Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2005 o 17:21, Vel Grozny napisał:

Przez cwhilę myślałem, że to moje zdjęcie przez przypadek wgrałeś - spójrz na poprzednią stronę :P
Perspektywa jest bardzo podobna, ale chyba data troszkę inna (widać po śniegu).


Hehehe... Faktycznie. Ale ja byłem latem :D Więc chyba to ta sama pora, co twoje zdjęcie.
No i na moim zdjęciu, wiadać straszną mgłę na szytach gór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Canon-ach wlasnie to jest ten Image Stabilizer ... z tego co wiem maja go tylko S1 i S2, chyba ze w ktorys z nowych modeli go dodali... dawno nie szperalem w opisach... moje dane sa sprzed prawie pol roku...

@Golem - No. Jesli jest jasno radzi sobie swietnie. to zdjatko bylo zrobione w ciemniejszy dzien i nieco szybciej jadacym samochodem ... cos kole 80km/h.
Na rozdzialce 800x600 nie za bardzo to widac, ale sa juz rozmycia. Z reszta z tym drzewem to IS przy tej predkosci nie mial juz szans :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:27, Golem napisał:

Hehehe... Faktycznie. Ale ja byłem latem :D Więc chyba
to ta sama pora, co twoje zdjęcie.
No i na moim zdjęciu, wiadać straszną mgłę na szytach gór.

Może i na moim tego nie widać, ale mgła była. To zdjęcie też robione nad morskim okiem, ale skupione na szczycie góry. Wyjątkowo małe - więc jest w oryginalnej rozdziałce :) Byłem gdzieś koło lipca.
W sumie fajnie te chmury wyszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:36, buras napisał:

Na rozdzialce 800x600 nie za bardzo to widac, ale sa juz rozmycia. Z reszta z tym drzewem to IS przy tej predkosci nie mial juz szans :D


Nawet tu widać, że drzewo jest nie wyraźne. Ew. możesz spróbować to poprawić PS''em lub GIMP''em.

Ja takiego problemu nie mam wogóle, bo takiego stabilizatora nie mam.

Ale już się umówiłem z moją starszą, że na 18-tkę (czyli niestety za dopiero dwa lata), dostanę niespodziankę czyli aprat z prawdziwego zdarzenia. Czyli porządną lustrzankę cyfrową, taką z prawdziwego zdarzenia :D
A teraz muszę sie uczyć robić zdjęcia na sprzecie słabszym, bez statywu, bez filtrów. Ale z drugiej strony to dobrze. Bo lepiej się uczyć na sprzecie słabszym i prostszym.

A potem kto wie. Może jakieś studia fotograficzne :]

Ale sie rozmażyłem... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 17:46, Golem napisał:

Ja
takiego problemu nie mam wogóle, bo takiego stabilizatora nie mam.


No ja to samo :P

Dnia 16.10.2005 o 17:46, Golem napisał:

A teraz muszę sie uczyć robić zdjęcia na sprzecie słabszym, bez statywu, bez filtrów. Ale
z drugiej strony to dobrze. Bo lepiej się uczyć na sprzecie słabszym i prostszym.


I tutaj również się z Tobą zgadzam, ale ja jeszcze nie ustaliłem z nikim daty kupna aparatu.. z prawdziwego zdarzenia, a jak narazie poeksperymentuje się ze średnim sprzętem

Dnia 16.10.2005 o 17:46, Golem napisał:

buras


Powiedz.. "Kochanie mam zamiar kupić aparat.. jedyne 2000 PLN" :D

A ja narazie nie mam żadnych super fotek... miałem z wakacji naprawde spoko, ale miałem dwa dni temu format i zapomiałem sobie z kompa zgrać na CD i zostały mi jedynie na papierku juz wywołane..
Ale jak będę miał okazję zrobić napewno się pochwale.. narazie jest jedno :D I to musi wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he juz to przerabialem ... kochanie kupilem aparat za 1500 zeta ... Ale na szczescie sprawa byla juz nieco "ugruntowana". Sprzedalem wlasnie mojego starego A100 i od dluzszego czasu marudzilem ze cos musze kupic :D Obylo sie bez nakazu eksmisji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Szczególnie z tym prześwitującym księżycem.
A drugiego zdjęcia nie rozumiem, bo... poprostu nie widze co ono przestawia. Owszem ciemne zdjęcia mają swój smaczek, ale bez przesady z tymi ciemnościami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 18:02, Golem napisał:

Fajne zdjęcia. Szczególnie z tym prześwitującym księżycem.
A drugiego zdjęcia nie rozumiem, bo... poprostu nie widze co
ono przestawia. Owszem ciemne zdjęcia mają swój smaczek, ale bez przesady z tymi ciemnościami :D


Ciemność widzisz??
Zdjęcie numer dwa przedstawia duże czarne chmury i jedną "przestrzeń" między nimi.. i właśnie to zdjęcie mi się bardzo podoba.. ;) I jeszcze mamy tam taką jedną mała szarą chmurke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed paroma sekundami udało mi się zrobić zdjęcie księżyca... nie jest może to piękne, ale wam pokażę...
Jak zobaczyłem że mogę zrobić zdjęcie księżyca z okna to zaraz spróbowałem no i najpierw postanowiłem zrobić normalnie... i tu był mój błąd bo mogłem odrazu zrobić to w tkx programie do nocnych zdjęć i wyszło by pięknie, ale jak się zorientowałem to księżyc już sie schował za chmurki :P
Więc mamy tutaj takie sobie zdjęcie (te dziwne kreski to gałęzie drzew :P)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he ... uwielbiam robic zdjecia w nocy ... niestety kompakt nie nadaje sie do tego za bardzo. Ale no i tak polecam nocne polowanie na tematy. To naprawde ciekawe zajecie i efekty nie raz potrafia zaskoczyc... Na razie nie mam mozliwosci nocnych wypadow, ale jak mi sie cos uda fajnego pstryknac to Wam na pewno pokaze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:40, buras napisał:

He he ... uwielbiam robic zdjecia w nocy ... niestety kompakt nie nadaje sie do tego za bardzo. Ale no i tak polecam nocne
polowanie na tematy. To naprawde ciekawe zajecie i efekty nie raz potrafia zaskoczyc... Na razie nie mam mozliwosci nocnych
wypadow, ale jak mi sie cos uda fajnego pstryknac to Wam na pewno pokaze :D


A ja to myślisz co ? :P Zrobiłem to z okna człowieku :)
I tutaj mam dla Was drugie - już troszke ładnieszje...

P.S.

Vel a Ty coś masz nowego ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ekstrasne ... Dzisiejsza pogoda u mnie uniemozliwia jakiekolwiek zdjecia ... zimno i mokro ... A szkoda bo naszla mnie chetka na sesje "balkonowa" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 22:38, buras napisał:

Normalnie ekstrasne ... Dzisiejsza pogoda u mnie uniemozliwia jakiekolwiek zdjecia ... zimno i mokro ... A szkoda bo naszla
mnie chetka na sesje "balkonowa" ...


Heh no jak masz statyw na aparat to spoko sobie takie pierdoły pofotografować...
Ja mam spoko bo mam balkon na zachód i mimo naprawde głupiego widoku z balkonu (same kominu od fabryk i hut, ah ten Sosnowiec) to nieraz zachody słońca wychodzą naprawdę pięknie, ale na takowy będę musiał jeszcze troche poczekać - hehe bo teraz zima idzie... ale może jeszcze chwycę coś bo w końcu jesień JESZCZE...

P.S.

buras - gratuluje zdobycia new tytułu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vaxinar - niezłe zdjątko !

Nie chcę się przekopywać przez całą dyskusję ale mam pytanie - czy orientujecie się jakie można zabiegi z aparatem cyfrowym zrobić by uzyskać efekt taki jak filmowanie "przez pończochę" - niemalże jak z telenoweli? Jest coś takiego w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jak najbardziej mozliwe. Musisz uzyc filtru efektowego. Rastrowy sie bodajrze nazywa ... Jak nie masz takiej mozliwosci to pozostaje na gotowym zdjeciu pobawic sie PS ew Gimp-em..

@ Vaxinar Dzieki :D U mnie co prawda kominow nie ma ale za to same bloki :) nieraz ciezko opanowac pokuse zeby sie zoomem nie bawic ... A tak na serio, balkonik mam fajniscie ulozony widze jak wschodzi i jak zachodzi ... ma to maly minus ... caly dzien slonce do pokoju zaglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 14:48, Golem napisał:

Nuda...
To wrzuce coś.


Hehe Golem spoko zdjęcia szczególnie drugie - czyżby górka na Środuli ? :D

A i Tobie gratuluje awansu na Robotnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować