Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 13:33, Monastor napisał:

Tak specjalnie, czyli jak?
Chodzi Ci o niską głębię ostrości po ustawieniu odpowiedniej wartości przysłony?
Nie chodzi mi o tło, same bogatki też są nieco niewyraźne


Po pierwsze to ta delikatna mgła, po drugie to punkt ostrości nie jest ustawiony idealnie na ptaki no i po trzecie bawiłem się ustawieniami.

Dnia 11.02.2007 o 13:33, Monastor napisał:

Sprzęcicho jak się patrzy :)
Kup filtr UV ;)
Polaryzacyjny też może pomóc.


Wiem, ale to wszystko kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 13:41, Pingus napisał:

Wiem, ale to wszystko kosztuje :)

Powiem tyle... jak kogoś stać na taki aparat to i na filtr UV ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 13:36, Amaadi napisał:

Nikon COOLPIX L3

Monumentalne :)
A serio, ładna fotka . Super głębia ostrości, sporawy szum ... z braku EXIF-u nie wiem w jakiej czułości... co to za miejsce ?
A i jeszcze jedno ... zmniejszaj fotki :D
14.4 MB-ajtowa bitmapa jest nieco perwersyjna objętościowo, a dla userów o wolnych łączach , wręcz zabójcza... Najlepiej załączaj fotki w jpg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:00, buras napisał:

> Nikon COOLPIX L3
>
Monumentalne :)
A serio, ładna fotka . Super głębia ostrości, sporawy szum ... z braku EXIF-u nie wiem w jakiej
czułości... co to za miejsce ?
A i jeszcze jedno ... zmniejszaj fotki :D
14.4 MB-ajtowa bitmapa jest nieco perwersyjna objętościowo, a dla userów o wolnych łączach
, wręcz zabójcza... Najlepiej załączaj fotki w jpg ...

To było nad Loch Ness(byłem na ferie), a fotki zmniejsze:P
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że po dwóch naprawach gwarancyjnych aparaty nadal nie działały poprawnie, więc wróciły do fabryki, gdzie je przejrzano i naprawiono. Numerów jak i daty przebijać nie będą a i same aparaty nie są w 100% pewne, ale za tą kasę osobiście bym brał, zwłaszcza, że dają gwarancję. Oczywiście to co napisałem oprócz samego faktu zakupu to moje domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, obiecane fotki z nocnego zlotu we Wrocku! Dam w dwóch postach, w jednym się nie zmieszczą :P

Canon PowerShot A610

1. "Strachotek" na torze bocznym przy dworcu Wrocław Główny
2. Na pierwszej pętli
3. Nowoczesna hala zajezdni a w niej nowoczesna "Skoda". Cudo
4. Kanciaczek na fotostopie
5. Port rzeczny we Wrocławiu (chyba)

20070214184056

20070214184103

20070214184113

20070214184124

20070214184136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga część zdjęć

Canon PowerShot A610

1. Kolejny fotostop
2. Nie wiem co to za część miasta, wyglądało to świetnie
3. Czas pożegnań... Tym pociągiem (Roztocze) część ekipy GMFK wracała do domu. Tu robione z poziomu "mrówki". Genialnie złapał ostrość.

20070214184323

20070214184333

20070214184341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie, cena bardzo ciekawa. Szkoda, że nie mam jak się dostać do Poznania to bym osobiscie obaczył te aparaty.

Arclight -->> Nie przepadam za koleją, ale fotki fajne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w potrzebie.
Kupiłem Aparat Olympus 510 uz
Niestety 4 paluszki
Proszę niech ktś poleci mi jakąś dobrą i niedrogąś ładowarkę do baterii niklowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 16:13, Novalis napisał:

Proszę niech ktś poleci mi jakąś dobrą i niedrogąś ładowarkę do baterii niklowych


Zależy co rozumiesz pod pojęciem dobra i niedroga. Podaj jakis przedział cenowy i napisz jaki czas ładowania by Cię satysfakcjonował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia - takie w moim "klimacie". Uwielbiam grę świateł, zwłaszcza w ciekawych miejscach. Bardzo fajne ujęcia - gratki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ostatnio same nocne foty tutaj to ja też się dorzucę.
Zrobione w drodze do Włoch, Znojmo, granica czesko-austriacka.
0,5 s. z ręki

20070215180025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc mam taki mały dylemat, w końcu postanowiłem zainwestować w cyfraka, nie ukrywam że za sprawą zjazdu gramowiczów.
No i tu powstał mały dylemacik, oczywiście w grę wchodzą jedyne "nówki sztuki glanc metalik prawie nówka:P" czyli zakup w tradycyjnym sklepie :)
do wydania mam.... no w zasadzie nie ma ceny jakieiej bym nie dał, oczywiście w granicach rozsądku, jedyne fotki jake robiłem pochodziły z Simensa S65 (1,2 MPx) oraz Motki E365 (0,3 MPx) tak więc nie am sensu fundować sobie lustrzanki za 10 patyków :P
no więc raczej szukam kompaktu/kompaktu bardzej profesjonalnego w granicach do...1000-1200 zł
zamierzam trzaskać fotki tu i tam, to takie tradycyjne z czegoś tam a także artystyczne (tłumaczyć nie musze)
w zasadzie im niższy koszt tym szybciej posiąde sprzet, jak narazie upatrzyłęm sobie model z nizskiej półki, Benq 740 z matrycą 7 MegaPixela za 520 zł
wygląda łądne ale jako że na aparatach syfrowych za cholere się nie znam nie moge powiedzieć czyt jest to pozycja z pierwszzego tłoczenia czy ruska zabawka z bazaru :P
będe wdzięczny za pomoc, minimalne parametry aparatu moich marzeń to matryca 4/5 MPx oraz zoom optyczny 3, i oczywiście flash...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii dobre aparaty zaczynają się od 1000 zł. Poniżej jest gorzej z jakością zdjęć. Zależy też czy chcesz się bawić z manualnymi ustawianiami czy wszystko w pełnej automatyce robić. Sam mam Canona A710 IS kupiony za 1200 zł. Aparat nie za wielkich rozmiarów, nie ma problemów z noszeniem go przy sobie co jest utrudnieniem przy większych modelach. Ma możliwość ustawiania wszystkich parametrów ręcznie, więc możesz trochę manipulować zdjęciem. Jeśli chcesz zobaczyć więcej przykładowych zdjęć to zobacz http://grucha91.digart.pl/digarty/ . Są one oczywiście troszkę podkręcane w Photoshopie ale aparat robi jak najbardziej ładne zdjęcia. Określ dokładnie czego chcesz to z pewnością pomożemy wybrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


wiesz mam dość ograniczony budrzet ( a w zasazie nie ograniczony ale nie chce czekać kilku miesięcy aż uzbieram należytą kwote)poza tym jstem totalnym amatorem, więc i opcje manualne nie są myśle potrzebne, zawsze można poprawioć co nie co w PSP prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować