Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XFX Radeon HD 4870 X2 w sprzedaży

27 postów w tym temacie

I to jest właśnie kryzys.
Na całym świecie zwiększa się wydatki na czas kryzysu, a w polskim rządzie robią cięcia.
Oto cała prawda o nas.

A sprzęt drożeje i będzie drożeć. Najlepszy czas na zakupy sprzętu był na przełomie października i listopada.
Wtedy sprzęt był chyba najtańszy.
Na początku stycznia w swoim kompie zmieniałem grafikę, płytę główną i zasilacz.
Na grafie i mobo zaoszczędziłem po stówie za każdą część a na zasilaczu jestem jakieś 5 dych do przodu.
Razem daje 250 złotych w niecały miesiąc!
Jeśli jesteście na zmianie sprzętu lepiej dogłębnie to przemyślcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

się rozczulacie nad tym ile karta ma pamięci, wystarczy ustawić odpowiednio dużą rozdzielczość, a pamięć sama się zapcha, karta nie dla każdego, a jak już kogoś na nią stać to chyba wie po co ją kupuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 1600 procesorów strumieniowych?? jezu o.O jeszcze niedawno, jak wyszedł gf 260 to był:
> łaaaa on ma 216! jeeee ;]

>To chyba jakaś pomyłka ...

To nie pomyłka;) zobacz w tym sklepie: Stream Prozessoren 1600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jednym drobiazgu wszyscy zapomnieli. 2 GB VRAM oznacza, że można zapomnieć o wszelkich systemach 32-bitowych. Na Viście trzebaby umieścić 5 GB RAM, a ta architektura złapie tylko 4 GB, więc Vista dostanie realnie 2 GB, a obszar systemowy również jest conajwyżej takiej wielkości, więc cała pamięć obrazu nie może się zmapować na adresy RAM. Poza tym w Viście 32 zostałoby tylko ok. 1,3 GB RAM, czyli trochę mało jak na topowe gry ponieważ już wiele starych gier potrafiło efektywnie wykorzystać całe 2 GB RAM (np. NWN2, Silent Hunter 3).
W WinXP nie ma problemu z pamięcią, ale te wszelkie fajerwerki graficzne będą trochę wynędzniałe w DirectX 9.
Rozwiązaniem jest więc praca w Vista 64, albo "Windows 7" 64. Tyle, że same gry jakby nie bardzo jeszcze w takim trybie działają. Mamy więc klasyczny zonk. ;)
Jest więc to typowa karta na szpan.
A czy jakieś laski biorą na karty ATI? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować