Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2010 o 22:14, Vandaeriel napisał:

"Łapy w gorę pokaż kto ma zajawkę,
Przy tym legenda deszczu to kałuża po mżawce,"

czy tu jest jakis ukryty sens/aluzja?


Jak dla mnie to taki braggowy popis w którym odnosi się do WFD. Ale raczej nic zaczepnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:22, Hekt-X napisał:


Jak dla mnie to taki braggowy popis w którym odnosi się do WFD. Ale raczej nic zaczepnego...


hm, tzn w pierwszej chwili, jak to usłyszałem, to pomyślałem w ten sposób:

"Przy tym legenda Deszczu (Strugi?) to kałuża po mżawce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej się skłonił do teorii Hekt-a, myślę że jeśli tym wersem do kogoś uderzał do prędziej do Warszafskiego deszczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 22:42, koLLLL napisał:

Ja bym bardziej się skłonił do teorii Hekt-a, myślę że jeśli tym wersem do kogoś uderzał
do prędziej do Warszafskiego deszczu ;)


Uderzała jak co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajny track, nie jaram się jakoś szczególnie ale posłuchać od czasu do czasu można ;)

BTW, coś z mojej okolicy :P Kielecki raper Jogas wypuścił nielegal pt. "Radźsobiesam". Macie link, sprawdźcie. Całkiem niezły materiał
http://rapidshare.com/files/385335502/JOGAS__RADZSOBIESAM__-_NS_-_2010_-_Exclusive.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:53, KrzyniuBDG napisał:

Nowy kawałek z mojego miasta, wydaje mi się, że godny polecenia, B.O.K.i dostali w końcu
wyróżnienia w zeszłym roku na hiphop.pl


W sumie na nic prawie nie czekam tak jak na ich nową płytkę, poznałem ich stosunkowo niedawno, ale świetni są, nowa jakość w Polsce, nie było czegoś takiego (niesamowite teksty + flow + dobra muzyka, czasami żywe instrumenty).

Dnia 11.05.2010 o 16:53, KrzyniuBDG napisał:


Zdecydowanie widać progres względem tego pierwszego co tu wrzucałeś jakiś czas temu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto się zna mógłby mi napisać jak to w końcu jest, bo co forum to znajduję inne tłumaczenie. Wiem, że, generalnie, werbel musi chodzić równo, żeby akcentować na niego sylaby w wersach. Znalazłem taki schemat, że w takcie musi być kick + snare + kick + snare - czyli akcent w połowie i na końcu wersu. Czy zawsze musi tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 23:56, Vandaeriel napisał:

Czy ktoś kto się zna mógłby mi napisać jak to w końcu jest, bo co forum to znajduję inne
tłumaczenie. Wiem, że, generalnie, werbel musi chodzić równo, żeby akcentować na niego
sylaby w wersach. Znalazłem taki schemat, że w takcie musi być kick + snare + kick +
snare - czyli akcent w połowie i na końcu wersu. Czy zawsze musi tak być?


Nie, nie zawsze. Dobrze brzmi werbel przesunięty o jedno ''miejsce'' wcześniej. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale dla przykładu podam kawałek :
http://www.youtube.com/watch?v=DI0HPSy5F4c
Tutaj werbel "końcowy" jest trochę przesunięty, a brzmienie jest jak najbardziej dobre :]
Co do kick''a to wydaje mi się, że on już musi być na tym "pierwszym" miejscu w bicie (nie mówię tutaj o brake''ach i tzw. wejściach).
Trzeba eksperymentować i nie trzymać się zawsze jakiś określonych zasad, ważne żeby było w tempie i równo zgrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 23:56, Vandaeriel napisał:

Czy ktoś kto się zna mógłby mi napisać jak to w końcu jest, bo co forum to znajduję inne
tłumaczenie. Wiem, że, generalnie, werbel musi chodzić równo, żeby akcentować na niego
sylaby w wersach. Znalazłem taki schemat, że w takcie musi być kick + snare + kick +
snare - czyli akcent w połowie i na końcu wersu. Czy zawsze musi tak być?


Zakładam, że korzystasz z FL-a? A więc włącz sobie FPC, jest chyba w każdym, i wystukaj sobie rytm tak jak go czujesz - może być nawet na jednym dźwięku - będzie to miał wtedy zapisane i sam zobaczysz jak chcesz żeby to było ułożone. Bo zabawa w układanie klocków na oślep nie szybko przyniesie satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc.

Ile około powinien trwać 1 loop( 1 takt)? I jakie najlepsze tempo? Zauważyłem, że około 4 sekund jest potrzebne tak średnio na 1 wers - chyba, że ktoś jest Twistą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 19:51, Vandaeriel napisał:

Ok, dzięki za pomoc.

Ile około powinien trwać 1 loop( 1 takt)? I jakie najlepsze tempo? Zauważyłem, że około
4 sekund jest potrzebne tak średnio na 1 wers - chyba, że ktoś jest Twistą ^^


Loop powinien trwać tyle, żeby się zapętlał w danym tempie. A tempo w produkcjach rapowych to przeważnie 80-100 bpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień głównie słucham death metalu (Vader , stara Sepultura , CC) , ale ostatnio kumpel pożyczył mi płytę O.S.T.R - Tylko dla dorosłych i jestem pod dużym wrażeniem , tekstowo i muzycznie płyta jest genialna , a jak wydana ... Jestem naprawdę mile zaskoczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować