Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Parę godzin temu kupiłem Vietnam na EA Store za 30 zł :) Początek mi się bardzo spodobał i jak się okazało dlatego że grałem u amerykanów. Później zmiana stron i Huey tak dał popalić że to porażka na całej linii. Ten helikopter jest przegięty, a zdjąć go to graniczy z cudem. Ja to chyba z ekipą lataliśmy ponad 5 minut aż ktoś nas zdjął. Przez ten czas chyba 13 zabiłem. Macie jakiś sposób aby go likwidować szybko i skutecznie?
Ogólnie to mi się podoba Vietnam. Tak wszyscy chcą lecieć że sporo ludzi czeka na ten helikopter a niema kto się zając podkładaniem bomb. To też jest nie teges.
Jeszcze jedna sprawa. Też tak macie że jak kończy się runda to koleś gada ale nic nie jest pokazywane? Raz też miałem że sekwencja wystartowała ale koleś za to nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na helikopter jest sposób taki że wystarczy 2-3 medyków z LMG i pa pa heli. W Vietnamie pojazdy z wyjątkiem czołgów i chyba łódki można rozwalić praktycznie z każdego pistoletu. LMG medyka ma to do siebie ze wypluwa dużą ilość naboi w dość krótkim czasie i heli sobie nie polata.
Co do czekania na helikopter to jest norma u tych co chcą sobie nabić ratio a nie pograć, np na G4G jak trafi sie admin to wywala takie osoby czekające tylko na pojazdy z serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 07:48, Szalony_Max napisał:

Na helikopter jest sposób taki że wystarczy 2-3 medyków z LMG i pa pa heli. W Vietnamie
pojazdy z wyjątkiem czołgów i chyba łódki można rozwalić praktycznie z każdego pistoletu.
LMG medyka ma to do siebie ze wypluwa dużą ilość naboi w dość krótkim czasie i heli sobie
nie polata.
Co do czekania na helikopter to jest norma u tych co chcą sobie nabić ratio a nie pograć,
np na G4G jak trafi sie admin to wywala takie osoby czekające tylko na pojazdy z serwera.

Kocham sytuacje gdy jakiś pr0 SnyPaH ściąga mnie pięknym strzałem w bańkę gdy siedzę przy karabinie w heli (to m60 chyba bo tak brzmi podobnie ale nie chce skiśić) albo poprostu jetsem pasażerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 08:40, HomoNomo napisał:

Kocham sytuacje gdy jakiś pr0 SnyPaH ściąga mnie pięknym strzałem w bańkę gdy siedzę przy karabinie w heli (to m60 chyba bo tak brzmi podobnie ale nie chce skisić) albo po prostu jestem pasażerem.

M60 tak to się nazywa, nie ukrywam ze parę razy ubiłem strzelca w heli z tej pukawki, jednak moim zdaniem to jest kwestia przypadku czy się kogoś zabije czy też nie. Ja na ogół celuje w pojazd a że przy okazji ktoś w nim dostanie i wypadnie to traktuję w kategoriach bonusu.
Tak na marginesie w Vietanmie dla mnie od M60 bardziej przegięty jest XM22 o czym już zresztą wcześniej się rozpisywałem w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie strzelb powtarzalnych (870 MCS, Spas-12, NS-2000). Lepiej wziąć amunicję zwykłą czy tą z której można strzelać z daleka? (Zauważyłem że obydwie zabijają jednym strzałem z bliska ale ta druga ma dodatkowo większy zasięg ale jeśli jest różnica w czymś jeszcze to w czym?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 14:29, Hell_Knight napisał:

Pytanie odnośnie strzelb powtarzalnych (870 MCS, Spas-12, NS-2000). Lepiej wziąć amunicję zwykłą czy tą z której można strzelać z daleka?

Jak chcesz się pobawić w snajpera to możesz brać ta ulepszoną amunicje, w takim przypadku zdejmujesz ludzi ze znacznych odległości jednym strzałem bez obaw o opadanie pocisku.
A różnica miedzy tymi typami pocisków opiera się tylko i wyłącznie na ich efektywnym zasięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2011 o 14:36, Szalony_Max napisał:

A różnica miedzy tymi typami pocisków opiera się tylko i wyłącznie na ich efektywnym
zasięgu.


Więc nie ma sensu używać zwykłej skoro ulepszona robi to samo tylko lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 14:47, Hell_Knight napisał:


> A różnica miedzy tymi typami pocisków opiera się tylko i wyłącznie na ich efektywnym

> zasięgu.

Więc nie ma sensu używać zwykłej skoro ulepszona robi to samo tylko lepiej?


Wedlug mnie jest znaczaca roznica co prawda jedna i druga amunicja jest dobra to ulepszone ammo wymaga lepszego skupienia celu ale za to zasieg ma zdecydowanie lepszy, to ammo magnum bez ulepszen wymaga mnieszego skupienia (ma wiekszy rozrzut) i jest efektywna z bliska. Wiec jak chcesz pobiegac z bronia i uzywac jej na maly dystan to bierz normalne ammo z magnum a jak sie chcesz pobawic w snajpera w krzakach to bierz ulepszenie i magnum, moze sie pomylilem z ocena ale takie sa moje wrazenia z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 07:48, Szalony_Max napisał:

ciach

A dobra dzięki ale i tak helikopter daje niezła przewagę. Jak na tak starą maszynę to jest niesamowicie zwrotny. To w podstawowym BC2 helikoptery nie są tak przegięte. Pod wieczór, w nocy ostatnio zaczęło przybywać kolesi z 50 poziomem. Niech tak będzie że czterech w jednym zespole i już nawet nie opłaca się grać bo tak w dupę dostajemy że mała bania. Jeszcze to wkurza jak z klanu wejdą to taką rozpierduchę robią. Mnie to by nie przeszkadzało gdyby składy były wyrównane. Czyli powiedzmy jest tych sześciu kolesi co ogarniają to powinno być trzech na drużynę a nie wszyscy w jednej. Niby na niektórych serwerach jest auto balans ale to najczęściej działa tak że w przeciwnej drużynie brakuje jednego to z twojej kogoś przerzuca aby było po równo. No i gdzie tu sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heli w Vietnamie jest uproszczone w stosunku do podstawki i tutaj się nic nie poradzi.
Co do tego że w jednej drużynie są same 50 a w drugiej nie to o niczym nie świadczy, nieraz jest tak że niższe rangi graja lepiej, bardziej drużynowo niż ludzie z maksymalna ranga.
Co do dobierania się mocnych ekip w jednej drużynie to nic nie poradzisz, jak bardzo przeszkadza to można opuścić ten serwer i tyle, gra pilnuje i ma za zadanie pilnować ilości osób w teamach nie zaprzątając sobie głowy tym jaki jest ich poziom, wierząc naiwnie że wszyscy są równi.
Nie ma co się łamać w takiej sytuacji bo jak śpiewa Kazik Staszewski "Los się musi odmienić" i po paru meczach może być tak ze to Ty będziesz w tak mocniej ekipie że będziecie wbiegali na main spawna wroga, byle by szybciej skończyć ten mecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami ci z niskimi rangami to starzy wyjadacze pozakladali nowe konta i dlatego tak dobrze graja, ale to prawda ze 50lvl juz o czyms swiadczy zawsze ma wieksze doswiadczenie niz swiezak co by tu nie mowic.
ale to prawde nie swiadczy o tym ze bedzie gral bardziej zespolowo, ludzie po przeekroczeniu 50lvl zazwyczaj ( wielu sie zaraz rzuci ze oni maja 50lvl i nadal graja zespolowo nie twierdze ze nie) juz nabijaja statystyki ratio kill/death smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problemik. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi. Gram przez xbl i aktualnie nie mogę znaleźć żadnej gry, trochę to dziwne. Czy serwery EA są wyłączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem, jak na screenie. Sciaga sie Vietnam? (bo mam podstawke i dodatek, ale ten 2 ponoc sie w grze jakos aktywuje?).
Z tego co googlalem duzo osob ma ten problem i pomaga....... sciaganie wszystkiego od nowa i to jeszcze bez pauzowania... Mial ktos ten problem i wie jak sobie z nim poradzic? Mam wolne lacze (2 Mb) i nie bardzo moge na noc zostawic kompa, a w ciagu dnia mnie nie ma..

20110315184852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:50, kuba9876543210 napisał:

Taki problem, jak na screenie. Sciaga sie Vietnam? (bo mam podstawke i dodatek, ale ten
2 ponoc sie w grze jakos aktywuje?).
Z tego co googlalem duzo osob ma ten problem i pomaga....... sciaganie wszystkiego od
nowa i to jeszcze bez pauzowania... Mial ktos ten problem i wie jak sobie z nim poradzic?
Mam wolne lacze (2 Mb) i nie bardzo moge na noc zostawic kompa, a w ciagu dnia mnie nie
ma..


Miałem podobnie, musiałem poczekać jeszcze z dłużej.

Jeśli chodzi o Vietnam - kupujesz klucz i aktywujesz w grze. Dodatek masz już razem ze ściągniętą grą (widzę cyfrowa wersja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu zauwazylem dziwna rzecz grajac mechanikiem, jak gram giwera ump to w trakcie reloadu nie pokazuje ze zmienia magazynek tylko wskakuje ilosc ammo i wsio czy ktos z was ma podobny problem? Oczywiscie trwa to tyle co wymiana magazynka tylko samej wizualizacji nie ma, dzieje sie to u mnie tylko na mechaniku i na tej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:15, Damianuss1 napisał:

Mam taki mały problemik. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi. Gram przez xbl i aktualnie
nie mogę znaleźć żadnej gry, trochę to dziwne. Czy serwery EA są wyłączone?

Problem już nieważny. Musiałem poczekać na aktywację konta EA czy jakoś tak i już wszystko działa. Przy okazji bardzo zdziwiło mnie to, że w zwykłym wydaniu BC2 był kod na dodatek Vietnam. A najlepsze, że na ulotce jest informacja jedynie o tym, że nadrukowany kod daje dostęp do dodatkowych map, hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam nadzieję że pomożecie mi.
Zainstalowałem grę na laptopie podczas gdy miałem podłączony do niego monitor. Gdy odłączyłem monitor gra się nie włącza, w sensie pokazuje się czarny monitor i wyskakuje do windy. Czy wiecie z czym to może być związane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 19:53, Sigu napisał:

Mam problem, mam nadzieję że pomożecie mi.
Zainstalowałem grę na laptopie podczas gdy miałem podłączony do niego monitor. Gdy odłączyłem
monitor gra się nie włącza, w sensie pokazuje się czarny monitor i wyskakuje do windy.
Czy wiecie z czym to może być związane?


Może coś masz zjechane z rozdzielczością - ja robiłem podobnie z inną grą i tak samo miałem
Zrób reinstall - mi to zawsze pomagało albo zmień rozdzielczość w inny sposób (chociaż nie mam pojęcia jaki)
A wcześniej instalowałeś gre na tym lapku i działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak ogólnie wygląda polska scena klanowa w bc2? W sumie w klany itd bawiłem się za czasów cod up jak jeszcze byłem w gimnazjum (zakładanie, kupno serwa itd). Później był wow, a teraz po 7 latach znowu mnie wzięło żeby pograć w jakimś porządnym klanie zarejestrowanym na esl i cb (nie wiem jak tam teraz sytuacja wygląda, ostatni raz styczność miałem tak jak piszę 7 lat temu). Raz, że w bc2 bardzo przyjemnie mi się gra a dwa, że naprawdę dość dobrze idzie. Sporo jest klanów? Jak najlepiej szukać? Może znacie jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować