Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2010 o 20:27, Woo-Cash napisał:

Sorry koleś, ale jeśli słyszę teksty raperów( zaznaczam- polskich raperów) w stylu "dzisiaj
czas zabić wszystkich wrogów", to jak mam to interpretować? Ale ok, jako-tako przyjmuję
twoje wyjaśnienie ;).

A i już zaznaczam - interpretacja! Podaj mi nazwę tego utworu gdzie takie coś usłyszałeś, chodzi tu zapewne o wychwalania braggadacio (stylu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:41, Woo-Cash napisał:

Cóż, z reguły w stereotypy nie wierzę, ale wielokrotnie spotykałem się z pogróżkami dot.
długości moich włosów, muzyki, podejścia ludzi do mnie. I dziwny to przypadek, ale każda
z tych osób ma związek z kulturą techno i hip-hop...hmm, ciekawe. Jakoś żaden rockman
nigdy mi tego nie wypomniał...a odbijam tu, bo temat wyświetlił się na głównej. Artykuł
zresztą czytałem dziś. A pytać mogę, może akurat rozwiejecie mój "stereotyp"?


no bo teraz jest taka moda. słuchasz rapu ? pal trawke, słuchasz techno ? bierz amfetamine :) moda i tyle. ale są normalni :) takie typki pod blokami to leszcze które poza JP i SLU świata nie widzą, uważają peje za księcia a firme za królów :P no bywa :) co z tego że niewiedzą czym jest mainstream ani oni ani ich ulubieńcy :). ich styl jest wg dziwny, gdyby jakiś fokus czy ktoś zrobił diss na szanownego Ryszarda to by gadali że fokus to ciota i nic nie wniósł do rapu :) no cóż " gów*o w głowie" :) ale w "mówią o mnie w mieście" Dab dobrze nawinął na innych raperów a mianowicie na tych z forum różnych którzy są znawcami i wg :)
no i mam nadzieje że pomoge rozwiać twoje stereotypy a co do innych tutaj ... nie zrozumieli Cie chyba i zaczyna się flame :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:57, Woo-Cash napisał:

Czy warto tak żyć, chyba nie, ale większość otaczających mnie ludzi tak żyje. Nie jakiś
dres z osiedla, lecz cała większość mojego otoczenia. Co ma zrobić? Ściąć włosy, poprawić
Bóg wie czym moją szczupłą sylwetkę, zacząć słuchać tego, co jest "fajne"? Nie. Pier***
to. Skończmy już, niepotrzebnie zacząłem.

Nie rozumiem twoich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:59, KombajnRajder napisał:

Dodałbym że dobry rap przede wszystkim cechuje się bardzo dużą ilością metafor i odnośników
do różnych rzeczy. ;) No i oczywiście nigdy nie jest monotematyczny!

Dokładnie "coś co ruszy serce, nie tylko sprzęt" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dążę, szczerze nienawidzę mainstreamu, polski hip-hop zdaje się tworzy nieprzyjemny tego wyraz. Lady Gagę jeszcze zniosę, ale Peja? Za wiele wymagacie ;D. A z wyglądu wcale potworkiem nie jestem, jakby nie było ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:06, Woo-Cash napisał:

Do tego dążę, szczerze nienawidzę mainstreamu, polski hip-hop zdaje się tworzy nieprzyjemny
tego wyraz. Lady Gagę jeszcze zniosę, ale Peja? Za wiele wymagacie ;D. A z wyglądu wcale
potworkiem nie jestem, jakby nie było ;P

Przesłuchaj i dowiesz się czym jest Polski wartościowy rap i kultura Hip-Hop.
http://www.youtube.com/watch?v=hxBcblOx-ok
Nawet tytuł dużo wyjaśnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:06, Woo-Cash napisał:

Do tego dążę, szczerze nienawidzę mainstreamu, polski hip-hop zdaje się tworzy nieprzyjemny
tego wyraz. Lady Gagę jeszcze zniosę, ale Peja? Za wiele wymagacie ;D. A z wyglądu wcale
potworkiem nie jestem, jakby nie było ;P

Nikt ci nie każe znosić Peji. Jest jeszcze np. Łona, Fokus. I nikt ci nie każe znosić hip-hopu. Tylko nie oceniaj ludzi którzy go słuchają po tym, że "koleś który zabił drugiego wygląda jakby słuchał hiphopu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:13, Woo-Cash napisał:

Czytałem artykuł w gazecie, w skrócie koleś zabił drugiego z zazdrości o dziewczynę.
Wystarczy spojrzeć mu w pysk, widać, że to kolejny młotek hip-hopek. Jak na to odpowiecie,
raperzy? Dla mnie hip-hop to stereotyp dresa chodzącego po osiedlu szukającego zaczepki,
zwłaszcza, jeśli ten ktoś prezentuje choć o drobinę inną kulturę( metal, murzyn, czy
pedał). Zacytować - no nie jest tak?

Jak to przeczytałem to aż mi ciśnienie skoczyło ... Koleś, ty podałeś stereotyp dresa a nie hiphopowca ! Nosze szerokie spodnie 3x za duże koszulki i jakoś nie utożsamiam się z tymi łysymi typkami spod bram którzy tłuką każdego zawsze i wszędzie a wręcz nimi gardzę. Kultura hip-hop z prawdziwego zdarzenia nawołuje właśnie do tolerancji. Z tymi murzynami to też wyskoczyłeś jak filip z konopii, przecież ta kultura wyszła od czarnych których ja wręcz podziwiam. Co do pozostałych których wymieniłeś to kwestia indywidualnych opinii, ilu ludzi którzy nie są hiphopowcami gardzą pedałami ? Całe masy. Nawołują do nienawiści ? Są różne rodzaje rapu, w niektórych faktycznie można znaleźć takie teksty, no ale to jest niewielki odsetek całej sceny. Co ja poradzę że media pokazuja tylko to co złe w HH, każdy wybryk Peji czy innych raperów. To że dresi słuchają właśnie takiego rapu, to nie znaczy że odrazu należą do naszej kultury ... Może chaotycznie napisałem itd. ale aż mi ciśnienie podskoczyło jak to przeczytałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 20:27, Woo-Cash napisał:


Sorry koleś, ale jeśli słyszę teksty raperów( zaznaczam- polskich raperów) w stylu "dzisiaj
czas zabić wszystkich wrogów", to jak mam to interpretować? Ale ok, jako-tako przyjmuję
twoje wyjaśnienie ;).


A o poezji tyrtejskiej słyszałeś? Wg. Twojego rozumowania Mickiewicz, Słowacki, Broniewski i dziesiątki innych ludzi to drechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak teraz czytając ostatnie posty zastanawiam się co by było gdyby ludzie słuchający Słonia robili wszystko to co on mówi w swoich trackach :D:D:D:DA to że słoń tworzy takie numery nie znaczy że jest psychopatą, po wywiadach bym powiedział wręcz że "normalny" jest xD no może lekko zakrecony :D Ludzie, do muzyki też trzeba mieć dystans, w każdej dziedzinie sztuki ktoś może zauważyć nawoływanie do zabójstwa np ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kaucz podrzucił Ci kawałek, to ja też się zobowiążę, i podam parę wartych przesłuchania.

Na początek zapoznania się z prawdziwym rapem, polecam Ci Łonę. Jest to bardzo nietypowy raper, ale mający świetne pomysły na tematy piosenek.
Akurat znalazłem w jego repertuarze idealne nagranie które pasuje do tematyki naszej dyskusji. Co prawda jest monologiem na temat rapu skierowanym do jego matki, jednak można go skierować również do Ciebie.

Raperzy są niedobrzy : http://kerning.wrzuta.pl/audio/6TYhnIiKQMT/lona_-_raperzy_sa_niedobrzy

A tutaj ciekawy storytelling na temat dzisiejszego społeczeństwa:

Rozmowa : http://w294.wrzuta.pl/audio/afzs1xDpm7S/12._lona_-_rozmowa

I na koniec dowód że raperzy potrafią używać wyrafinowanych słów znanych w języku polskim nie tracąc na jakości tekstu:

Nic dziwnego : http://woidos.wrzuta.pl/audio/1gVChSDnEC8/lona_-_nic_dziwnego

Na koniec chciałem dodać że zdaje sobie sprawę z tego że wcale tego nie przesłuchasz, ale wtedy udowodnisz sobie samemu jak wielkim jesteś ignorantem, betonem, etc. etc. Nie musi Ci się spodobać, ale dobrze wiedzieć że "rap to nie to samo co przemoc i dragi". ;)

Natomiast jeżeli się spodoba, to polecam przesłuchać dyskografię Łony na początek, a potem zawędrować w stronę np. Eldo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:08, Kaucz napisał:

> Do tego dążę, szczerze nienawidzę mainstreamu, polski hip-hop zdaje się tworzy nieprzyjemny

> tego wyraz. Lady Gagę jeszcze zniosę, ale Peja? Za wiele wymagacie ;D. A z wyglądu
wcale
> potworkiem nie jestem, jakby nie było ;P
Przesłuchaj i dowiesz się czym jest Polski wartościowy rap i kultura Hip-Hop.
http://www.youtube.com/watch?v=hxBcblOx-ok
Nawet tytuł dużo wyjaśnia :)


Ziomuś w 100 % zgadzam się z Tobą. Elita polskiego H-H, Ostry, Pysk,Ero, Eldo no i jeszcze do tego Termanolgy po prostu zaje****ie ! pzdr.

Hmm pomóżcie mi znaleźć jakąś nową płytę ? Ostatnio zakupiłem "Tylko dla dorosłych" a co teraz może "TLL od Gurala "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz
Popatrzysz na wiele spraw jak dorośniesz. Nie mówię o osiągnięciu lat 18, czego jeszcze nie dożyłeś, ale o tym, kiedy staniesz się dojrzały psychicznie. Zazwyczaj nie opierasz się na stereotypach. A co zrobiłeś? Wzburzyłeś większość zadeklarowanych forumowych hip hopowców, którzy po Twoim poście zaczną prawić Ci jak wspaniałą zajawką jest rap. No i w tej kwestii mają rację. Kultura hiphopowa jest bardzo młoda, i nie jest tak jak jeden z Was napisał, dojrzała. Jest cholernie niedojrzała, zróżnicowana, przez co niezdecydowana. Daje wolność, swobodę i w jakiś sposób uczy zuchwałości. I tu pozostaje wybór człowieka w jakim stopniu to wykorzysta. I wychodzą twory uliczno-gangsterskie z czasownikowymi rymami i miałkie gówno za pieniądze, które podpasuje wszystkim, nawet nie słuchającym tego typu muzyki i sentymentalne zawodzenie o straconej miłości, czy też prawdziwe perełki. Hip hop jak każda subkultura ma w swoim ekosystemie pasożyty, chwasty ale też prawdziwe, piękne kwiaty. A to, że jest najbardziej piętnowaną ze wszystkich? Stereotypy, na których i Ty (mimo, iż zarzekasz się, że tego nie robisz) budujesz swoje spojrzenie na coś, co jest Ci nieznane. Członkowie tej kultury patrzą krzywo na inność innych? A czy sami nie są od reszty zupełnie inni? A czy to nie leży w psychice każdego indywiduum? Wszystko zależy od człowieka. Znajdziesz ludzi, którzy zauroczą się ulicznym pozowaniem na blokersa, który całe życie będzie cedził jak to ma przesrane, elo chłopca, który będzie pozował na hiphopowca, bo jest to akurat na topie, bananowca, który jest zwykłym nieszkodliwym słuchaczem ograniczającym się do tego, co przystępne, typu gural, ostry, małpa ostatnimi czasy, prawdziwego zajawkowicza, dla którego ta kultura stała się stylem życia, czy tam jakiegoś raperka, który wydaje płyty z częstotliwością 5 na rok, dającego swoje zdjęcia na okładki, niczym nie różniącym się od pophiphopowej papki, której w internecie pełno.
Ja w przeciwieństwie do przedmówców nie będę Ci pisał na czym polega idea kultury, bo takowej nawet nie ma i jest to najzwyczjniej w świecie bezcelowe. Dla każdego hip hop może być tak naprawdę czymś skrajnie innym. Ale może uświadomie Ci jak upośledzone spojrzenie masz na innych, skoro potrafię w Twoich postach wyczytać, że masz jakiś uraz, czy tam kompleksy spowodowane niską samooceną, czy też gówniarskim rozchwianiem emocjonalnym. Nic osobistego, hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończ już z tym gimbusiarskim bo pewnie sam masz z 16 lat -.- . Czy ktoś powiedział że znam tylko Kixa ? Po prostu mówie że class of 90''s jest z 10 razy lepsze od tego co dałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować