Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Codename Panzers: Cold War - betatest

27 postów w tym temacie

Na grę czekam ofc. Zaskoczył mnie ten betatest :D Wszystko fajnie, ale czemu w tekście jest "World at War"? Nie miało być czasem World in Conflict? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te screeny i muszę powiedzieć, że wypadają dosyć słabo, w porównaniu do jedynki. No cóż, zobaczymy na premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak. Mam jedynkę, naprawdę świetna gra. Dwójka mnie już nie przyciągnęła a jeżeli była faza trzecia, to w nią też nie grałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w obie części i bardzo mnie się podobały. Niedawno znowu sobie odpaliłem fazę 1 i fazę drugą, i nadziwić się nie mogłem jak mogłem grać w takie g****. A jak patrzę na screeny i artykuł bety "trójki" (poprawcie jak się mylę) to dochodzę do wniosku że panowie ze studia Stormregion nie wyciągneli żadnych wniosków i mechanikę gry w sumie nie zmienili (poza sprowadzaniem posiłków). I po raz kolejny liczyć się ile jednostek będziemy mieli ( i zasada papier-kamień-nożyce) a nie jak gramy taktycznie. Nie sądzę by był to hit. (wnioskując po artykule) jednak nadal Company of Heroes rulez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż grałem w fazę pierwszą i była całkiem niezła. W fazę drugą również grałem dzięki CDA. To zagram i w to chodź i tak na pewno nie przebije najlepszego RTS-a wszech czasów jak dla mnie czyli Company of Heroes. Z tego co oglądałem w trailerach ma być nowy engine który prezentował się nieźle zwłaszcza gdy pokazywali jak niszczyły się budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie poprzednie części to wg. mnie totalny crap. Recenzenci zachwycali się realizmem, mimo bezsensownego systemu naprawy, zniszczeń (WTF ? Tygrys mógł być rozwalony od przodu byle czym - tylko musiało być tego dużo...). A taktyka ? Polegała na tym, by pojechać 2 metry do przodu, zaatakować wroga i wycofać się do tyłu, by wóz magicznie nas naprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 19:13, CyberPanki napisał:

Na grę czekam ofc. Zaskoczył mnie ten betatest :D Wszystko fajnie, ale czemu w tekście
jest "World at War"? Nie miało być czasem World in Conflict? :)

Miało być. Grypa robi swoje. W tym opóźnia czas reakcji. W redakcji hekatomba normalnie :/
Poprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 13:03, brantej napisał:

Do redaktora piszącego - to flaga NATO jest.
Odnośnie gry - zobaczymy, zobaczymy...

Też nie jest to NATO, a wariacja na temat. A wycieczka była bardziej zaawansowana, bo w tym "NATO" są sami wojacy US, z małymi wyjątkami, jak komandosi brytyjscy.

Dla tych, którzy skreślają tę grę z powodu poprzednich części: jeśli ja mówię, ze im wyszła, to musi coś być na rzeczy :) - bądź co bądź nigdy nie przepadałem za ta serią. To nie będzie może hicior, ale serio-serio ekipa Stormregion robi wielkie postępy. Zobaczę pełną wersję, wypowiem się więcej. Ale póki co nie wygląda to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 01:33, Lucas the Great napisał:

> Do redaktora piszącego - to flaga NATO jest.
Też nie jest to NATO, a wariacja na temat.


To mi wygląda jak skrzyżowanie flagi NATO i UE.

BTW - jaki miałeś udział w aferze z CPP1? Bo jakiś czas temu wspominałem ją u siebie na GS-ie.
http://ja.gram.pl/Vojtas/44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:23, gogiell napisał:

Dwie poprzednie części to wg. mnie totalny crap. Recenzenci zachwycali się realizmem,
mimo bezsensownego systemu naprawy, zniszczeń (WTF ? Tygrys mógł być rozwalony od przodu
byle czym - tylko musiało być tego dużo...). A taktyka ? Polegała na tym, by pojechać
2 metry do przodu, zaatakować wroga i wycofać się do tyłu, by wóz magicznie nas naprawił.

Dokładnie. Zgadzam się w 100%. Ta gra to kompletna klapa. Miałem nieszczęście ją kiedyś kupić jako dodatek do gazety. Do minusów wymienionych słusznie przez gogiell dodam jeszcze kilka:
- liniowa do bólu fabuła
- dźwięk wydawany przez pojazdy to jakaś pomyłka (silnik ciężarówki brzmi jak jednostajne buczenie gniazda os)
- ta fabuła nie jest skandaliczna- ona jest poprostu durna (czyżby węgierskie poczucie humoru hmm...)
Mógłbym jeszcze trochę wymienić ale powiem tylko, że oddałem ją koledze za friko, a on po przetestowaniu następnie wyrzucił ją do kosza.
Czekam na "Man of War".
I mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie tak jak "Faces of War"
Wracając do serii "Codename Panzers"- ona mnie nawet nie zawiodła- ona poprostu mnie rozbawiła...
Ps. Nie kupię napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 11:51, Vojtas napisał:

BTW - jaki miałeś udział w aferze z CPP1? Bo jakiś czas temu wspominałem ją u siebie
na GS-ie.
http://ja.gram.pl/Vojtas/44

Recenzowałem ją dla GameStara - i wypunktowałem kontrast miedzy historycznym a growym dowódcą obrony Warszawy, nadużywanie stereotypów (w tym polak-pijak). W redakcji uznaliśmy za nieco kontrowersyjne plany z terminem wydania (1.IX). Potem zniknąłem na urlop, a wierchuszka redakcyjna budziła ze snu ogórkowego dziennikarzy pozabranżowych. A delej potoczyła się lawina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:20, Lucas the Great napisał:

Recenzowałem ją dla GameStara - i wypunktowałem kontrast miedzy historycznym a growym
dowódcą obrony Warszawy,


Bylo jeszcze o "faszywym" rozkazie ataku na Polske, ktory okazal sie prawdziwy...

Dnia 06.02.2009 o 12:20, Lucas the Great napisał:

nadużywanie stereotypów (w tym polak-pijak).


W grze byl jeden polski pijak. A jak wiadomo polacy slyna z tego, ze od alkoholu stronia.

Dnia 06.02.2009 o 12:20, Lucas the Great napisał:

W redakcji uznaliśmy
za nieco kontrowersyjne plany z terminem wydania (1.IX).


Tu faktycznie kontrowersje mogly byc, ale to recenzje w Gamestarze gry Codename: Panzers Faza Pierwsza uwazam za mocno kontrowersyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:57, Wojman napisał:

Bylo jeszcze o "faszywym" rozkazie ataku na Polske, ktory okazal sie prawdziwy...

Zacytuj, gdzie pada słowo "fałszywy"

Dnia 06.02.2009 o 12:57, Wojman napisał:


W grze byl jeden polski pijak. A jak wiadomo polacy slyna z tego, ze od alkoholu stronia.

Z dwóch pokazanych na filmikach. Drugi był tchórzem - oficerem dowodzącym obroną (Czuma?)

Dnia 06.02.2009 o 12:57, Wojman napisał:


Tu faktycznie kontrowersje mogly byc, ale to recenzje w Gamestarze gry Codename: Panzers
Faza Pierwsza uwazam za mocno kontrowersyjna.

"Codename Panzers jest produktem solidnym i dopracowanym"
"gra zyskuje duży dynamizm, który w połączeniu z dobrą grafiką i dźwiękiem zapewnia wysoką grywalność"
"Zasługuje na ocenę, powiedzmy w przybliżeniu, 75%"
"Dla wielu osób, które obawiały się RTS-ów z II Wojny, a chciałyby je poznać, Panzers są grą wymarzoną. Niestety, dla hardcorowych strategów rozgrywka w żadnym przypadku nie będzie stanowić wyzwania"
Fakt, jest to wszystko kontrowersyjne, ale patrząc z dystansu lat - wtedy taka się wydawała. To, że potem wyszły znacznie lepsze RTS-y to inna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować