Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyraźny spadek formy WAR-a

29 postów w tym temacie

Zauważcie, że jest to stan z końca grudnia, zatem miesiąc po premierze dodatku do WoW''a. Gwałtowny spadek liczby subskrybentów można tłumaczyć tym, że duża liczba graczy wróciła do gry Blizzarda by sprawdzić możliwości jakie oferuje rozszerzenie, a wiadomo, że te w końcu się wyczerpią. Można się wówczas spodziewać masowego Exodusu z Azeroth do Starego Świata. Nie przekreślajcie WAR''a, ta gra jeszcze pokaże na co ją stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpływ subskrybentów nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę to, że od premiery nie dodali praktycznie nic z rzeczy, które z gry wycięli, by wydać ją szybciej. A gracze pamiętliwi są.
Z resztą pomimo kapitalnie zrobionego PvP EK WARa wciąż leży u mnie na półce i jakoś nie mam ochoty konwertować konta pozostałego po early accessie na pełne. Jak mam w miarę nie obciążony obowiązkami miesiąc i tak wolę pograć w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojęcie" praktycznie" jest tutaj pojęciem względnym, bagatela mała 800 megowa łatka, cóż, ja WoWa nie tknę palcem odpycha mnie od niego <i nie chodzi tutaj o grafikę> a do WaR-a wracam z miłą chęcią sprawdzić czy choć troszkę podoptymalizowali ten kod...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 13:25, Malcollm napisał:

pojęcie" praktycznie" jest tutaj pojęciem względnym, bagatela mała 800 megowa łatka,
cóż, ja WoWa nie tknę palcem odpycha mnie od niego <i nie chodzi tutaj o grafikę>
a do WaR-a wracam z miłą chęcią sprawdzić czy choć troszkę podoptymalizowali ten kod...:)


No właśnie, zaledwie 800MB łatka. A gdzież brakujące klasy postaci oraz stolice? Z transferami w przypadku niektórych opustoszałych serwerów też się nie spieszyli (kumple musieli zrobić nowe postacie, bo mieli dość czekania na to, aż coś się ruszy) - a z kilkoma osobami siege nie urządzisz.

WAR nie jest złą grą, ma w sobie sporo magii mogącej trzymać długi czas przed monitorem. Tylko po prostu zbyt wiele widać tu ''hałasu o nic'' - dlatego odpływ graczy nie dziwi. A mówiąc o spadku populacji WoW - chyba się mylisz. Zwróć uwagę, że WotLK wyszedł w pierwszej połowie listopada, teraz jest luty. Dużych i długich braków tego produktu nie było, kto chciał ten kupił i gra. Ludzie którzy mieli odejść po pierwszym miesiącu już to zrobili (minął w I poł. grudnia), a ci co dostali grę na święta również (bo też były ponad miesiąc temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WaR rzeczywiście podupada, bo robi się nudny po taki mczasie tłuczenia się non stop po ryjach. Co prawda pojawiają się łatki, eventy i coraz bardziej dbają o graczy, ale niestety to za mało. Niestety samym pvp nie da się żyć, a pve jest za małe. Wciąz wielkim problemem jest balans postaci, destro w każdym względzie przewyższa order. Miejmy nadzieję, że marcowy dodatek wprowadzjący nowe klasy (Slayers i ork choppa) coś pomoźe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jcdx:
Widać, że nie grałeś po łatce dodającej BG/KotBS - gra przeszła gruntowne zmiany w strefie RvR.

Szkoda, że w newsie nie wspomniano o planach na najbliższe miesiące, czyli kilku eventach i dodaniu RvR dungeona i dodatkowej strefy, co będzie mieć wpływ na odnowienie kont i powrót sporej rzeszy ludzi.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ze zmian to chyba najbardziej widoczne to wprowadzenie spowrotem dwóch postaci które usunięto przed premierą, ogólna poprawa odbioru gry, to jest poprzez darmowe serwery zwiększenie populacji tak gdzie to było potrzebne, zoptymalizowany kod gry i kilka innych. Zatem nie można powiedzieć że nic nie zrobili. Do tego bardzo dobry support MG, coraz ciekawsze eventy.

Z minusów to zdecydowana przewaga Destro. Ale moim zdaniem to wynika mniej z technikaliów (no może WH vs. WE to wina Mythic) a bardziej z wyglądu postaci i całej dzieciarni która woli grać "tymi złymi". Choć trzeba powiedzieć, że również jeśli idzie o umiejętności itp. to balans jest taki sobie. Przy czym warto pamiętać, że nie należy podchodzić do tej gry jak do WoWa, bo tu założenia PvP są zupełnie inne, nie ma "koszenia wszystkich solo". Liczy się współpraca.

Ogólnie jednak jestem zadowolony i mam nadzieję, że liczba graczy nie będzie spadać a raczej rosnąć. W WoWie niestety od długiego już czasu nie mogę się znaleźć i tak jak kiedyś przy nim się doskonale bawiłem, tak teraz bawię się przy WAR.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odpływ subskrybentów nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę to, że od premiery nie dodali praktycznie nic z rzeczy, które z gry wycięli, by wydać ją szybciej. A gracze pamiętliwi są."

2. Dodano juz dwie klasy
3. 2 kolejne klasy niedawno zostaly zapowiedziane wraz z dodatkowymi podziemiami PvE

U mnie tez WAR lezy na polce od konca darmowego miesiaca. Tak sie zlozylo, ze jak mi sie darmowy miesiac skonczyl to wyszedl WOTLK. Głównym powodem nie jest to, ktora gra lepsza, ktora gorsza tlyko to, ze WoWie znam mase ludzi na roznych serwerach, a o ludzi glownie chodzi w MMO ;)
Co do samej gry to WAR ma fajne pomysly i dobre wykonanie, ale glowny problem konkurencji WoWa jest taki, ze WoW jest juz dopracowany prawie do perfekcji. WAR moze i moglby z WoWem konkurować ale z WoWem na patchu 1.0-1.3, a nie 3.08. Zycze sukcesow, ale niestety WoW jest te kilkanaście duzych patchow do przodu ;) Osbiscie wróce do WARa jak znani mi ludzie zaczna w niego grac, a jak nie to trudno pogram w WoWa do czasu nowego diabełka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Odpływ subskrybentów nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę to, że od premiery nie dodali praktycznie nic z rzeczy, które z gry wycięli, by wydać ją szybciej. A gracze pamiętliwi są."
Albo nie grałeś w WARa nigdy albo na jakimś opustoszałym serwerze. Nic nie dodali. Oczywiście dwie klasy knight of the blaizing sun oraz black guard, poprawiony system RVR( Walka o zamki toczy się praktycznie cały czas z min 24 osobami po jednej stronie) to jest nic. Kolejny zapowiedziny wielki pack dodatków w drodze. Kolejne dwie klasy Slayer oraz choopa, nowy dungeon wraz z nowymi PQ, i wiele innych drobiazgów. Podsumowując do WARa NIE DODALI KOMPLETNIE NIC!!!. Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kiepska forma WAR''a i AoC cieszy mnie jako fana GW- bo oznacza, że gracze ciągle są niezadowoleni i ciągle czekają na mmo, które spełni ich oczekiwania i nie będzie WoW''em. Dlatego rosną szanse na dobry start i pozycję GW2 :)
Mam nadzieję, że wreszcie będzie to erpeg dający wszystkim wszystko czego oczekiwali, a patrząc po GW jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako zagorzały fan WARa mogę powiedzieć jedynie tyle że nie ma to dla mnie znaczenia czy w sumie w WARa gra 200, 300tyś czy 20milionów, ważne jest to żeby servery były ludne a wcale nie musi być ich 50 może być 10. Nie sądzę też żeby chwilowy spadek zainteresowania grą mythic studio przełożył się na pogorszoną obsługę ze strony producenta czy też zmniejszenie intensyfikacji prac nad dodatkami - wręcz przeciwnie, twórcy muszą się przyłożyć jeszcze bardziej do polepszenia jakości samej rozgrywki żeby przyciągnąć graczy. Wiele jest głosów twierdzących że tak na dobrą sprawę to gramy w wersję beta niedopracowanego produktu, owszem jest kilka spraw wymagały by poprawy i dopracowania, kilka pomysłów do zmiany ale z drugiej strony każda gra MMO musi się dotrzeć. Zestawiając obecnego WoWa i WoWa w pierwszych miesiącach mamy kolosalną różnicę w samej grze, postaciach (i nie chodzi mi o nowe itemy, dwa dodatki i lokacje tylko o samą mechanikę gry) - wiadomo pewne pomysły lepiej wyglądają w głowie twórców niż w rzeczywistości - tak samo będzie z WARem.
Pozdrawiam wszystkich fanów WARa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mam nadzieję, że wreszcie będzie to erpeg dający wszystkim wszystko czego oczekiwali, a patrząc po GW jest to możliwe."

Pamietja jeszcze jednak o Diablo3 (to nie MMO ale podobnie jak GW1 darmowe i w sieci) i nowym MMO Blizza, ktory według komentarzy tworcow nie ma konkurować z WoWem (oczywiscie to pier*** bo napewno z WoWem bedzie konkurowal ^^ ale oznacza to, ze ma sie sporo roznic od WoWa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam tez naleze do tej grupy,ktora opuscila stary swiat by powrocic do azeroth... tyle ze powoli wzmacnia sie we mnie przekonanie ze odbede ta podroz ponownie, predzej czy pozniej, tyle ze w druga strone. WoW to bardzo dobra gra, ale pvp nie spelnia moich wymagan i pod tym wzgledem WAR goruje nad nia w kazdym aspekcie. Po prostu nie mam w WoWie co robic i powoli tesknie za majacym znaczenie i przemyslanym RvR.

Jedynym co trzyma mnie przy WoWie a nie WARze na dzien dzisiejszy jest fakt, ze w wowa graja moi przyjaciele ktorych na razie nie udalo mi sie przekonac do przesiadki.

Wniosek z tego taki, ze jest calkiem mozliwe ze za jakies pare miesiecy tendencja sie odwroci. WAR stracil ludzi na rzecz WotLK ,ale jest calkiem prawdopodobne ze wielu z nich wyciagnie wnioski takie jak ja, a wtedy WAR znowu wejdzie w tendencje zwyzkowa i pewnie wroci, albo przynajmniej zblizy sie, do dawnej liczby subskrybentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VrOObel69 a powinieneś się martwić. I to nawet bardzo. Jeżeli liczba subskrypcji spadnie poniżej jakieś tam ustalonej przez twórców, serwery po prostu zostaną zamknięte. I tyle Ci przyjdzie z tego zagorzałego fana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to bylo w grudniu gram od bety i widze ze ludzie coraz wiecej zaczynaja odchodzic mam abonament do marca i niemam zamiaru przedluzac chodz zapowiadda sie ze w tym poroczu troche contentu pododawaja zobaczymy narazie robie przerwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phoenixpl

xfire.com długaśny event, reklamy wszędzie gdzie się dało, a nawet machlojki w komunikatorze. reklamowali :P

tak samo w serwisach typu gamershell, filefront, fileplantet - reklamy EVE się pojawiały.

Nie ma co porównywać tych gier z innego względu. WAR - masówka, EVE - jakościówka, a mówię to mimo tego, że dłużej niż triala w tej grze nie wytrwałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować