Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2010 o 18:54, PJ_MW napisał:

Oczywiście, że z rzędu, dostałem wtedy 4 dogtagi przeciwników i na prawdę sporo XP. Ostatnio
zacząłem bawić się w medyka i muszę powiedzieć, że szło mi na pewno lepiej, niż na reconie.
BTW. Mieliście jakiś sposób na strzelanie ze snajperki? Mi udało się zabić z niej 2-3
przeciwników, bo
1) miała ona dość duży rozrzut
2) przeciwnicy niemal ciągle byli w ruchu


na reconie bardzo ciężko się punkty zdobywa, wyj. połowa przeciwnego teamu to recons
a jak duży rozrzut to autokampa, zasadzniczo albo pierwsza snajperka albo dragunov + celownik x10, zasadniczo zawsze jak grałem reconem ze snajperkąto skupiałem się na zdejmowaniu ich snajperów i gości na AT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 19:15, Redjevel napisał:

Chyba beta teraz na nic się nie przyda?? bo wyrzuciłem już ją z dysku :)


Zawsze sobie można muzyczki z menu posłuchać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście nowy filmik z BF BC 2 http://www.youtube.com/watch?v=y-XD8lJUv8g&feature=player_embedded. Z tą lornetką u raecon''ów to już przesadzili! Nie dość że posiada snajperkę, która z daleka może zdjąć kolesia, to posiada jeszcze C4, moździerz 120mm no i teraz lornetkę która może zniszczyć pojazd! Już widzę scout''ów nawalających po mapach i niszczących po kolei każdego kogo napotkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

Widzieliście nowy filmik z BF BC 2 http://www.youtube.com/watch?v=y-XD8lJUv8g&feature=player_embedded.
Z tą lornetką u raecon''ów to już przesadzili! Nie dość że posiada snajperkę, która z
daleka może zdjąć kolesia, to posiada jeszcze C4, moździerz 120mm no i teraz lornetkę
która może zniszczyć pojazd! Już widzę scout''ów nawalających po mapach i niszczących
po kolei każdego kogo napotkają.

no sorry, albo c4 albo moździerz, a ta lornetka to moździerz właśnie, a że ten pojazd to artyleria, którą jest łatwo rozwalić za pomocą moździerza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:49, zBiK93ck napisał:

Tą lornetką wzywasz ostrzał moździerzowy ;P

Moździerz aktywuje się specjalnym nadajnikiem podobnym to komórki telefonicznej, tak jak w BF BC. A lornetka dokonuje zrzutu naprowadzanych rakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie otóż potwierdzenie zamówienia miało przyjść 5 dni przed premierą, a ja dostałem je 24 lutego, więc ty moje pytanie czy jest możliwość aby gra przyszła w dniu premiery czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 18:54, PJ_MW napisał:

BTW. Mieliście jakiś sposób na strzelanie ze snajperki? Mi udało się zabić z niej 2-3
przeciwników, bo
1) miała ona dość duży rozrzut
2) przeciwnicy niemal ciągle byli w ruchu


Uważam że snajperzy mają przerąbane w tej grze - chyba że cały team jest zgrany i każdy wie co jest jego zadaniem. Akcja jest zbyt dynamiczna żeby czekać i wyszukiwać przeciwników siedząc w cieplutkich zakątkach. Grając reconem głównie staram się spotterować co bardzo ułatwia życie kumatym graczom. Ale punktów za dużo w ten sposób się nie nabiję. Również staram się obserwować często stanowiska ckmów czy wyrzutni przeciwpancernych i zdejmować ich obsługę. Ale i tak często zmieniam klasę na szturmowca żeby po prostu wykonać cel misji gdy całej drużynie nie bardzo to idzie. No i zdecydowanie snajperki powinny być bardziej celne, bez przesady żebym równie dobrze ściągał wrogów Scarem z tłumikiem. :/

Recon to bardziej klasa wspierająca, bardziej obserwująca pole walki niż bezpośrednio w nim uczestnicząca, i właściwie tak jest też w rzeczywistości.

BTW - dlaczego czasami jest tak, że gra się zaczyna i w pierwszych sekundach okazuje że beta czy alfa (lub B albo A) zostało już zniszczone? Cheaterzy? Bugi? Bo z tego co sam sprawdzałem to jeden recon nie zniszczy tego za pomocą wszystkich ładunków C4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Tak było w becie na ps3. Aktualnie tą "komórkę" zmienili na lornetkę. To co widzisz to jest właśnie moździerze. No i nie można mieć c4 i lornetki naraz. Trzeba wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:15, Galadin napisał:

BTW - dlaczego czasami jest tak, że gra się zaczyna i w pierwszych sekundach okazuje
że beta czy alfa (lub B albo A) zostało już zniszczone? Cheaterzy? Bugi? Bo z tego co
sam sprawdzałem to jeden recon nie zniszczy tego za pomocą wszystkich ładunków C4.


Może ludzie wczytują się szybciej od ciebie, biorą c4, quadem do celu i bum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:15, Galadin napisał:

Recon to bardziej klasa wspierająca, bardziej obserwująca pole walki niż bezpośrednio
w nim uczestnicząca, i właściwie tak jest też w rzeczywistości.

BTW - dlaczego czasami jest tak, że gra się zaczyna i w pierwszych sekundach okazuje
że beta czy alfa (lub B albo A) zostało już zniszczone? Cheaterzy? Bugi? Bo z tego co
sam sprawdzałem to jeden recon nie zniszczy tego za pomocą wszystkich ładunków C4.


powiększona ilość explosives, wystarczy 4xC4, dają 6xC4 na quada, wystarcza, przy assaulcie ma się jeszcze amunicje więc można tak długo przy słabym teamie w def

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

Z tą lornetką u raecon''ów to już przesadzili!


RECON nie reAcon.

Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

Nie dość że posiada snajperkę, która z daleka może zdjąć kolesia


No i? Za to na bliskim/średnim dystansie recon ma przegwizdane. Coś za coś. Jak taki inżynier podejdzie bliżej, 1 recon - 1 trup.

Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

to posiada jeszcze C4


Ponownie zapytam: co z tego? Inżynier ma ppanca a assault ma granatnik.

Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

moździerz 120mm no i teraz lornetkę która może zniszczyć pojazd!


Grałeś choć 5 minut w betę? Wspomniana przez Ciebie lornetka służy, jak wspomnieli to koledzy wyżej, do naprowadzania ataku moździerzowego. Od tego właśnie są jednostki zwiadu (np. Force Reconnaissance w US Marine Corps - http://en.wikipedia.org/wiki/Force_Reconnaissance czy też, żeby dodać polski akcent, 1 Pułk Specjalny Komandosów: http://pl.wikipedia.org/wiki/1_Pu%C5%82k_Specjalny_Komandos%C3%B3w) - ich zadaniem jest właśnie m. in. namierzanie celów na terytorium wroga do nalotów/ataków rakietowych/ostrzału moździerzowego/ostrzału artyleryjskiego.

Dnia 25.02.2010 o 20:42, ankle napisał:

Już widzę scout''ów nawalających po mapach i niszczących po kolei każdego kogo napotkają.


Cofam pytanie o to, czy grałeś w betę. Ewidentnie nie. Naprawdę niewielu reconów biegało po mapie. Większość robiła to, co do nich należało, czyli zapewniała wsparcie ogniowe oddziałom szturmowym, poprzez eliminowanie wrogich żołnierzy (snajperka), pojazdów (moździerz) oraz, co być może najważniejsze, lokalizowanie jednostek przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:15, Galadin napisał:

BTW - dlaczego czasami jest tak, że gra się zaczyna i w pierwszych sekundach okazuje że beta czy alfa (lub B albo A) zostało już zniszczone? Cheaterzy? Bugi? Bo z tego co sam sprawdzałem to jeden recon nie zniszczy tego za pomocą wszystkich ładunków C4.


Aby zniszczyć cel potrzeba 5 ładunków - recon po wybraniu specjalizacji w ładunkach ma akurat taką ilość.
Sprawdzane i potwierdzone empirycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:19, Ringno5 napisał:

Cofam pytanie o to, czy grałeś w betę. Ewidentnie nie. Naprawdę niewielu reconów biegało
po mapie. Większość robiła to, co do nich należało, czyli zapewniała wsparcie ogniowe
oddziałom szturmowym, poprzez eliminowanie wrogich żołnierzy (snajperka), pojazdów (moździerz)
oraz, co być może najważniejsze, lokalizowanie jednostek przeciwnika.


co drugi recon latał z saigą i powiększoną ilością explosives ^^
widocznie miałeś dobry recon bo jak ja grałem to zwykle były oznaczane czołgi i spadochroniarze, czasami wrodzy snajperzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować