Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 bez Blizzarda

39 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2009 o 13:54, mblade napisał:

wg mnie blizzard poprostu nie ma co do pokazania, po tym jak DoW2 ujrzał światło dzienne
i każdy z nas ma możliwość przetestowania go osobiście, a zdecydowana większość jest
zachwycona nowym DoW2, to taki mały starcrafcik ma się nijak przy takim projekcie jak
DoW2 który bardzo wysoko postawił poprzeczkę w gatunku RTS...

Nie powiedziałbym, DoW 2 może i ma dużo nowych rozwiązań, ale jest to zdecydowanie RTS casualowy, który po prostu zostanie zmieciony przez SC2 jeśli chodzi o prestiż turniejów i ich ilość.

Dnia 06.02.2009 o 13:54, mblade napisał:

blizzard się nie pojawił bo nie
ma z czym, DoW2 zapowada się i raczej napewno będzie grą roku z gatunku RTS oraz stanie
się nowym królem RTS jak niegdyś SC1, potem DoW1, kolejnie CoH, a teraz DoW2

Hmmm królami RTS''ów zawsze były gry Bizzarda, DoW 1 dzięki świeżym rozwiązaniom i dynamice był bardzo blisko tego tytułu, ale imo Blizz pozstał niepobity, dzięki wielkimu wsparciu community i samego wydawcy. DoW po drugim dodatku nie miał już praktycznie żadnego wsparcia. O CoH'u nie ma co wspominać, gra ta nie osiągnęła w esporcie poprostu nic. W Polsce był/jest tylko 1 (jeden) klan tej gry, a zaplecze turniejowe było bardziej niż biedne.

Piszę to wszystko z perspektywy fana i gracza DoW''a, ze strategiami Blizzarda poza singlem wiele wspólnego nie miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu SC 1 jest, a nie był grą idealną. Wszystkie elementy w/w gry są doskonale dopracowane i przemyślane co przekłada się na niesamowitą grywalność. Muszę powiedzieć, że fabuła jest doskonale wpisana w rozgrywkę w S.C. 1 i tak naprawdę żadna gra nie pobiła rzeczonego tytułu. Najciekawsze jest to, że setki tysięcy osób nadal gra w rzeczoną grę a Zamieć nadal udziela pełnego supportu!

Co do DOW 2 i SC 2 to pogadamy jak obie gry wyjdą. Oczywiście wzorem F 3 można przed ich wydaniem wyrokować, że będą takie czy inne i pewnikiem ( vide F3) wyroki się spełnią ale ja się pytam po co? Aby się stresować? Jedyne co jest pewne to to, że SC 2 będzie doskonale zoptymalizowany oraz przetestowany - jak każda inna gra wydana przez Zamieć. Reszta okaże się po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu porówynywać DoW z SC (jak również ich sequeli), gry te za bardzo się różnią i są przeznaczone dla innych graczy. Poza tym zanim SC2 zostanie wydany większość już pewnie zapomni o DoW2 :]

Pewien internetowy troll nazwał DoW 2 - RTS''em 2.0, bardzo mnie rozbawiło to stwierdzenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że dow2 to rts? ha ha dawno się tak nie uśmiałem ta gra ma tyle wspólnego z rts co... dow2 wysoko wyznaczył poprzeczkę? Niżej jej postawić nie mógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba możemy przestać się interesować co na E3 będzie sprezentowane. A Blizzard choćby wydał Tetris w klimatach Diablo (choć wolałbym next-genowy remake Black Throne) to i tak grubo na tym zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwała im za to, że ciężko pracują nad moimi ulubionymi grami :) A jeśli w tym roku BlizzCon będzie w europie to szukam już chętnych na wyjazd, bo samemu to to... tak nie wypada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Blizz ma być na E3?
To studio nigdy się nie przechwalało projektami i chwała im za to.
W ostatnim czasie widać, że im bardziej gry wychwalane przez twórców tym są gorsze.
Przynajmniej widać, że pracują nad projektami i chcą, aby te gry były świetne ( a będą na pewno super)

Pepsi
W niusie jest napisane, że na targach będzie:
Activision Blizzard - To jest nazwa całej spółki, a na targach będzie 1/2 spółki czyli Activision.
Chyba wypadałoby to poprawić?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, jeśli Blizzard nie wspomniałby nic o Warcraft IV to i tak nie potrzebny mi by był :))
Jest jednak parę firm, które mogłyby coś ciekawego zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, ze Dow2 został znacząco uproszczony. Zamiast skupić się na samej rozgrywce, wstawiono masę shaderów (i na co to komu?).
Blizzardowi widać zależy na tym co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 14:15, MisioKGB napisał:

Starcraft był grą idealną. Pozostawienie większości elementów w części 2 to moim zdaniem
same plusy. Tam nic nie trzeba zmieniać, nic dodawać.


W ogóle nie trzeba jej wydawać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard niestety stał się ofiarą własnego sukcesu. Robią zbyt dobre gry i niema czego w nich poprawiać. Po prostu serwują wyśmienite odgrzewane kotlety.

Jedyne co mi się u nich nie podoba, to tendencja do upraszczania rozgrywki. Automatyczne rozdzielanie statystyk w Diablo 2, obniżenie HP bossów o 30% w WoWie, usunięcie questów na mounty dla warlocka i paladyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 06.02.2009 o 23:54, marius1g napisał:

Blizzard niestety stał się ofiarą własnego sukcesu. Robią zbyt dobre gry i niema czego
w nich poprawiać. Po prostu serwują wyśmienite odgrzewane kotlety.

Żeby jeszcze inni producenci serwowali nam tak zje***te kotlety jak Zamieć. Blizzard trzyma stałą, cholernie wysoką formę. Inne studia są dobre, ale tylko przez pewien okres, a Blizz trzyma się cały czas.

Dnia 06.02.2009 o 23:54, marius1g napisał:

Jedyne co mi się u nich nie podoba, to tendencja do upraszczania rozgrywki. Automatyczne
rozdzielanie statystyk w Diablo 2, obniżenie HP bossów o 30% w WoWie, usunięcie questów
na mounty dla warlocka i paladyna.

Zauważ, że większość gier jest upraszczana i to bardzo upraszczana, a Blizzard upraszcza niektóre elementy, ale w niewielkim stopniu.
Jeszcze co do tych kotletów: Blizz swoimi produktami trafił w gusta ogromnej ilości graczy, więc nie widzę sensu, aby nie mieli kontynuować starych, sprawdzonych produktów. Tym bardziej, że dostajemy produkty mega grywalne i bardzo dopracowane. Ja tam z takich odgrzewanych kotletów jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 13:55, Furrbacca napisał:

> Atlus, Atarai, Activision, Capcom, Eidon, EA, Lucasarts, Microsoft to nie są mało
znane
> firmy.

Jakie gry stworzyło (wydało):
# Atlus U.S.A., Inc.

Hm co do USA to nie jestem pewien, ale sam Atlus to między innymi seria Shin Megami Teisen i Odins Sphere.

Dnia 06.02.2009 o 13:55, Furrbacca napisał:

# 505 Games

Hm oni chyba robili któregoś Armored Core''a

Dnia 06.02.2009 o 13:55, Furrbacca napisał:

# KOEI Corporation

Z tego co pamiętam to m. in, seria Dynasty Warriors.

Dnia 06.02.2009 o 13:55, Furrbacca napisał:

Tylko bez korzystania z google proszę.
Tak, pozostałe firmy znam. Ale to nie oznacza, że wszyscy muszą się tak samo interesować
grami i wydawcami.

Fakt w Europie nie są to zbyt popularne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że Blizzard nie pojawi się na tegorocznych targach E3, ponieważ od ogłaszania nowinek o swoich grach to oni mają przecież BlizzCona, a jakby nie patrzeć BlizzCon jest to bardzo ważne wydarzenie w świecie gier. Dokładnie to samo dotyczy się id Software, które również posiada bardzo ważne wydarzenie w świecie gier - QuakeCon, dlatego też bardzo dobrze, że obie te firmy postanowiły skupić się na swoich własnych imprezach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować