Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Lewn: "With the anticipation on Lewn''s upcoming full length Cd Debut latter on this year Lewn Music will be celebrating by dropping a Ep "The Time is Now Vol. 2" containing some of the tracks that have been leaking over the past year or so as well as a couple new tracks by Lewn. This will be the first officially pressed Cd from Lewn Music."

Czyli w skrócie, przed nową płytą wyjdzie jeszcze "The Time Is Now Vol. 2" z trackami nagranymi przez ostatni czas i kilkoma nowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 08:32, koLLLL napisał:

Hmm, to lepiej założyć kominiarę, wyjść i krzyczeć : SLU ? Wiem że 100pro momentami za
bardzo pozersko podchodzi do sprawy, ale do takiego Gurala np. mam wielki szacunek, on
się tym rapem poprostu bawi, a że przy okazji zarabia kasę ? Mi to nie przeszkadza, tym
bardziej że do medii się nie sprzedaje, zarabia na własnej wytwórni. Sobota ? Mi jego
styl nie podchodzi ale znam ludzi którzy lubią go słuchać, nie nawija wcale tak źle a
że głos ma trochę dziwny ... No cóż, niektórych wkurza załóżmy głos Grubsona, mi z kolei
się bardzo podoba. O gustach się nie dyskutuje. Flow nie ma ? Szczerze mówiąc nie każdy
raper ma zajebiste flow, liczą się też inne elementy. Niedługo nowa płyta Gurala która
imo będzie siała rozp*erdol.

Warto zwrócić uwagę na pierwsze słowa mojego posta. Wyrażam swoje zdanie. I nie wiem skąd wziałeś to SLU, ale dobra, nie komentuje. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że trzymam się zdala od lanserskiego zgiełku i siedzę jedynie w niedocenionych podziemiach podziemia. Kiedyś wiadomo, że było inaczej, były momenty jarania się mainstreamem, ale wtedy też nie było tak łatwego ldostępu do prawdziwych zajawkowiczów. Gurala, owszem szanuję za stare nagrywki, bo to naprawdę było coś. A teraz nie określiłbym tego co robi bawieniem się rapem. Bo to nie jest coś alternatywnego i oryginalnego, tylko rymy dla rymów okraszone tłustym bitem z wykopem dające miałkie gówno. Nie hejtuję, nie mówię, że mam rację, ale tak to wygląda z mojej strony jak już napisałem. Z perspektywy kogoś, dla kogo hip hop nie jest już zajawką, czy stylem ubioru, ale stylem życia (choć nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będzie to musiało minąć na rzecz odpowiedzialności za rodzinę.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam kawalku na pewno jest na youtube, wyglada to tak: mlody zawodnik, swietnie plynie, beat gang starr prawie na pewno militia. teledysk w tle jakies miasto. Bede wdzieczny jak ktos skojarzy, nie moge sobie za nic na swiecie przypomniec wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:52, fRgy napisał:

witam, szukam kawalku na pewno jest na youtube, wyglada to tak: mlody zawodnik, swietnie
plynie, beat gang starr prawie na pewno militia. teledysk w tle jakies miasto. Bede wdzieczny
jak ktos skojarzy, nie moge sobie za nic na swiecie przypomniec wiecej.


PeeRZet - Urywacz głów z mixtape''u Oficjalne Otwarcie Głów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 13:28, Mroczny_Joga napisał:

Chciał bym zacząć przygodę z tworzeniem bitów zastanawiałem się nad kupnem Akai MPD 26
a nie wiem czy to dobry wybór, co wy byście poradzili :)?

Najpierw to sobie fruity loopsa ogarnij... Po cholere Ci MPD czy tam MPC jak totalnie nie wiesz o co chodzi w robieniu bitów? Chyba że jesteś jakimś bananowcem, to niech Ci rodzice kupią to to i stukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 13:53, AleeeUrwal napisał:

> Chciał bym zacząć przygodę z tworzeniem bitów zastanawiałem się nad kupnem Akai
MPD 26
> a nie wiem czy to dobry wybór, co wy byście poradzili :)?
Najpierw to sobie fruity loopsa ogarnij... Po cholere Ci MPD czy tam MPC jak totalnie
nie wiesz o co chodzi w robieniu bitów? Chyba że jesteś jakimś bananowcem, to niech Ci
rodzice kupią to to i stukaj.



fruity loopsa już ogarnąłem wiec nie jestem całkiem zielony w tym temacie, trochę ogarniam i chciałem się właśnie przerzucić już na coś "poważniejszego" i się tym pobawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2010 o 14:44, Mroczny_Joga napisał:

fruity loopsa już ogarnąłem wiec nie jestem całkiem zielony w tym temacie, trochę ogarniam
i chciałem się właśnie przerzucić już na coś "poważniejszego" i się tym pobawić :)

Ziomek ma MPD i zajebiście się na tym stuka, chociaż osobiście wole jakiś emulator bardziej. Dobre emu możesz kupić za 700 zeta, MPD za 500. Jak będziesz chciał żeby Ci coś doradzić, to pytaj, dużo moich ziomków bawi się w bity, więc moge ich popytać w razie czego. Zawsze rano mogę wbić tutaj na forum i Ci odpowiedzieć na jakieś tam pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 14:55, AleeeUrwal napisał:

Ziomek ma MPD i zajebiście się na tym stuka, chociaż osobiście wole jakiś emulator bardziej.
Dobre emu możesz kupić za 700 zeta, MPD za 500. Jak będziesz chciał żeby Ci coś doradzić,
to pytaj, dużo moich ziomków bawi się w bity, więc moge ich popytać w razie czego. Zawsze
rano mogę wbić tutaj na forum i Ci odpowiedzieć na jakieś tam pytania.


Ja bym bardziej był skłonny do MPD, to popytaj ziomków jaki by poradzili na sam początek, no i jak byś mi mógł opisać tak krótko jak wygląda samo tworzenie "stukanie" bitów na mpd bo przyznam się szczerzę że nigdy wcześniej nie miałem z tym sprzętem styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 15:08, Mroczny_Joga napisał:

Ja bym bardziej był skłonny do MPD, to popytaj ziomków jaki by poradzili na sam początek,
no i jak byś mi mógł opisać tak krótko jak wygląda samo tworzenie "stukanie" bitów na
mpd bo przyznam się szczerzę że nigdy wcześniej nie miałem z tym sprzętem styczności.

MPD to takie inne MPC w sumie. Podłączasz to do komputera, pod USB, odpalasz Fruity Loopsa i gotowe. Zero męczenia się ze sterownikami i innym syfem. Potem tylko w danej wtyczce podstawiasz sobie sample/perke pod danego pada (Przyciski na MPD) i stukasz. Ta wtyczka to Fruity Kicks bodajże jest. MPD lepsze na początek jest sumie jak nie bawiłeś się wcześniej w bity. U ziomka nawet czasami na melanżu siadam i napierniczam w pady, bo to jest tak dobra bania. ;)


http://www.djshop.pl/i4535,akai,akai-mpd18.html - Ziom ma dokładnie to samo, tyle że tutaj masz jeszcze taniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 15:37, Kaucz napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=Z6B9MHKhirg&feature=player_embedded
Gural i jego "Pale majki" oficjalny teledysk.
Świetny styl, dobre linijki, chłop wraca do formy.


Mnie jakoś w ogóle nie jara, dla mnie gural jak to gural nie widzę tej zmiany względem reszty twórczości.

Polecam sprawdzić płytę z głębokiego bydgoskiego podziemia, jednak wydaje mi się, iż wybija się spokojnie z tych mroków na level podziemia Polskiego bynajmniej do tego stopnia by warto było tracić czas na tą produkcję. Testujcie! http://www.azja.everysound.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 13:16, Mroczny_Joga napisał:

Fajne fajne, rozumiem że sampli używa się tych z FL ? no i mam pytanie czy to MPD żeby
sobie stukać trzeba mieć koniecznie podpięte do kompa ?

No sample to sobie sam możesz ciąć. ;)
Dlatego najlepiej mieć jakiś gramofon + mikser, według mnie. No i tak - MPD musi być podpięte pod kompa, to nie MPC gdzie wrzucasz sobie sample do maszyny, tutaj wszystko czyta sie z kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować