Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tajemnice Ensemble Studios

12 postów w tym temacie

Wystarczy mieć nadzieje, że znajdzie się firma, która wesprze Ensemble w ich twórczości.
Biorąc pod uwagę potencjał drzemiący w tym studiu nie zdziwiłbym się gdyby niedługo pojawiła się informacja, że zostało nabyte np. przez Ubisoft :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Ubisoft, który ogłosił że dodatkowa zawartość do PoP z powodów biznesowych wyjdzie tylko na konsole? :-P Neee. Wszyscy się szczypią o kasę. To normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozwiązaniu studia, byli członkowie ekipy mogliby założyć nową firmę. O ile się nie mylę, nie wdrożone w życie projekty nie są własnością Microsoftu, czyli twórcy serii Age of Empires mogliby je stworzyć i wydać pod sztandarem innego wydawcy, chociażby takie Stardock. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 11:08, Azuredragon napisał:

Po rozwiązaniu studia, byli członkowie ekipy mogliby założyć nową firmę. O ile się nie
mylę, nie wdrożone w życie projekty nie są własnością Microsoftu, czyli twórcy serii
Age of Empires mogliby je stworzyć i wydać pod sztandarem innego wydawcy, chociażby takie
Stardock. ;)


Mogliby, ale to zależy od umowy. Najprawdopodobniej wszystko, co zrobili ma klauzulę zrzeczenia praw autorskich na MS. :(

Warto dodać, że z Ensemble współpracował Bruce Shelley - człowiek, który z Meierem robił m.in. Civ, Colonization, Railroad Tycoon... Sid z nim konsultował większość pomysłów, Shelley nanosił poprawki, razem dyskutowali i testowali nowe rozwiązania - krótko mówiąc: drugi po bogu. W Ensemble zaś jest od zawsze związany z serią Age of Empires i Age of Mythology. Co tu dużo mówić - Shelley to jeden z najwybitniejszych projektantów gier, choć zawsze w cieniu. Shelley w Ensemble nie był decydentem, ale miał wpływy. DUŻE wpływy. Ciekawe, co zrobi teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutno się robi gdy o tym poczytać. Mam do nich sentyment. Szczególnie AoE upodobałem sobie. Ciekawe czy wyjdzie jeszcze jakiś dodatek lub 4... Ale jeżeli ktoś to zepsuje to wkurzę się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpaczajcie. Likwidacja oddziału nie znaczy, że ludzie odpowiedzialni za tak dobre tytuły idą w odstawkę. Nie jest też powiedziane, że tytuły te także pójdą w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires po dziś dzień pozostaje dla mnie grą-legendą, mistrzostwem wśród RTSów, nieważne która część. Dobrze by było, by seria nadal się ukazywała, mimo nieobecności Ensemble. Chętnie bym zobaczył nowe AoE w średniowieczu. Mrau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce mi się płakać, gdy sobie pomyślę że twórcy tak wspaniałych gier odejdą w nie pamięć.Jak w ogóle można zamknąć tak wielkie i świetne studio. MS dlaczego!? A Age Of Empires 3 zostanie dla mnie najlepszym i najgrywalniejszym RTS-em jaki ujrzał światło dzienne i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować