Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2009 o 16:24, Seqiu napisał:

Mi to się kojarzy z WSRH - stestuj to ;)

Tak, to wlasnie ten bit.

Co do mojego pytania - juz znalazlem odpowiedz - to blend ''Dyscypliny'', ktory odsluchalem na odsiebie.com, gdy jeszcze dzialalo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 14:23, Kermit napisał:


Poza tym siema :) Nie było mnie tu chyba z ponad rok. ''Starzy wyjadacze'' tego tematu
może mnie jeszcze pamiętają ;P Powracam jak Wall-e :D


Ja cie pamiętam po avatarze, chyba jakieś tam bity robiłes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piontka Kermit,

ja tam sie jaram Zeuskiem i Małpa, jeszcze raz polecam. Poza tym sie czaje na 13 Kasty i moze Tripa Dębca, ale kurde jakos singiel mi nie podchodzi i zastanawiam sie czy sprawdzic. A tak z innej beczki, jak ktos z trojmiasta to serdecznie zapraszam do Manhatanu we Wrzeszczu, do Kolporteraa, likwidacja sklepu, wylapalem Lupe''a Fiasco i jego Food & Liquor za 19.99, duzo USA, mniej PL, ale widzialem np 2CD + DVD Dębca więc są perełki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 22:55, rolnik napisał:

ja tam sie jaram Zeuskiem i Małpa, jeszcze raz polecam.


Małpa to legal czy nie legal? Bo jakoś nie mogę znaleźć w necie nawet nazwy jego płyty a chętnie bym posłuchał :P
btw. Słyszał ktoś kiedyś coś od GŁZ Squad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 15:02, Ha_Xior napisał:

> ja tam sie jaram Zeuskiem i Małpa, jeszcze raz polecam.

Małpa to legal czy nie legal? Bo jakoś nie mogę znaleźć w necie nawet nazwy jego płyty
a chętnie bym posłuchał :P
btw. Słyszał ktoś kiedyś coś od GŁZ Squad??

Nielegal, była do pobrania na myspace, ale coś z archiwum było i chyba wypakowywała się do połowy, jak coś to kumpel (małpy i mój :D) chyba ma adres jakiegoś innego serwera jeszcze gdzie to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 19:39, KrzyniuBDG napisał:

Przesłuchał ktoś Tripa - 52 DĘBIEĆ, warto się wyposażyć, czy raczej bez rewelacji?


Jak dla mnie genialny klimat. Specyficzna płyta, dość inna od poprzednich, chociaż Deep Hans była już trochę w tę stronę, ale T.R.I.P. jest bardziej, jakby to ująć... alternatywny. Klimaty przewijają się od mrocznych do chilloutowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Pono feat. Sokół "To Prawdziwa Wolność Człowieka" ukaże się już 7 grudnia.
Na krajowym rynku muzycznym szykuje się rewolucja, ponieważ płyta będzie w całości do pobrania za darmo w formacie MP3.
Dla tych, którzy wolą ją mieć jednak na CD jeszcze w grudniu wyda ją wydawnictwo 3label.
Część dochodu ze sprzedaży CD przeznaczona jest na cele charytatywne.
Tymczasem na stronie Orange.pl możecie obejrzeć klip do pierwszego kawałka z płyty "Nic na siłę"

http://www.orangemusic.pl/tpsa/run?n=om_tekst&p1=34977

Słabe strasznie. I ten refren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 17:53, noobie napisał:


> Było półtora roku temu.
Szukajka nie znalazła tego linku, więc przepraszam ;]

W sumie wole jak Adam nawija wolno, idzie to jakoś zrozumieć, a nie jak to nawijał z "nieznanym freestylowcem (aka rzepa ;>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2009 o 17:56, Kaucz napisał:

W sumie wole jak Adam nawija wolno, idzie to jakoś zrozumieć, a nie jak to nawijał z
"nieznanym freestylowcem (aka rzepa ;>)

Dla mnie on nie ważne jakim tempem nawija, zawsze jest to świetne. Wygląda to tak, jakby po prostu mówił i o tym nie myślał, a rymy same się robią :D. Jest kozak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 18:00, noobie napisał:

Dla mnie on nie ważne jakim tempem nawija, zawsze jest to świetne. Wygląda to tak, jakby
po prostu mówił i o tym nie myślał, a rymy same się robią :D. Jest kozak...

Nie no, Ostry jest chyba najlepszym producentem w naszym kraju, raperem studyjnym też świetnym (inna sprawa, że monotonnym ostatnio), ale nie wiem skąd wziął się ten mit, że on jest freestyle''owcem, chyba tylko stąd, że zwykły raper w Polsce nie potrafi w ogóle freestyle''ować, a OSTR jako tako przeciętnie to robi, za to ma na to mega zajawkę więc robi to często no i tutaj mamy genezę. To że ja nie potrafię robić gołąbków, a hipotetycznie jakiś człowiek potrafi ulepić, ale są takie raczej kiepskie, to nie będę się jarał jego gołąbkami, pójdę do mojej babci, proste raczej. To taka hipertrofia spowodowana złym punktem odniesienia (w dół zamiast w górę). Freestyle''owcem w Polsce mogę nazwać 3-6''a, Ensona, Muflona, Solara, Białasa, Tetrisa, Duże Pe, Wicia, Flinta i wielu innych się tym zajmujących i robiących to na imponującym bardziej lub mniej poziomie.

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że dobry freestyle''owiec to tylko taki zajmujący się battle, a zwykły rapujący dla zajawki już nie, albo jest się dobrym w tym i w tym albo w niczym, bo pomimo pozornych różnic polega to na tym samym, ultraszybkim myśleniu, kojarzeniu faktów i tak dalej. Nie chodzi mi też o to, żeby OSTR przestał freestyle''ować, ja sobie często freestyle''uję robiąc to milion razy gorzej od niego, bo mi przynosi to przyjemność tak jak jemu i chodzi mi tylko o ten prosty fakt, żeby nie uprawiać kultu kogoś nie prezentującego wysokiego poziomu.

Akurat sobie po raz enty słucham już chyba legendarnej walki 3-6 - Enson z Bitwy o Mokotów więc dla przykładu macie i wypiszę co tu jest fenomenalnego a czego u Ostrego nigdy nie słyszałem:

Adres: http://www.youtube.com/watch?v=DCEKZYHF2o4

Przykładowe ciągi ripost (nie piszę całych wersów oczywiście tylko same uderzenia):

3-6: To nie o nim nawijał Gural (wcześniej był motyw drewnianej małpy), myślał że będzie jak Gural jak kupi sobie rower
Enson: Co do roweru to Twój rak ma przerzutki (!!!) - ja skumałem to dopiero za którymś razem i wyrzuciło mnie z fotela, to był wers zaraz po, jak można taką ripostę w kilka sekund wymyślić?

3-6:Twoje płyty są materiałem szkoleniowym dla logopedów;
Enson:Twoja płyta to instrukcja obsługi Downa, sprawdzaj styl, co ten typ kurwa dał-na bit;
3-6: Nagrałem płytę o Downie, bo nagrałem mu tribute

3-6: Masz tyle pisanek, że plujesz atramentem;
Enson: To nie są pisane punche, bo to Ty stawiasz wszystko na jedną kartkę; Spalę tego papierowego bohatera;
3-6: Pisane punche - wiedzą to kluby, idź do Polsatu reklamować film "I kto to mówi?"
Enson: Ja mam pisane punche chłopaku? Przez Twój wolny nie będzie lasów; (według Muflona najlepszy wers całej bitwy)
Enson: Reklamujesz pisanki na dachu Polsatu;
3-6: Bitwa ze mną to dla Ciebie Wielkanoc;


3-6: Nie będzie lasu bo cały czas tam siedzi jakiś dzięcioł; (to nawiązanie do punchu o lesie)
Enson: To Ty jesteś jak dzięcioł teraz, tyle że z taką twarzą nie wygrasz Big Brothera;
Enson: Jesteś jak dzięcioł, bo możesz tylko stukać drewno;
3-6: Stukać drewno, o kochany, zostałeś oficjalnie wyrucha*y;
3-6: Ja Dzięcioł? On ma gorsze żarty niż Manuela;

3-6: Z takim głosem najmij się jako Kaczor Duffy;
Enson: Po chuj mi mój głos, jak mam głos jury?

Enson: Spuszczasz głowę nawet jak nie wchodzisz na bit tu, ale lepiej spuść tą głowę w kiblu;
3-6: Spuszczanie głowy w kiblu? Chyba źle zrozumiałeś polecenie "wylizać muszlę";
Enson: Kiedy chodzisz do kibla ziomek, wkładasz głowę i myślisz, że jesteś Posejdonem;

I wiele innych, których nie wypisywałem, bo napisane nie mają takiej mocy jak wykrzyczane w twarz drugiemu, no ale daj mi link do jednego freestyle''u Ostrego gdzie jest chociaż przejaw błyskotliwości, chętnie się zajaram.

PS. Małpa zajebistą płytę dał ;]

PS2. Wszystko co napisałem to tylko moje zdanie i szanuję, że możesz mieć inne (np. możesz się jarać freestylem Ostrego), chodzi mi tylko o obiektywne nazywanie rzeczy po imieniu. Chętnie podyskutuję, na temat hip-hopu zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować