Zaloguj się, aby obserwować  
marcinqn

Ban w grze cabalonline

28 postów w tym temacie

Witam napisze moze w skrocie bo nie wiem czy ktos bedzie w stanie mi pomoc. Jesli tak to dopisze szczegoly.

Gralem w Cabalonline na europejskim serverze dosc dlugo okolo 1,5 roku. Gra jest free, ale premki raczej regularnie wykupowalem. Trzy miesiace temu dostalem bana za hack (podobno za speed hacka) choc nigdy ich nie mialem na komputerze.
Walczylem z calym tym gm.com okolo miesiaca i nic... na wiele sposobow.
Wiem, ze jestem niewinny i wiem ze komus przeszkadzalem z gornej polki.
Dodam, ze jak wiekszosc gier, a moze i wszystkie mmorpg maja cos takiego jak "gamedata" tak zwane "logi gry"
W nich jest cala prawda (tylko ze oni nie sprawdzili tego na moje wyrazne prosby)

Moje pytanie a moze i pytania to :
- Kogo mam pozywac
- Do jakiego sadu zlozyc pozew (wiem ze w kraju raczej nie moge ich pozwac bo to europejski server i znajduje sie w Niemczech)
- O co tak naprawde mam ich oskarzyc
- Czego moge sie domagac (nie liczac o wglad do logow niezaleznych informatykow - nie z firmy EST)

Szukalem jakis informacji, ale ciezko mi znalesc co kolwiek... jakis adressow itp itd.
Wiec prosze o jakies rady, albo moze gdzie moge jeszcze dac takiego posta.

Z gory Dziekuje za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede komentowal tego... a moze troszke:) jestes naprawde tak ograniczony czy tylko udajesz?

Niech sobie daja mam to gdzies.. tylko ze dali za cos czego nie zrobilem. Dziecko ile Ty masz lat 9 ? nie pisz tu.. prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadaj pytanie w tym wątku http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11534&u=207

Zwykło się na tym forum najpierw poszukać czy nie istnieje już temat dotyczący danej gry i uderzać z problemami tam. O wiele łatwiej jest uzyskać pomoc zadając pytanie w takim miejscu.

Kolegami pokroju GeeRLZ się nie przejmuj. Zwykle szybko kończą swoją "karierę" na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo gdyby go szybko zablokowali. Bo nie mam ani checi ani ochoty na klutnie z dziecmi.

Temat dalem... pytania rowniez... jesli nie umiesz odpowiedziec na te pytania to po co piszesz? nabijasz posty czy chcesz pokazac swoja "madrosc"

Melchah - Tak widze ten watek, ale to jest poprostu jeden temat o tej grze (nowy mmorpg) nie zupelnie mi chodzilo o taki temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:14, marcinqn napisał:

Temat dalem... pytania rowniez... jesli nie umiesz odpowiedziec na te pytania to po co
piszesz? nabijasz posty czy chcesz pokazac swoja "madrosc"

Przeczytaj regulamin, będziesz wiedział po co. Tak na przyszłość. A jeśli dalej będziesz wykazywał podobne podejście czyli najeżał kolce, bo ktoś Ci zwrócił życzliwie uwagę, że poprzez powielanie tematów łamiesz regulamin skończysz swoją karierę równie szybko co koledzy pokroju GeeRLZ.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - ale ten watek, ktory mi podales zupelnie mi nie odpowiada szczegolnie, ze w nim jest mase odpowiedzi na sam temat, ktory nie ma nic wspilnego z moim tematem. Jedynie "cabalonline" pokrywa sie :)

ps przeciez nie najezylem zadnych kolcow :) jesli tak to odebrales to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Po pierwsze zastanów się, czy gra warta jest zachodu, nerwów i pieniędzy (założenie sprawy sądowej kosztuje i to niemało, a liczyć na to, że na pewno wygrasz nie możesz).
Jeśli jednak zależy ci tak bardzo na tej grze, skonsultuj się z doradcą prawnym, lub może jakimś znajomym studiującym prawo, bo dokładnych wiadomości na ten temat nikt ci tutaj nie poda... bo zapewne nie zna.
Niestety nic więcej nie mogę ci pomóc.
Formularz do modków, drogi GEE już wysłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 19:22, marcinqn napisał:

Rozumiem - ale ten watek, ktory mi podales zupelnie mi nie odpowiada szczegolnie, ze
w nim jest mase odpowiedzi na sam temat, ktory nie ma nic wspilnego z moim tematem. Jedynie
"cabalonline" pokrywa sie :)

A to nie ta sama gra? W temacie nie musi być koniecznie o banie. Zwykle istnieje jeden temat do jednej gry i traktujemy go jako ogólny, piszemy tam o wszystkich problemach z danym tytułem: przejście, porady techniczne, wszelkie inne problemy, wrażenia, własne minirecenzje itd.

Jeśli ten Cabal, o którego Ci chodzi to MMO to jak najbardziej możesz się tam dopisać. Jeśli ktoś będzie wiedział jak pomóc to pomoże.

Dnia 31.01.2009 o 19:22, marcinqn napisał:

ps przeciez nie najezylem zadnych kolcow :) jesli tak to odebrales to przepraszam

Oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiadomo czy gra jest warta swieczki. Choc moge powiedziec, ze mimo nie gram juz okolo 3 miesiecy to nadal moja postac jest najlepsza w mojej klasie. Wiec moze i warto... tylko co z nerwami.
Z przeliczen wynika ze gralem w nia okolo 170 dni 24/h wiec kawal zycia mi zabrali od tak sobie. Bo im tak pasowalo.
Jak by nie bylo bardzo mi zalezy by ich pozwac i wygrac (bo wygrac to mysle ze naprawde latwo)

Mam dwoch znajomuch po studiach prawniczych, ale nie rozmawialem z nimi. Wiem ze nie maja doczynienia z grami online dlatego nie pytalem. Narazie staram sie zebrac informacje na takich wlasnie forach jak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu dziwny ? Przeciez to rozbuj w bialy dzien.
Teoretycznie każdego moga zbanowac za nic ;/ bo im sie tak podoba.

Niestety nie jestem jedynym przypadkiem.w Grach mmo GMowie za duzo sobie pozwalaja i czuja sie bezkarni, a uzytkownicy sa bezsilni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 09:25, player000 napisał:

sorry ale dziwny jesteś skoro chcesz na coś takiego kasę wykładać... prawnicy kosztują:/


czemu od razu dziwny? kolega ma problem bo został w jego mniemaniu oszukany, zwłaszcza że płacił za grę


marciqn

sprawdź najpierw w regulaminie gry. Często w takich MMO, zwłaszcza free, jest że GM może Cię usunąć z rozgrywki. Poza tym masz minimalne szanse na wygranie sprawy. Ewentualnie mogliby Ci zwrócić resztę pieniędzy z Premium, choć to pewnie mniej kasy niż rozprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozywanie nie ma sensu, przed dołączeniem do gier tego typu podpisujesz licencję wd. której wszystkie postacie należą do firmy która tą grą zarządza. Chyba, że w Cabalu (nie grałem) jest inaczej, ale zanim zaczniesz działać lepiej ją przeczytaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety dali mi perma ;/ a regulamin czytalem dwa razy i faktycznie moga robic co im sie podoba tylko, ze dostalem od nich odpowiedz na moje supporty "dostales bana za haki" wiec mimo ze moga robic co im sie podoba to nie moga popelniac takich bledow.
Daja bana za haki, ktorych nie uzywales i jeszcze pisza Ci otwarcie zostawiajac dowody, ze klamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować