Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2008 o 19:37, Sekret Mnicha napisał:

Wale całą popkulture, nie mogę tego słuchać, żadnej piosenki.

Bez przesady, są kawałki (nie znam z tytułów, bo kojarzę je z tego, że czasami lecą w radiu), których da się słuchać. Bez wgryzania się w tekst, właściwie bez słuchania tekstu, chodzi o samą melodyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 19:45, ..::leŚniak::.. napisał:

> Wale całą popkulture, nie mogę tego słuchać, żadnej piosenki.
Bez przesady, są kawałki (nie znam z tytułów, bo kojarzę je z tego, że czasami lecą w
radiu), których da się słuchać. Bez wgryzania się w tekst, właściwie bez słuchania tekstu,
chodzi o samą melodyczność.


no to wtedy się da. Ale jakoś się nie zagłębiam i bardziej wole te techniawki i inne duperele niż pop, przy tym 1da się chociaż jakoś bawić, a niektóre ciekawie brzmią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę Madonnę od techniawek, hejtujcie mnie ;D Tzn. tak normalnie jej nie włączam, ale jak leci w radiu to nie przełączam, a robię to gdy słyszę jakieś techno, w którym pętla jest skomplikowana jak wzór na pole kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać to wolę madonnę niż techno :P Radia w ogóle nie słucham jakby co ^^ A jeżeli dąłby mi ktoś wybór: techno czy Michael Jackson (którego nazywa się królem popu) to już w ogóle nie ma o czym mówić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja radia nie słucham , bo jakoś nie lubię, ale pamiętam jak byłem w szpitalu w Krakowie i w radiu Eska wieczorem leciały rap-audycje. Słuchałem sobie wtedy Abradaba albo Fenomenu, nie pamiętam już. Ale wtedy to radio mi się podobało to radio, a teraz... jakieś sezonowe gwiazdeczki, ludzi obdarzeni "talentem" i moi rówieśnicy, którzy się nimi jarają. Wiadomo wynaturzenia jakieś co Eski słuchają, ubierają się w Croppie i są oryginalni ;d. Ale miło się zaskoczyłem, kiedy byłem na basenie i w radiu Eska Metallica leci, aż sobie posłuchałem.

W sumie jakoś kulturę hip-hopową wole ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Billie Jean to kozak nad kozaki, nie ma co ;D

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1222711193

Hmmm, brzmi ciekawie. Wklejam tu z myślą o tych dwóch osobach, których płyty bym kupił, więc obczajajcie tą akcję, jednego klienta macie.

Tak wracając do innych muzyk, to byłem na pietnastotysięcznym koncercie N.E.R.D, HiM i Linkin Park (trochę przypadkiem tam trafiłem) i takiego klimatu na żadnym rapowym koncercie nie widziałem, więc inna muzyka też ma swoją siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham dużo muzyki poza rapem...najwięcej:N.E.R.D,Linkin Park,Beyonce,Blur,Gorillaz,Green Day,Limp Bizkit,M.I.A.,Oasis,The Offspring,Red Hot Chilli Peppers.I peeeeełno reggae, ragga, ska itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 20:28, razormw napisał:

Ja słucham dużo muzyki poza rapem...

Tzn. nie jest tak, że ja nie słucham niczego poza rapem, ale ogólnie niektórym się wydaje, że inne rodzaje muzyki nie mają klimatu, to napisałem, że mają ;]
>N.E.R.D
Nie zapomnę jak na tym koncercie zaprosili kilkanaście dziewczyn na scenę (ogromną) i jeden gościu zaczął krzyczeć "I want to fu*k tonight", a za nim to samo te piętnaście tysięcy ludzi, to było coś ;D

Ogólnie lubię posłuchać rocka, ale ostrzejszego, tych takich mdłych ballad nie rozumiem i nie mogę słuchać.

>I peeeeełno reggae, ragga, ska itd. ;)
Sie wie, kiedyś miałem na to taką zajawkę, że rapu nie słuchałem w ogóle, już mi przeszło, ale i tak lubię czasami puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:34, ..::leŚniak::.. napisał:

Sie wie, kiedyś miałem na to taką zajawkę, że rapu nie słuchałem w ogóle, już mi przeszło,
ale i tak lubię czasami puścić.

Ja ostatnio dzięki ojcu odkryłem parę ciekawych zespołów:Habakuk,Izrael,Koniec Świata,Farben Lehre.
BTW,rap ze Szwecji: Looptroop Rockers - The Building http://pl.youtube.com/watch?v=2wGHptgLC28. Ogólnie zajebiste piosenki mają,ta wcale nie jest najlepsza,ale ich płyty strasznie drogie są :/ Poniżej 5 dych na allegro nie chodzą :/
i jak ktoś nie słyszał jeszcze: Q-Tip (ten z A Tribe Called Quest) - Gettin Up http://pl.youtube.com/watch?v=7A3OHelBweY, Common - Announcement http://pl.youtube.com/watch?v=JqOeNw_MiPI. Na ich płyty teraz najbardziej czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fokus zrobił to co miał zrobić to płyta kilka dni temu trafiła to tłoczni, czyli w październiku powinna być.

Ja czekam na Tetrisa, na Brudne Serca (chociaż usłyszałem, że to promo co wydali to tylko jednorazowa zajawka i niczego nie wypuszczą ;/), Dinali, Jimsona i pełno innych rzeczy. Fokus już trochę przegina, raczej nie kupię tej płyty od razu, wolę wreszcie zakupić gramofon. Właśnie - http://www.allegro.pl/item446977380_gramofon_tt2168_radio_igla_f_vat_gwar_od_ss.html coś takiego się nadaje do słuchania zwykłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji pisania tekstu przypomniało mi się, że daaaawno temu mega się tym jarałem - http://pl.youtube.com/watch?v=GdcfkZ9jMzQ

I tak jeszcze o płycie Molesty, bo ją osłuchałem. Bity, z wyjątkiem chyba jednego czy dwóch, mistrzostwo. Goście nieźle pojechali, zazwyczaj zjadając gospodarzy. Najlepszy kawałek - Inspiracje. Później długo, długo nic, później Mówię nie. Zwrotki Kosiego przywróciły mi wiarę w polski uliczny hip-hop, zaskoczyłem się jak cholera.

Jedyny minus, że płyta nie stanowi takiej całości jak np. Nigdy nie mów nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:19, ..::leŚniak::.. napisał:

Tak przy okazji pisania tekstu przypomniało mi się, że daaaawno temu mega się tym jarałem
- http://pl.youtube.com/watch?v=GdcfkZ9jMzQ


Bez kitu zmusiłes mnie żebym wygrzebał sobie Nellyville i Sweat/Suit :P
A i jeszcze taki motyw, jak pierwszy raz tego słuchałem to też jeszcze nie ogarniałem rapu ogólnie i przez ksywkę Nelly''ego myślałem że Nelly to laska a Kelly ziomek w tym kawałku xD Tak swoją drogą ciekwi mnie jak sie Brass Knuckles prezentuje... Wadsyaname i Party People mnie pozywywnie zaskoczyły z tym, że mam takie wrażenie, że Nelly troche inaczej nawija nież wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:19, ..::leŚniak::.. napisał:

I tak jeszcze o płycie Molesty, bo ją osłuchałem. Bity, z wyjątkiem chyba jednego czy dwóch, mistrzostwo.


Tu się zgodzę.

>Goście nieźle pojechali, zazwyczaj zjadając gospodarzy.

Oj, nie zapędzałbym się tak :P Góra 3 numery były takie ("Do utraty tchu", "Mówię nie" i "Uwaga").

>Najlepszy kawałek - Inspiracje. Później długo, długo nic, później Mówię nie. Zwrotki Kosiego przywróciły

Dnia 29.09.2008 o 23:19, ..::leŚniak::.. napisał:

mi wiarę w polski uliczny hip-hop, zaskoczyłem się jak cholera.


Też się nie zgodzę, jakoś "Inspiracje" do mnie nie przemawiają, a sepleniąca zwrotka Kosiego też nie jest dla mnie jakimś majstersztykiem :P Dużo kawałków lepszych od tego.

Dnia 29.09.2008 o 23:19, ..::leŚniak::.. napisał:

Jedyny minus, że płyta nie stanowi takiej całości jak np. Nigdy nie mów nigdy.


Dlaczego minus? Wiele płyt nie stanowi całości i nie jest to jakaś wada. Zależy też co rozumiesz przez stanowienie całości na płycie :]

No i nie wiem dlaczego ale Vienio albo źle dobierał dal siebie gości albo bity, ale mało numerów z nim na tej płycie mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nową Moleste to Ero na feacie razem z Pablopavo dla mnie zmietli całą płytę. Tylko gdyby nie te zatrzymania, byłby majsterszyk, serio. No a ta zwrotka Kosiego, to mi się podoba, ale to jak sepleni już nie. Mógłby nad tym popracować. Jest wielu raperów co sepleni, którzy są tylko dobrzy, a byliby konkretni gdyby popracowali nad wymową. Może uważają to za swój styl, czy coś ale moim zdaniem to zawsze psuje kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:18, Sekret Mnicha napisał:

Jeśli chodzi o nową Moleste to Ero na feacie razem z Pablopavo dla mnie zmietli całą
płytę.


Może nie zmietli całej płyty ale Ero faktycznie pojechał baaardzo konkretnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować