Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #40: Co lepsze do grania: Konsola czy PC?

115 postów w tym temacie

Nie da się odpowiedzieć, ponieważ tak samo uwielbiam pecet jak i konsole, na PC gram w strategie, shootery, przygodowe i wiele innych, na konsoli w bijatyki, stzelanki, przygodowe ect.

Czasami kupuje po dwie gry i na PC i na konsole.

Jednak coś musiałem wybrać, więc wybrałem PC, jednak nie ma to jak porządny pecetm, z extra grafiką, płynnością rozgrywki, łatwością obsługi nie to co konsola i do tego dochodzi wielofunkcyjność PECETA.

Więc ostatecznie wybrałem PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: Wierny fan wszystkich platform do gier xD

PS: Obrazek do sondy jest nieadekwatny do rzeczywistości, Xbox360 od dawna nie ma juz problemu RRoD i mozna instalować gry na nim.

A to, ze komputer ma 7fps to juz zależy od użytkowniak niech kupi lepszy, skoro ma sie porównywac która platforma lepsza, to bierze się najlepszy dostępny sprzęt na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam i jedno i drugie, i pomimo tego, że gram ostatnio głównie na konsoli, to wybrałem PC ze względu na stare przyzwyczajenia oraz shootery, w które na PC gra się naprawdę o niebo lepiej. Jednak zastanawiałem się też nad trzecią odpowiedzią, ale gdybym miał się pozbyć PC lub konsoli... Pewnie pozbyłbym się konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda konsola to typowe urządzenie do gier, ale... PC oferuje więcej możliwości co do gier. Większy wybór, upgrade, ewentualna naprawa jest tania i łatwa, większość graczy ma większą wiedzę o PC. Poza tym, PC to PC. Gdyby nie konieczność upgrade''u co rok byłoby 100% radości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 22:54, Jaki Ganh1 napisał:

Co prawda konsola to typowe urządzenie do gier, ale... PC oferuje więcej możliwości co
do gier. Większy wybór, upgrade, ewentualna naprawa jest tania i łatwa, większość graczy
ma większą wiedzę o PC. Poza tym, PC to PC. Gdyby nie konieczność upgrade''u co rok byłoby
100% radości ;)


Myśle tak samo co do konsoli i PC Jaki Ganh1 dobrze to ujął:).Ale ja nadal trzymam się wersii ,że to PC jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o *samo* granie to konsola jest o wiele wygodniejsza - szczegolnie dla ludzi, ktorzy nie maja czasu na bawienie sie w "dbanie" o PC.

Natomiast Pecet ma wiele plusow, ktore jednak przewazaja nad konsola. Modyfikacje, no-cd, ventrilo/teamspeak, itd.

Ostatnio zauwazylem smieszny trend w swoim uzytkowaniu peceta - kupilem sobie pad do Xbox360, podlaczylem do kompa, walnalem w sofe - i w zasadzie gram tak jakbym gral na konsoli. Tylko, ze to jest pecet. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC w ankiecie wygrywa ponieważ, w porównaniu do PC ledwo kto grał, albo grał na tyle by dowiedzieć się jak się steruje padem i bawić się grając na konsoli. Konsole zdecydowanie wygrywają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie na konsoli ma swój klimat, urok i atmosferę. Poza tym jest to wygodne bardzo. Jednakże o wiele lepiej struje mi się klawiaturą i myszką dlatego wybieram PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 02:07, albinskia napisał:

PC w ankiecie wygrywa ponieważ, w porównaniu do PC ledwo kto grał, albo grał na tyle
by dowiedzieć się jak się steruje padem i bawić się grając na konsoli. Konsole zdecydowanie
wygrywają!



No wybacz mi że pad dla mnie nadaje się tylko do fify a tak to dobra stara mycha i tyle :P

Zaznaczył bym pc i konsole ale skoro można tylko jedno to zaznaczyłem pc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co jest lepsze do grania, przecież konsola jest stworzona właśnie do grania można sobie elegancko usiąść na kanapie, ale zarazem nie są dla każdego mają wiele fajnych gier ale w szczególności zręcznościowych lub bijatyki. Czyli gatunki mało wymagające od gracza, można sobie pograć ale nie posiadają takiego cudownego klimatu jak RPG czy RTS. Dlatego ja zaznaczyłem PC bo nie lubie zręcznościówek ale gdyby konsola posiadała jakieś ciekawe RTS lub RPG (co prawda są jakieś tam jRPG ale to nie dla mnie), to w tedy miał bym trudniejszy wybór. Moge tylko powiedzieć że obie platformy są równie dobre do grania i to już zależy od samego gracza a właściwie od jego gustu czy wybierze konsole czy PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, konsola jest do grania ale jak dla mnie to tylko dla relaksu w zręcznościówki, a w moje ulubione strategie już sobie nie pogram, poza tym wole sterowanie myszą więc jednak PC (choć ostatnio nie podoba mi się ten trend że karty graficzne strasznie podrożały i niemal zrównały się cenowo z xboxami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez twierdze ze nie da sie jednoznacznie okreslic co jest leprze. Na PC wychodza gry ktorych egzystencja na konsolach jest wielka pomylka (FPS, wiekszosc strategii, przygodowki p`n`c i inne). Znowu z innej strony konsole oferuja gre w pelnej wygodzie za (jakby nie bylo) mniejsze pieniadze (pomijajac ceny gier jako takich).
I pomimo ze na PC grram w gry od ponad 10 lat nie powiem zebym byl wrogiem konsol. Brak konsoli w moim domu wynika glownie z tego ze na konsole w wiekszosci wychodza gry ktore mnie tak bardzo nie interesuja. Poza tym PC nie sluzy tylko do zabawy, ale w tej sondzie oceniamy uzytecznosc platform do gier, wiec tego nie biore pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią Korbhegn''a. Grać można (a nawet trzeba) zarówno na PC jak i na konsolach. Jednak na PC lepiej się pogrywa w pewne rodzaje gier zaś na konsolach w inne. Są też plusy i minusy posiadania tychże . Żeby nie być gołosłownym gry do PC są zdecydowanie tańsze , za to sama kupno samej konsoli jest znacznie mniej dotkliwe dla kieszeni niźli PC . Takich smaczków jest znacznie więcej i nie ma sensu ich wszystkich tu wymieniać.
Reasumując wypowiedź to stwierdzam, iż każdy kto zamierza kupić Konsole lub PC musi przemyśleć wszystkie wady i zalett swego wyboru i wtedy podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że PC . Wiem co mówię ma PC i od jakiegoś czasu Konsole . NA klawiaturze i myszy gr się wile wygodniej A bijatyki to gry dla idiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odłóżmy na bok taki temat jak sterowanie, i spójrzmy na coś ważniejszego: gry.
Odpowiedz moze byc jedna: konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować