Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2007 o 14:12, Bumber napisał:

> Daj jakąś fotkę tego cudeńka :D
Znaczy fotkę statywu, czy fotkę robioną ze statywu? :P

Chodziło mi o fotkę statywu :)
Ale daj i taką i taką :D

PS
Sorry za dublet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:02, Monastor napisał:

> > A oto moje zdjęcie. Proszę o komenty.
Jak w reklamie... jakiś taki niewyraźny :)
Pewnie grypę złapie

A tak poważnie to chodzi o to, że jest nieostry. Aparat wyostrzył na dywan, a nie na pieska.
Do tego flesz rozjaśnił wszystko tak, że wygląda bardzo dziwnie. Widać też bardzo wyraźny i
niezbyt piękny cień.

Jeśli mogę coś poradzić. Upewnij się, że aparat ostrzy na obiekt który chcesz sfotografować.
Nie przystawiaj aparatu za blisko i skorzystaj może z punktowego pomiaru ostrości (o ile Twój
aparat taki posiada). Wyłacz też datownik. Psuje ogólne wrażenie, a informacja o zrobieniu
zdjęcia i tak jest zapamiętana w pliku ;)
Flesz niestety daje mocne odblaski jeśli obiekt fotografowany jest blisko. Spróbuj zmniejszyć
moc lampy w menu, albo zrób inaczej. Weź kawałek papieru i umieść go przed lampą, tak żeby
światło odbiło się w kierunku sufitu. Jeśli sufit jest jasny i niezbyt wysoki, cała scena powinna
się ładnie ładnie i równomiernie doświetlić

Pozdrawiam ;)


kolego sekretarzu tu chodzilo o zdjecie VictoriaKinger nie moje :) odpowiedz skieruj na wlasciwe tory bo nie zauwazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:02, VictoriaKinger napisał:

A oto moje zdjęcie. Proszę o komenty.


Jak w reklamie... jakiś taki niewyraźny :)
Pewnie grypę złapie

A tak poważnie to chodzi o to, że jest nieostry. Aparat wyostrzył na dywan, a nie na pieska. Do tego flesz rozjaśnił wszystko tak, że wygląda bardzo dziwnie. Widać też bardzo wyraźny i niezbyt piękny cień.

Jeśli mogę coś poradzić. Upewnij się, że aparat ostrzy na obiekt który chcesz sfotografować. Nie przystawiaj aparatu za blisko i skorzystaj może z punktowego pomiaru ostrości (o ile Twój aparat taki posiada). Wyłacz też datownik. Psuje ogólne wrażenie, a informacja o zrobieniu zdjęcia i tak jest zapamiętana w pliku ;)
Flesz niestety daje mocne odblaski jeśli obiekt fotografowany jest blisko. Spróbuj zmniejszyć moc lampy w menu, albo zrób inaczej. Weź kawałek papieru i umieść go przed lampą, tak żeby światło odbiło się w kierunku sufitu. Jeśli sufit jest jasny i niezbyt wysoki, cała scena powinna się ładnie ładnie i równomiernie doświetlić

Pozdrawiam ;)

ceSSar <- dzięki za zwrócenie uwagi i przepraszam za zamieszanie.

Przy okazji... dodałem znowu coś na deviantart... kolejną próbę z HDR, więc może warto rzucić okiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:17, Monastor napisał:

Chodziło mi o fotkę statywu :)
Ale daj i taką i taką :D /.../

Proszę bardzo, wedle życzenia. :)
Kadry dzięki temu statywowi są niesamowicie równe, co pokazuje ostatnie zdjęcie. Poziomnica idealnie spełnia swoją rolę. Jestem wręcz zachwycony. :)

20070421173747

20070421174232

20070421174420

20070421174648

20070421175128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 17:56, Bumber napisał:

Kadry dzięki temu statywowi są niesamowicie równe, co pokazuje ostatnie zdjęcie. Poziomnica
idealnie spełnia swoją rolę. Jestem wręcz zachwycony. :)

Widzę :)

Poziomic przy głowicy nie mam. Musiałbym kupić inną, ale nie widzę takiej potrzeby.
W ostateczności noszę zawsze ze sobą dwie bardzo małe poziomice :)
Są zawsze w futerale na aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 21:57, Monastor napisał:

Poziomic przy głowicy nie mam. Musiałbym kupić inną, ale nie widzę takiej potrzeby.

Fakt, kupować głowicę tylko dla poziomnicy, to czysta strata pieniędzy. :)

Dnia 21.04.2007 o 21:57, Monastor napisał:

W ostateczności noszę zawsze ze sobą dwie bardzo małe poziomice :)
Są zawsze w futerale na aparat

Tu jest jedna, ale za to dokładna i poręczna, bo przecież w głowicy. Oferowano mi głowice kulowe, lecz wolałem 3D właśnie z poziomnicą - dokładności przy robieniu zdjęć nigdy nie za wiele. :)
Nie przyzwyczaiłem się jeszcze do wielkości i wagi statywu. Przy kilkugodzinnej wędróce trochę męczy stałe noszenie takiego bagażu, co sprawdziłem dzisiaj z rana. ;) Myślałem nad futerałem, ale to też droga sprawa. Cóż, coś za coś - przynajmniej statyw po rozłożeniu ma sensowne wymiary. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh odpisali mi z Kodaka odnośnie Z712 IS. W Polsce bedzie w połowie maja, prawdopodobnie a sugerowana cena bedzie wynosić 1299,- PLN. Czyli prawie połowę drożej niz na zachodzie. Po prostu pięknie. Dochodze do wniosku, że zarabiając na polskim poziomie zyłoby się znacznie lepiej na zachodzie Europy niż w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 14:47, HumanGhost napisał:

Heh odpisali mi z Kodaka odnośnie Z712 IS. W Polsce bedzie w połowie maja, prawdopodobnie a
sugerowana cena bedzie wynosić 1299,- PLN. Czyli prawie połowę drożej niz na zachodzie. Po
prostu pięknie. Dochodze do wniosku, że zarabiając na polskim poziomie zyłoby się znacznie
lepiej na zachodzie Europy niż w Polsce.

Co takiego ma ten kodak, czego nie mają inne kompakty, dostępne od dawna na polskim rynku?
Przejrzałem specyfikację techniczną i nie robi wcale piorunującego wrażenia.
Można spokojnie dostać podobny, jeśli nie lepszy aparat za mniejsze pieniądze.

Czemu się nim tak interesujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo interesuję się fotografią. Często robię zdjęcia, ale niestety moje doświadczenie które wynosi ZERO, nie pozwala mi na pstrykanie dość dobrych fotek. Nie posiadam też własnego aparatu, pożyczam albo od żony mojeg brata (która zresztą zawodowo zajmuje się fotografią) lub od koleżanek. Aparaty znajomych nie są za bardzo dobre, a więc i do jakości można sie przyczepić. Niestety nie jestem też za bardzo fotogieniczna, ale lubię sesje zdjęciowe ze mną w roli głównej;]. Już pare takich profesionalnych sesji miałam i dość dobrze wychodziłam na tych zdjęciach. ;]
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 16:06, Monastor napisał:

Można spokojnie dostać podobny, jeśli nie lepszy aparat za mniejsze pieniądze.


Hmm podaj przykład. Aż taki obeznany na rynku aparatów nie jestem. :-)

Dnia 22.04.2007 o 16:06, Monastor napisał:

Czemu się nim tak interesujesz?


Ze względu na technikalia i zapowiedzi. No i wygląd fajny. Niby jest wszystko to dostepne obecnie już w różnych aparatach, ale właśnie.. w różnych. Jak jeden ma coś fajnego to znowu nie ma czego innego. Tu tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 17:54, 3wkA napisał:

Niestety nie jestem też za bardzo fotogieniczna, ale lubię sesje zdjęciowe ze mną w roli głównej;].
Już pare takich profesionalnych sesji miałam i dość dobrze wychodziłam na tych zdjęciach. ;]


Daj tutaj kilka zdjęć to ocenimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 18:00, HumanGhost napisał:

Ze względu na technikalia i zapowiedzi. No i wygląd fajny. Niby jest wszystko to dostepne obecnie
już w różnych aparatach, ale właśnie.. w różnych. Jak jeden ma coś fajnego to znowu nie ma
czego innego. Tu tego nie widzę.


Hmm...

Matryca 7,1 megapiksela, 12-krotny zoom optyczny
Czasy naświetlania od 1/2 do 1/1000 s
Duży wyświetlacz
Makro od 12 cm (cienizna, w porównaniu do większości superzoomów)
Brak punktowego pomiaru ostrości
ISO 80 100 200 400 800 1600 3200 (przy czym od 800 ISO wzwyż bezużyteczne)
Zasilanie akumulatorem litowo jonowym

Wychodzi Sony DSC-H5 z większym zakresem dostępnych czasów naświetlania
Spokojnie można też porównać do Panasonic Lumix DMC-FZ8
Canon Powershot S3 też wygląda sporo lepiej.

Panasonic FZ-7 mimo niższej rozdzielczości matrycy bardziej mnie przekonuje, a dostaniesz go już za 1100 zł

Głównie powyższe aparaty przewyższają Kodaka dostępnymi czasami naświetlania, trybami AF, minimalną odległością fotografowania.

Nie widzę w tym kodaku nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdybym miał tyle kasy to bym się w ogóle nie zastanawiał tylko poszedł do sklepu i kupił Sony DSC-H5 albo Lumix DMC-FZ8. A jako, że cena okazała sie w przypadku Z712 zaporowa to cóż.. Ani wórbla ani gołębia.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:24, HumanGhost napisał:

Wiesz, gdybym miał tyle kasy to bym się w ogóle nie zastanawiał tylko poszedł do sklepu i kupił
Sony DSC-H5 albo Lumix DMC-FZ8. A jako, że cena okazała sie w przypadku Z712 zaporowa to cóż..
Ani wórbla ani gołębia.. ;-)

W takim razie co z Lumixem FZ-7?
Jest ciut tańszy od pozostałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 22:15, Monastor napisał:

W takim razie co z Lumixem FZ-7?


Jak będę miał czas w tygodniu to przejadę się do sklepu i obejrzę dokładnie.
Jak jest różnica między FZ7 a FZ8? Prócz matrycy jakoś nie widzę specjalnych różnic.
Gdyby nie cienki wyświetlacz LCD i słabej jakości obudowa to pewnie kupiłbym Sony DSC-H2. Cena tego aparatu spadła poniżej 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 06:37, HumanGhost napisał:

Jak będę miał czas w tygodniu to przejadę się do sklepu i obejrzę dokładnie.
Jak jest różnica między FZ7 a FZ8? Prócz matrycy jakoś nie widzę specjalnych różnic.

Prawie to samo, tak jak FZ5 :)

Może ciut inna obudowa i elektronika, a obiektyw chyba nawet ten sam.
Wszystkie parametry bardzo zbliżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:28, Monastor napisał:

> A oto moje zdjęcie. Proszę o komenty.

Jak w reklamie... jakiś taki niewyraźny :)
Pewnie grypę złapie

A tak poważnie to chodzi o to, że jest nieostry. Aparat wyostrzył na dywan, a nie na pieska.
Do tego flesz rozjaśnił wszystko tak, że wygląda bardzo dziwnie. Widać też bardzo wyraźny i
niezbyt piękny cień.

Jeśli mogę coś poradzić. Upewnij się, że aparat ostrzy na obiekt który chcesz sfotografować.
Nie przystawiaj aparatu za blisko i skorzystaj może z punktowego pomiaru ostrości (o ile Twój
aparat taki posiada). Wyłacz też datownik. Psuje ogólne wrażenie, a informacja o zrobieniu
zdjęcia i tak jest zapamiętana w pliku ;)
Flesz niestety daje mocne odblaski jeśli obiekt fotografowany jest blisko. Spróbuj zmniejszyć
moc lampy w menu, albo zrób inaczej. Weź kawałek papieru i umieść go przed lampą, tak żeby
światło odbiło się w kierunku sufitu. Jeśli sufit jest jasny i niezbyt wysoki, cała scena powinna
się ładnie ładnie i równomiernie doświetlić

Pozdrawiam ;)

ceSSar <- dzięki za zwrócenie uwagi i przepraszam za zamieszanie.

Przy okazji... dodałem znowu coś na deviantart... kolejną próbę z HDR, więc może warto rzucić
okiem ;)


Ha, ha, ha! Dałeś się złapać w ogromną pułapkę! Nie zauważyłeś pewnego szczególu. To zdjęcie zamieściłam po to, żeby można było się z niego pośmiać. Specjalnie dałam takie zdjęcie. A jakbyś chciał wiedzieć, robię całkiem fajne zdjęcia. Mogę ci pokazać, jeśli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 18:21, VictoriaKinger napisał:

Ha, ha, ha! Dałeś się złapać w ogromną pułapkę! Nie zauważyłeś pewnego szczególu. To zdjęcie
zamieściłam po to, żeby można było się z niego pośmiać. Specjalnie dałam takie zdjęcie. A jakbyś
chciał wiedzieć, robię całkiem fajne zdjęcia. Mogę ci pokazać, jeśli chcesz.

O rety! :O
Jakaś ty mroczna! Cały twój nikczemny plan sprawił, że straciłem minutę na napisanie tego :|
Ile zajęło Ci zrobienie tego zdjęcia i wrzucenie go tutaj? ^^

Pokazuj, chętnie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować