Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dobre brzmienie, wreszcie X z jakąś gitarką w tle, ale nadal nie jest to to co chciałbym u niego usłyszeć... Ja chce konkretnego rapcore''owego albumu od niego, b.dobrze pasuje mu wokal do takich podkładów. Jestem ciekaw nowej płyty i tego projektu Serial Killaz z B-Real''em i Young De.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 20:53, Vandaeriel napisał:


Niesmaczny żart. Właśnie przez takich debili rap jest widziany na czarno w ogólnodostępnych mediach. Co z tego, że np PIH się stara, nagrywa piosenki z klasą, co z tego, że o incydencie z Zielonej Góry już wszyscy zapomnieli, skoro takie PDG nie ma co robić i rozpieprzy całą polską rapscenę w jednej chwili. Święta to czas spotkań z rodziną, a PRZEDE WSZYSTKIM WSPOMINANIE PRZYJŚCIA PANA JEZUSA NA ŚWIAT!!! A PDG? Pewnie w wigilię się tak schlają, że nie będą wiedzieli, czy to kolejny melanż, czy 24 grudnia. Słowa słowami, ale jest też teledysk. ONI WBIJAJĄ WIDELEC W ŻYWEGO KARPIA!!! No ludzie? To jest kultura hip-hop? Pamiętacie, co Eldo mówił w swoim ostatnim wywiadzie? Że polscy raperzy powinni stanąć razem i zrobić tak, żeby rap nie kojarzył się ludziom tylko z ulicą i blokowiskami. Prze ok. 2 miesiące było dobrze, żaden MC nic nie odwalił. A dzisiaj? Ehh, serce mi chyba zamarza z żalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:



Niesmaczny żart. Właśnie przez takich debili


Nie hejtuj ziomuś... PDG dobre rapsy daje ;D


>rap jest widziany na czarno w ogólnodostępnych

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

mediach.


A co to kogo obchodzi? ogólnodostępne media = babilon = zakłamanie i hipokryzja

>
>Co z tego, że np PIH się stara, nagrywa piosenki z klasą, co z tego, że o incydencie
haha, to Ty chyba nie widziałeś kawałków PiHa. Nie mam nic do niego ale sprawdź sobie na przykład "W górę szkła" lub "Rany kłute"

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

z Zielonej Góry już wszyscy zapomnieli, skoro takie PDG nie ma co robić i rozpieprzy
całą polską rapscenę w jednej chwili.


omg... oni sobie jaja robią. Zrobili bekowo - melanżowy kawałek w świątecznym klimacie i już.

>Święta to czas spotkań z rodziną, a PRZEDE WSZYSTKIM

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

WSPOMINANIE PRZYJŚCIA PANA JEZUSA NA ŚWIAT!!!


hahahahaaha!!!11 Jak w reklamie jakiegoś hipermarketu na święta. Człowieku, w naszych czasach Boże Narodzenie jest takie tylko z nazwy. To święto dawno stało się świeckie i jest obchodzone na całym świecie, także w krajach, które nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem i których kultura jest zupełnie odmienna np. w krajach arabskich.

>A PDG? Pewnie w wigilię się tak schlają,

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

że nie będą wiedzieli, czy to kolejny melanż, czy 24 grudnia.


No i bardzo dobrze. A co, mają się dzielić opłatkiem? Wyobrażasz sobie Słonia lub RY23 jak składa Guralowi życzenia pogodnych, miłych i wesołych świąt?

>Słowa słowami, ale jest

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

też teledysk. ONI WBIJAJĄ WIDELEC W ŻYWEGO KARPIA!!! No ludzie? To jest kultura hip-hop?


Kultura hip hop to jest pojęcie tak szerokie, że znajdzie się tam miejsce i dla Eldo, który rozmawia z diabłami na oknach i dla Gurala, który świeci złotymi zębami do kamery i dla Słonia lub Shelleriniego, którzy nawijają jaką krzywdę zrobili by dzis słuchaczowi.

Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

Pamiętacie, co Eldo mówił w swoim ostatnim wywiadzie? Że polscy raperzy powinni stanąć
razem i zrobić tak, żeby rap nie kojarzył się ludziom tylko z ulicą i blokowiskami. Prze
ok. 2 miesiące było dobrze, żaden MC nic nie odwalił. A dzisiaj? Ehh, serce mi chyba
zamarza z żalu...


A co tu jest w tym kawałku z ulicy i blokowisk? Chłopaki z Pe do eN z kreską zrobili sobie jaja z całej tej świątecznej, zakłamanej szopki i dali dobry kawałek. Są raperzy, którzy mają taki styl jak Eldo, Łona czy Fisz ale są też tacy jak Gural, którzy robią bardziej "rozrywkowy" rap jeśli można to tak nazwać. Zresztą jak rap ma się nie kojarzyć z blokowiskami, jeśli to właśnie z takiego środowiska w większości wywodzą się zarówno wykonawcy jak i słuchacze? Co nie znaczy oczywiście że rap uliczny nie może być jednocześnie inteligentny i z przesłaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć PDG nie lubię to jakoś nie przeraża mnie ten numer, 52 też kiedyś kolędę zrobiło ;]

Co do dyskusji która tu przez PDG wynikła, zgadzam się, że społeczeństwo może sobie uważać rap/raperów za najgorsze zło, ich sprawa i nikt nie powinien się tym zdaniem przejmować. Jednak co do zdania, aby święta i tak były komercyjne, świeckie to uważam inaczej, gdyż wbrew pozorom rap jest raczej konserwatywny (moje zdanie!) i powinien właśnie stanąć naprzeciw takim świętą, przecież są one tworem Babilonu, popkultury której zdanie ma nas nie obchodzić, więc teraz stajemy z nimi jak brat z bratem, ramie w ramie? Dla mnie jest to hipokryzja, a wbrew pozorom teraz już odwołując się do wątku z Eldo Fiszem itd to kultura hip hop jest coraz bardziej akceptowana przez społeczeństwo i bynajmniej w moim mniemaniu proporcjonalnie do zwiększania się tej akceptacji zmniejsza się jakość i sens robienia rapu.

A tak przy okazji, by nie spamować zna ktoś kawałki idealne na sylwestra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peerzet na Hipocentrum miał dobry numer w tym klimacie, ale nie pamiętam tytułu ("Kiedy my mamy melanż..."). A swoją drogą Peerzet na Ślizgu zapowiedział dziś, że 1 stycznia wychodzi jego mixtape, ja czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 16:28, MateuszHejter napisał:

Peerzet na Hipocentrum miał dobry numer w tym klimacie, ale nie pamiętam tytułu ("Kiedy my mamy melanż..."). A swoją drogą Peerzet na Ślizgu zapowiedział dziś, że 1 stycznia wychodzi jego mixtape, ja czekam.

Podbijam, KMMM kozacki kawalek, jak zreszta cale Hipocentrum (no moze ten o ruchaniu jakos mi nie pasuje, w tej tematyce wole hardkoroffsze ;])

Co do mikstejpu: http://peerzet.com/2009/12/13/nowy-rok-nowy-mikstejp/
Pisac do Przemka na peerzet@gmail.com z prosba o wydanie w wersji fizycznej - bedzie 200 zgloszen, bedzie digipack! Hipocentrum nie mam, to chociaz OOG sobie na polce postawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 16:28, MateuszHejter napisał:

Peerzet na Hipocentrum miał dobry numer w tym klimacie, ale nie pamiętam tytułu ("Kiedy
my mamy melanż..."). A swoją drogą Peerzet na Ślizgu zapowiedział dziś, że 1 stycznia
wychodzi jego mixtape, ja czekam.


Sprawdziłem, dzięki dobre, ale najlepiej coś bujającego jeszcze? By osoby niesłuchające rapu sobie przyswoiły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 17:14, KrzyniuBDG napisał:

Sprawdziłem, dzięki dobre, ale najlepiej coś bujającego jeszcze? By osoby niesłuchające
rapu sobie przyswoiły ;)


hehe, obczaj FX: http://www.youtube.com/watch?v=hY--ZBt40Oo tylko ze to takie bardziej d''n''b, duzo bpm i takie tam.

A z bangierow to:
http://www.youtube.com/watch?v=v56LWjB6uLc Pih - W górze szkła - na sylwestra idealne :D
http://www.youtube.com/watch?v=6ehCbWUThRE BRX - Platynowe sombrero : D jego najlepszy trak
http://www.youtube.com/watch?v=aWynVUSpQbU Stoprocent, klaaaasyk
http://www.youtube.com/watch?v=WK8eeJSlnNw Fu - Raptowne realia, buja
http://www.youtube.com/watch?v=o0v1PJLLCOU Paluch - Wokół mnie, jak dla mnie z dobrym basem, zajebiste
http://www.youtube.com/watch?v=QImgV0K4omw Killaz Group - Manewry
http://www.youtube.com/watch?v=WaI3uXFs4w4 ponownie killazi i wychylylybymy
http://www.youtube.com/watch?v=RiMAvK3DaOU Gural - Drewnianej malpy rock rmx
http://www.youtube.com/watch?v=-_Fuw3QVBKM bezele, jak kto lubi, dla mnie smiechowe i na impreze po czystej sie nadaje,
http://www.youtube.com/watch?v=pAt43RqwGiI Analogia i ich niesmiertelna bujaka
http://www.youtube.com/watch?v=VqHUgECuvqs Tede - Drin za drinem
http://www.youtube.com/watch?v=ddY9aitTIAY Tede - Merctedes S600

i tak dalej... W sumie wrzuciłem same takie proste bangjery, nie wiem czy dokładnie o to Ci chodziło. Ja bym to puścił na imprezie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 16:44, lydathegreat napisał:

Hipocentrum nie mam, to chociaz OOG sobie na polce postawie.

Nadruk na płycie to najlepszy nadruk jaki widziałem (a troszkę oryginałów mam), jakiś taki inny, ale dobra, już nie szpanuję, że Hipocentrum leży na półce, wcale ;D Jeszcze maila nie wysłałem, ale chyba to zrobię, dodać trzeba, że Peerzet napisał że nie chce na tym zarabiać i koszt sprzedaży będzie dokładnie równy koszt produkcji + wysyłka.

A co do bujających kawałków to niestety Polska jest raczej biedna pod tym względem, a zapoznawanie ludzi z rapem to w ogóle ciężka sprawa, ja już sobie odpuściłem, bo na sto prób ze dwie się udały, najlepsze, że jeden gość jest metalem, ale ma otwartą głowę, więc niech to będzie dla Ciebie główne kryterium, jak ktoś sceptycznie podchodzi do jakiejkolwiek innej muzyki niż słucha to szkoda Twojego zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, cześć już z miejsca sam wymyśliłem, cześć z tego odrzuciłem ,ale parę dobrych konkretów jest i to się liczy. Chyba już moge sobie dać spokój z szukaniem muzyki w końcu nie tylko rap będzie na głośnikach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 21:50, capral napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=areeIgxa-P8&feature=topvideos
>
> Kolęda od PDG :D

Niesmaczny żart. Właśnie przez takich debili rap jest widziany na czarno w ogólnodostępnych
mediach. Co z tego, że np PIH się stara, nagrywa piosenki z klasą, co z tego, że o incydencie
z Zielonej Góry już wszyscy zapomnieli, skoro takie PDG nie ma co robić i rozpieprzy
całą polską rapscenę w jednej chwili. Święta to czas spotkań z rodziną, a PRZEDE WSZYSTKIM
WSPOMINANIE PRZYJŚCIA PANA JEZUSA NA ŚWIAT!!! A PDG? Pewnie w wigilię się tak schlają,
że nie będą wiedzieli, czy to kolejny melanż, czy 24 grudnia. Słowa słowami, ale jest
też teledysk. ONI WBIJAJĄ WIDELEC W ŻYWEGO KARPIA!!! No ludzie? To jest kultura hip-hop?
Pamiętacie, co Eldo mówił w swoim ostatnim wywiadzie? Że polscy raperzy powinni stanąć
razem i zrobić tak, żeby rap nie kojarzył się ludziom tylko z ulicą i blokowiskami. Prze
ok. 2 miesiące było dobrze, żaden MC nic nie odwalił. A dzisiaj? Ehh, serce mi chyba
zamarza z żalu...


A ja się zgadzam z tym co mówi Eldo. Prawdziwe i trafne słowa, tymbardziej, że on sam reprezentuje przez długie lata, ten sam, niezmienny poziom i styl. Teksty prawdziwe i sensowne, a nie o jakiś tam szmatach, pseudo gangsterach z łańcuchami do pasa... Natomiast co do kwestii świąt to nikt nie powinien sobie robić z tego jaj, bo co niektórzy zdają się zapominać o prawdziwym przesłaniu tych trzech dni, natomiast na melanż lepszy czas jest kilka dni później, w sylwestra, więc w tej kwestii zgadzam się z Twoim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje małe podsumowanie płyt PL 2009, pierwsze 5 miejsc... a że nie mogłem się zdecydować na 1 płyta - 1 miejsce to:

1. SumaStyli - De Integro / K2 - Shino Hito II
2. Słoń - Chore Melodie
3. Trzeci Wymiar - Złodzeje Czasu / Pięć Dwa Dębiec - T.R.I.P.
4. Grubson - O.R.S. / SS - Makarma
5. A.J.K.S. - ...A Mówili, Że Nie Dożyję Zimy... / A.J.K.S. - 0048666

No i po kolei:

De Integro - Jak dla mnie swojego rodzaju przełom z polskim rapie. Genialne połączenie technika/flow/teksty do tego dochodzi specyficzny klimat produkcji, który po prostu siada mi w ch*j. Nie było jeszcze na naszej scenie płyty która by mnie tak wciągnęła.

Shino Hito II - daję na równi z Sumą, bo K2 jest jednym z nielicznych raperów łaczących to wszystko co wymieniłem wyżej, do tego dochodzi to masakratyczne akcentowanie i elementy śpiewane, co daje jak na mój gust jednego z najciekawszych (no IMO naj) zawodników na scenie + Jukasz jest aktualnie w moim top polskich beatmaker''ów.

Chore Melodie - Pierwsze w pełni konkretne LP utrzymane w klimatach horrorcore''owych w kraju, płytka ta z pewnością jest jednym z prekursorów tego stylu u nas, który niestety zaczyna być coraz częściej wykorzystyway przez ludzi nie mających z nim nic wspólnego a tylko dlatego, że Słoń nagrał chorą płytę i sporo ludzi sie tym zajarało. Ja jako wielki fan nurtu czekałem na to solo i dostałem generalnie to czego się spodziewałem. Bardzo klimatyczna produkcja - beat''y wykonane głównie przez Miksera do tego współpraca z Lucas''em z Preshrunk''a, dodaje takiej mocy, że koniec. Co tu więcej mówić, konkretny chory shit i czekam na więcej takich.

Złodzeje Czasu - No grupa zdecydowanie wyróżnia się na scenie pod względem flow i techniki, dając nam przy tym bardzo treściwe teksty. Z płyty na płytę coraz lepsze rapsy, a "Inni Niż Wszyscy" już mnie rozwalała, do tego mamy, obszerne 2 płytowe wydanie. Jaram się całością.

T.R.I.P. - Przede wszystkim klimat utrzymany w mroczno-chillout''owych brzmieniach oraz odejście jeszcze dalej w alternatywę pod względem tekstów. Na wielki + współpraca z Chupą z The Old Cinema, jego refreny miotą. Nie miałem okazji pokatowac dłużej tej płyty, ale na pewno jeszcze nie raz wróci na głośniki.

O.R.S. - Z początku obawiałem się czy podejdzie mi całość, ale po pierwszym odsłuchu już byłem mocno zajarany. Porządny, pozytywny materiał. Mimo iż Grubson lubi przyczasownikować, to jego wokal i flow i ogóny vibe jaki tworzy zdecydowanie wyciągają jego muzykę w górę.

Makarma - Podchodziłem do tego projektu jakiś czas i żałuję, że tak długo zwlekałem. Mroczny klimat bardzo w moim guście, przeważa tutaj jeśli chodzi o moją ocenę, do tego elementy gitarowego grania w aranżach. Do tego dochodzą gościnnie Ke.eF, który jest odpowiedzialny głównie za wokale typu hardcore na podbitkach i refrenach w kilku trackach, oraz 2 wokale żeńskie, które b.dobrze komponują się z ogónym klimatem płyty. Sam gospodarz jeśli chodzi o rap, nie jest jakimś wymiataczem ale b.dobrze potrafi sie wpasować w to co robi, szczególnie pod względem wokalu.

...A Mówili, Że Nie Dożyję Zimy... / 0048666 - Obydwie płyty kozackie, ociekające wkur*****em jak to u Wojtka zwykło bywać. Róznica jest taka, że na 0048666 do projektu A.J.K.S. wokalnie dołączył OdyN odpowidzialny za Krwawe Drwale, co zaowocowało ciekawym urozmajceniem. Produkcja jak zwykle w 100% D.I.Y. robiona przez Wojtka. Są gitary, są jakieś syntezatory (jednak dość specyficzne) i jak zwykle jest czysty (a właściwie to dośc brudny ) rozp****ol. Na dodatkową pochwałę zasługują teksty, które są chyba głównym atutem tego projektu, chociaż ja na równi cenię jeszcze wokal Wojtka i jego produkcje. Materiał zdecydowanie dla p*j*b*w, także mnie siada w 100%.

A jak tam u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię zrobić takiego rankingu z pozycjami ... Po prostu wiem które płyty mi się wkręciły a które nie. Wiem tylko że jeśli miałaby któraś wygrać, to napewno byłoby to De Integro. Tak jak napisałeś to przełom w polskim rapie. Takiego czegoś jeszcze nie słyszałem. A inne płyty ? Z tych co wymieniłeś mi podobały się płyta 3W - Złodzieje czasu i Grubsona - O.R.S. Od siebie dodałbym jeszcze płyte Vixena - New-Ton, niezła była też płyta Pyskatego, "Pysk w pysk" no i chyba tyle. Rozczarowanie roku to jak dla mnie "42" Familii HP. Poprzednia płyta czyli "Soundsystem" była jak dla mnie zaj*bista, a ta jakoś tak przeszła bez echa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 13:04, Hekt-X napisał:

A jak tam u was ?

Miejscami calkiem podobnie, 303 to najlepszy typ, jakiego poznalem (w sensie uslyszalem) w 09. Chore melodie dla mnie niemal tylko gorzej (niemal ex aequo) od ''Wish I Could Kill Everty Day'' Twiztidow, jak wyda Czysta forme zla, ktora ma byc ciezsza i bardziej psychiczna niz CM, to chyba wyskocze przez okno z radosci. Do tego Paluch calkiem przyjemna plytke wydal, Enson na swojej epce dal tyle rozkmin, co PeeRZet na dwukrotnie dluzszym LP oO RR i RY tez bardzo dobrze.

Najwieksze rozczarowanie - O.C.B., Unhuman Mixtape procz dwoch - trzech kawalkow tez NIESTETY mocno srednia. Esham wydal dwie plyty, jedna 32:46, druga 48:06, lacznie 34 tracki o sredniej dlugosci... 2:22. Tekstowo nie jest najgorzej, muzycznie tez, ale dlugosc plyt porazka.

W moim osobistym rankingu jednak plyta roku W.I.C.K.E.D.. Glos Madroxa to mistrzostwo swiata, NIE MA dla mnie lepszego wokalu. Klip do Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha Ha (wbijam w to ile tych ''Ha'' powinno byc) MIAZGA

Osobiscie mam nadzieje, ze PeeRZet rozwalilby te wszystkie rankingi, ale jednak Przemek wyda mikstejp w dzien najwiekszego kaca, wiec juz sie nie zalapie, a watpie, ze wycieknie wczesniej - przez Empik to nie idzie.

La Coka tez przyjemna byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować