Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2009 o 21:36, Chester001 napisał:

Takie pytanie o lampy czy one mają własne zasilanie ( te droższe) czy jakoś łączą sie
z zasilaniem z aparatu .
jesli tak to.. jak lustrzanka ma 4 bateryjki + w gripie 4 bateryjki + bateryjki w lampie
to przecierz to prawie czołg takie ciężkie 0_o



No ba, chcesz miec lekko to kup se kompakt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak powiedział tak zrobił, no i fotka zatytułowana Witamy w świecie Hi-Fi fotka z lampą, odbicie światła pomarańczowy ekran. Fotka prócz zmiany rozdzielczości "nie robiona"

20090109221253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:14, czaja24 napisał:

jak powiedział tak zrobił, no i fotka zatytułowana Witamy w świecie Hi-Fi fotka
z lampą, odbicie światła pomarańczowy ekran. Fotka prócz zmiany rozdzielczości "nie robiona"


nie podoba mi sie ich brytyjski look :D I ten napis , troche nachalny ;p Nie wychodz w nich z domu i bedzie ok ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:20, libero85 napisał:

> jak powiedział tak zrobił, no i fotka zatytułowana Witamy w świecie Hi-Fi
fotka
> z lampą, odbicie światła pomarańczowy ekran. Fotka prócz zmiany rozdzielczości "nie
robiona"

nie podoba mi sie ich brytyjski look :D I ten napis , troche nachalny ;p Nie wychodz
w nich z domu i bedzie ok ;p

hehe look to mają klasyczny - lata 30-40 ubuegłego wieku, ale są genialne, znaczy posłuchałem też rs325 tamte to zerwały mi czapkę z głowy, sam napis dla 99% społeczeństwa nic by nie powiedział, po za tym są to słuchawki otwarte więc tylko do domu się nadają.

aha a jak fotka? może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 22:28, czaja24 napisał:

hehe look to mają klasyczny - lata 30-40 ubuegłego wieku,


Widze tam jakis prospekt Nad''a beda ci pasowac jak masz/kupisz , c372 naprawde fajnie gra tylko ze jest rownie urodziwy co te sluchawki :)

Dnia 09.01.2009 o 22:28, czaja24 napisał:

aha a jak fotka? może być?

Nie wiem :D A moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Szykuję się powoli do zrobienia większego wydruku zdjęć (tak grubo ponad 100 może dojdzie i do 200) i szukam dobrego fotolabu który to zrobi tanio i solidnie. Już kilka znalazłem (jak fotojoker, czy empikfoto, vertis.pl) jednak póki co nie mam żadnych opinii co do jakości wydruków. Dlatego też proszę o rady gdzie najlepiej drukować (szczególnie jak ktoś ma w tym względzie jakieś doświadczenie). Nie mam ochoty takiej ilości zdjęć wysyłać, płacić, a potem nie być zadowolonym z wyników.
Zdjęcia będą w większości w formacie 10x15, może się zdarzyć kilka większych (15x21).

Mam jeszcze pytanie co do formatów. Aparaty robią zwykle w formacie 4:3, natomiast standardowe formaty zdjęć to 2:3. Widziałem, że niektóre fotolaby mają formaty zdjęć przystosowane do formatów 4:3, inne piszą, że docinają do odpowiedniej wielkości papier, nie wycinając zdjęcia, niektóre docinają zdjęcia, do papieru. No i te pytanie. Czy przygotować wszystkie zdjęcia do formatu w jakim chce drukować (czyli te 15x10) czy zdać się na fotolab, czy drukować w formacie zdjęcia (czyli 4:3) i mieć fotki niestandardowej wielkości?
Mógłbym się z tym trochę pobawić, jednak w Gimpie nie znalazłem póki co opcji szybkiego zmieniania formatu, a ręcznie trochę to będzie trwać przy takiej ilości zdjęć. A może znacie jakiś program który to ułatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

[Ciach]


W skrocie , empik mnie jakos nie powalili , raz natlukli za duzo , raz kolory do kitu itp. np zdjecie b&w z zielonym zafarbem ...

Co do pytan formatowych to czeste jest 4:3 (w kompaktach itp. ) i wtedy w labie albo ci przytna fotke albo zaznaczysz bez autokadrowania i beda 2 biale paski na 2 koncach. mozesz tez przekadrowac sam do 2:3 ale wiem ze to czasem trudno , bo mozna sie pozbyc czegos co na zdjeciu mialo byc.

Ja uzwam do kadrowania : JPEGCrops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 22:31, libero85 napisał:

Widze tam jakis prospekt Nad''a beda ci pasowac jak masz/kupisz , c372 naprawde fajnie
gra tylko ze jest rownie urodziwy co te sluchawki :)


Może to głupie i mi nie uwierzysz ale właśnie na takim wzmacniaczu testowałem wszystkie słuchawki. Co do wyglądu - kwestia gustu, ja tam lubię taką ascezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

A ja mam takie pytanko. Szykuję się powoli do zrobienia większego wydruku zdjęć (tak
grubo ponad 100 może dojdzie i do 200) i szukam dobrego fotolabu który to zrobi tanio
i solidnie. /.../

Nie wiem jak z ceną, ale jakość wydruku w Fotojokerze jest w porządku. Fotki wyglądają "prawie" tak jak na komputerze. Ja byłem zadowolony.

Polecam znaleźć mniejszy labik i dogadać się z właścicielem co do odwzorowania barw na zdjęciach. Wtedy na pewno nie będizesz narzekał na ich jakość. :)

Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

Mam jeszcze pytanie co do formatów. /.../

Jak oddasz zdjęcia w formacie 4:3 to Ci je automatycznie przytną w labie. Polecam samodzielne kadrowanie na komputerze, wtedy sam decydujesz, co powinno a co nie powinno zniknąć z kadru. Czasem możesz mieć problem z takim wykadrowaniem, by nie uciąć czegoś ważnego. Jednak trzeba się z tym pogodzić, taka natura formatu 4:3.

Z 3:2 problem jest niewielki, bo przecież zdjęcia 15x10 mają proporcje właśnie 3:2. :) Należy tylko wziąć pod uwagę mały margines, bo maszyna zawsze utnie trochę zdjęcia, to raczej nieuniknione.

Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

Mógłbym się z tym trochę pobawić, jednak w Gimpie nie znalazłem póki co opcji szybkiego zmieniania formatu,
a ręcznie trochę to będzie trwać przy takiej ilości zdjęć. A może znacie jakiś program który to ułatwia?

Ułatwia, czyli robi to hurtowo? W takim wypadku zdaj się na lab, będziesz miał to samo i szybciej. :)

Cała uroda kadrowania polega na tym, że to Ty decydujesz o kadrze, a nie maszyna, która robi to z automatu.

Jaki program? Wystarczy najprostsza przeglądarka zdjęć z możliwością kadrowania. Gdy zależy mi na czasie, korzystam z FastStone Image Viewer.

Chester001

Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

Takie pytanie o lampy czy one mają własne zasilanie ( te droższe) czy jakoś łączą sie z zasilaniem z aparatu .

Zewnętrzna lampa posiada własne zasilanie.

Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

jesli tak to.. jak lustrzanka ma 4 bateryjki + w gripie 4 bateryjki + bateryjki w lampie to przecierz to prawie czołg takie ciężkie 0_o

Grip nie jest obowiązkowy. Poza tym nikt nie powiedział, że będzie lekko. Same baterie to zresztą pikuś, są szkła, które ważą kilka kilogramów. :P

czaja24

Dnia 09.01.2009 o 22:33, Feniks napisał:

/.../ aha a jak fotka? może być?

Dwa mankamenty: przede wszystkim kiepski, wpadający w pomarańcz balans bieli i niepoukładany, chaotyczny kadr (trochę ratuje poprawna GO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomarańczowy zafarb był celowym zabiegiem bo światło lampy było odbijane od pomarańczowej tektury/kartki. Zdjęcie miało być nabałaganione i takie jest:P a tło dla konesera mówi wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 10:39, czaja24 napisał:

pomarańczowy zafarb był celowym zabiegiem bo światło lampy było odbijane od pomarańczowej
tektury/kartki.

Tylko jaki miałeś w tym cel? Pomarańczowy kolor był do czegoś potrzebny?

Dnia 10.01.2009 o 10:39, czaja24 napisał:

Zdjęcie miało być nabałaganione i takie jest:P a tło dla konesera mówi wszystko;)

Pytanie, czy tło jest równie ważne co główny obiekt. W tym zdjęciu niestety tak to wygląda. Koneserem nie jestem, ale doceniłbym jakiś porządek w tym bałaganie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cel był jasny uzyskanie miękkich ciepłych kolorów zbliżonych barwą do światła świecy, tło jest w tym przypadku bardzo ważne, libero85 od razu chwycił o co chodzi, jak widzisz czasem zdjęcie jest czytelne tylko dla nielicznych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 10:51, czaja24 napisał:

cel był jasny uzyskanie miękkich ciepłych kolorów zbliżonych barwą do światła świecy,

Rozumiem. Moim zdaniem niezbyt to się udało, ale ja się nie znam. ;)

Dnia 10.01.2009 o 10:51, czaja24 napisał:

tło jest w tym przypadku bardzo ważne, libero85 od razu chwycił o co chodzi, jak widzisz
czasem zdjęcie jest czytelne tylko dla nielicznych:P

Głupi nie jestem, wiem o co chodzi. Mam jednak zastrzeżenia co do kadru, bo oko błądzi po całym, nie mogąc znaleźć dobrego punktu zaczepienia. Próbuję Ci przekazać, że mógłbyś bardziej wyróżnić słuchawki z tła, nie tracąc przy tym czytelności tego ostatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrzuciłem sobie zdjecia które zrobiłem komórką z ostatniego roku i musze przyznać ze w dobrym oświetleniu za bardzo nie można czego mu zarzucic, jednak.. kiedy nie ma dobrego oświetlenia występują szumy.. i dominujący kolor to odcienie czarnego... Niestety chyba nie bedzie czasów kiedy to aparaty w kom. bedą zbliżone do kompaktów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 12:32, Chester001 napisał:

/.../ Niestety chyba
nie bedzie czasów kiedy to aparaty w kom. bedą zbliżone do kompaktów..

Kiedyś mówili, że nie będzie czasów bez telegrafów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 09:26, czaja24 napisał:


Może to głupie i mi nie uwierzysz ale właśnie na takim wzmacniaczu testowałem wszystkie
słuchawki. Co do wyglądu - kwestia gustu, ja tam lubię taką ascezę.


A co w tym glupiego albo do programu "nie do wiary" ? To dobry ceniony wzmacniacz , popularny , ale paskudny i tylko to mnie przed nim powstrzymuje , ale to jakis taki bretyjski problem jest , kiedys chcialem kupic exposure , ale jak zobaczylem piloty to o malo co sie nie pozygalem .... lubie design , gdyby B&O gralo tak dobrze jak wyglada , kurde :D A sluchawki so naprawde fajne , troche sie z toba drocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 10:04, Bumber napisał:

Grip nie jest obowiązkowy. Poza tym nikt nie powiedział, że będzie lekko. Same baterie
to zresztą pikuś, są szkła, które ważą kilka kilogramów. :P


Biedny Chester sie zdzwiga i co bedzie :D Ja dumnie dotarlem do 2kg , body , motor i jedno szklo , Nie jest wcale tak strasznie ciezko :D Trzeba twardym byc ;p

@Czaja
>libero85 od razu chwycił o co chodzi, jak widzisz czasem zdjęcie jest czytelne tylko dla nielicznych:P

Bo ja wiem czy chwycielm :) Rozumiem troche po co zrobiles to zdjecie , nie uwazam ze musi byc ono najwyzszych lotow bo do katalogu grado nie idzie , sam kiedys robilem podobne tylko ze zegarkow do galerii forum na ktorym sie udzielalem, i wiem ze o dobry efekt naprawde trudno i trzeba wiele prcy majac domowe warunki. Jak by mi sie chcailo czepiac (a ostatnio nie chce bo niby zlosliwy jestem) to bym napisal ze mogles dac jeden katalog na jakims czarnym stole i kabel uporzadkowac jakos i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 14:08, libero85 napisał:

Biedny Chester sie zdzwiga i co bedzie :D

Nadźwiga się i to za własne pieniądze. ;)

Niestety, dobry sprzęt swoje waży. Jak chce się mieć uszczelnioną puszką z grubego plastiku z gripem, lampkę błyskową z dwoma kompletami akumulatorków, jasne szkła (w tym jakieś tele), to trzeba trochę krzepy mieć, nie mówiąc o wygodnym plecaku/torbie. A, i jeszcze statyw może do tego dojść. ^^

Dnia 10.01.2009 o 14:08, libero85 napisał:

Ja dumnie dotarlem do 2kg , body , motor i
jedno szklo , Nie jest wcale tak strasznie ciezko :D Trzeba twardym byc ;p /.../

Ze 2kg to i ja noszę. Lampka swoje waży, szkło zresztą też niemało. A jak zapakuję ze dwa słoiki pod m42, to dopiero się ciężko robi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze zostaje ci harman/kardon lub marantz;) i tak zresztą przymierzam się do zakupu właśnie NAD c372, dvd/cd(nie wybrałem) , głośniki Focal, wyjdzie brzydko i niefotogenicznie ale pięknie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować