Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 13:57, Ryan Kam napisał:

Byłem w Saturnie ( niedziela) i za 2 tysiaki w zestawie
były dwa obiektywy, body 450d i pare innych ,,dupereli" . Patrzyłem potem w interecie
i taki sam zestaw kosztował 2700 zł.


Nie radzę kupować drogiej elektroniki w sklepach typu Saturn czy Media Markt. Gdzieś na forum Fotopolis kilku userów pisało, że mają tam sprzęt tzw. 3-klasy (naprawiany/z wadami), a sprzedają go jako Brand New (idealna nówka). Jak znajdę te posty do podrzucę linka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że polecaliście już różne statywy, ale cena w miarę przyzwoitego sprzętu oscylowała w okolicach 300zł :(
Ostatnio widziałem na żywca u kumpeli takie coś: http://afe.pl/catalog/product_info.php?cPath=21&products_id=768 i sprawiło na mnie dosyć dobre wrażenie - dosyć ciężki, przyzwoicie wykończony z grubymi nogami i hakiem do stabilizacji. Niestety nie miałem okazji przetestować na swoim aparacie.
Firma z linku sprzedaje jeszcze inne, wyższe modele i właśnie takimi jestem zainteresowany. Czy ktoś się zetknął z tymi statywami i może coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 09:40, Bumber napisał:

Firma dobra, ale akurat w przypadku polaru unikałbym Marumi. Firma ma mały problem z
polarami, bardzo często pojawiają się na zdjęciach brązowe zafarby.


To co innego w takim razie? Hoya? B+W trochę drogi jest i nie sądzę bym zauważył znaczną różnicę.
Nie ukrywam, że kierowałem się m.in. porównaniem na optycze.pl, ale nie wiem na ile można zaufać procedurze testowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pełnowymiarowa zima (z zaspami liczonymi w dziesiątkach centymetrów), ale leśny szron wygląda bardzo klimatycznie. ;)

Panasonic DMC-FZ18

Więcej zdjęć się nie zmieściło, a nie chcę robić spamu. Reszta na gramsajcie.

20081231130443

20081231130458

20081231130515

20081231130537

20081231130556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne, całkiem ładne. :) Nieźle ci te fotki wyszły, tylko na czwartym zdjęciu coś mi deczko psuje cały efekt - mianowicie ten kawałek słupa po prawej stronie troche niechlujnie wygląda i szpeci nieco kadr a tak to więcej uwag nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:45, Klimos napisał:

To co innego w takim razie? Hoya? B+W trochę drogi jest i nie sądzę bym zauważył znaczną
różnicę. /.../

Skoro nie tak nie sądzisz, to bierz Marumi.

Ja mam polarka firmy Hoya i sobie chwalę. Trochę uciążliwy w czyszczeniu, ale znowu bardzo drogi nie był, więc mu wybaczam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:09, Bumber napisał:

> To co innego w takim razie? Hoya? B+W trochę drogi jest i nie sądzę bym zauważył
znaczną
> różnicę. /.../
Skoro nie tak nie sądzisz, to bierz Marumi.

Ja mam polarka firmy Hoya i sobie chwalę. Trochę uciążliwy w czyszczeniu, ale znowu bardzo
drogi nie był, więc mu wybaczam. ;)


Ja też mam Hoyę i jestem z ich polara bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 11:45, Klimos napisał:

To co innego w takim razie? Hoya? B+W trochę drogi jest i nie sądzę bym zauważył znaczną
różnicę.
Nie ukrywam, że kierowałem się m.in. porównaniem na optycze.pl, ale nie wiem na ile można
zaufać procedurze testowej.


Mysle ze Hoya to najrozsadniejszy wybor , B+W drogie , cokin tez choc to bardzo uniwersalny wybor i nie bedzie winietowac co moze sie przydazyc innym filtrom.

W kazdym razie polecal bym kupic o jak najwiekszej srednicy, bedzie na lata i nie bedziesz sie musial przejmowac ze nowa cyfra czy nowe szklo szersze i juz wymiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:38, libero85 napisał:

Mysle ze Hoya to najrozsadniejszy wybor , B+W drogie , cokin tez choc to bardzo uniwersalny
wybor i nie bedzie winietowac co moze sie przydazyc innym filtrom.

Nie będzie? Cokin winietuje przy 10mm na APS-C. Rozwiązaniem może być przymocowanie recepturkami gołego filtra do obiektywu. ;)

Dnia 31.12.2008 o 14:38, libero85 napisał:

W kazdym razie polecal bym kupic o jak najwiekszej srednicy, bedzie na lata i nie bedziesz
sie musial przejmowac ze nowa cyfra czy nowe szklo szersze i juz wymiana...

Jestem innego zdania. Zbyt duża średnica filtra na szerokim kącie da Ci sporą winietę. Rozsądniej jest kupować filtry do każdego szkła, chyba że obiektywu nie różnią się mocno średnicą przedniej soczewki (np. 72 i 78mm, 52 i 72mm to już zbyt dużo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:42, Bumber napisał:

Nie będzie? Cokin winietuje przy 10mm na APS-C. Rozwiązaniem może być przymocowanie recepturkami
gołego filtra do obiektywu. ;)


O przepraszam ja caly czas w innym swiecie milimetrow :D

Dnia 31.12.2008 o 14:42, Bumber napisał:

> W kazdym razie polecal bym kupic o jak najwiekszej srednicy, bedzie na lata i nie
bedziesz
> sie musial przejmowac ze nowa cyfra czy nowe szklo szersze i juz wymiana...

Dnia 31.12.2008 o 14:42, Bumber napisał:

Jestem innego zdania. Zbyt duża średnica filtra na szerokim kącie da Ci sporą winietę.
Rozsądniej jest kupować filtry do każdego szkła, chyba że obiektywu nie różnią się mocno
średnicą przedniej soczewki (np. 72 i 78mm, 52 i 72mm to już zbyt dużo).


A to tez ciekawe zjawisko jest , np na 24mm FF mi polar nie winietowal , a na 28mm (w cyfrze) o rozmiarze zalecanym przez instrukcje winietowal. roznica srednic gwinta 3mm , wiec jak widzisz roznie moze byc , ale moja teoria sie moze sprawdzic w wiekoszsci przypadkow :D W kazdym razie 1-2 rozmiary wieksze napewno w niczym nie zaszkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:38, Bumber napisał:

Żeby tylko o sprzęcie nie gadać, wrzucę dwie dzisiejsze fotki. Proszę o komentarz. :)

nie no Bumber , prosimy o coś ciekawszego niż makro:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cholera rozpisalem sie o fotkach , i co , i sie post nie zmodyfikowal :D

Wiec na nowo.
@ Bumber : 2 mnie sie podoba , takie spokojne relaxujace , w 1 PG jakis taki za bardzo sie po oczach rzuca nie majac nic do zaproponowania.

@Arclight na 1 fajne swiatlo :) W zimie to dobrze bo nie trzeba sie w srodku nocy zrywac :) 8 to jeszcze ludzka godzina :)

No i widze ze konkurujecie na (C) , rozumiem ze im wieksze tym wieksze Ego ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:47, Arclight napisał:

/.../ Zimno było, ale klimat przedni.

Na pierwszym zdjęciu trochę tego klimatu złapałeś. Światełko miałeś przednie. :)

czaja24

Dnia 31.12.2008 o 14:47, Arclight napisał:

nie no Bumber , prosimy o coś ciekawszego niż makro:P

Jak lubię makro, to daję makro. :P Zresztą dzisiaj testowałem nowego Heliosa, więc mam same MAKRO :P

A Ty być się wysilił i ocenił, a nie ;P

libero85

Dnia 31.12.2008 o 14:47, Arclight napisał:

@ Bumber : 2 mnie sie podoba , takie spokojne relaxujace , w 1 PG jakis taki za bardzo sie po oczach rzuca nie majac nic do zaproponowania.

Hm... Światło ładne było, to jest moja propozycja na tym zdjęciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, oba zdjęcia mają piękną niebieskawą barwę, trafiony jak widać WB ewentualnie zasługa filtra, z tym że pierwsze nie pokazuje nic, i proszę się światłem nie wymawiać:P drugie j jest ok tylko jak dla mnie za mocno spłycasz ostrość zdjęcia, listek gdyby tak cały ostry był. Albo takie zdjęcie bardziej z góry zrobić, zmrożona trawa i kontrastujący liść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 14:54, libero85 napisał:

No i widze ze konkurujecie na (C) , rozumiem ze im wieksze tym wieksze Ego ? ;)


Nie, to drugie wziąłem wprost z galerii internetowej - nie chciało mi się drugi raz obrabiać - i stąd to (c) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW to ja wam chlopaki zazdroszcze , u mnie aparat powiedzial ze z torby do wiosny nie wychodzi bo mu matryca peknie z zimna ... nie chce sie z nim kłócić , bo wiekowy jest i moze zaczac strzelac fochy to sie w serwisie nie wyplace..

>no dobra, oba zdjęcia mają piękną niebieskawą barwę, trafiony jak widać WB ewentualnie zasługa filtra

To na Fuji Provia focone ,ona ma taki niebieskawy zafarb ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie spamuje , naszla mnie tylko taka mysl , Bumber , jaki polecil bys obiektyw pod M42 do macro ? Na nikkora mi kasy szkoda bo to nie jest moja ukochana dziedzina fotografii , ale czasem bym sie chetnie sprawdzil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:06, czaja24 napisał:

no dobra, oba zdjęcia mają piękną niebieskawą barwę, trafiony jak widać WB ewentualnie
zasługa filtra,

Filtra? RAW i ręczny WB, ot co! ;)

Dnia 31.12.2008 o 15:06, czaja24 napisał:

z tym że pierwsze nie pokazuje nic, i proszę się światłem nie wymawiać:P

Mogłem yrochę bardziej przymknąć, większa GO trochę by poprawiła to ujęcie.

Dnia 31.12.2008 o 15:06, czaja24 napisał:

drugie j jest ok tylko jak dla mnie za mocno spłycasz ostrość zdjęcia, listek gdyby tak
cały ostry był. Albo takie zdjęcie bardziej z góry zrobić, zmrożona trawa i kontrastujący
liść...

Weź sobie obiektywik 50mm, załóż 2 pierścienie, ustaw f/5.6 i spróbuj zmieścić cały obiekt w GO. Powodzenia życzę. :P
Gdybym bardziej przymknął, zniknąłby cały bokeh...

libero85

Dnia 31.12.2008 o 15:06, czaja24 napisał:

/.../ Bumber , jaki polecil bys obiektyw pod M42 do macro ? Na nikkora mi kasy szkoda bo to nie jest moja
ukochana dziedzina fotografii , ale czasem bym sie chetnie sprawdzil ?

Zależy do czego. Powyższe dwie fotki cyknąłem Heliosem 58mm f/2.0. Szkło jest o tyle dobre, że jasne i niesamowicie plastyczne. Do owadów mam Industara 50mm f/3.5. Pozwala pstrykać z większej odległości. :) Prócz tego podpinam Mira 37mm f/2.8 i Zenitara 50mm f/1.7. Z tych dwóch ostatnich Zenitar jest ostrzejszy, dlatego też częściej go używam. Oczywiście do każdego szkiełka mam pierścienie pośrednie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować