Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo RE 5 bije rekord XBL

18 postów w tym temacie

Grałem w demo i nie powaliło mnie do końca choć pozostawiło miłe odczucia. Grafika oczywiście bardzo dobra i widzę, że technicznie daje radę. Aktualnie przechodzę z dziewczyną ostatni już chapter w RE4 na GameCube (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na popularność tej serii, ilość wydanych odsłon - nie mogło być inaczej ;)

Ja wczoraj, gdy na Playstation Store ukazało się demo Resident Evil 5 od razu włączyłem pobieranie. Wrażenia z gry? Powiem szczerze, że gra mi się naprawdę nieźle. Owszem, denerwujący jest brak chodzenia podczas strzelania, ale trzeba będzie się do tego przyzwyczaić. Klimat jest, dobre pukawki są, piękna partnerka u boku także - czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przeżyć survival-horror razem z kumplem(elą) w coopie. Tylko ten split-screen z początku jakiś taki inny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra jest denna, i nie posiada klimatu :/ Fakt, można się pobawić na co-opie (ale zdecydowanie tylko na splicie, wtedy jest klimat, o!). Brak jakiejkolwiek fizyki, nie można wejść nawet w małe krzaczki, o rag-dollu już nie wspomnę. Grafika jest najmocniejszą stroną gry, ale to wszystko.

Nervous, split został bardzo dobrze przemyślany. Dzięki ucięciu fragmentu ekranu u obu graczy, można było pozostać przy normalnych proporcjach beż żadnych rozciągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko byłoby gut tylko czemu nie na pc??TO JEST KOLEJNY CIOS WYMIERZONY W PECETOWYCH GRACZY(żart dla tych którzy widzieli pewien filmik z hitlerem):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko faktycznie budzi mieszane uczucia- graficznie ok, ale sterowanie....

Otóż, można iść i strzelać, ale po zmianie na nóż postać stoi jak wryta- żeby podejść do zombiaka trzeba zmienić na bron lub schować nóż, a po podejściu znowu przełączyć,do tego dochodzi fatalna kamera.

Nie wiem jak split screen, podejrzewam że jest to sedno zabawy i jedyny satysfakcjonujący tryb rozgrywki.

Ogólne wrażenia -mieszane. Nie potrafię powiedzieć, czy pełna wersja gry będzie czymś na co czekałem. Strzela się dość nudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie sądzicie, że coś tu nie tak z tą statystyką ściągnięć z Japonii?

Jeśli co drugi japończyk z LIVE Gold ściągnął RE5 tzn. że tych osób w całej japonii jest mniej dużo mniej niż 3 miliony, bo jeśli ich byłoby więcej to liczba 1,8 mln ściągnięć z całego świata byłaby wyższa. Jeśli te 1,8 jest z całego świata to i tak pewnie większość jest ze stanów + trochę z europy (powiedzmy, że ok. 1mln).... co by wskazywało na to, że użytkowników LIVE Gold w Japonii jest zaledwie 1,6 mln...co wydaje mi się strasznie małą liczbą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:32, ivo-gd napisał:

Niestety gra jest denna, i nie posiada klimatu :/ Fakt, można się pobawić na co-opie
(ale zdecydowanie tylko na splicie, wtedy jest klimat, o!). Brak jakiejkolwiek fizyki,
nie można wejść nawet w małe krzaczki, o rag-dollu już nie wspomnę. Grafika jest najmocniejszą
stroną gry, ale to wszystko.


Mam wrażenie że po wprowadzeniu tych zmian które podałeś gra straciła by dużo (archaizmy jak nic, ale skierowane w stronę fanów poprzedniej części - po co naprawiać coś co nie jest zepsute :P) Z singla nic nowego nie mogli wycisnąć dlatego poszli jedyną słuszną drogą w coop''a. Zabawa przednia póki ma się z kim grać. Po jednej partyjce już się nie zauważa tego splita (za dużo się dzieje na ekranie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:55, palpatine napisał:

Demko faktycznie budzi mieszane uczucia- graficznie ok, ale sterowanie....


Trafne określenie - graficznie ok. Owszem, gra wygląda bardzo ładnie - ma taki swój styl graficzny, lokacje są moim zdaniem fajne, ale chociażby fragment pierwszej cut-scenki, jak wchodzimy do tego pseudo-domku - jakość tekstury na podłodze to jakaś porażka. Sądzę jednak, że to demo jest dość stare i w pełnej wersji nie uświadczymy czegoś takiego.

Dzisiaj jak jeszcze trochę pograłem to tak samo zaczął mnie denerwować ten nóż jak Ciebie - koleś się zatrzymuje, my musimy zmienić z broni na nóż... oj, za dużo to trwa. Dobrze chociaż, że po dźgnięciu nożem można temu osobnikowi przywalić z pięści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra rzeczywiście wymiata. Szczególnie jakość grafiki jest na bardzo, baaaaardzo wysokim poziomie. Denerwuje tylko to, że jak wyciągam nóż to nie mogę biec... :P Ale i tak najlepsza jest w co-op. Nie ma to jak przedzierać się z bratem przez hordy zombiaków... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 14:17, Pile napisał:

No też bym się skusił gdyby nie brak polskiego live ;/


Pile, może to czas na kupno PS3 ;) W kwietniu ma stanieć + nowe tytuły. Skuś się, hiciory nadciągają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to RE przeciez, dajcie spokoj temu sterowaniu. W pelnej grze jest nawet wybor dla was zmiany tej gry na Gearsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba skończyć z tym zacofaniem i mieć obok PC-ta także i którąś z konsol nowej generacji, co do ilości ściągnięć dema muszę przyznać, że liczba mnie zaskoczyła czegoś takiego na rynku PC nie można doświadczyć, zresztą i tak chyba nie było by tego jak sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować