Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Cel w życiu

12 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2009 o 18:11, kedzior141 napisał:

Jakie macie cele w życiu?
Jakie już osiągneliście? Co wam pomaga w dążeniu do tego? O tym temat :)

Mój cel to zostać milionerem ale wiadomo że się nei sprawdzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 18:11, kedzior141 napisał:

Jakie macie cele w życiu?
Jakie już osiągneliście? Co wam pomaga w dążeniu do tego? O tym temat :)


A może najpierw autor się wypowie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 18:11, kedzior141 napisał:

Jakie macie cele w życiu?
Jakie już osiągneliście? Co wam pomaga w dążeniu do tego? O tym temat :)

ech... przewodniczący, a nie wie, że przy założeniu nowego tematu wypada napisać coś od siebie. Jaki jest twój cel w życiu?
Ja mam kilka celów w życiu, ale najważniejszym jest "wyjście na ludzi". W dążeniu do tego pomaga mi to, że się uczę (nie w sensie, że chodzę do szkoły... uczę się, rozwijam swoje zainteresowania...), ale również to, że unikam "złego towarzystwa", nie chleje (pije, ale tylko okazjonalnie, a nie tak żeby się nawalić jak świnia), nie ćpam itp.

Edit: drobne poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 18:19, Patrix0707 napisał:

A może najpierw autor się wypowie? ;P


Autor juz zrealizowal swoj cel - zalozyl temat na forum. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe jakbyś czytał w moich myślach:)

Hmm tak właśnie po obejrzeniu pewnego anime(Code Geass, polecam), zacząłem sie zastanawiać jaki to ja mam cel w życiu? I uświadomiłem sobie, że nie postawiłem sobie żadnego celu. Kim chce być? Jestem w klasie maturalnej, i narazie tylko wybrałem sobie studia(na które i tak raczej sie nie dostane, za dużo chętnych Ooo i jeszcze pesymista jestem). Zawód? Heh jak patrze jak niektórzy pracują w fabryka, wykonując czynności które trwają 10 sek i powtarzając je w ciągu dnia, po kilka tysięcy razy, uświadomiłem sobie, że nie chce tak skończyć. Więc dorzuciłem sobie do matury dodatkowy przedmiot, żeby nie mieć do siebie pretensji, że nie próbowałem:)
Warto sobie postawić cel bycia w dobrym w jakieś dyscyplinie, sport, nauka itd. Zawsze jak znajomi widzą, że jesteś w czymś dobrym, to zwiększy twoją ocene w ich oczach, a nikt przecież nie chce być postrzegany jako tuman, albo ciamajda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 18:18, yerko napisał:

Mój cel to zostać milionerem ale wiadomo że się nei sprawdzi :p


Jak tak bedziesz mowil, to tym bardziej milionerem nie zostaniesz... Ale ja zostane :P A nawet kims wiecej. Bede niezalezny finansowo, bogaty i szczesliwy. Bedzie mnie stac na wrzucanie banknotow do kominka (nie, nie podczas hiperinflacji ;P), jak zabraknie drewna.
Na razie moge jedynie byc jedynie bogaty umyslowo, ale predzej czy pozniej zacznie sie to zmieniac ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem temat nie miałem czasu na swoje zdanie;)
Mam bardzo wiele celów do których codziennie dążę. Część z nich to takie cele-marzenia, ale trzeba wierzyć że się spełnią, i robić wszystko żeby tak było.. ;)
Cele są typu, że np. w najbliższych miesiącach zadbam o swoją kondycję, albo że w końcu powiem dziewczynie co do niej czuję ;) Czy choćby cel w stylu jakiejś dobrej średniej ocen w szkole...
Życie jest jedno, a ja chcę w nim coś osiągnąć, a cele i dążenie do nich do dobra droga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest mój cel w życiu?Obecnie nie mam żadnego.O moim życiowym celu będę myślał jak będę starszy .Bo puki co wszystko może się zdarzyć.Miałem swój cel ale , stwierdziłem że nic z tego nie będzie .Chciałem zostać informatykiem .Lecz żeby nim zostać trzeba się baaaaardzo dużo uczyć .Pomyślę o jakimś mniej wymagającym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fryderyk Nietzsche mawiał: "Człowiek kocha swoją rządzę, a nie to czego pożąda." i to jest prawda. Smutno to mówić, ale każdy z nas w głębi duszy uwielbia dążyć, z czym wiąże się na przykład nagła nostalgia po otrzymaniu w prezencie czegoś, o czym od dawna marzyliśmy. Wtedy człowiek obiera sobie inny cel, później inny i znowu następny, a wszystko po to, aby zaspokoić głód dążenia do czegokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować