P Teksty ma jak zwykle dobre no i pomysły też, choć spodziewałem się więcej gości...heh mocne 4.

DGE - El Polako - No i właśnie na to czekałem :D Nie ma co dużo pisać...technicznie wypas, bity, wypas, Gural wypas :D "-6" :D Będzie ostro na osiedlu leciało :D
Ale trochę się wkurzyłem, że Empik tak zrobił ludzie w c***, a z drugiej ucieszyłem bo wcześniej płyta :D Tylko gula mają ludzie co zamówili w pre i inni już kupili, a oni nie mają :/ heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty Gurala jeszcze nie mam, ale co do Tedego to też oczekiwałem czegoś w dotychczasowym stylu. Płyta ma może 3 kawałki, które mi się podobają, a reszta jest dobra i tyle. Teraz muszę czekać do poniedziałku na listonosza :D Jeżeli mamy podobny gust ;p to biedna moja ulica..

A tu teledysk Łony Insert http://pl.youtube.com/watch?v=V31q5YGtn48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no płytka Tedzika bardzo dobra,a ten kawałek z kolesiem z Dog Eat Dog "F/S 2360 Kickflip" świetny :D Jak na razie mój faworyt z tek płyty...teraz jeszcze czekam na El Polako bo u mnie w Empiku nie wystawili jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 10:34, Valentino S.A. napisał:

a właśnie jak oceniacie El Polako ? ja jeszcze nie zdążyłem przesłuchac ;)

Przesluchalem wczoraj ~5 kawalkow, pozniej poszedlem na ognisko i reszty nie mialem jak. Uroki posiadania pc w tym samym pokoju co tv nie pozwala sluchac mi teraz. Bit z kawalka "El Polako" urywa glowe. Intro tez daje rade.
Szkoda tylko, ze tak malo tam ekipy PDG (PDG ekipa budzi spiace krolewny, PDG ekipa robi handel wymienny <rotfl>)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płyta TEDE jest bardzo dobra. Pokazał on na niej trochę inny styl niż na innych swoich produkcjach co jest moim zdaniem krokiem do przodu. Ogółem bity też mi się podobają i dodają charakteru całej produkcji. Generalnie jestem mile zaskoczony płyciwem :)
A co do El Polako to DGE stworzył coś czego nie można określić :D Po prostu świetny materiał i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dorwałem El Polako w Empiku :D Trochę syf z tą akcją,ludzie co pre-ordery zamówili mogą czuć się oszukani...no ale trudno.kawałków dopiero 4 przesłuchałem (właśnie teraz jej słucham) ale chyba już mogę stwierdzić,że lepsza od Ścieżki dźwiękowej, a bit w El Polako to (jak mówił Gural) jest przeje**** :D Matheo jak dalej się będzie tak rozwijał to za rok,dwa będzie spokojnie robił bity amerykańcom (już jakieś robił,ale raczej średniakom).A na razie zasługuję na miano polskiego Scotta Storch''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z 3 razy przesłuchałem El Polako i ... no kur..cze kara. Bity miażdżą, pare dobrych patentów jest, teksty świetne są, pierdzelenie o wszystkim jak to Gural ofc jest. Ogólem płyta jest niewiarygodnie dobra, Go poznań, El polako, To co Powiesz i Thats whats up to kawaliny wręcz piękne :d. polecam wszystkim, nie zawiedziecie sie, prawdziwa techniczna bragga ^^. Masaaakra :D. Wicked show, wicked flow :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale to był bit nie dla Game''a tylko dla kolesia który nagrał się na nim z Game''m :P To było Sky balla - California Soul (swoją drogą wypas kawałek). No i właśnie dla tego Sky Ball''a robił,A -pink i Foxy Brown (chyba dobrze pamiętam,że to była ona...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc... "Ścieżka Dźwiękowa" Tedzika bardzo mi się podoba. Ma bardzo fajny klimat i świetne kawałki. Najbardziej podobają mi się "Moje tocze fele", "G.R.U.B.Y.", "22 gibony". Prawie wszystkie kawałki mi się podobają :) Co do El Polako, to trochę się rozczarowałem, ale i tak fajny album. Kawałki Gurala ładnie bujają, a w szczególności El Polako - ten bit jest po prostu idealny :D Z obu albumów jestem zadowolony, ale bardziej podchodzi mi "ŚD" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować