Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2011 o 01:21, Kessarath napisał:

Tak analizując dochodzę do wniosku, że chyba optymalnie dla Szturmowca wychodzi AN-94
+ Magnum ammo (oczywiście na odpowiednim już lv po odblokowaniu tych przedmiotów)?

Ja F200 ściągam ludzi z większej odległości niż AN-94. Nie ma złych giwer, jest złe podejście do takowych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2011 o 12:20, Some_kind_of_Devil napisał:

Ja F200 ściągam ludzi z większej odległości niż AN-94. Nie ma złych giwer, jest złe podejście
do takowych ;]


Mi F2000 nie bardzo się spodobało za pierwszym razem. Teraz gram AUG, zapasowy mp 412 rex i gra się bardzo dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:22, sliski_wojtas napisał:

Mi F2000 nie bardzo się spodobało za pierwszym razem. Teraz gram AUG, zapasowy mp 412
rex i gra się bardzo dobrze ...

Mi też nie, za duży rozrzut faktycznie. Ale jak zdobyłem platyny na M416 i Abakanie to wróciłem do niego i odkryłem, że gnat też ma niezłego kopa. Do AUGa nie potrafię się do dzisiaj przekonać.
A moim ulubionym zestawem jest VSS + MP-443 + C4 na czołgi i okupowane budynki. Jedyny problem jest taki, że już na każdym mam platynę i punkty tak nie lecą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:22, sliski_wojtas napisał:

Mi F2000 nie bardzo się spodobało za pierwszym razem. Teraz gram AUG, zapasowy mp 412
rex i gra się bardzo dobrze ...

F2000 to taki odpowiednik inżynierskiego PP2000 oraz MG3 u medyka. Z tymi broniami trzeba delikatnie. Wciśnięcie spustu i pełna seria działa ewentualnie tylko na dystans, na którym zabiłbyś ze strzelby bez slugów.
Na każdy dalszy dystans z tych broni trzeba robić "palcówkę" - ot, szybko klikać LPM - wtedy te bronie pokazują całą swoją moc. Przy takim strzelaniu zachowujesz całkiem sporą celność, a ilość pocisków które wpakujesz we wroga załatwia resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 00:33, Llordus napisał:

> @Llordus
> Rzeczywiście, kula shotguna zabija jednym strzałem z każdego pump-action shotguna,
ale
> dzieje się to na dość małym dystansie. Mniej więcej takim jak w karabinach snajperskich

> na "quick scope".
Mówisz o tym?
http://www.youtube.com/watch?v=ej9Cb02SJpA
http://www.youtube.com/watch?v=vPxsinjSRj0

A może o tym?
http://www.youtube.com/watch?v=OhQDzqcujl4

;)


Na polskim serwerze mam wrażenie że byś dostał perma, bo zaraz by było że hax. Mnie się koleś czepiał że ze snajpery strzelałem same HS, to myślę że perm by poleciał. Ze snajperkami zrobili takie utrudnienie żeby łatwo nie było. Ale myślę że każdy pocisk upada po jakimś czasie to dlaczego w tych broniach leci po prostej?

A teraz sytuacja na polskim serwerze.
Admin jakiś nie ogar i mi da bana za kampienie. No co w tym dziwnego jak ja snajper, a więcej robiłem niż mój team. Byłem chyba 3 w tabeli, ale się wreszcie wkurzyłem i ruszyłem podłożyć bombę do MCOM-a bo zamiast mój team podkładać pakę to oni grali gdzieś tam na boku i się zabijali. Dobra podłożyłem i oczywiście ktoś mnie zdjął i pisze żeby pilnowali. Dobra zrespawnowałem się na wyspie jak snajper i chciałem pilnować tego MCOM-a. No niestety nie trafiłem w typa i zdążył rozbroić. I po chwili ban Oo. To że mój team nic nie robił i nawet nie umiał upilnować MCOM-a to dla szanownego admina bez znaczenia bo ja kampiłem ze snajperką na wyspie i jako jedyny podłożyłem bombę. Niema to jak ban z dupy. Jak tak dalej będzie to przestanę tam grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:30, Dante_Syn_Spardy napisał:

Ale myślę że każdy pocisk upada po jakimś
czasie to dlaczego w tych broniach leci po prostej?

Imho błąd designu gry. Ale że nie mam na to najmniejszego wpływu, to można sobie o tym pogadać na forum i tyle. Ale zważywszy na fakt, iż koleś z tego ostatniego filmiku dostał premię za marksman shot, można przyjąć, że nawet strzelba ze slugami ma bullet drop-a. Niestety w praktyce jest on pewnie pomijalnie mały - zważywszy że mówimy tu o przykładzie strzału z maksymalną możliwą premią z tego co mi wiadomo.

Dnia 24.02.2011 o 14:30, Dante_Syn_Spardy napisał:

A teraz sytuacja na polskim serwerze.

Raczej nie gram zbyt wiele na polskich serwerach. Zbyt często i gęsto spotykam się na nich ze znienawidzonym przeze mnie spawnrape/baserape.

Dnia 24.02.2011 o 14:30, Dante_Syn_Spardy napisał:

Niema to jak ban z dupy. Jak tak
dalej będzie to przestanę tam grać.

Ale jak chcesz tam grać, jak bana dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 14:42, Llordus napisał:

> Niema to jak ban z dupy. Jak tak
> dalej będzie to przestanę tam grać.
Ale jak chcesz tam grać, jak bana dostałeś?

Dostałem na 1 dzień. Nawet się nie będę odwoływał bo i tak admin zawsze ma racje :/ Tylko tym tokiem myślenia to powinien cały mój team zbanować za kampienie. Idę znaleźć inny serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 12:22, sliski_wojtas napisał:


> Ja F200 ściągam ludzi z większej odległości niż AN-94. Nie ma złych giwer, jest
złe podejście
> do takowych ;]

Mi F2000 nie bardzo się spodobało za pierwszym razem. Teraz gram AUG, zapasowy mp 412
rex i gra się bardzo dobrze ...

AUG super givera mi szturmowcem najfajniej sie gralo wlasnie nia i do tego ma swietny odglos strzelana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi po prostu o to, że za łatwo byłoby snajperom gdyby pociski nie opadały. W każdej innej broni krótkiego/średniego dystansu nie zmieniono trajektorii lotu bo było by zbyt trudno pozabijać się normalnym graczom i w grę wchodziłyby tylko pojedynki na ultra-krótkim dystansie. Kto by pomyślał, że jacyś idioci będą używać shotguna zamiast karabinu snajperskiego wykorzystując jego zaletę nie opadającego pocisku i będą próbowali trafić kogoś blind shotem "na trójkąt"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 18:37, dreamer94 napisał:

Jaka strzelba jest najlepsza ?


Tu musisz sam pograć i wybrać dla siebie, ja preferowałem noestada 2000 czy jak to się zwało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 18:37, dreamer94 napisał:

Jaka strzelba jest najlepsza ?


SPAS-12, NS2000 i Remington 870 są porównywalne. To samo z Saigą i USAS-12. Wybierz tą która bardziej ci się podoba :p
Ja preferuję SPAS-12 i Saigę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 18:06, Sigu napisał:

ciach

No właśnie to miałem na myśli. Trochę z tym jednak jest porażka. Żeby z shotguna zabić z takiej odległości.
Ktoś tam pisał o zaznaczaniu przeciwnika, że nie trzeba perfekcyjnie namierzyć na niego aby go oznaczyć. Faktycznie tak jest. Troszkę mam wrażenie że to zrobili pod sterowanie pada. Na padzie tak nie wymierzysz jak na myszce idealnie do milimetra. Może się mylę. Z drugiej strony gdyby miało się zaznaczać przeciwnika do milimetra to gra by była jeszcze bardziej trudna i irytująca. Mam wrażenie że połowa ludzie nawet nie wie że coś takiego istnieje i że można zaznaczać. Może widzą że coś tam jest ale nie wiedzą pod jakim klawiszem. Bo zamiast zaznaczać UAV, helikoptery itd to często ty szukasz gdzie może być przeciwnik i dopiero ja go zaznaczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się z tobą zgodzić. Za mało osób zaznacza.
A co do strzelb z nabojami kulowymi to z doświadczenia wiem, że są zabójczo celne. Trafić można ze 100-200m. Ale 500 to już przesada.

Co do sterowania padem, zobacz to:
http://www.youtube.com/user/oplim77#p/u/42/JezwEDE7E3Q
On gra na padzie i muszę przyznać, że jest naprawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, ale to jest związane z tzw egoistycznym ''my kill''. Widzą go sami i nie zaznaczą aby komuś nie oddać...
Ale prawdziwy dobry gracz zaznacza i ma 2x punktów niż oni + sam zabija innych bo wie że ktoś się zajmuje plecami itd.

Co to tego celowania ... Dante, ta gra naprawdę jest raczej ukonsolowiona :(
Czekam na BF3, gdzie będzie znów gra stworzona na PC tak jak powinna. Kucanie, dobre celne strzelanie... No i mniej irytująca kolorystyka [zimą luneta tak rozjasnia... ;/]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zacząłem grać na HC i muszę przyznać, że to nowa jakość gry. Nie biegają już po mapie czerwone trójkąciki, nie ma mapy ani kill cam - wszystkiego co mnie w normalnej grze irytuje. Poza tym każdy się jakoś bardziej szanuje - w tym sensie że gra TROCHĘ bardziej zespołowo i rzadziej szarżuje bo a nuż się uda...Taki poziom ''realizmu'' jest dla mnie akurat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nevito: ja również nie znoszę kolorystyki gry, czasami widoczność na tych zimowych mapach jest zerowa, do tego przeciwnicy niemal zlewają się z z tłem.
Wierzysz w to, że BF3 będzie bardziej PC? Porzuć tą nadzieję, dzisiaj robi się tylko porty konsolowe w multiplatformach.

Testowałem te strzelby i naboje kulowe. Gra się lepiej ale o walce na dystans mogę zapomnieć. Nie ten internet, nie ten sprzęt, nie te umiejętności.

AN-94 lubiłem w kampanii, w multi strzelanie jest.. dziwne. Niby pakuję połowę magazynka w przeciwnika ale jakoś mu to nie robi różnicy. AEK od 15lvl zaczyna być sensowną bronią a M60 jest fajne z tego względu, że można spokojnie pruć ciągłymi seriami.

Kucanie z brakiem leżenia + destrukcja otoczenia = uczucie beznadziei. Człowiek czuje sie jak miecho z doszytą tarczą strzelniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to działa w dwie strony :P
Oni zlewają się z tłem, ty też niechybnie musisz.
Skoro czujesz się jak tarcza na strzelnicy, inni też tak muszą się czuć, graj agresywnie, na krótki dystans i podziurawisz sobie trochę.
Też nie można uważać, że zniszczenie otoczenia jest złe. Można dzięki temu fajne akcje robić. Po co używać drzwi jeśli można C4? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować