Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft ostrzega: zmieńcie system!

84 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2009 o 22:15, hallas napisał:

Jak dobrze pójdzie to za jakieś 15-20 lat będziesz mógł kupić telefon Nokia, który będzie pokazem zastosowania nanotechnologii w życiu codziennym. Jak dobrze pójdzie. Dopiero rozpoczęli badania nad technologiami mającymi wchodzić w skład tego telefonu.


Jak mniemam masz na myśli telefon Nokia Morph? Oglądałem jakiś czas temu prezentację dotyczącą tego cacka, ciekawy z punktu widzenia zastosowanej technologii. Niektóre z funkcji, które inżynierowie Nokii chcą w nim zastosować są dla mnie zbędne (motyw z jabłkiem, czy z dostosowującym się wyglądem powierzchnią telefony np. do ubrania). Za to sposób ładowania takiego telefonu czy możliwości zmiany kształtu lub "samoczyszczenia" się powierzchni prezentują się zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Viste na lapku miałem też te magiczne 2 gb ramu zainstalowalem xp i skok wydajnościowy był olbrzymi mam xp i niemusze sie babrać z visto i jej problemami pc mi szybciej hodzi i jestem zadowolony do visty nigdy nie wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:43, Marco Polo napisał:

Jak mniemam masz na myśli telefon Nokia Morph?

Owszem.

Dnia 06.02.2009 o 22:43, Marco Polo napisał:

Za to sposób ładowania takiego telefonu

Prawdopodobnie będą to baterie słoneczne z wykorzystaniem nanotechnologii nad którymi pracują niezależnie również inne ośrodki badawcze bo takie coś będzie nam pewnie za kilkadziesiąt lat bardzo potrzebne. Takie baterie powinny mieć świetną wydajność i oczywiście dostarczać więcej energii zajmując mniejszą powierzchnię niż rozwiązania dzisiejsze.

Dnia 06.02.2009 o 22:43, Marco Polo napisał:

czy możliwości zmiany kształtu lub "samoczyszczenia" się powierzchni prezentują się zachęcająco.

Łatwe w czyszczeniu materiały to kolejny cel naukowców. Takie produkty mogą znaleźć zastosowanie począwszy od karoserii samochodów a na naczyniach skończywszy.

Tak po przemyśleniu to ta Nokia w zasadzie będzie zawierać te dwie podstawowe nano-technologie plus akumulator o zwiększonej żywotności (takie mają się pojawić w sprzedaży już w drugiej dekadzie tego wieku) bo wyginającą się resztę można zrobić już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze posty to mi się jednocześnie śmiać i płakać chcę... Doszedłem do wniosku, że nasz naród nie ma własnego zdania i bazuje na "opiniach" innych. 3/4 prowadzących krucjatę przeciwko Viście nigdy nie widziało jej na oczy!!!

Tak - Mam Vistę
Tak - Jestem z niej zadowolony!

Jedyna wada to niedziałające Secret Files: Tunguska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że nie czytałem komentarzy.

Powiem tak M$ może się wydzierać ile chce a ja i tak zostanę przy XP, jak zrobią 7''mkę stabilną i z sensem to przesiądę się na nowy system, ale jak będą takie jaja jak z Vistą to niech mnie pocałują w ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 00:48, arcybiszop napisał:

Obejrzyjcie to http://www.youtube.com/watch?v=kvbWLfr-Z4s
a potem zastanówcie się jakim typem człowieka trzeba być żeby gadać takie pierdoły.


Typowy przykład marketingu amerykańskiego. W ten sam sposób próbują namówić ludzi do kupna samochodów, AGD, RTV itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:32, Ari13 napisał:

Jedyna wada to niedziałające Secret Files: Tunguska.


Próbowałeś już patcha 1.03 ze strony Cenegi?

1. Aktualizacja 1.03 gry Tunguska - Tajne akta!
-----------------------------------------------
- Pełna kompatybilność z Windows Vista
- poprawiono współpracę z płaskimi ekranami (TFT, LSD, Plazma) ze stałą rozdzielczością ekranu. Aby z niej skorzystać proszę uaktywnić w programie konfiguracyjnym opcję "Użyj rozdzielczości pulpitu"


Nie sprawdzałem, nie mam Visty, ale jeśli wierzyć temu co jest w opisie patcha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do obrońców Visty: cieszy Nas że Vista chodzi Wam dobrze i nie sprawia problemów. Ale to nie znaczy że każdemu będzie działać dobrze. Ale nie każdy opiera się wyłącznie na opiniach innych, niektórzy (w tym i ja) opierają swoją opinię o Viście na autopsji. Ale sa i jednosti które wiedzą że dobry system wychodzi naprzemiennie z jednym słabym. I była nią Vista którą można było się cieszyć i dobrze pracować (o zgrozo) tak jak z Windą ME. Ale nie zawsze było to przyjemne:]
A i byłbym zapomniał - testowałem Vistę u siebie na 2 i potem na 3 GB RAM.
Nikt nie wziął pod uwagę że standardy sprzętowe zmieniały się na przestrzeni lat i przy przemierze Visty jak i XP (tak tak, on też dostawał baty) ludzie grzmieli na wymagania sprzętowe, później już było coraz ciszej w tej kwesti (choć 500MB pożerane na "dzień dobry"? Hell no!)

No i najważniejsze - po co zmieniać coś co działa dobrze? Aby mieć nowe problemy? Aby prawa Murphy''ego znowu zaczęły działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie już spokój z akcją XP vs Vista, XP na początku był zły, Vista na początku jest zła, a Win 7 już jako beta jest 10 razy lepszy. W momencie premiery 7-ki wszyscy przejdą na nowego OS'a i skończy się walka. Uff :) No chyba, że Microsoft udostępni biblioteki DX'a w postaci open-source i wtedy każdy przejdzie na Linuxa. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj pomijają ważny fakt - XP wchodził aby zastąpić 98, ale 98 nie był systemem idealnym. Wspomnę chociażby wszędobylskie niebieskie ekrany (śmierci :>) które były przecież nagminne w 98(sp2 również). W XP tego nie ma. Zwieszenia systemu się praktycznie nie zdarzają, więc choćby i z tego powodu warto było przejść z 98 na XP - większa stabilność. Warto też dodać, że XP do 98 nie miał tak wygórowanych wymagań, jak Vista do XP. Według MS mamy przechodzić na Vistę, ale szczerze - ten system jest nie udany. Fajnie wygląda i ma DX10 lecz po za tymi dwiema zaletami nie bardzo jest co wymieniać. Żre zasoby jak głupi pajac, odpala się długo nawet na 2GB ramu, sporo aplikacji jest niekompatybilnych (to akurat choroba wieku, rozmyje się w czasie), a co przeszkadza sporej liczbie użytkowników to nowy koncept menu. Ludzie którzy się przyzwyczaili do układu z wxp czy w98 teraz muszą się uczyć obsługi jakby na nowo. Przez to wszystko chciałbym powiedzieć, że Vista nie wprowadza ISTOTNYCH zmian. Łidżety, aero, DX10, nowe zabezpieczenia, gierki zerżnięte z mac''a, ramożerność, nowy układ menusów - czy to są elementy de facto poprawiające jakość pracy szarego użytkownika? Sam MS wiedział, że system jest kiepski. Niby dlaczego wszystkie laptopy w tej chwili mają vistę? Tylko netbooki i składaki mają xp. MS powciskał swojego nowego bachora gdzie tylko mógł, ponieważ zdrowo myślący user nigdy by się na viste nie przesiadł. Nie dlatego, że jest bezużyteczna (bo nie jest) tylko dlatego, że jest gorsza od poprzednika. W każdym razie ja bym się nie przesiadł na OS, który jest ładniejszy, ale wolniejszy, bardziej upierdliwy, a przy tym oferujący te same możliwości. Jedyną faktyczną zaletą jest DX10, jednak ten atut jest sztucznie zadany przez MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzą na Viście stare gry, które były przeznaczone na Windowsy 9x. Chodzą mi gry typu Gruntz, Kurka Wodna, czy Beat Up A Millionaire. Ludzie krytykują Vistę, mimo, że jej na oczy nie widzieli lub nie mieli okazji sobie "poklikać". Ani razu mi się nie zawiesiła, XP robił to częściej. UAC czy Aero można zawsze wyłączyć, więc jeśli komuś to przeszkadza, nie biorę tego za wadę. XP też kiedyś miał wielkie, na tamte czasy, wymagania. Ludzie zmienili sprzęt na lepszy, od razu było inaczej. Założę się, że Windows''owi 7, też będą wytykali błędy i przeszkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:15, hallas napisał:

> No sory ale chciałbym dożyć do nanotechnologii i myślących androidach..
Ani jedno ani drugie nie ma związku z komputerami domowymi i systemami MS. Jak dobrze
pójdzie to za jakieś 15-20 lat będziesz mógł kupić telefon Nokia, który będzie pokazem
zastosowania nanotechnologii w życiu codziennym. Jak dobrze pójdzie. Dopiero rozpoczęli
badania nad technologiami mającymi wchodzić w skład tego telefonu.
A androidy w rozumieniu s-f muszą poczekać na przełom i przejście z architektury tranzystorowej
na coś nowego (Procesory biologiczne? Laserowe? Molekularne?). Zero związku z OS domowych
komputerów.

nowszy system = wieksze wymagania = pogoń technologiczna = pieniądze = nowe technologie.
stary system = siedzisz i grasz w pasjansa = pogorszenie wzroku = zakup okularów = wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na RC Win 7 który ma być lepszy od Visty, opinie testerów bety (build 7000) są pozytywne i dają nadzieje. Ale jak to bywa z M$ beta a RC to kawał drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 06:49, Windows 7 64 napisał:

nowszy system = wieksze wymagania = pogoń technologiczna = pieniądze = nowe technologie.

Ta pogoń technologiczna nie rozgrywa się pod strzechami domów...

Dnia 08.02.2009 o 06:49, Windows 7 64 napisał:

stary system = siedzisz i grasz w pasjansa = pogorszenie wzroku = zakup okularów = wydatek.

Bogowie, czyli XP w momencie premiery Visty zaczął psuć ludziom wzrok? Ładnie. A to miedzy uszami to po co masz? Bo ja mam głównie od myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 19:43, janosikvan napisał:

druga sprawa, nazekali ludzie ze w Viscie nie dziala dzwiek DirectSound(3D) i EAX w grach,
wystarczy zainstalowac gre ktora ma taki dzwiek np Diablo II, czy WarCraft III, czy Max
Payne i jak sie posiada karte muzyczna z firmy Creative Audigy czy X-Fi instaluje sie
program Creative ALchemy, uruchamia sie go, na liscie pojawiaja sie zainstalowane gry,
zaznacza sie je daje strzalke w prawo. Zamyka program i pozniej po uruchomieniu wyzej
wymienionych gier czy innych Dzwiek 3D i EAX jest juz w grach.


Jaja sobie robisz? A jak nie mam gry, którą wspiera Creative i jego aplikacja, to co wtedy? Mam grać tylko takie, które są wspierane? To co MS zrobił w Viście - zamordował interfejs DirectSound - sprawiło, że kupowanie kart dźwiękowych w celu wykorzystania w grach, zaczyna się mijać z celem - bo po kiego kupować sprzęt, który nie może odciążyć procesora od dedykowanych zadań? A wszystko z powodu DRM-u! To jest mniej więcej 10-letni krok wstecz w rozwoju kart dźwiękowych.

Dnia 06.02.2009 o 19:43, janosikvan napisał:

Poza tym kazda gra chodzi po Vista nie ma problemu.


Kpisz, czy o drogę pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować