Zaloguj się, aby obserwować  
eyesofglass2

Ceny gier 40% wyższe?

52 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2009 o 15:33, Lampek napisał:

Dla mnie to żaden argument ;P

Wystarczający jednak, abyś kliknął na przycisk "odpowiedz". :)
Wiedźmin był tylko przykładem polskiej gry na światowym poziomie.
W swojej klasie może się mierzyć z zagraniczną konkurencją. Czy powiedziałbyś to samo na przykład o "Maluch Racer"? ;)
W niektórych gatunkach gier nie ma w ogóle polskich produkcji. Przynajmniej na razie. Jednak można sobie z tym radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 19:09, Olamagato napisał:

> Dla mnie to żaden argument ;P
Wystarczający jednak, abyś kliknął na przycisk "odpowiedz". :)


Coś Ty, tylko nabijam posty ;-)

Dnia 01.06.2009 o 19:09, Olamagato napisał:

Wiedźmin był tylko przykładem polskiej gry na światowym poziomie.
W swojej klasie może się mierzyć z zagraniczną konkurencją. Czy powiedziałbyś to samo
na przykład o "Maluch Racer"? ;)

>

Jak już napisałem w poprzednim post''cie, zdecydowana większość polskich gier to druga :) Wiedźmak to świetna gra, owszem, ale przecież nie każdy lubi RPG. A inne gatunki leżą, niestety.

Dnia 01.06.2009 o 19:09, Olamagato napisał:

W niektórych gatunkach gier nie ma w ogóle polskich produkcji. Przynajmniej na razie.
Jednak można sobie z tym radzić.


Na przykład jak? ;>

Co się zaś tyczy wzrostu cen gier, to póki co nie jest on jakoś bardzo zauważalny, przynajmniej dla mnie. Paniki bym z tego powodu nie podnosił. Pamiętacie taką grę, jak Vampire The Masquerade: Bloodlines? Miałem na nią ochotę niczym wampir na dwudziestoletnią szyjkę, ale w chwili premiery zażyczyli sobie za nią 179 złotych. Był to jednak okres, w którym branża gier miała się już nieźle, ceny były już w granicach 129 złotych za największe hity. Rok później kupiłem - za złotych 169 :P

To, że wyszło kilka gier w cenie >130 złotych nie oznacza, że to będzie już standardem. Raczej zastanawiałbym się, jak rynek gier zniesie wprowadzenie euro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 20:07, Lampek napisał:

Na przykład jak? ;>

Już napisałem. Grając we wcześniejsze przecenione produkcje. Niemal każdy może powiedzieć, że nie grał w jakąś grę, która przez innych została określona ponadczasowym hitem. Są i tacy, którzy nigdy nie zagrali w grę, która znajduje się na liście gier wszechczasów. Choćby z tego powodu, że jej "czas minął" jakoś obok. Właśnie teraz jest okres kiedy można się za takie gry "zabrać". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to już jest przegięcie.

info z ww gildia.pl

"Blizzard podpisał umowę z firmą Licomp Empik Multimedia, która będzie odpowiadała za odpowiednią promocję StarCraft II w Polsce.
Gra jest już dostępna w przedsprzedaży. Cena wersji podstawowej ustalona została na 189,00 zł.""

inna sprawa że do produktów blizzarda mam słabość ale nie wiem czy aż taką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 12:37, eyesofglass2 napisał:

Ale to już jest przegięcie.

info z ww gildia.pl

"Blizzard podpisał umowę z firmą Licomp Empik Multimedia, która będzie odpowiadała za
odpowiednią promocję StarCraft II w Polsce.
Gra jest już dostępna w przedsprzedaży. Cena wersji podstawowej ustalona została na 189,00
zł.""

inna sprawa że do produktów blizzarda mam słabość ale nie wiem czy aż taką.

Zasadniczo chyba nie było gry Blizzarda (poza dodatkami) która przy premierze miała by niższą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz jezeli ceny gier maja wzrosnoac jeszcze bardziej - to za pewne w parze z tym idzie rowniez wzrost piractwa, i moim zdaniem podwyzszenie cen gier nie rozwiaze problemow "kryzysu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no...za Terminatora nieźle sobie policzyli. Polezy sobie giera na półkach w sklepach, oj poleży..a na torrentach jak znam życie az bedzie furczało. Nie nachapią się na tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No tak, zamów z zagranicy, będziesz miał taniej, to nie jedyna gra, którą opłaca się sprowadzić z Wysp.

btw czy o 40%, to nie wiem, ale podwyżki cdp już zrobiło, o dyszkę. Dużo/niedużo, ale zawsze to podwyżka, zależnie od serii wydawniczej boli bardziej lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 13:59, xD_ominik napisał:

A ja przeczytałem że nawet gry kurs euro spadnie to i tak nic się nie zapowiada aby gry
z powrotem staniały. Zresztą i tak gry są tanie w Polsce.


Nie są tanie. Są jedynie tanie względem cen poprzedniej dekady. Wtedy normalna była cena 250zł. Tanie by były za 50zł. Stówa to dla mnei dużo - ale dzięki temu czuje się ten powiew VIP-owstwa, że masz drogą grę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować