Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2012 o 22:57, Esergie napisał:

@Kedzior
A możesz ściślej? Gramofon do czego? Do słuchania starych płyt Mannamu i stania na półce
dla pozery i zbierania kurzu, czy do robienia czegokolwiek?


Szukam gramofonu do słuchania płyt winylowych po prostu, nie chcę próbować swoich sił jako dj, nic z tych rzeczy :)
Zwykły, dobrze grajacy gramofon, bez jakichs wejsc na mp3, czy radia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2012 o 12:11, kedzior141 napisał:

Szukam gramofonu do słuchania płyt winylowych po prostu, nie chcę próbować swoich sił
jako dj, nic z tych rzeczy :)
Zwykły, dobrze grajacy gramofon, bez jakichs wejsc na mp3, czy radia.

Technics. Z tańszych to coś z serii SL, a jak chcesz co nieco już wyłożyć to MK, ale też tragedii cenowych nie ma. Przestrzegam przed kupnem cudaków pokroju Lenco itp. Warto wiedzieć za co się płaci. A może gdzieś na strychu stara zakurzona taśmowa Unitra się znajdzie. Wtedy to miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 02:44, Esergie napisał:

Technics. Z tańszych to coś z serii SL, a jak chcesz co nieco już wyłożyć to MK, ale
też tragedii cenowych nie ma. Przestrzegam przed kupnem cudaków pokroju Lenco itp. Warto
wiedzieć za co się płaci. A może gdzieś na strychu stara zakurzona taśmowa Unitra się
znajdzie. Wtedy to miód.


Dzięki, właśnie szukam jakiejś solidnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jednej płytki.. nie pamiętam jak się nazywa ani trochę
wiem jedynie jak wyglądała, był to taki kartonowy digipack dosłownie wyglądał jak karton szary nic poza tym.
to musiał być jakiś znany skład ;p ktoś pomoże ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 13:47, Kraju napisał:

Witam. Zwracam się do Was z nietypową prośbą, szczególnie do znawców amerykańskiego rapu.
Chciałbym abyście wymienili mi kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset, najważniejszych
utworów ameykańskiego rapu. Od samego początku po czasy współczesne. Nie ważne jaki to
wykonawca, oby tylko były by to utwory który każdy fan rapu musi znać. Dzięki za pomoc.

Jest płyta jednego z naszych najlepszych producentów Kixnare Class of 90''s proponuje ci jej przesłuchać, znajduja sie tam bardzo dobre amerykanskie kawałki np. http://www.youtube.com/watch?v=EuQYewdPcsA , niektóre bity pobiły orginały np wyżej wymieniony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za półtora tygodnia TECH N9NE i KRIZZ KALIKO w PL. Koncert życia póki co się szykuje (Jak na razie na równi stawiałałbym to co zrobili live Limp Bizkit, In Flames, Machine Head i pierwszy gig A.J.K.S. w Krakowie, z czego na Limpach prawie zszedłem więc jakby oni się koncertowo wybijają na prowadzenie z tego co widziałem do tej pory...).

Jak to dobrze, że Teczkowski stał się nieco bardziej rozpoznawalny, a ziomki z popkillera ogarnęły się i sprowadziły go do nas z okazji jego europejskiej trasy. No w każdym razie Strange Music zabiło ten rok EPkami jakie wyszły od wykonawców tejże wytwórni (chociaż rapowa płyta roku i tak należy do Twiztid), a jeszcze przed nadmi wydania od Prozaka i Krizza, no czyli wiadomo, absolutnej elity skillsów na dzisiejszej scenie... CZEKAM, JARAM SIĘ, CHCĘ JUŻ 19.11 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktoś gdzie mogę kupić HuczuHucz - "Po tej stronie raju" ?

Edit: Aż dziwne, że jeszcze nikt tutaj nie napisał o Równonocy. Kupiłem jakiś miesiąc temu i płyta rozwala system. Samo wydanie też super. Ostatnio też siadła płyta Miuosha - "Prosto przed siebie". Również zarąbiście się słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do beatmakerów...
Używa ktoś mpc do produkcji bitów? Chciałbym się dowiedzieć czy na tym urządzeniu można zrobić bit od podstaw nie używając do tego programów zewnętrznych np fl studio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 21:13, Nightdew napisał:

Edit: Aż dziwne, że jeszcze nikt tutaj nie napisał o Równonocy. Kupiłem jakiś miesiąc
temu i płyta rozwala system. Samo wydanie też super.


A pisałem nawet po premierze coś o niej, tylko nie wrzucałem tu, bo wchodzę raz na sto lat... Ala jak już przypomniałeś, to...

No, Równonoc jest bardzo fanym, bardzo dobrze brzmiącym projektem (muzycznie póki co mój nr 1 na rodzimej hip hopowej scenie), niestety nieco zmarnowanym momentami przez średnie i słabe wyczyny niektórych MC (i to będzie ocena właśnie samych raperów, bo reszta projektu niesamowicie klimatyczna i na mega poziomie)...
Spostrzeżenia na szybko, płytę zjadł Ten Typ Mes, mimo iż jego track specjalnie słowiański nie jest, to jest po prostu najlepiej napisanym, wykonanym i zaaranżonwanym wałkiem na krążku. Świetny komentarz rzeczywistości, prawda w czystej postaci.
Ogólnie w TOP prócz wymienionego już Mesa: "Z Samym Sobą", "Z Dziada Pradziada", "Niespokojna Dusza" (mimo iż Sobota do odstrzału zypełnie, a Chada tylko średnio, bit mnie mega wciągnął a mój Słoniowy sajkofanizm podziałał bardzo w tym przypadku, ale jakby nie było fan czy nie fan, powinien raczej skumać, że zwrotka Słonia jest bardzo dobra na tle całego albumu), "Pij Wódkę", "Niech Obdarzy, Niech Obrodzi", i osobno zwrotki Miuosha i Shellera.
Z 2 strony najgorzej: Paluch - no przecież jak słucham tego steku bzdur i wyssanych z palca umieszczonego mniej więcej w centralnej części ciała mężczyzny bredni, to aż smutno mi się robi. Nienawidzę stereotypowego myślenia, niestety track ten przedstawia taki punkt widzenia, opisując czym jest ''polskość''... Bitch please, jednym słowem BULLSHIT, "To Jest Takie Nasze", zwrotka Pezeta, 2 zwrotka VNMa, wspomniany Sobota, Pelson.
Średniacko: 1 zwrotka VNMa, "Nie Lubimy Robić" (choć tutaj track mogę w część usprawiedliwić samym patentem, no track miał być wiejską hulanką, to nie miało być coś specjalnie lotnego, więc w swojej konwencji jakby dało radę), Chada (ale przynajmniej jako tako lirycznie wpasował się w klimat tracka, czego zupełnie nie zrobił Sobota), Kaczor, Rafi, Ero, Małpa, Tede, Zbuku, Sitek, B.R.O. (ale ten ostatni z małym plusikiem, bo na tracku wypadł najlepiej z trójki)... Czyli średnich zwrotek najwięcej, jedni jak już umią nawinąć, to zupełnie nie łapią klimatu, inni są średniakami w gatunku...
Reszta niewymienionych po prostu mi się podoba, lecz specjalnie nie urwali dupska jak te najlepsze wbity.
Nie jestem jednak zawiedziony tymi niedociągnięciami, bo jak najbardziej spodziewałem się, że goście nie utrzymają do końca klimatu i poziomu... Ale hej, jest przecież instrumentalna wersja albumu.

Cieszy też bardzo, że bonusowym krążkiem z pre-orderu okazał się nowy album zespołu Percival "Slava!" (dostaliśmy kartonowe wydanie limitowane, w planie mam i tak zakup jeszcze wersji standardowej). Jako prawie sajkofan tej grupy mega mnie to zaskoczyło, polecam ogólnie ich muzykę, szczególnie "Eiforr" i "Oj Dido". Koszulka spoko, aczkolwiek grafika mogłby mieć bardziej nasycone kolory i oczywiście być nieco większa.


==============


A jak tu jestem to wrzucę jeszcze takie mini podsumowanie 2012 z polskiej sceny, z jakimś takim dziwacznym schematem...

Album roku
1. Nullo - SPG Dystrykt
2. Skor - Muzykoma
3. 3W - Dolina Klaunoow / Bisz - Wilk... / RY23 - Magiczne Pióro / Miuosh - Prosto Przed Siebie / Beeres - Klub... / ... tu w sumie trudno mi było wbrać jednoznacznie, każdy album zupełnie inny, trudno porównywać.


Najbardziej zaskakujący album roku
Nullo - SPG Dystrykt ... nie spodziewałem się aż takiej różnorodności brzmień. Mega pozytywne zaskoczenie feat''em z Defektem + wejście nawet w metalowe brzmienia (tu jednak malutki minus za tekst w języku angielskim, gdyby nie to to byłby zdecydowanie najlepszy polskojęzyczny track łączący rap z metalem... szkoda), dalej zaskakuje sam Nullo opowiadając jak to w młodości był punkowcem (jeszcze niegdy chyba o tym nie wspominał na trackach), następny przykład to zwrotka DMX/Pih, faktycznie świetnie mu to wyszło (ogólnie cały koncept fabularny na te 10 min. udany, dzięki temu kawałek płynnie przechodzi z części na część i nie dłuży się, ani nie nudzi ... i tu jeszcze moja ulubiona partia z tracku na gitarkach). Ciekawa rzecz z kawałkiem "Chyba Ją Znałem", zakończeńe/2 część będzie dostępna już 15 stycznia - http://poznaj-mnie.pl/


Najlepszy Raper Roku
Nullo


Najlepszy Producent Roku
Wojciech Kosuń aka 303 (oczywiście za muzykę dla projektu A.J.K.S.)
Donatan (za Równonoc)


Teledysk Roku
Pokahontaz - Róża Wiatrów


Featuring Roku
Nullo - Nasza Kultura [feat. Defekt Muzgó]


Odkrycie Roku
Bisz ... w sensie nie debiutant, a po prostu raper, którego zapoznałem dopiero w tym roku, oczywiście tutaj za sprawą genialnego "Wilka ...".


Kawałek Roku
Skor - Znasz Ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować