Zaloguj się, aby obserwować  
eyesofglass2

Ceny gier 40% wyższe?

52 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2009 o 14:25, Nekromantik napisał:

Silent Hilla 2 kupiłem za 38zł w sklepie internetowym ponad 2 lata temu... lekko podrożał
więc ;)

Podana przeze mnie cena to cena sugerowana, a jeśli chodzi o opłacalność zakupu SH2 to najlepiej było tego dokonać właśnie 2lata temu, bo wtedy chyba sklep Play sprzedawał za ponad za niecałe 40zł - ja kupiłem jakiś czas wcześniej komplet SH2i4 + worms amrmageddon za 89zł, więc można powiedzieć, ze za podobną kwotę - tylko neistety używane.
PS. Teraz ludzie nawet za sporo ponad 100zł wystawiają, a z tego co widziałem, to jeśli ktoś wystawia za kilkadziesiąt zł, to gra schodzi błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 14:46, Nekromantik napisał:

Dokładnie zakup był w Playu, obecnie używka jest droższa od mojej nówki, a mogłem kupic
hurtowo ;)

Ja właśnie myślałem o tym, na początku grę sprzedawali za ok50zł, ale jej nie brałem bo w tamtym okresie ludzie z CDP wypowiadali się w tonie zapowiadającym reedycję gier z serii SH, jak obniżyli cenę stwierdziłem, że czekam do weekendu (bo może w końcu ktoś da bardziej oficjalne lub szczegółowe info) i zamawiam, ale niestety do tego czasu już wszystko wyprzedali... a na Allegro jakiś czas po tym można było kupić takie same wydania - oczywiście odpowiednio drożej ;).
Obecnie wszystkie części SH mają ładne ceny na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale dopiero teraz wchodząc na strone gram.pl odczułem skutki subprime, wcześniej jakoś nawet pomimo coraz większej ilości osób zwalnianych nie było dla mnie to tak zaskakujące, a tutaj się porobiły dzwine rzeczy.

Przykład? Kupuje konsole w październiku za 850zł, next gen - Xbox360 Premium 60GB i tam dwie gierki, sprzedaje ją tydzien temu czyli po czterech miesiacach uzytkownia z krótszym terminem gwarancji i z rozpakowanymi elementami. Zysk dość zyskowny, bo nie dość, że sie pobawiłem w GTA IV to jeszcze dostałem nadwyżke pieniędzy bo zyskałem na tym interesie 100złotych :)

To jest dopiero nos do interesów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 04:17, s2nto napisał:

/ciach/


100 pewnie u Ciebie w kieszeni :P Nie wiem czy mieszkasz sam czy z rodzicami ale za "prund" ktoś musiał również zapłacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny rosną i musi tak być. Jeśli wydawca ma do spłacenia licencję za każde pudełko, dodatkowo ze względu na konieczność narzuconą przez developera musi często tłoczyć płytę np. w Austrii plus kupuje opakowania z chin - i wszystkie te elementy niech kosztują go powiedzmy 15 Euro to przy kursie 3,3 było to 50 zł netto. do tego musiał dojść poligrafia, promocja i marketing, zysk dystrybutora i zysk sklepów - a wszak część premier bywała i po 79.90 brutto - szaleństwo.

Teraz te pierwsze 15 Euro po kursie 4,8 to 72 złote netto - tu na cenie netto macie już 22 zł netto więcej to czemu się dziwić.

Jak spadnie cena Euro to ceny gier też wrócą do zbliżonego poziomu 99-139 a nie 129-179.

Oczywiście mogę się mylić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 10:41, Anim napisał:

Jak spadnie cena Euro to ceny gier też wrócą do zbliżonego poziomu 99-139 a nie 129-179.


Nie bardzo w to wierze. Jak spadnie euro to ceny zostana na poziomie 129 - 179 PLN. Ale jak po pewnym czasie znow pojdzie w gore to ceny gier tez poszybuja. Jak mielismy tanie euro to ceny gier jakos nie spadaly, powiem wiecej - rosly (wystarczy spojrzec chocby na gry EA...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jest parę fajnych gierek robionych przez nasze studia, które są słabo doceniane(pewnie ze względu na małą reklamę). Jedną z nich jest seria Earth(strategia czasu rzeczywistego z bardzo dużymi możliwościami budowania różnego rodzaju jednostek) oraz Polanie(naprawdę klimatyczna gierka, gdzie po raz pierwszy nie trzeba zbierać typowych zasobów jak złoto, drewno czy kamienia, a mleko, uważam że powinna wyjść 3 część Polan. Jedyną wadą Polan jest to że została wydana za granicą pod innym tytułem co sprawia, że gra staje się pospolita, gdyby się nazywała tak samo i opowiadała o starożytnych Słowianach i ich legendach napewno byłaby rozchwytywana ze wzgledu na unikalność i ciekawy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:24, Olamagato napisał:

Nie kupować gier zagranicznych, które są za drogie. Chce się pograć w coś dobrego za
niskie pieniądze - kupuj Wiedźmina.

Wiedźmin jako substytut Call of Duty? Wiedźmin jako substytut Company of Heroes? Eee... nie, chyba nie? Jako substytut RPG? Już lepiej.
Innymi słowy: nie kupię przecież wieśka, jeśli szukam akurat innego rodzaju rozrywki. A niemożliwym jest znaleźć alternatywy choćby dla dwóch wyżej wymienionych tytułów na polskim rynku (tak, wiem, mamy parę FPSów całkiem udanych - tak gdzieś na palcach jednej ręki policzyć, chyba nawet jakąś strategię, ale dla mnie akurat niespecjalnie warte uwagi. Wolę dołożyć parę złotych).

Dnia 06.02.2009 o 11:24, Olamagato napisał:

Alternatywą jest kupowanie gier starszych (na pewno jest mnóstwo dobrych gier w które
jeszcze się nie grało bo na pogranie we wszystkie *tylko dobre* już dzisiaj życia by
nie starczyło).

Z tym się zgodzę, bo reedycje to jedyne sensowne wyjście, tym bardziej, że nawet największe hity po roku potrafią już być dość atrakcyjne cenowo. Po prostu trzeba wziąć na wstrzymanie. A sprzedawcy szybko załapią co trzeba zrobić, żeby towar zaczął schodzić z półek. Póki jednak schodzi nie ma sensu obniżać cen. W dużej mierze więc sami klienci stanowią wodę na cenowe młyńskie koło.


Zgodzę się też z Vilmarem, że cena nie ma już zbyt wielkiego wpływu na piractwo. Po prostu taka jest mentalność złodzieja, że musi mieć za darmo, bo za grę się nie płaci. Ostatni przykład: World of Goo - trochę się zmęczyłem, żeby tę grę kupić, bo niełatwo było znaleźć. Cena ledwo 20zł za naprawdę wyjątkową jakość (kto dziś niemal w pojedynkę robi gry i jednocześnie widać w tym pomysł i pasję?). A na stronie gry autor pisze, że 90% egzemplarzy jakie trafiły w ręce graczy to nielegalne kopie. Ręce opadają. Stać takiego bambusa na komputer za 3000zł a na grę za 20zł już nie? Ktoś albo ma złodziejską "smykałkę" albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 10:47, Wojman napisał:

Nie bardzo w to wierze. Jak spadnie euro to ceny zostana na poziomie 129 - 179 PLN. Ale
jak po pewnym czasie znow pojdzie w gore to ceny gier tez poszybuja. Jak mielismy tanie
euro to ceny gier jakos nie spadaly, powiem wiecej - rosly (wystarczy spojrzec chocby
na gry EA...).


Ok EA. Ale CDP i CENEGA trzymały cenę 99-129 za premium premiere - przez ile lat!? W tym czasie ceny innych artykułów rosły.
Ja również nie wierzę by cena gier spadła ponownie do cen 99-129 ale myślę że ma szansę spaść do poziomu pośredniego 109-139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny o 40% wyższe?... chmm... Moim zdaniem to jest tak że: jeśli gra jest chwalona przez takie czasopisma jak CD-A, PLAY czy Cilck, ma pozytywne oceny tych, którzy ją już widzieli, należy do jakiejś kultowej serii(GTA), a jej producent zna się na rzeczy(Blizzard) to po prostu twórca wiedząc jaki ma u wszystkich kredyt zaufania może pozwolić sobie na cene wyższą niż przeciętne 100 zł. Jeśli natomiast wydaje grę nową(tzn. np pierwsza w jakiejś serii) i nie jest on w branży komputerowej jakąś wielką szychą to wtedy 100 zł bierze. Po prostu dobra(ew. bardzo dobra) gra ale bez wielkiego kredytu zaufania: 100 zł. Dobra(ew. bardzo dobra) gra z dużym kredytem zaufania: cena ponad 100 zł. Oczywiście różnica cen może zależeć to gdzie widziałeś daną grę(np. mogłeś zobaczyć w MM jakąś dobrą gre za 100 zł, a później w Empiku inną równie dobrą za więcej niż 100 zł, chodzi o to że w Empiku nowe gry są raczej droższe niż w MM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40% wyzsze ceny? Hmmm ja nie zauwazylem. Zauwazylem jedynie z ePrepaid do WoW`a poszedl o 30% w gore ale to bylo oczywiste przez wahania kursow walut. Kolejna sprawa. Nikt nie powinnien miec pretensji o to ze gry drozeja, szczegolnie teraz. Kazdy producent ma prawo sprzedawac swoja gre za ile tlyko bedzie chcial. Wiadomo koszty produkcji wielu gier komputerowych WIELOKROTNIE przekraczaja koszty stworzenia Wiedzmina ktory przeciez okazal sie byc jedna z najlepszych gier 2007 roku, dlatego czesto cenuy za gry sa wrecz kosmiczne. Jednak jak mowie najwazniejsza rzecza ktora ma wplyw na ceny gier obecnie to wahania kursow walut oraz inflacja. Co nie zmienia faktu ze nalezaloby sie zastanowic czy gry naprawde nie moglyby byc tansze:P. Juz nawet Filmy wypuszczane na DVD kostuja okolo 60 zlotych a nieraz znacznie znacznie mniej(mowie o premierach DVD).

I odnosnie piractwa. Wielu ludzi sciaga gry z internetu dla zasady tak naprawde. Najlepszym przykladem moj kumpel. w ciagu bodajze 3 miesiecy wydal okolo 900 zlotych na gry komputerowe tylko po to by przejsc je i odstawic na polke. Nie mial w tym czasie internetu. Zalozyl internet (15Mb:P coby szybko sciagalo) juz stwierdzil ze zadnej gry nie kupi... powiedzial ze sciagnal do tej pory jakies 30 GB gier muzyki filmow(zreszta cholera go tam wie...). I wiecie co sie okazuje? Mogl odpalic sobie tlyko filmy i muzyke bo gry nie dawaly sie odpalic. Zaczal znowu skamlec mi bym mu cos pozyczyl bo nie ma w co grac. Wiec mu wymienilem co moge mu pozyczyc: World in Conflict, DoW2, czy Jade Empire. A on stwierdzil czy ja nic nie sciagam np co by jemu przypasowalo? Ja mowie nie bo po co skoro mam oryginalne gry, ktore mnie sie podobaja? A on do mnie ale ty baran jestes... i jak tu z takim gadac, skoro on widzi TYLKO walsny czubek nosa i nic poza tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.05.2009 o 09:28, Mafioso_PL napisał:

Chyba pierwsza gra która w podstawowej edycji na PC kosztuje prawie 200 zł O_o
Niektóre EK są tańsze.


Ech, chyba nie chciałbyś wiedzieć ile kosztowały gry na PCta w okolicach 1999 - 2000 roku ;). Pamiętam ceny w sklepach wysyłkowych (reklamy w CDA) - Indiana Jones - 259 zł, Flanker - 199 zł. itd. A Heroes III to chyba wydali w "Super cenie" 159 zł ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 10:01, eyesofglass2 napisał:

Od pewnego czasu widze pewną bardzo niepokojącą tendencje. Ceny rosną i to dużo bo o
40%. gta IV, CoD world at war. nie wliczam w to gier z EA bo te zawsze były drogie.
Ja rozumiem kryzysy ekonomiczne inne ważne czynniki ekonomiczne, tyle że podnoszenie
cen jest mniej wiecej tym samym co strzelenie sobie w stope. Kiedyś miałem cos takiego
w szkole jak mikroekonomia, ktoś mądry wymyślił kiedyś że popyt maleje wraz ze wzrostem
ceny, z rynkiem gier jets nieco inaczej. W gre wchodzi współczynnik zwany piractwem który
również będzie rosnąć wraz z ceną. Czy naprawde polscy dystrybutorzy nie zdają sobie
z tego prostego faktu sprawy?

Dystrybutorzy dobrze z tego zdają sobie sprawę, ale jeśli cena ma pozostać bez zmian to gry by musiały byś sprzedawane w najtańszych opakowaniach i bez instrukcji. Tak jak CDP napisał że ceny wzrosną bo muszą utrzymać porządną jakość. To samo jest u innych wydawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 09:46, xD_ominik napisał:

> Od pewnego czasu widze pewną bardzo niepokojącą tendencje. Ceny rosną i to dużo
bo o
> 40%. gta IV, CoD world at war. nie wliczam w to gier z EA bo te zawsze były drogie.

> Ja rozumiem kryzysy ekonomiczne inne ważne czynniki ekonomiczne, tyle że podnoszenie

> cen jest mniej wiecej tym samym co strzelenie sobie w stope. Kiedyś miałem cos takiego

> w szkole jak mikroekonomia, ktoś mądry wymyślił kiedyś że popyt maleje wraz ze wzrostem

> ceny, z rynkiem gier jets nieco inaczej. W gre wchodzi współczynnik zwany piractwem
który
> również będzie rosnąć wraz z ceną. Czy naprawde polscy dystrybutorzy nie zdają sobie

> z tego prostego faktu sprawy?
Dystrybutorzy dobrze z tego zdają sobie sprawę, ale jeśli cena ma pozostać bez zmian
to gry by musiały byś sprzedawane w najtańszych opakowaniach i bez instrukcji. Tak jak
CDP napisał że ceny wzrosną bo muszą utrzymać porządną jakość. To samo jest u innych
wydawców.


Wiesz jak dla mnie wrzucenie instrukcji na płyte w postaci PDFu jest świetnym rozwiązaniem bo przynajmniej się nie zgubi. Jak mam zapłacić za fuela 100 a nie 120 zł i mieć instrukcje na płycie z grą to dla mnie nie ma żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 06.02.2009 o 11:24, Olamagato napisał:

Nie kupować gier zagranicznych, które są za drogie. Chce się pograć w coś dobrego za
niskie pieniądze - kupuj Wiedźmina. To gra zrobiona w Polsce i jego cena raczej nie podskoczy
w górę z powodu ceny dolara czy euro. Ewentualnie inne gry stworzone i wydane w naszym
kraju.


Dla mnie to żaden argument ;P Zważ, że nie każdy musi Wiedźmina kochać, a - nie oszukujmy się - polskie gry to nadal druga liga z chlubnymi wyjątkami, których jest jednak za mało, by na serio przerzucić się tylko na made in Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:41, lol94 napisał:

Nie wiem dlaczego, nie dopytywałem
się ale ja już przez to mam wyrobioną opinie o "wygodzie" piractwa.


Jak sie nie umie to sie nie odpali -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2009 o 15:24, eyesofglass2 napisał:

Wiesz jak dla mnie wrzucenie instrukcji na płyte w postaci PDFu jest świetnym rozwiązaniem
bo przynajmniej się nie zgubi. Jak mam zapłacić za fuela 100 a nie 120 zł i mieć instrukcje
na płycie z grą to dla mnie nie ma żadnego problemu

Ja tam wolę na papierku, wygodniej się czyta i poza tym nie jestem taką osobą co gubi instrukcję od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować