Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2011 o 15:59, dreamer94 napisał:

Jaka broń będzie teraz najlepsza z tych wszystkich ?


Podobnie jak Diverso, z czystym sumieniem polecam M16A2. Wprawdzie na początku miałem problem z przyzwyczajeniem się do działania tej broni (trzystrzałowe serie), co nawet mnie lekko zniechęciło, ale w końcu się przemogłem, dałem jej szansę... i była to pierwsza broń, na której zdobyłem platynkę. Zdecydowanie warto od niej zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
A jej małe obrażenia nie przeszkadzają ? Bo wiesza mój styl gry to taki, że mnie wszędzie pełno, dużo strzelam mało trafiam ;)

Na jakich serwerach gracie ? Może zagramy razem.

@Donard: mógłbyś mnie dodać na listę ? Nick w grze to [K]ille[R]

Spoiler

kuzyn wymyślił, w tej chwili nie było mnie przy kompie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, powiedzcie jak wyłączyć to HDR czy coś podobnego
Na większości map , zwłaszcza pustynnych niebo tak świeci, że nie widać nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 17:43, dreamer94 napisał:

A jej małe obrażenia nie przeszkadzają ? Bo wiesza mój styl gry to taki, że mnie wszędzie
pełno, dużo strzelam mało trafiam ;)


Raz, że nie są aż takie małe, dwa - ta broń skutecznie nadrabia niedobory mocy celnością. Wierz mi, nawet z mechanicznym celownikiem M16A2 jest świetne, a jak już będziesz miał celownik 4x, zostajesz praktycznie strzelcem wyborowym.

Dnia 06.01.2011 o 17:43, dreamer94 napisał:

Na jakich serwerach gracie ? Może zagramy razem.


Na różnych. Raczej rzadko bywam na tym samym serwerze dwa razy, głównie dlatego, że najczęściej grywam na White Pass i to właśnie serwerów z tą mapą szukam. Oczywiście nieźle zaludnionych (od 24 osób w górę). Gdy White Pass się zmienia na inną mapę - znikam i idę szukać kolejnego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 19:05, Ring5 napisał:

Raz, że nie są aż takie małe, dwa - ta broń skutecznie nadrabia niedobory mocy celnością.

A to przypadkiem się koledze z Abakanem nie pomyliło? ;) To przecież Abakan był (przynajmniej jakiś czas temu, może patche ostatnio to zmieniły) zwany "snajperką szturmowca". Zresztą - to co z Abakanem na długich dystansach mi się udawało robić, zadziwiało mnie mocno. M16 pod tym kątem imho Abakanowi do pięt nie dorasta.

Dnia 06.01.2011 o 19:05, Ring5 napisał:

Wierz mi, nawet z mechanicznym celownikiem M16A2 jest świetne, a jak już będziesz miał
celownik 4x, zostajesz praktycznie strzelcem wyborowym.

Abakan pozwala na więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 19:19, Llordus napisał:

A to przypadkiem się koledze z Abakanem nie pomyliło? ;)


Nie pomyliło ;) Z Abakanem jest tak, że prawdopodobnie jest zabugowany. Jego faktyczne osiągi (moc/celność) nijak się nie mają do tego, co przedstawiają statsy, zgodnie z którymi ma (a raczej mieć powinien) mniejszą szybkostrzelność i celność, niż M16A2, za to większy DMG.

Mnie z M16 biegało się znacznie lepiej, niż z jakąkolwiek inną giwerką. Nawet Abakanem.

Dnia 06.01.2011 o 19:19, Llordus napisał:

Abakan pozwala na więcej ;)


Wiele zależy od gracza. Widziałem takich, którzy wymiatali na XM8, a Abakanem nie potrafili trafić w bok stodoły. Zresztą poza M60, które od początku wymiatało, większość broni w BC2 jest, moim zdaniem, na dość zbliżonym poziomie. A najważniejszym czynnikiem, decydującym o tym, jakiej broni będziemy używać, powinno być to, czy dobrze się nią gra, a nie to, czy broń "wymiata". Na drugim miejscu postawiłbym coś, co Anglosasi nazywają "coolness factor" (najbliższym polskim odpowiednikiem, choć nie do końca oznaczającym to samo, jest "lans"). Pod tym względem zdecydowanie prowadzą bronie z tłumikami, szczególnie SCAR (którego, na marginesie, używają chłopaki z WZS BOR). Osiągi jako takie były dla mnie zawsze najmniej istotną kwestią. Jak ktoś gra dobrze, jest w stanie pistoletem załatwić przeciwnika z RKMem. Jeśli nie - nie ma szans nawet mając w łapie Minigun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, cześć i czołem. Mam do was pewne pytanko odnośnie Bad Company 2, a mianowicie kupiłem sobie key''a, JEDNAK... EA Download Manager odmówił mi współpracy i nie mogę się do niego zalogować przez co automatycznie nie mogę pobrać gry. Pisałem do supportu ale nie pomogli mi za bardzo (tak naprawdę to nic). Lecz nie chodzi mi o to. Chciałem się zapytać czy jeśli podczas instalacji z pożyczonej (oryginalnej, bo kolega ma) płytki, wpiszę swój key i zarejestruję to przez internet (bo słyszałem, że jest taka opcja) żebym nie musiał wkładać płyty to będę mógł: korzystać z tych VIP Map Packów, czy nie zbanują mi tego key''a lub coś w tym stylu, czy będzie mi działał ten Bad Company 2, no i czy kumpel nie odniesie na tym żadnych szkód.
Dzięki za pomoc.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 19:48, Rasgul napisał:

EA Download Manager odmówił mi współpracy i nie mogę się do niego
zalogować przez co automatycznie nie mogę pobrać gry.


Hmm... a z pewnego źródła ten key? Napisz coś więcej na temat "odmówienia współpracy" (czym się przejawia, jakie są komunikaty itp), to ułatwi sprawę.

Strzelając (nomen omen) w ślepo, mogę tylko powiedzieć, żebyś sprawdził, czy EADM nie blokuje żaden antywir czy firewall. To może być jedna z przyczyn odmowy współpracy. No, chyba, że po prostu odrzuca Twój klucz, wtedy jest problem.

Zainstalowanie z płyty kolegi raczej nie powinno być problemem. Ale kluczowe słowa w tym zdaniu to "nie powinno"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 19:46, Ring5 napisał:

Z Abakanem jest tak, że prawdopodobnie jest zabugowany.

A jakie to ma znaczenie? :) Istotne jest, jak działa w grze i tyle. Póki twórcy nie odżegnują się od jego zachowania i nie zamierzają nic poprawiać w tym względzie, to dla mnie jest ok.

Dnia 06.01.2011 o 19:46, Ring5 napisał:

Mnie z M16 biegało się znacznie lepiej, niż z jakąkolwiek inną giwerką. Nawet Abakanem.

Rzecz gustu. Moim faworytem - obecnie - jest F2000. Celne, strzela seriami gdy trzeba a do tego niesamowicie szybkostrzelne. Cud miód i orzeszki - M16 się przy tym chowa i tyle ;)

Dnia 06.01.2011 o 19:46, Ring5 napisał:

Osiągi jako takie były dla
mnie zawsze najmniej istotną kwestią. Jak ktoś gra dobrze, jest w stanie pistoletem załatwić
przeciwnika z RKMem. Jeśli nie - nie ma szans nawet mając w łapie Minigun.

Jak zaczynałem przygodę z BC2 to osiągi były dla mnie dosyć istotnym czynnikiem. Teraz to po prostu robię kolejne platyny po kolei na wszystkim co się da, głównie dlatego, że dzięki temu mogę utrzymać w miarę stałe SPM ;) A przy okazji uczę się korzystać z zabawek, na które początkowo złorzeczyłem, jak nie wiem co. Przykładem może być wyrzutnia AT4 - którą na początku bluzgałem jak nie wiem co i na której zrobienie pierwszego brązu to była katorga. Teraz uwielbiam strącać heli - nie zawsze wychodzi, ale zawsze jest frajda jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 19:52, Ring5 napisał:

> EA Download Manager odmówił mi współpracy i nie mogę się do niego
> zalogować przez co automatycznie nie mogę pobrać gry.

Hmm... a z pewnego źródła ten key? Napisz coś więcej na temat "odmówienia współpracy"
(czym się przejawia, jakie są komunikaty itp), to ułatwi sprawę.

Strzelając (nomen omen) w ślepo, mogę tylko powiedzieć, żebyś sprawdził, czy EADM nie
blokuje żaden antywir czy firewall. To może być jedna z przyczyn odmowy współpracy. No,
chyba, że po prostu odrzuca Twój klucz, wtedy jest problem.

Zainstalowanie z płyty kolegi raczej nie powinno być problemem. Ale kluczowe słowa w
tym zdaniu to "nie powinno"...


Nie chodzi tu o źródło key''a tylko o to, że nie mogę zalogować się do EA DM, a na stronę EA mogę. Jest napisane, że wpisuję zły e-mail i hasło choć są dobre.
A co do antywira i firewalla. Tego drugiego nie mam, a próbowałem z wyłączonym tym pierwszym i bez skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 20:37, Rasgul napisał:

Nie chodzi tu o źródło key''a tylko o to, że nie mogę zalogować się do EA DM

Źródło keya jest bardzo istotne. Choćby po to, żeby nie zastanawiać się, czy przypadkiem sprzedawca, od którego kupiłeś, nie kupił go sam najpierw na kradzionej karcie kredytowej.

Dnia 06.01.2011 o 20:37, Rasgul napisał:

A co do antywira i firewalla. Tego drugiego nie mam, a próbowałem z wyłączonym tym pierwszym
i bez skutków.

A domyślny windowsowy firewall nie blokuje Ci czasem? To że ty nie instalowałeś to jeszcze nie znaczy, że jakaś namiastka FW (bo tak w najlepszym razie można powiedzieć o wbudowanym windowsowym udawaczu firewalla) w systemie nie pracuje. Wystarczy akurat na to, żeby aplikacje na twoim koncie miały problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 20:46, Llordus napisał:

> Nie chodzi tu o źródło key''a tylko o to, że nie mogę zalogować się do EA DM
Źródło keya jest bardzo istotne. Choćby po to, żeby nie zastanawiać się, czy przypadkiem
sprzedawca, od którego kupiłeś, nie kupił go sam najpierw na kradzionej karcie kredytowej.


> A co do antywira i firewalla. Tego drugiego nie mam, a próbowałem z wyłączonym tym
pierwszym
> i bez skutków.
A domyślny windowsowy firewall nie blokuje Ci czasem? To że ty nie instalowałeś to jeszcze
nie znaczy, że jakaś namiastka FW (bo tak w najlepszym razie można powiedzieć o wbudowanym
windowsowym udawaczu firewalla) w systemie nie pracuje. Wystarczy akurat na to, żeby
aplikacje na twoim koncie miały problemy.

Źródło key''a jest bardzo ufne. Ok. 2000 dobrych opinii na allegro.
A zaporę Winowsa mam wyłączoną.
Hm... rozważałbym też czy mógłbym z moim key''em grać na multi na tej niezbyt legalnej wersji gry... bo kolegi mi żal narażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 20:51, Rasgul napisał:

Źródło key''a jest bardzo ufne. Ok. 2000 dobrych opinii na allegro.


Wiesz, biorąc pod uwagę ilość lipnych pozytywów na Allegro, może być bardzo różnie.

Dnia 06.01.2011 o 20:51, Rasgul napisał:

Hm... rozważałbym też czy mógłbym z moim key''em grać na multi na tej niezbyt legalnej
wersji gry... bo kolegi mi żal narażać.


Moim zdaniem - mógłbyś. Podając swój klucz przy instalacji nie powinno być problemów. W końcu to taki sam instalator, jak ten, który ściągasz z EA DM (z tego, co mi wiadomo). W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o podanie key''a, podasz ten, który kupiłeś i to powinno skutecznie załatwić sprawę. Powtarzam jednak, że to jedynie moje przypuszczenie, nic więcej. Stuprocentowej gwarancji Ci nie dam.

Inną rzeczą, której mógłbyś spróbować, jest pobranie innej wersji DM. Można go ściągnąć z wielu miejsc (np. http://ea-download-manager.softonic.pl/ , http://www.ea.com/1/download-manager itp), być może przy ściąganiu wkradł się jakiś błąd. Jeśli możesz się zalogować na stronę EA a DM odrzuca Twoje dane, to znaczy, że raczej z nim jest coś nie tak.

A tak na marginesie - co napisał Ci support? Pisałeś do polskiego oddziału, czy bezpośrednio do EA? Może spróbuj też zadać pytanie na ich forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 20:00, Llordus napisał:

A jakie to ma znaczenie? :) Istotne jest, jak działa w grze i tyle. Póki twórcy nie odżegnują
się od jego zachowania i nie zamierzają nic poprawiać w tym względzie, to dla mnie jest
ok.


Ten fragment pominę milczeniem, bo akurat "tfurcy" w przypadku BC2 powinni się zająć kilkoma poważnymi kwestiami, jak chociażby ręczny maszynowy karabin snajperski, czyli M60. Abakan pewnie pasuje do tej samej kategorii.

Dnia 06.01.2011 o 20:00, Llordus napisał:

Rzecz gustu.


Dokładnie. ;)

Dnia 06.01.2011 o 20:00, Llordus napisał:

Jak zaczynałem przygodę z BC2 to osiągi były dla mnie dosyć istotnym czynnikiem.


Jak zaczynałem przygodę z BC2 to miałem problem z trafieniem w przeciwnika stojącego 2 metry ode mnie. Pograłem w betę parę godzin, stwierdziłem, że to chyba nie gra dla mnie i wróciłem do BF1942. Ale po paru dniach spróbowałem jeszcze raz, chyba nabrałem "wprawy" i zakochałem się w tej grze. Jak kupiłem pełną wersję to na początku zwracałem uwagę na statsy broni, ale bardzo szybko się przekonałem, że nijak się nie mają do tego, jak skuteczna dana broń jest w rzeczywistości.


A tak już zupełnie z innej beczki... Szkoda, że EA nie wypuszcza co jakiś czas nowych acziwków, naszywek i pinów do BC2. Wiele osób (w tym ja) kolekcjonuje takie rzeczy i na pewno by to tej grze nie zaszkodziło. Moim zdaniem, ich największym błędem było to, że do Vietnamu nie dodali absolutnie żadnych unlocków ani nagród. A przecież aż się prosiło o to, by tego rodzaju rzeczy wrzucić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że to zależy od gracza... Mi osobiście dobrze się grało na M416, nawet złotą gwiazdkę mam ;) Może umówimy się na jakiś mecz ?
Btw jest jakiś gramowy klan, czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 21:44, Ring5 napisał:

> Źródło key''a jest bardzo ufne. Ok. 2000 dobrych opinii na allegro.

Wiesz, biorąc pod uwagę ilość lipnych pozytywów na Allegro, może być bardzo różnie.

> Hm... rozważałbym też czy mógłbym z moim key''em grać na multi na tej niezbyt legalnej

> wersji gry... bo kolegi mi żal narażać.

Moim zdaniem - mógłbyś. Podając swój klucz przy instalacji nie powinno być problemów.
W końcu to taki sam instalator, jak ten, który ściągasz z EA DM (z tego, co mi wiadomo).
W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o podanie key''a, podasz ten, który kupiłeś
i to powinno skutecznie załatwić sprawę. Powtarzam jednak, że to jedynie moje przypuszczenie,
nic więcej. Stuprocentowej gwarancji Ci nie dam.

Inną rzeczą, której mógłbyś spróbować, jest pobranie innej wersji DM. Można go ściągnąć
z wielu miejsc (np. http://ea-download-manager.softonic.pl/ , http://www.ea.com/1/download-manager
itp), być może przy ściąganiu wkradł się jakiś błąd. Jeśli możesz się zalogować na stronę
EA a DM odrzuca Twoje dane, to znaczy, że raczej z nim jest coś nie tak.

A tak na marginesie - co napisał Ci support? Pisałeś do polskiego oddziału, czy bezpośrednio
do EA? Może spróbuj też zadać pytanie na ich forum?

Pisałem do polskiego oddziału supportu. I odpisali mi o tym jak prawidłowo odinstalować EA DM z rejestrami. Nic o błędzie. A przy tej starej wersji DM cały czas mi gada o aktualizację i nie wiem jak to pominąć.
No i na koniec do forum... polskie forum EA jest po prostu puste. A jak coś jest to nierozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować