Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EndWar - relacja z pokazu polskiej wersji gry

49 postów w tym temacie

Aż się ździwiłem, jak usłyszałem, że będzie można wydawać komendy po polsku. A co do tego odtwarzacza, to co z nim nie tak? Raz kliknąłem "Play" i wszystko ładnie się załadowało (2Mbit) bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 18:37, Grinczar napisał:

Aż się ździwiłem, jak usłyszałem, że będzie można wydawać komendy po polsku. A co do
tego odtwarzacza, to co z nim nie tak? Raz kliknąłem "Play" i wszystko ładnie się załadowało
(2Mbit) bezproblemowo.

Grałem na X-boxie powiem fajne szczególnie podoba mi sie opcja wypowiadania komend po angielsku ;P . heh ogólnie mi sie podobała gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się klimat tej gry. Pierwszy raz spotykam się z możliwością sterowania głosem ale wydaje mi się, że w jakiejś grze było już to zastosowane. Zapowiada się kolejny dobry tytuł na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Video fajne, ja czekam na gre w wydaniu na NDS miło będzie grać w czasie poza domem :) fajnie się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie "interface pomiedzy komputerem a użytkownikiem" a interakcja. Poza tym rosyjskie akcenty (a francuskie dla jednostek EU) są w wersji angielskiej gry więc nie widzę w tym nic specjalnego (bo niby czemu nie miałoby ich być w wersji PL? ). Poza tym to o dużej ilości sz, ć, ź itd w językach wschodnich to bujda. Francuzi, Niemcy też mają sporo takich dźwięków. Poza tym mogliby skonfigurować rozkazy w formie osobowej a nie "jednostka jeden, atak przeciwnik trzy" to brzmi sztucznie i będzie raczej uciążliwe...

Ja zostaję przy wersji Angielskiej...

A co do wersji na DS, to tam nie ma kontroli głosem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę, że namęczyli się przy dopasowywaniu programu rozpoznającego mowę do języka polskiego... może i niektórym to pomoże, ale łatwiejsze do wydawania i klimatyczniejsze byłyby komendy w języku angielskim. Takie jest moje odczucie, w końcu w większości RTSów jednostki mówią po angielsku, a niekiedy cała grajest w tym języku. A w czasach, w których brak znajomości angielskiego jest jak częściowy analfabetyzm, komu to tak bardzo przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ragnos -> Tak, szkoda, że zachodni wydawca wciąż uważa nas za jakiś Trzeci Świat i daje nam komendy w naszym języku... tak samo jak Niemcom, Francuzom, Hiszpanom itd. Rozkazów, w tym czy w innym narzeczu, i tak będzie się trzeba wykuć (nie myślcie sobie, że gra zareaguje na jakieś dramatyczne "Atakujcie ten cholerny czołg!/Attack that damn tank!"). Nieważne jak dobrze znasz angielski - nie będzie ci się nim łatwiej posługiwać niż polskim, a tak szczerze, to myślę, że mimo wszystko będzie trudniej.

W każdym razie polskie komendy większości graczom życie ułatwią, co poniektórym nie sprawią różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 14:36, Ramonek napisał:

A jak będzie z wersją na PS3 ? Jakie słuchawki do tego można podłączyc ?

Oczywiście headset po USB, ale... z Czarnulą już tak jest, że nie lubi się z każdym sprzętem. Sami mieliśmy z tym swego czasu "drobny" problem testując anglojęzyczny EndWar. Trzeba po prostu uważnie dobierać sprzęt, zasięgając języka w kwestii kompatybilności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby filmik się ładował prawie 40min?!?!? to jest chore :/ tak tak jak ktoś ma 2Mn/s to mu dobrze tylko podczas tego ładowania 5min filmiku gdzieś indziej załadował by mu się ponad 1h ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestałem oglądać filmy na gram.pl. W sumie to nie obejrzałem nawet jednego. WEŹCIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM ODTWARZACZEM ALBO SERWEREM!!!! Przecież tego nie da się oglądać! Całe 30 sekund filmu ładowało się PRAWIE 10 MINUT na łączu 10 Mb/s!!! To jest jakaś pomyłka! Dodam tylko, że filmy np. na GOLu ogląda się z przyjemnością, ładują się od razu, to samo na YouTube, Vimeo itd. Tylko na gram.pl jest problem. Weźcie raz a dobrze uporajcie się z tym "czymś". Kiedyś korzystaliście z YouTube i było ok. Po co zmieniliście na coś tak żałosnego i NIE DZIAŁAJĄCEGO? Po co kręcicie te filmy, skoro NIE MOŻNA ich obejrzeć? Szkoda waszego i naszego czasu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy łaskawie ktoś by mi powiedział jaki headset można kupic dla PS3 ? Ttylko nie za drogi bo dla jednej gry to sie nie opłaca blue tooth''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry za double-posta ;( . Tylko chciałem powiedzieć takiemu aope że to nie wina odtwarzacza , bo ja mam łącze 7MB/s i czasami działa tak albo siad ( nie tylko mnie ) więc przestań się wydzierać bo takich osób mi żal jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Radmonek - mi też żal aope''a. Ja mam łącze 2Mb/s, 5x wolniejsze niż on, a pasek załadowania napełnia się prawie 2x szybciej niż materiał się odtwarza...

A tak już na temat. Ten pan z Cenegi ma lekkie problemy z wyrażaniem swoich myśli na początku filmiku ;) Obcokrajowiec? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie problem odtwarzacza tylko gramowych serwerów. Pobieranie danych z neo jest marne. Np. przy ściąganiu plików z gramowego downloadu szybkość nie przekracza 4 kb/s. Więc jeśli ktoś ma innego usługodawcę jego szczęście, ale niech nie gada, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować