Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft Windows 7 w sześciu wersjach

53 postów w tym temacie

Home Premium, Proffesional i Ultimate. Według mnie tylko te 3 wersje wystarczyłyby użytkownikowi. Teraz ludzie zastanawiać się będą miesiąc, który lepszy + oczywiście gigantyczne różnice cen jak mniemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"CYTAT:
FatB
Przodownik
04.02.2009, 10:04

Hmm.. jak widac Windows 7 bedzie miec duzo klientow ze wzgledow na roznorodne wersje...
Sam osobiscie posiadam Vista Ultimate i jestem z niej zadowolony wiec Windows 7 w wersji Ultimate na pewno bedzie rowniez wspanialy!"

Jak można być zadowolonym z Visty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kpina - ograniczenie w podstawowej wersji do możliwości otwarcia trzech programów i brak interfejsu graficznego? Chore, co tu dużo ukrywać. To ja na zwykłym XP (też teoretycznie "gorszym", bo Home) nie mam żadnych limitów, a i bez kłopotu mogę sobie zrobić Aero pobierając różne dodatki do designu systemu. I tak znając życie nawet ta okrojona wersja będzie cieszyć się popularnością. Gdy ja będę zamierzał przesiadkę na Windows 7, to zapewne minimum wersje Ultimate wezmę - nawet, jeśli będzie mnie to trochę kosztować, to lepiej kupić coś lepszego i bardziej pełnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 12:11, Dezmont napisał:

Jak można być zadowolonym z Visty ??

Tak samo, jak można uparcie mówić, że XP jest lepszy -.- XP to stara technologia, a Pro 64-bit to porażka, w dodatku bez wersji polskiej. Jeśli mam 64-bitowy procesor (i nie tylko) to chcę go wykorzystać. Swoją drogą, ja wciąż nie rozumiem, czemu każdy narzeka na Vistę? Co w tym systemie jest złego? DX10? Aero, które nie wpływa na wydajność? Vista jest O WIELE wygodniejsza od XP, a nie mniej wydajna. Jakoś nic mi się nie tnie, a po zmianie systemu z XP na Vistę nie zauważyłem ŻADNEGO spadku FPS np. w CoD4, więc o co wam chodzi, narzekacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego Startera i tak zapewne nikt nie kupi. Zupełnie się nie opłaca. A jak W7 będzie zbierało dobre noty, to chyba zdecyduje się na Home Premium, od razu przy składaniu nowego PieCa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja również uważam że to wielki błąd robienie tylu wersji. Potem sprzedawcy w sklepie mówią - Business jest nowsza i szybsza od Home.

XP nadal zostanie wielki, niestety na laptopie zmuszony jestem używać Visty dzięki której co chwila sieć wifi pada albo ma zwiechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wersji starter nie będę mógł mieć uruchomionej mozilli, notatnika, google erth i gadu gady bo to już są 4 programy? Czy tu o coś innego chodzi? Jeśli tak to wersji starter nie powinno być, to ma za mało możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) ktoś tu pisze o porażce Visty....jakiej porażce ludzie ? Jak na system przejściowy między XP a Windą 7 nie można mówić o żadnej porażce, jako że MS skutecznie wcisnął ją do większości lapków na rynku,a i sporo firm na Viście pracuje

2) Jedziecie po starterze za możliwości.... ale ograniczone możliwości to ograniczona cena. Jeśli będzie wystarzająco tani to chętni się znajdą.

3) Obecnie Vista to jest całkiem przyzwoity system. Owszem wymaga ciut lepszego sprzętu niż XP ale też XP potrzebuje lepszego sprzętu niż np. 98. Z resztą Winda XP też swoje się nasłuchała po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholerka coście się czepili tej wersji STARTER ?!?! Obiecuje Wam że nawet jej na pólkach sklepowyh nie zobaczycie!!! Ta wersja przeznaczona jest dla krajów trzeciego świata (do których Polska się oficjalnie nie zalicza więc pewnie nawet wersja Starter nie będzie przetłumaczona na nasz ojczysty język). A i myślę że 3/4 z Was wystarczy w 100% wersja Home Premium. Home Basic jest dla słabych kompów, lapków i pewnie dla netbooków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, Home Premium to stary, dobry Home Edition, a Ultimate to Professional, reszta będzie miała na pewno mniej sprzedanych egzemplarzy, wyjątkiem może być Enterprise, ale wątpię, żeby jakieś duże firmy po premierze nowego Wina zmieniały cale oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Revan17 ------> jesteś w błędzie, odpowiednikiem Home Edition jest Home Basic, a Windows Vista Home Premium i Windows 7 Home Premium to są odpowiedniki Windowsa XP Media Center Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starter? Myślicie, że nabywców nie znajdzie? Znajdzie, znajdzie jak cena będzie bardzo rozsądna. A trick na otworzenie większej ilości programów i tak się znajdzie tak samo jak trick uruchomienia Aero na Vista Home Basic. Mnie interesuje Windows 7 Home Premium 64 bit. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczą z powiedzeniem 3 wersje - 2 dla przeciętnego usera i 1 do stosowań bardziej profesjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO:
1. Home - pod gry i budowę centrum domowej rozrywki (Media Center)
2. Professional - praca i zastosowania komercyjne (bez Media Center)

Po co 6 wersji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile osób z tych co narzekają na Viste pracowało na niej dłuzej niż na przykład parę dni? Na początku też marudziłem po przesiadce z XP ale sie przyzwyczaiłem i jestem bardziej zadowolony niż z XP. Co do wymagniam XP jak wyszedł też miał spore wymagania i także wszyscy marudzili, że gówniany system, duże wymagnia itd. Teraz Vista pójdzie spokojnie na komputerze 2 letnim jak nie starszym. RAM jest tani bardzo obecnie. Pracuje na Viście od pół roku ponad i nie narzekam jestem bardzo zadowolony o czym pisałem parę postów wcześniej :) Co do Win 7 przesiąde się wtedy gdy uznam to za stosowne. Póki co moja Vista HP mi w zupełności starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home premium albo Professional to są wersje dla mnie. Najważniejsze jest wsparcie dotykowego wyświetlacza. Mam nadzieję że na premierę 7 uda mi się kupić nowego lapka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home premium albo Professional to są wersje dla mnie. Najważniejsze jest wsparcie dotykowego wyświetlacza. Mam nadzieję że na premierę 7 uda mi się kupić nowego lapka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować