Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 22:44, Zauri napisał:

BTW. nie slyszeliscie o typie pod pseudonimem Wiciu
http://zax999.wrzuta.pl/audio/0gqZOu3QOa1/wiciu_-tredy
zwyciezca tegorocznego OFB, dal swoja zwrotke nawet na albumie zbyla, operacji sampling

Wicia obserwuje od WBW 2009 raczej słaby zawodnik. A na OS dał 2 letnia zwrotę, choć obecnie nawet progresu niestety nie słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co słychać w świecie hip hopu ? Ogólnie nie jestem na bieżąco, więc jakie płytki polecacie na ten okres?


A przy okazji, po pół roku wszedłem na swój profil na lastfm i mam pytanie... Co to za piosenka ? Lil'' Wayne – - Wayne - That What I Does ? Taki niby tytuł ma, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 11:05, Chaotizz napisał:

Co słychać w świecie hip hopu ? Ogólnie nie jestem na bieżąco, więc jakie płytki polecacie
na ten okres?

PL: Ten Typ Mes - Kandydaci na szaleńców (płyta roku ja to wiem), Diox - Logika gry (mocno średnie), Miuosh - 5 strona świata (dobra płyta), Hemp Gru - Jedność (warto dla bitów sprawdzić), VNM - DeNekstBest (dobra płyta nawet bardzo), Zeus - Jak mogłeś? (świetna płyta będzie w moim top), SLU - Reedukacja (średnie mocno), OSTRy - to cos o jezzie nie pamiętam nazwy (słabe), Wrooclyn Dodgers - Wrooclyn Dodgers (miazga totalna polecam), TłustyKot - TheRapy (dobra płyta na pare odsłuchów), The Pryzmats - Balon (totalne zaskoczenie tą epką, pozytywne).
US: Atmosphere - Family Sign (dla mnie jak na razie faworyt), BIG KRIT - Returnof4eva (dobra płyta choć słabsza od Wuz Here), CunninLynguists - Oneirology (polecam, ciekawy klimat), Mac Miller - Best Day Ever (młody ma potencjał, choć KIDS nie przebił), Lupe Fiasco - Lasers (jeśli lubisz popowe klimaty), Pharoahe Monch - WAR (Desire to nie jest, ale parę utworów jest świetnych), Reks - REKS (Poprzedniej płyty nei przebił, raczej jest średnio choć singiel od premiera to mega bomba 25h hour), Snoop Dogg - Doggumentar (moim zdaniem świetna płyta, o dziwo udało się mu), Talib Kweli - Gutten Rainbows (nie mój klimat, jedyna płyta Taliba która do mnie nie trafia), WC - Ravange of the barracuda (co za bomba, tak powinna wyglądał płyta Cuba), The Streets - Computers and blues (grime w najlepszym wydaniu, jeden z moich ulubionych raperów, jego ostatnia płyta polecam szczególnie utwór We can never be friends), Wiz Khalifa - Rolling papers (nie uniósł debiutu legalnego, ale single jak najbardziej godne Black and Yellow już każdy zna)

Wydaje mi się że to wszystkie płyty godne uwagi jakie na chwilę obecną wyszły. Polecam szczególnie pogrubione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie hh, ale słucha go moj wspollokator, wiec chcąc nie chcac mam trochę obeznania. Wydaje mi się, że z nowej ekipy poznanskiej Paluch się znacząco wybija - świetne teksty, dobry głos - w przeciwieństwie do jakichś kobr czy innych sloniow. Tede nie lubie, Peje mam w d...ie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rugged Man (kto nie zna zwrotki na przedostatnich Dzedajach nie powinen mowic, ze slucha rapu) oraz Ill Bill z Vinniem Pazem na Hip Hop Kempie - mega, a przeciez to dopiero bodaj druga czy trzecia "partia" tegorocznego line-upu. Boli mnie jedynie fakt, ze raczej nie bede mial siana, zeby pojechac - a jak dodadza jeszcze Tech N9ne''a A JA TO PRZEGAPIE to [*] dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 10:58, lydathegreat napisał:

Rugged Man (kto nie zna zwrotki na przedostatnich Dzedajach nie powinen mowic, ze slucha
rapu) oraz Ill Bill z Vinniem Pazem na Hip Hop Kempie - mega, a przeciez to dopiero bodaj
druga czy trzecia "partia" tegorocznego line-upu. Boli mnie jedynie fakt, ze raczej nie
bede mial siana, zeby pojechac - a jak dodadza jeszcze Tech N9ne''a A JA TO PRZEGAPIE
to [*] dla mnie.

Hip Hop areny w Łodzi nie przebiją pewne (Atmosphere, EPMD, Cunninlynguists, Dilated Peoples). Na Openerze Skinner, ale to za mało, a na Warsaw Challange Hocus Pocus i De La Soul. Z jednej strony patrząc na Kemp jak na razie kiepsko skoro to 10 edycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 12:49, PierwszaLiga napisał:

Z jednej strony patrząc na Kemp jak na razie kiepsko skoro to 10 edycja.

No ja sie jaram, bo Bill i Paz to moje top 30 na pewno, Rugged tez jest mega kozakiem, choc wspomnianej wczesniej przeze mnie zwrotki na JMT chyba juz nigdy nie przebije. Poza tym nalezy pamietac, ze to dopiero poczatek ;) Przydalby sie jakis mainstreamowy kozak, ktory w tym roku wydal dobra plyte, nie wiem - WC albo Raekwon... Z Polski bym Pyska i Mesa tam widzial, albo Wudoe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować