Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #40: Co lepsze do grania: Konsola czy PC?

115 postów w tym temacie

Ja tam lubie to i to, ale zwazywszy na fakt iz moj komp juz wiele przeszedl (celeron 2,66GHz; Radeon 9550 128Mb; 512Mb RAM) nie moge posmigac w nowsze gierki a taki PS2 dalej na topie, nawet zdazy sie ze najnowsze gry wychodza jeszcze na stara ale jara konsolke jak np. "Star Wars - Force Unleashed" - polecam, zajebista gra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:01, FoZz napisał:

> Wiesz co... era kiedy jedynymi dobrymi grami na konsole były bijatyki minęła ładnie
kilka
> lat temu...

A co powiesz o obecnym Tekkenie? Wg mnie jest już nudny. Pamiętam jak naginałem w Tekkena
3 na PlayStation One. Ahhh... piękne czasy. :) To co teraz wychodzi jest żałosne.

Ale nie czytasz ze zrozumieniem... chodzi o to, że poza bijatykami konsole mają wiele innych, świetnych gier do zaoferowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gram (teraz już rzadko i okazyjnie) na PC nie mam żadnej konsoli ale jeśli chodzi o samo granie to zdecydowanie konsole, w końcu po to zostały stworzone. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 21:55, Vojtas napisał:

Tak. Konkretnie HoM&M: Quest for the Dragon Bone Staff na PS2. :D
http://www.gamefaqs.com/console/ps2/image/452840.html


To nie jest Heroes. Ta gra nigdy nie istniała, to tylko konsolowa propaganda! :P

A tak serio, to wiem, że ta gra miała swoją premierę, lecz nie jest traktowana jako część sagi, a jedynie jako spin-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:03, Azuredragon napisał:

> Tak. Konkretnie HoM&M: Quest for the Dragon Bone Staff na PS2. :D
> http://www.gamefaqs.com/console/ps2/image/452840.html
To nie jest Heroes. Ta gra nigdy nie istniała, to tylko konsolowa propaganda! :P

Dnia 06.02.2009 o 12:03, Azuredragon napisał:

A tak serio, to wiem, że ta gra miała swoją premierę, lecz nie jest traktowana jako część
sagi, a jedynie jako spin-off.


Spin-off, nie spin-off, turowa strategia fantasy. Fajnie byłoby zobaczyć miny pecetowców po zapowiedzi premiery Empire Total War na konsole. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 10:09, W.S.A.D napisał:


Ale nie czytasz ze zrozumieniem... chodzi o to, że poza bijatykami konsole mają wiele
innych, świetnych gier do zaoferowania...


Dobra, ale spytałem o Tekkena :P

@marek5mln Jak się już wyraziłem w 1 poście w tym temacie. "Mimo mojej miłości do komputerów wybrałem konsole bo wiadomo... większy komfort grania(...)" więc nie wiem czemu sie ze mna kłócisz jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zabrakło mi tutaj odpowiedzi "I jedno i drugie" :P
Zaznaczyłem PC, bo bardzo boleśnie wspominam próby grania
w FPSy na konsoli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:43, Vojtas napisał:

Fajnie byłoby zobaczyć miny pecetowców po zapowiedzi premiery Empire Total War na konsole. :D


I te wszystkie zamieszki na ulicach wielkich miast naszego świata. ;)

Prawda jest taka, że w niektóre tytuły po prostu ciężko jest zagrać na konsoli (i vice versa). Dla przykładu choćby i wspomniane Total War. Sterowanie w takiej grze przy pomocy pada mija się z celem. Podobnie nawalanki typu God of War najlepiej sprawdzają się na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pc i ps2. Osobiście według mnie konsola z dwóch prostych przyczyn:
1. Wystarczy jeden pad, aby grać, może i na pc też jest, ale jak ktoś nie ma.
2. Możesz wygodnie się rozsiąść na kanapie.
3. Możesz się położyć i grać, a tak musisz na krześle siedzieć.

Choć i tak gram na PC, bo ps2 to już stare, wolałbym konsolę, oczywiście do grania, bo miałem wybór, konsola czy pc, konsola do grania, pc do wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:27, Azuredragon napisał:

(...)Podobnie nawalanki typu God of War najlepiej sprawdzają się na
padzie.


Nawalanki typu God of War, strzelanki typu Gears of War (ironia: obydwa tytuły mają takie same inicjały :D), zręcznościówki/akcje/skradanki typu Assassin''s Creed, czy Splinter Cell, strategie typu EndWar... We wszystkie te gry najlepiej się gra na padzie.

Mało tego: Człowiek wyda 3000 zł na dobry komputer, ale taki AC będzie mu się ciąć, będzie miał brzydką grafikę, aby ładnie chodził... A tak wyda ok. 1500 zł na PS3 i grasz w to wszystko bez "cięcia" i z ładną grafiką. Dlatego wolę konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie, padam, Andurril zastanów sie co mówisz, widziałem jak gry na PS3 wyglądają a jak na kompie, wogóle kompowi nie dorównują, za 3tysiaki, to mozesz miec wyjebisty sprzęt, nie wiem gdzie ty kupujesz kompy, że za 3 tysiaki, nie chodzą ci gry żal.

Pewnie zamiast składac komputer samemu, to ufasz sklepom i kupujesz całego, cóż twoja sprawa, ja za 3 tysiaki, to moge ci takiego kompa złożyć, ze szczęka ci opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie efekty konsolowe może i są trochę mniejsze od tych PC-towych, ale po pierwsze na PC wydasz w cholere pieniędzy, a grafika i tak nie jest tak bardzo ważna żeby patrzeć na każde ziarno piasku. A na konsoli ma się pewność że gra nie zawiedzie, nie zatnie się, no i ona została stworzona głównie do gier, co też ma swój odblask. Mimo trudnej obsługi FPS na konsolę wychodzi parę gier dobrych, a nie dostępnych na PC, oraz w takie nawalanki jak Tekken właśnie, DMC, Mortal kombat tracisz przyjemność męcząc się na klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:01, Tomefo napisał:

Oczywiście, że pecet. Na pececie pograsz we wszystko i to komfortowo z lepszą grafą.


Co????? Gdzie ty żyjesz?? Lepsza grafika? Pograsz we wszystko?

Osobiście gram na konsoli okazyjnie lecz powiem tak gra na konsoli a na PC to dwa inne światy.
Wolę grać co prawda na PC lecz tylko z przyzwyczajenia. Większość gier to konwersję z konsol, zazwyczaj gorsze z powodu wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:01, Tomefo napisał:

Oczywiście, że pecet. Na pececie pograsz we wszystko i to komfortowo z lepszą grafą.


Podaj przyklad I wyjaśnij jak mam rozumieć stwierdzenie "pograsz we wszystko" bo jak masz zamiar grać w tandetne gierki za dyche to siedż cicho!

I powiem jeszcze jedno: fanboye fanboye i jeszcze raz fanboye PC! Takie podejście to sobie wsadżcie sami wiecie gdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomoże kosnola króluje w nawalankach ale tylko w tym w życiu nie kupiłbym na kompa bijatyki, ale reszta gier to komp jest dla mnie 100 razy lepszy, nie mówię tutaj o wygodzie, komforcie, bo mnie nei zależy na tym, żeby wygodnie się rozsiądść, mnie zależy żeby jak najlepsze efkty osiągnąć w grze a tlyko komp daje mi taką możlwość, nigdy w życiu na konsooli nie będzie mógł zaznaczać, strzelać, poruszać się tak szybko jak na kompie, klawiatura i mysz po prostu wymita w shooterach, strategiach, rpg, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:00, Andurril napisał:

Mało tego: Człowiek wyda 3000 zł na dobry komputer, ale taki AC będzie mu się ciąć, będzie
miał brzydką grafikę, aby ładnie chodził... A tak wyda ok. 1500 zł na PS3 i grasz w to
wszystko bez "cięcia" i z ładną grafiką. Dlatego wolę konsole.


Trzeba przyznać, że to bardzo dobry argument. Z drugiej jednak strony ciągłe udoskonalanie sprzętu komputerowego prowadzi do tego, że grafika w grach wciąż ewoluuje. To właśnie dzięki pecetom kolejne gry są coraz ładniejsze. W konsoli nie da się wymienić poszczególnych podzespołów. Do czasu pojawienia się kolejnego pokolenia urządzeń, gry muszą być pisane tak, aby dały się odpalić na starszych urządzeniach. Co za tym idzie, grafika i rozwiązania technologiczne stoją w miejscu. Przykład? PS2. Mało która z ostatnio wydanych gier może się poszczycić solidną grafiką. God of War 1 i 2 to bodajże jedyne znane mi wyjątki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:31, Azuredragon napisał:

Do czasu pojawienia się kolejnego pokolenia urządzeń, gry muszą być pisane
tak, aby dały się odpalić na starszych urządzeniach. Co za tym idzie, grafika i rozwiązania
technologiczne stoją w miejscu. Przykład? PS2. Mało która z ostatnio wydanych gier może
się poszczycić solidną grafiką. God of War 1 i 2 to bodajże jedyne znane mi wyjątki.
;)


Z drugiej strony, gry na PeCeta muszą być pisane tak, żeby działały na wielu, ba niezliczonej prawie że liczby, konfiguracji - bo co z tego, że mozna ja napisać pod GTX280/HD4870X2, skoro wypadałoby, zeby działało też na HD3850/8800GTS 320 (upraszczam brzydko)... Przez to pisanie pod pecetami jest mało intuicyjne... A grafika na konsolach tez sie rozwija - ile razy się słyszy, że w końcu zostanie wykorzystane 110% danej maszynki? Ten kawałek o PS2 niekoniecznie ci sie udał, chyba, bo zresztą nawet go całkiem nie załapałem ;] Jak rozumiem, grafika konsolowa się nie rozwija, bo na PS2 widoczki są gorsze, niż na trójce czy xklocu? To przecież tak, jakbyś wymagał najnowszych gier i grafiki na Geforcie 2 i athlonie xp...

Co do samej ankiety... zadnej konsoli nie mam, kilka razy tylko odrobine grałem, m.in. na PSX. Zwyczajowo PC, bo raz, nie samym graniem człowiek żyje, dwa, pc = gry, których nie ma na konsole i które akutat naleza do moich ulubionych gatunków... ale za to, jak sie dorwe do jakiejs akcji, ostatnio lost planet czy pop, to se myśle, jak by się zarabiscie grało w fotelu przed tv...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować