Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Heh ... ja zrobilem kiedys przypadkiem z reszta, choc nie wyglada to na przypadek, zdjecie monitora podczas reklamy axe... szczeze mowiac lepszy moment mogl mi sie juz nie trafic...
niestety zostal mi tulko wykadrowany jpg ... nie wiem gdzie wcislem oryginal... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 00:58, Vaxinar napisał:

Heh, wiesz ja
tylko tak spytałem, bo jak narazie to widziałem AŻ trzy Twoje zdjęcia... pokaż więcej fotek..

Chyba nie mam nic więcej ciekawego (większość moich fotek nie nadaje się do pokazywania ;), ale jak coś znajdę/zrobię fajnego to nie omieszkam się tą radością podzielić :)

Patryk R. - Może spróbuj jednak to zdjątko trochę zmniejszyć? Może coś nie do końca jest to wgrywanie obrazków zrobione (np. że jeden obrazek nie może być większy niż xxx KB?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 00:58, Vaxinar napisał:

Próbowaliście kiedyś robić zdjęcie np jakiegoś obrazu czy plakatu... ja w tej chwili zrobiłem zdjęcie mojego kalendarza... muszę przyznać że dośc ciekawie
wyszło no i to nie pierwszy mój taki "eksperyment"


Zdjęcie wyszło bardzo przyjemnie. Życzę CI szczerze żywych obiektów do foto. To także sprawia dużo frajdy, nawet gdy jest to "pokaz mody zimowej". Ja etap kalendarzy także przechodziłem i wspominam z przyjemnością. Teraz mam w domu kalendarz ścienny z przepisami kuchennymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra może i nie jestem dobry w zamieszczaniu zdjęć w internecie (przedtem nigdy nie próbowałem i internet mam dopiero od dwóch dni)
powiedzcie mi jak mogę zmniejszyć zdjęcie i jakiego programu do tego używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:57, Patryk R napisał:

Dobra może i nie jestem dobry w zamieszczaniu zdjęć w internecie (przedtem nigdy nie próbowałem i internet mam dopiero od
dwóch dni)
powiedzcie mi jak mogę zmniejszyć zdjęcie i jakiego programu do tego używać

Ja używam Micrografx Picture Publisher - bardzo stary (tak jak mój skaner, do którego go dali), ale mi wystarcza.
Możesz też użyć darmowego Gimpa - do zdobycia praktycznie wszędzie. Może spróbuj ściągnąć go ze strefy zrzutu na onecie? Tam mają szybkie łącza. Gimp w dodatku ma polską wersję.
Samą rozdziałkę zmienia się z reguły w menu typu Obraz/Image, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 19:15, Vel Grozny napisał:

> Dobra może i nie jestem dobry w zamieszczaniu zdjęć w internecie (przedtem nigdy nie próbowałem i internet mam dopiero
od
> dwóch dni)
> powiedzcie mi jak mogę zmniejszyć zdjęcie i jakiego programu do tego używać
Ja używam Micrografx
Picture Publisher - bardzo stary (tak jak mój skaner, do którego go dali), ale mi wystarcza.
Możesz też użyć darmowego Gimpa
- do zdobycia praktycznie wszędzie. Może spróbuj ściągnąć go ze strefy zrzutu na onecie? Tam mają szybkie łącza. Gimp w
dodatku ma polską wersję.
Samą rozdziałkę zmienia się z reguły w menu typu Obraz/Image, etc.

Dzięki jestem ci wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 01:47, Vel Grozny napisał:

Chyba
nie mam nic więcej ciekawego (większość moich fotek nie nadaje się do pokazywania ;), ale jak coś znajdę/zrobię fajnego
to nie omieszkam się tą radością podzielić :)


Hehe... wiesz, ja Cie pomyliłem z zawodowcem ponieważ żeś takie kazanie walnął na temat "jaki wybrać aparat" to wiesz.. przeszło mi to przez myśl.. Ale wciąż nie skomentowałeś zdjęcia mojego kalendarza..
Czyli fotografowanie plakatów itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 21:02, Patryk R napisał:

Teraz spróbuje wywołać zdjęcie mojego psa (to jest próba jeśli wyjdzie źle to spróbuje ponownie)


A jednak nie wyszło tak jak chciałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 21:07, Patryk R napisał:

Przepraszam za poczwórnego posta nie było to umyślnie

Zdarza się :)
Chyba dałeś za niską rozdziałkę? Proponuję wisać 768x1024, albo chociaż 600x800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:12, Vel Grozny napisał:

Zdarza się :)
Chyba dałeś za niską rozdziałkę? Proponuję wisać
768x1024, albo chociaż 600x800.


Heh no jak ja robiłem zdjęcie tej pani (pare postów wyżej) to dałem najmiejsza możliwą rozdzielczość tzn 640 na 480 bo jak robiłem już 800 na 600 to było za wielkie, ale to pewnie ze względu na bardzo wysoką jakość :D

Dnia 16.10.2005 o 00:12, Vel Grozny napisał:

Patryk R


Ten Twój pies jakiś taki dziwny, albo tak wyszedł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 23:19, buras napisał:

He he ... malo kto wierzy ze to tym aparatem ... :D


Sory... Ale poprostu jakoś nie chciało mi się wierzyć :D
Ale teraz już troche poczytałem danych o tym twoim aparaciku i jednak jest całkiem niezły. Ma 10x zoom''a, ale coprawda tylko 3.2 MPxl. Interesuje mnie tylko jeszcze, czy optyczny stabilizator obrazu (tak mam napisane w danych o twoim aparacie), to jest to odpowiednik Anti-Shake''a u Konici-Minolty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tu nazywa sie to Image Stabilizer (to IS w nazwie). Mechanizma sprawdza sie calkiem dobrze, pod warunkiem ze jest dosyc jasno. Przy ciemiejszych planach radzi sobie srednio. Ponizej fotka wykonana z samochodu jadacego ok 60 km/h w sloneczny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 16:08, buras napisał:

Tak. Tu nazywa sie to Image Stabilizer (to IS w nazwie). Mechanizma sprawdza sie calkiem dobrze, pod
warunkiem ze jest dosyc jasno. Przy ciemiejszych planach radzi sobie srednio.


Właśnie o to mi chodziło. Dzięki.
Nawiasem mówiąc, bez sensu jest to, że u każdej firmy, ten sam system nawyza się inaczej :/

Dnia 16.10.2005 o 16:08, buras napisał:

Ponizej fotka wykonana z samochodu jadacego ok 60 km/h w sloneczny dzien.


Jeżeli z jadącego samochodu, to ostrość chwycona naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:06, Golem napisał:

Nawiasem mówiąc,
bez sensu jest to, że u każdej firmy, ten sam system nawyza się inaczej :/


To jest strasznie bezsensu... ciekawe jak to u mnie się nazywa... ma ktoś Canona i może wie? ;)
Poszperam troszkę w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:10, Vaxinar napisał:

To jest strasznie bezsensu... ciekawe jak to u mnie się nazywa... ma ktoś Canona i może wie? ;)
Poszperam troszkę w instrukcji


Tylko nie zdziw się jak twój aparat tego nie będzie mieć. Bo nie każdy aparat to ma. Ten system może nie jest jakiś strasznie nowy, ale i tak nie jest montowany we wszytskich aparatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 15:09, Golem napisał:

2. Morskie oko

Przez cwhilę myślałem, że to moje zdjęcie przez przypadek wgrałeś - spójrz na poprzednią stronę :P
Perspektywa jest bardzo podobna, ale chyba data troszkę inna (widać po śniegu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować