Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2009 o 13:00, Wielki_Bubba napisał:

Ludzie, ludzie, ludzie. Jedyne co zostało podane w wymaganiach to to, że trzeba będzie
mieć windowsa. Wszystko inne to są spekulacje. Stawiam, że nie będzie jakichś super dużych
wymagań, bo x360 by tego nie uciągnął.


Też tak myślałem wcześniej... W końcu na Xboxa będzie wyglądać prawie identycznie, a jak wiadomo Xbox jakiegoś smoka w sobie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2009 o 13:24, barth89 napisał:

Też tak myślałem wcześniej... W końcu na Xboxa będzie wyglądać prawie identycznie, a
jak wiadomo Xbox jakiegoś smoka w sobie nie ma...

Czyli na 2 letnich kompach da rade ^^?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:31, noobie napisał:


> Też tak myślałem wcześniej... W końcu na Xboxa będzie wyglądać prawie identycznie,
a
> jak wiadomo Xbox jakiegoś smoka w sobie nie ma...
Czyli na 2 letnich kompach da rade ^^?


Tego nie wie nikt. Ale też nikt nikomu nie każe grać na maksymalnych detalach :) Więc kto wie jak to będzie z wydajnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 13:33, Wielki_Bubba napisał:

Zależy jak mocny był ten komputer 2 lata temu ;) Ale sądzę, że tak. Z resztą wszystko
okaże się w praniu, w grudniu.

Dwa lata temu... był najmocniejszy :D...

Spoiler

Intel Core 2 Duo 3 GHz
Nvidia GF8800GT 512mb
2 GB RAM
windows xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o tym, iż konsole, jako platforma o jednej możliwej konfiguracji, może osiągnąć znacznie, nieporównywalnie więcej niż PC o podobnych ''parametrach'', ze względu na optymalizację i wysiłek programistów włożony w prace nad grą.
Poza tym, PC''towcy dostaną ''swoją własną wersję'' gry, przygotowaną niezależnie od wydania konsolowego.
Więc wszelkie gdybania możemy odłożyć aż do czasu premiery bety/dema na PC.
THE END
HAPPY FACE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o paru rzeczach
1)Konsola czy PC każda platforma ma swoje zalety i wady
2)Nie jest do końca prawdą że na konsolę łatwiej napisać kod źródłowy bo konsola to jedna konfirguracja. A to jest swojego rodzaju ograniczenie które na dłuższą metę takie dobre nie jest(np. Lost planet i spadki fps ,rozdziałka w grach zazwyczaj góra 720p)
3)Jeżeli chodzi o kod sieciowy to DICE nie jest królem pod tym względem(i tu się martwię bo z ich strony to zazwyczaj ciężko było ale jeśli w BC1 poradzili sobie z tym XBOXLIVE i PSN to można mieć nadzieję że teraz będzie inaczej )
4)ja się nie martwię o wymagania bo przez/dzięki konsolom mamy taki zastój pod tym względem(choć zdarzają się partactwa np. GTA IV)że nie ma co narzekać!!
5)Z wersjami na PC zazwyczaj są 2 problemy
*A - z możliwościami konfiguracji i tu jest problem pod tytułem Sprzętowy Wyścig Zbrojeń sytuacja np. w Batman Arkham Asylum Lub Crysis
*B - partactwo podczas tworzenia kodu źródłowego i tego skutki np. GTA IV,Saints Row II i oczywiście słynny pod tym względem Gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami producenci często wspominają, że konsole, właśnie ze względu na jedną konfigurację, pozwalają w całości ją wymaksować - optymalizacja pod milion i jeden zestaw PC''towy przynosi tylko problemy na kolejnych etapach produkcji, powstrzymując produkcję od pokazania jej prawdziwego potencjału.
Jeżeli mi nie wierzysz, spójrz na God of War II z PS2 albo Doom 3 z pierwszego Xboxa.
Podobne efekty na sprzęcie o ''podobnej konfiguracji'', tj. moc procesora i ilość ramu, są NIE DO OSIĄGNIĘCIA.
Nawet nie ma co próbować się do tego zbliżyć, bo... bo się nie da. I to nie jest żaden przesadyzm, czy przejaw zbytniej miłości do pudełek pod telewizorami, tylko zwykły, suchy fakt. Nie wieraju? No to sprawdź sam, polecam odpalić obie gry i zobaczyć samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wierzę, bo grałem w GoW''a 1 i 2, które bardzo miło wspominam i wyglądały one znakomicie, szczególnie patrząc na bebechy PS2, aczkolwiek jestem przeciw konsolom, ponieważ one strasznie stopują rozwój gier poprzez jedną konfigurację na 5-10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat to co powiedziano o starszych konsolach nie zgadza się z tymi co są obecnie !! Gadasz O ps2 i pierwszym xpudle ale czasy się zmieniły wszystko zależy nie od bebechów ale o tym jak silnik gry został stworzony UE 3.0 jest jednym z takich przykładów silnik był tworzony aby działał na full detalach na 6800gt no to wiadomo już od razu że XBOX 360 udźwignie te 720p czyli 1280x720 (co na pc już od dawna było normą) ,tak samo było z silnikiem ID Tech 4 min GF2MX do odpalenia!! Problemy zaczynają się gdy silnik jest robiony z myślą o najnowszych PC a potem o konsoli to od razu są problemy z konsolą i jej słabymi wnętrznościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ta gra ani trochę się nie zmieniła. Niby wszystko działa bardzo płynnie, ale graficznie nie różni się od jedynki. A i jeszcze o zniszczeniach chciałbym napisać, jest ok, ale to nadal to samo co w BC1, a cała destrukcja budynku to jeden wielki skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie jak się załapać na betę bc2 na pc''ta? w cd-action przeczytałem że w grudniu ma takowa beta ruszyć bo na ps3 już jest od 17.11 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 17:27, Bartex69 napisał:

BC 1 była znana z wątku na singleplayer ,że można było rozwalić cały dom,itp...Czy w
BC II Multi tak będzie?

W BC1 nie można było rozwalić całego domu lecz specjalne wyznaczone elementy (w singlu jak i w multi). W BC2 będzie tak samo, lecz pojawi się skrypt umożliwiający po doszczętnym spenetrowaniu ścian zburzyć budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w BC, była ''ściema'' z tym całym, zniszczalnym światem gry? Ech szkoda, chciałbym pograć w taką grę, gdzie wszystko dałoby się rozwalić. A tu lipa, BC2, nie dość, że nie wiadomo czy będę mógł się cieszyć w pełni tą grą, to jeszcze i tak oskryptowane burzenie budynków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować