Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft ostrzega: zmieńcie system!

84 postów w tym temacie

To samo mogę powiedzieć o Twoi poście. Powiedz mi co w Viście jest złego? I proszę nie z Google wypowiedzi "znafcuff" tylko coś od siebie. Co do pamięciożerności - wystarczy wyłączyć Aero. Co do wyskakujących okienek i masy bzdur - wyłączyć Kontrolę Konta Użytkownika. Poza tym dzisiaj byle jaka pamięć RAM jest tania jak barszcz i mieć 4 Gb to nie problem. No i do tego dochodzi jeszcze to że 99% użytkowników XP posiada wersję 32-bit która za maksymalnie kilka lat wyjdzie z użytku, bo się żadna gra nie uruchomi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft krzyczy : "dajcie nam swoje pieniądze".

"Jeżeli będziecie używać stabilnego i działającego systemu operacyjnego dziś, większość ludzi zacznie pytać Was, jako szefów, czemu do diabła nie używacie rzeczy, które mogą się w każdej chwili posypać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste i jestem bardzo zadowolony, uzywam na niej system ATI CrossFirex, czyli dokladnie uzywam 2 karty graficzne na raz, co w Windows XP nie mozna tak uzywac, ta funkcja jest wylaczona i w XP mozna jedynie z jednej karty graficznej kozystac. A w Viscie jak kozystam z tego trybu CrossFirex to wszystkie najnowsze gry chodza mi na maxa bez zacinania. druga sprawa, nazekali ludzie ze w Viscie nie dziala dzwiek DirectSound(3D) i EAX w grach, wystarczy zainstalowac gre ktora ma taki dzwiek np Diablo II, czy WarCraft III, czy Max Payne i jak sie posiada karte muzyczna z firmy Creative Audigy czy X-Fi instaluje sie program Creative ALchemy, uruchamia sie go, na liscie pojawiaja sie zainstalowane gry, zaznacza sie je daje strzalke w prawo. Zamyka program i pozniej po uruchomieniu wyzej wymienionych gier czy innych Dzwiek 3D i EAX jest juz w grach. Poza tym kazda gra chodzi po Vista nie ma problemu. A tak po za tym to po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji Vista jest bardziej bezpieczniejsza niz XP, co miesiac pojawiaja sie nowsze zabezpieczenia dla Visty. Po za tym jak sie instaluje aktualizacje w Viscie on sprawdza sprzet co jest potrzebne dla tego komputera i wyswietla liste co jest potrzebne, a XP w aktualizacjach jak sie zaznaczylo aktualizuj wszystko, przewaznie po kliknieciuw przycisk "uruchom ponownie" system nadawal sie do ponownej instalacji, bo sie juz nie uruchomil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 19:32, Masik napisał:

> Mam viste 64 bit i działa rewelacyjnie.. czasami coś tam wiecie ale ogólnie to
stabilny
> moloch trzeba jednak miec dobrego i nowoczesnego kompa najlepiej PC a nie umpc czy
laptopa...
>

Sorry ale jak coś takiego czytam to mi się źle robi. Wg. mnie to system powinien być
przystosowany dla odbiorcy a nie odbiorca dla systemu. To samo z kompatybilnością - płacę
to wymagam, a nie że czasem działa czasem nie. Jak dla mnie Vista to wersja beta Windows
7 (o ile ta okaże się dobra).
A co newsa to można go interpretować tak: róbcie wszystko pod Vistę/7 bo słabo sprzedają,
a takie gadanie że mogą mieć żal to dla picu tylko- jak wszystko będzie pod Vistę to
ludzie ją kupią.


ma to też swoje plusy chodzby takie że, spychają stare systemy...
powinni już wogóle zakazać programowania pod 32 bity... jak od kilku lat praktycznie stoimi z 64 bitowymi procesorami. i je marnujemy przez kretów którzy siedzą z tyłkami na starych systemach

No sory ale chciałbym dożyć do nanotechnologii i myślących androidach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dobrego kompa to może się bawić w nowe windowsy, ale dla mnie vista to największa porażka jaką kiedykolwiek widziałem. Rok temu zapłaciłem za lapka 3k zł, dostałem razem z vistą... i do dziś przeklinam ten dzień(xp nie zainstaluje bo muszę mieć oryginalny system :\).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, dają przy okazji nam znać żebyśmy jak najszybciej mykneli na W7 ;) a myślałem, że oni jadą na nowych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, podejrzewam raczej, że userzy ciągle będą prosić o przeinstalowanie systemu na XP, a nie na 7, a już na pewno nie na Viste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tą Vistą
- Vista zła, Vista błe, vista błędy, vista niestabilna

Ja mam komputer z 4 gb ram i Vista x64 chodzi mi stabilnie, zadnych zwiech itp. Popierdziela tak że ło..
Na XP nie moge patrzec w dodatku x32 nie obsluguje 4gb ram :c A x64 jest po angielsku..

Powiem krótko - dla mnie Vista jest 512321x lepsza od XP - nie pasuja ci zabezpieczenia? - Wylaczasz
Wolno ci chodzi? Zrezygnuj z efektów graficznych. Jak narazie każdy program mi odpalił oprócz najstarszego daemon toolsa - nowszy wszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam! To dyskryminacja konserwatystów! Jestem szczęśliwym userem XP''ka i mam się dobrze :) Mój komp i instaluję co chcę, więc nikt nie będzie mi mówił "czemu do diabła jeszcze nie zmieniłeś systemu na nowszy bo ja jestem frajerem, który dał się naciągnąć i głupio mi samemu takim być, więc potrzebuję towarzystwa innego frajera". Vista to chłam. Nigdy nie zamierzałem testować tego w domu bo jednak opieram się na opiniach innych ludzi, ale skoro dali mi w szkole na wszystkich kompach (notabene w tym roku zamówionych) Vistę to mam ochotę się pochlastać bo wolniejszego OS''a jeszcze chyba nie spotkałem :P Na mojego kompa ściągnąłem 7 i nie jest wcale zły, ale obawiam się, że beta tak jak ktoś już to w innym news''ie trafnie zauważył, okrojona jest ze wszelkich zabezpieczeń, które wszystkim nawet legalnym użytkownikom Visty grały na nosie i doprowadzały do frustracji.

Ów pieniacki sposób na zdobycie większej klienteli według mnie jest żałosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co...? Nie odważyłbym się mówić takich głupot. A Windows 7 wygląda mi na bdb remake Windows Vista. Ja mam Vistę i nie narzekam. Pewnie dlatego, że mam dużo RAMu i dobrego kompa ale... widziałem Vistę na 1 GB RAM. Dziwnie chodzi lekko nieużyteczna. Ale widziałem też Vistę na 512 MB RAM, masakra. Wszystkie programy się dosyć długo ładują, sam system też wolno się wczytuje i windows jest ogólnie nieużyteczny. No ale żeby gadać takie rzeczy... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubbleposta ale muszę poprawkę wprowadzić do posta. :P
Vista jest NIEUŻYTECZNA [bez Aero bo z Aero to boję się myśleć co by było] na 512 MB RAM. Robi się już bardziej użyteczna na 1 GB RAM ale trzeba wyłączyć Aero. Na 2 GB RAM można się już cieszyć Vistą a na 4 GB to całkowity luz. A że RAM teraz [DDR2] niedrogi to można przemyśleć zmianę systemu... No i też nie rozumiem ludzi co ciągle na ten system narzeka. A to zło zło zło. Nie prawda. Gadają tak przeważnie ludzie co nawet jej nie przetestowali albo mają 1,5 GB RAM i w dół. DX10 jest po prostu przepiękny i oszałamiający. Crysis jest piękny ale jest jeszcze piękniejszy gdy jest DX10. A Far Cry 2 DX9 przegrywa z Crysis DX10 ale jak się włączy Far Cry''a 2 w DX10 to miażdży wszystko graficznie nawet takiego Crysis''a. Dalej niby niestabilna, wolna bla bla bla. Tylko troszkę wolno się wczytuje i troszkę wolno się wyłącza i na tym koniec. Programy się wczytują szybko a okienka są bardzo ładne [w Aero to świetnie wyglądają]. No i teraz pytanie: XP czy Vista? I czy 32 bit czy 64 bit? Jasne że Vista 64 bit. Nie licząc tego, że 32 bit nie adresuje 4 GB RAM [i wyżej] to gdzie byście chcieli znaleźć 64 bitowego XP? Jak kolega wspomniał jest po angielsku. No i podobno są duże problemy ze sterownikami. Ogólnie źle nie jest i zmiana okien nie boli. Słynny UAC? Można spokojnie wyłączyć. Pamiętacie też starego nowego XP? Wszyscy chcieli zostać przy 98. Dopiero później łatali łatali aż w końcu SP2 ładnie wszystko pozałatał i skończyły się narzekania. Zapomniałbym też o tym co pan Ballmer powiedział - nikt raczej nie będzie się pytał czemu siedzą na starych windach. One mają działać poprawnie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 19:49, Windows 7 64 napisał:

No sory ale chciałbym dożyć do nanotechnologii i myślących androidach..

Ani jedno ani drugie nie ma związku z komputerami domowymi i systemami MS. Jak dobrze pójdzie to za jakieś 15-20 lat będziesz mógł kupić telefon Nokia, który będzie pokazem zastosowania nanotechnologii w życiu codziennym. Jak dobrze pójdzie. Dopiero rozpoczęli badania nad technologiami mającymi wchodzić w skład tego telefonu.
A androidy w rozumieniu s-f muszą poczekać na przełom i przejście z architektury tranzystorowej na coś nowego (Procesory biologiczne? Laserowe? Molekularne?). Zero związku z OS domowych komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, większość ludzi wciąż jest na XP, jak mówią statystyki. Konieczność pakowania kasy w Vistę dałaby zapewne jakis skok jakościowy, ale nie ma to na razie sensu. Prognozy prognozami, zobaczymy, czy te 30% ludzi przejdzie na nowy system, na razie byłbym ostrożny z tym przewidywaniem reakcji ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować