Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tanieją gry konsolowe

120 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2009 o 19:06, Olamagato napisał:

> Ale gry na PC też udostępniają taki rodzaj rozrywki przejemna i długa - więc dlaczego
taka różnica..?
Bo producent konsoli jest jeden. A producentów całych PC są setki tysięcy (jak nie miliony).
Różnica nazywa się "konkurencja".

Mogę to nazwać głośną polemiką, a nie będzie w takowej sytuacji <tylko co się tyczy PS3> ważną zasadą to, że tak naprawdę na tą konsolę nie ma przecież piractwa, i producenci jako tacy mogą dyktować sobie takie warunki jakie chcieją..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 13:19, Konował napisał:

> A z jednym się nie zgodzę i nie zabronisz mi tak myśleć, właśnie dla mnie NFS to
jedyna
> dobra gra EA i z każdą wersją coraz lepsza.
O ile FIFA podobno jest ostatnio lepsza, to NFS jest na pochylni spadkowej :>...
Ale masz rację nikt nie zabroni Ci tak myśleć. Szkoda tylko że tkwisz w błędzie.

Co do spadku cen - świetnie, może i do nas to dojdzie.

Co do ogólnie gier od EA. Nie przepadam za nimi ze względu na ceny, ale część ich gier
naprawdę lubię (C&C:Generals, Battlefield).



Nie to nie jest tkwienie w błedzie tylko kwestia gustu, właśnie mnei się nie podobały wersje takie jak NFS porshe, właśnie ja wolę klimaty, tuningu, walki o terytoria, wyzwania itp. NFS dopiero nabrał kolorytu od wersji Underground wcześniej to była tlyko nudna ścigałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do cen nowych gier na PC to raczej wachają się w cenie 99-119zł chyba, że jakiś dodatek to tak. Co do cen konsolowych to masakra :) dlatego, ja czasami wolę troszkę poczekać, i tak np. na NDS kupuję gry po 59,00,- to dobra cena, i tak naprawdę powinny być ceny, może kiedyś tak będzie, bo wtedy gracze nie będą się zastanawiać którą kupić, tylko kupią 2 na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 19:12, marek5mln napisał:

Nie to nie jest tkwienie w błedzie tylko kwestia gustu, właśnie mnei się nie podobały
wersje takie jak NFS porshe, właśnie ja wolę klimaty, tuningu, walki o terytoria, wyzwania
itp. NFS dopiero nabrał kolorytu od wersji Underground wcześniej to była tlyko nudna
ścigałka.

Underground był fajny - ok też tak uważam. Problem w tym że taki ProStreet mnie odrzucił bardzo szybko. Nawet menu jest głupio wykonane :D.
Undercovera nawet nie tykałem, recenzje i opinie graczy mówią same za siebie. Najgorsza część serii w ogóle i równia pochyła w dół NFS.

Need for Speed: ProStreet
Średnia ocen: 67,9%
Need for Speed: Undercover
Średnia ocen: 59,2%
Dane z artykułu "Ewolucja prędkości" z onetu.
http://gry.onet.pl/28061,1526450,artykul.html

Na www.metacritic.com też się EA nie ma co pochwalić.

W obliczu tych danych i opinii graczy nie ma co się sprzeczać, tylko przyjąć rzeczywistość do wiadomości.
Ale co mi tam. Jak chcesz grać w tego crapa - proszę bardzo. Kończę dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywistość tworzysz sobie sam, ja kieruje się własnymi doświadczeniami, swoim gustem a nie jakimiś liczbami.
powiem ci bądź sobą, a nie kieruj sie innymi.

Ale fakt zgodzę się Prostreet do dupy jest, natomiast undeground 1,2 most wanted, carbon dla mnie wymiatały, właśnie takie gry lubie, nie grałem jeszcze w undercover ale na 100% zagram.

Dla mnie nic nie znaczą liczby i recenzje, sam zawsze przekonuje się o wartości danego produktu i jak wiele razy okazało się, w moim przypadku że gówno się znają recenzenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, problem tylko z rosnącą ceną dolara - jak nie przestanie galopować do góry, albo inaczej, jak nasza waluta nie będzie lecieć na łeb to z tych obniżek raczej nic nam nie przyjdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby. Bo gry na konsole w Polsce są zdecydowanie za drogie. Rozumiem, że wydawcy muszą powetować sobie wciąż skromne nimi zainteresowanie. Ale właśnie przez tak wysokie ceny wciąż jest ono bardzo niskie w stosunku do PC. Jak dla mnie - góra 150 zł. za nowy tytuł. Nie więcej. Ja co prawda PS3 mam. Ale gry kupowałbym częściej, jakby były tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole w Polsce są bardzo drogie. Ja kupując w Angli (np dvd.co.uk) płace jakieś 70% ceny polskiej a jak sie trafi jakaś promocja (jak z Little Big Planet) to około 50%. Za przesyłkę płacę 1 funt i paczkę mam w skrzynce w ciągu 3-4 dni. Zobaczcie jak to wygląda u nas: za grę płacisz 230 zł i jeszcze musisz do tego dodać jakieś 15 zł za przesyłkę. Dlatego ustawiłem sobie wszystko tak: gry na PC kupuje TU a gry na konsole oraz filmy bluray w Angli. Martwi mnie jedynie obecny kurs waluty, który bardzo ogranicza tego typu ruchy (funt już kosztuje 5.20PLN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 12:23, Ceteris Paribus napisał:

Na pewno mnieju nie zapłacimy. Dystrybutorzy będą się zawsze czyms tłumaczyc: a to doalr
spada, a to złotówka spada, a to kryzys itp.


To nie jest sprawa dystrybutorów. Dzięki dystrybutorom ceny spadają a nie rosną, jeśli to możliwe. Tak się stało na PC gdzie nie ma właściciela platformy narzucającego opłaty licencyjne i strukturę cenową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi rodzimi dystrybutorzy tłumaczą się zawsze tak samo - opłaty licencyjne, kurs euro, itd. - terefere :) Powiem krótko - gry na Xboxa 360 już od dawna kupuję w UK , w Polsce bardzo rzadko - jak trafi się jakaś przecena. Mam ten luksus że siostra siedzi w UK, więc jak zjeżdża do Polski to mi zawsze coś przywiezie. Polskim dystrybutorom z ich bandyckimi cenami już dawno podziękowałem, mogą mnie cmoknąć głęboko, tam gdzie słońce nie dochodzi.
Acha - należy dodać oczywiście że gry konsolowe w takim UK (czy ogólnie na Zachodzie) nadal są drozsze od pecetowych, tyle tylko że są trochę droższe, nie tak jak w Polsce gdzie różnica nieraz wynosi nawet 100%

No i wisienka na szczycie tortu - na gwiazdkę dostałem od siostry "Lost Odyssey" na 360. Na fabrycznej folii dodatkowa naklejka z angielskiego sklepu, w którym kupiła, że w ciągu 28 dni od daty zakupu mogę grę oddać bez podania przyczyny (o czym siostra wspomniała - że jeśli mi się nie spodoba, to odda do sklepu i weźmie inną). Na szczęście gra mi się spodobała i to bardzo :) Pytanie - gdzie w Polsce, w wypadku gry konsolowej coś takiego jest możliwe ? Inny świat po prostu...

Także obniżka (już i tak przyzwoitych) cen na Zachodzie jak najbardziej mnie cieszy. A polskim dystrybutorom z ich cenami "tylko 200 zł." nadal pokazuje środkowy palec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 10:23, MikeCDP napisał:

> Na pewno mnieju nie zapłacimy. Dystrybutorzy będą się zawsze czyms tłumaczyc: a
to doalr
> spada, a to złotówka spada, a to kryzys itp.

To nie jest sprawa dystrybutorów. Dzięki dystrybutorom ceny spadają a nie rosną, jeśli
to możliwe. Tak się stało na PC gdzie nie ma właściciela platformy narzucającego opłaty
licencyjne i strukturę cenową...


Co nei zmienia faktu, ze dystrybutor też chce zarobic i łatwo tych paru złotych nie odda. Szanuje Was za to co zrobiliście parenascie lat temu, bo to dzięki wam ceny gier są teraz jakie są, ale za tym poszła takze sprzedaż. Teraz bankowo więcej ludiz kupuje oryginały na konsole za 200zł niż wtedy kupowało oryginały za 200 czy 300zł na peceta. Ceny gier, licencji, ich produkcja tanieją, ale napewno niebędzie to taka rewolucja jak wtedy, że nowe dobre gry możnabyło kupić nawet za 69zł. Obniżkę dyktują Sony i M$ i podobnie jak z obniżka cen za konsole trochę potrwa aż załapie się na to Europa a troche dłużej aż załapie się na to Polska. Gry kosztują po przeliczeniu mniej wiecej tyle samo, tylko że na zachodzie szybciej siena nie zarobi. Wy dalej w swoim sklepie macie niektóre gry o wiele drożej niz o konkurencji, a wcale do najnowszych i najlepszych one nie należą. Kolejna sprawa to kupno gier w sklepach internetowych typu play-asia gdie nowkę można wyrwać za 100zł podczas gdy w Polsce sprzedawana jet za 210zł.

Aha i napewno taka rewolucja jak kiedyś pociągneła by neźle psrzedaż legalnych kopi gier, ale widać to się M$ i Sony nie opłaca. Ja korzystam z rynku wtórnego. Zastanawiałem się nad przerobieniem x360 na piraty, ale jak zobaczyłem, że mogę wyrwać grę za 20-30zł to sobie darowałem. Fakt, że nie są to nowości, ale są to dobre gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gry konsolowe faktycznie tanieją, ale i tak coś bardzo słabo im to wychodzi. Zanim będzie to rzeczywiście odczuwalne dla kieszeni przeciętnego gracza, to chyba ruski rok minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 19:27, colin mcrae napisał:

Oby takie promocje doszły do polskich konsolowców jak najszybciej. Jednak to konsole
są lepszymi platformami do grania. Taka prawda.


Nom niestety coraz więcej jest konsolowców niż PC-towców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 10:47, Dekerinho6 napisał:

Nom niestety coraz więcej jest konsolowców niż PC-towców :P


Na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku? xDD
Może w Japonii tak...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 11:33, zermithon napisał:


> Nom niestety coraz więcej jest konsolowców niż PC-towców :P

Na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku? xDD
Może w Japonii tak...;P


No skoro praktycznie każdy piszę że woli konsole to wniosek sam się nasuwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 19:27, colin mcrae napisał:

Oby takie promocje doszły do polskich konsolowców jak najszybciej. Jednak to konsole
są lepszymi platformami do grania. Taka prawda.

Z tym stwierdzeniem zgodzę się niemalże całkowicie, niemniej uwazam, że w PC to lepsza platforma do grania w gry strategiczne czy też w bardziej rozbudowane cRPG-i tak samo w sytuacji w której do PC-ta jest podłączona dobrej klasy kierwonica w grach wyścigowych także owy sprzęt bije konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować