Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2006 o 23:30, Vaxinar napisał:

A te na VIVIE to też dobra muza jest ?


Na VIVIE obejrzeć sobie możesz Rap Furę na przykład, tam często sa dobre kawałki, własnie nowy Trzeci Wymiar, Płomień, Bez Cenzury- dzisiaj oglądałem i całkiem do rzeczy kawałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 23:32, Budo napisał:

Na VIVIE obejrzeć sobie możesz Rap Furę na przykład, tam często sa dobre kawałki, własnie nowy
Trzeci Wymiar, Płomień, Bez Cenzury- dzisiaj oglądałem i całkiem do rzeczy kawałki :)


Hmmm, HH to by chyba lepiej stał, jakby nie było kawałków typu "2 metrowy chu* wchodzi w du** policjantom" i tak w kółko, chyba, że to też dobry. Kto to tworzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, moim zdaniem polski hiphop prezentuje stany denne. Większośc utworów polega na "słuchaj ty k*** twoja mac, posłuchaj ty ch*** co mówi nasza brac". Albo "ale u nas bieeeda, na nic nas nie stac"-wymachując "złotym" łańcuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ale marudzicie ;]
Jak sobie porównacie jakość tekstów polskich do amerykańskich to i tak stoimy dużo lepiej, a mówię, że dużo numerów ma naprawdę niezłe słowa. W zasadzie cały amerykański rap polega na "wymachiwaniu łańcuchem" i "słuchaj k### mać co mówi nasza brać". U nas i tak jest dużo lepiej i wg mnie czołowi wykonawcy starają się żeby ich hh niósł coś ze soba oprócz beatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj i tu się nie zgodzę.
Czytałem parę tekstów amerykańskiego hip hopu i jest o tym o czym być powinien z tego co wiem. Czyli o stanie jaki panuje w Bronxie - dzielnicy skąd się HH wywodzi. Teksty są świetne, pasują do klimatu. Np tekst takiego nielubianego rapera Coolio jest dość dobry jak na ten styl, a co najważniejsze jego teledysk ani tekst nie polega na tym - ile razy się naćpał dziś, ile ma lasek w jednym łóżko, ile ma kasy i że ma 5 Ferrari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o tych baranach z Ascetoholix, Mezo i inne osoby, które tylko niszczą polski HH. WWO wiadomo, że nadal trzyma wysoki poziom, 52 Dębiec tak samo. Jest mnóstwo takich osób i to mnie cieszy.

Vaxinar -> W Ameryce nie ma hip hopu. Tam jest rap. A co do tych przekleństw to są tylko kilkusekundowe skity. Jedynie to co Ty powiedziałeś to jest w 52D na samym początku piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 16:17, DEViANCE napisał:

Ja mówiłem o tych baranach z Ascetoholix, Mezo i inne osoby, które tylko niszczą polski HH.


Co to znaczy niszczą??
HH to nie jest czyjaś włssność, monument, tylko styl, który można swobodnie intepretować, zmieniać na własne potrzeby - tak jak z każdą muzykę. Powstaje z tego "hiphopolo", hip-pop czy po prostu lżejszy, ale nadal, hip-hop.

Ja akurat Mezo lubię i szanuję. Co prawda piosnka "Aniele" jest szczytem szczytów ;p, ale miałem okazję słuchać Rejsu Czwartego, zwortki na Sinusie Dużego P czy beefa z Mezem i wypada tam naprawdę ponadprzeciętnie - ma w moim mniemaniu niezłe flow i ciekawy tekst.
Co prawda teraz przerzucił się w ten lżejszy hh, ale nadal go szanuję.

Jeśli kogoś to obchodzi to ostatnio przejrzałem starego Ślizga, gdzie naczelny (Kowal) recenzował płytę Meza (Mezokrację) i wypowiadał się o niej bardzo pozytywnie.
To było dawno - bardzo wyraźnie widać, że bez przykejonej gęby, bez jakichkolwiek uprzedzeń, gdy ocenia się sam materiał - może on być bardzo dobry ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:04, Budo napisał:

Jak sobie porównacie jakość tekstów polskich do amerykańskich to i tak stoimy dużo lepiej,
a mówię, że dużo numerów ma naprawdę niezłe słowa. W zasadzie cały amerykański rap polega na
"wymachiwaniu łańcuchem" i "słuchaj k### mać co mówi nasza brać".


A ja jestem przekonany, że w USA powstaje tak dużo rapu, który miesza się w dodatku z r''n''b (i innymi), że trudno cokolwiek zgeneralizować. Znamy to co leci na Vivie/MTV/w radiu, a wchodząc o dużego sklepu muzycznego widzimy cały regał płyt artystów o których nigdy nie słyszeliśmy (albo i już nigdy nie usłyszymy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie , że chodzę do gimnazjum i nie słucham ABSOLUTNIE żadnej muzyki. Jakos mnie ona nie interesuje. No co?. Nie wiem dlaczego. Może z tego powodu, że nie posiadam odtwarzacza etc. . Niedługo mam jednak otrzymać " empetrójkę" , więc może uda mi się jeszcze odrobinę wypaczyć sobie umysł. Zamierzam słuchac np. Green Day''a .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 16:17, DEViANCE napisał:

Vaxinar -> W Ameryce nie ma hip hopu. Tam jest rap. A co do tych przekleństw to są tylko
kilkusekundowe skity. Jedynie to co Ty powiedziałeś to jest w 52D na samym początku piosenki.


Eh, a czym się to różni, wybacz, ale ja totalnie nie te klimaty muzyczne, ale lubię sobie pogadać.
Bo widzisz jedni mi mówią, że rap to muzyka, a hip hop to subkultura, a znowu inni, że rap to amerykański, a hip hop to polskie. Jak z tym w końcu jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 18:20, Backside napisał:


Co to znaczy niszczą??
HH to nie jest czyjaś włssność, monument, tylko styl, który można swobodnie intepretować, zmieniać
na własne potrzeby - tak jak z każdą muzykę. Powstaje z tego "hiphopolo", hip-pop czy po prostu
lżejszy, ale nadal, hip-hop.


Aktualnie to raczej już nawet nie niszczą, gdyż tworzą to "hiphoppolo". Kiedyś lubiałem Meza czy Ascetoholix, ale aktualnie to IMO pogorszyli się oni prawie pod każdym względem. Teraz to na Vivie i innych programach nie ma już prawie w ogóle prawdziwego hip-hopu, tylko te cieniutkie pioseneczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 20:27, Don Lizak napisał:

Polecam TraceTV :) Duużo rapu z west-side.


Moja kablówka chyba mi tego nie zapewnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2006 o 19:56, DEViANCE napisał:

Aktualnie to raczej już nawet nie niszczą, gdyż tworzą to "hiphoppolo". Kiedyś lubiałem Meza
czy Ascetoholix, ale aktualnie to IMO pogorszyli się oni prawie pod każdym względem. Teraz
to na Vivie i innych programach nie ma już prawie w ogóle prawdziwego hip-hopu, tylko te cieniutkie
pioseneczki.


Zostaje jeszcze Rap Fura, jak pisałem można tam posłuchać. No i hiphop.pl do ściągnięcia kupę muzy i 300 klipów
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 21:22, Budo napisał:

Zostaje jeszcze Rap Fura, jak pisałem można tam posłuchać. No i hiphop.pl do ściągnięcia kupę
muzy i 300 klipów :)


Rap Furę oglądam na Vivie jak akurat leci i jak mam wolny czas. W końcu Pezeta słuchało się niejeden raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 19:56, DEViANCE napisał:

Aktualnie to raczej już nawet nie niszczą, gdyż tworzą to "hiphoppolo". Kiedyś lubiałem Meza
czy Ascetoholix, ale aktualnie to IMO pogorszyli się oni prawie pod każdym względem. Teraz
to na Vivie i innych programach nie ma już prawie w ogóle prawdziwego hip-hopu, tylko te cieniutkie
pioseneczki.


W takim razie niszczenie Hip-Hopu jest zasługą tej "Vivy", a (sięgając ku źródłu), samych ludzi. Spodobaly się obwisłe spodnie, barwne dresy i bluzy z kapturem, siegają po to co lekkie i fajne - dlatego lekka muzyka, mieszana z r''n''b i popem, staje się idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś z was pierwszą płytkę Projektora? Miraż to cudowny krążek,na którym usłyszeć można flow dwóch raperów (oczywiście nie licząc gości,m.in. Śliwka,Cichy,Minix,Mea) na bitach prosto od Straho(Rahim).Zawiera wiele wspaniałych track-ów,a bity to wspaniałe dzieła Rahima. Chłopaki dużo rymują o problemach (pozerstwo w Całej Prawdzie,Alkoholizm w Niekończąca się opowieść czy "nadmierne" czepianie się niebieskich do stylu i wyglądu w Pauki za Pauki).

Tu tracklista:

1) Projektor: Rewolucyjne Intro
2) Projektor: Cała Prawda
3) Projektor: Co Zdobyte
4) Projektor: Pisak
5) Projektor: Niekończąca Się Opowieść
6) Projektor: Rzepy
7) Projektor: Nie Poganiaj Mnie
8) Projektor: Wszyscy Mają Problem
9) Projektor: Schron Dla Dusz
10) Projektor: Mirash
11) Projektor: Pauki Za Pauki
12) Projektor: Miasta Kompresji
13) Projektor: Mi I IM
14) Projektor: Nie Chodzi O...
15) Projektor: Ciche Outro
16) Projektor: Ciężko Lekko żyć
17) Projektor: Cała Prawda (Grafit. Remix)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować