Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2009 o 15:22, Kolumb95 napisał:

>/../

No dobrze. Znalazłem to : http://www.allegro.pl/item528737869_uchwyt_holder_cokin_p_adapter_49_49mm.html

Tylko co dokładnie robi ten holder, bo mi głównie chodzi o fotografię makro.


To nie ten ... seria P nie jest dla ciebie bo nie masz gwintu ... musial bys szukac serii A.
Holder daje ci to ze mozesz zaladowac do niego cala mase filtrow , od polara przez uv , polowkowe , kolorowe i efektowe , jak pisalem widzialem tez gdzies soczewki macro , trzeba poszukac w necie ale nie na polskich stronach bo u nas bieda intelektualna jest .... Mozesz tez napisac do tego kolesia z flickra o spec. tech. jego konstrukcji by nie wywazac otwartych drzwi.

No i jeszcze trzeba by bylo rozstrzygnac kategorycznie czy te soczewki mozna jakos w holder wpakowac czy niestety trzeba je nakrecic ... Widzisz jak wybor aparatu determinuje wszystko inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

destro , libero ale jest wesoło przynajmniej, oczywiście zdjęcia, które ostatnio zrobiłem, wybacz za skrót myślowy. Dziś chciałem swoje tele potestować niestety mgła na tyle gęsta, że wypad w plener nie przyniósł efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:30, czaja24 napisał:

destro , libero ale jest wesoło przynajmniej, oczywiście zdjęcia, które
ostatnio zrobiłem, wybacz za skrót myślowy. Dziś chciałem swoje tele potestować niestety
mgła na tyle gęsta, że wypad w plener nie przyniósł efektów


Bo wiesz martwilem sie ze nas opuscic chcesz :( A ostatnio jakos tak Bumera nie widac i innych ... zostane ja z czesterem i bedzie koniec swiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:19, czaja24 napisał:


Hmm uważaj bo zaraz z tematu o fotografii, będzie o pewnym użytkowniku :-)

Powtarzam pytanie destro177 kogoś ty zamordował ? :) W końcu bardzo szybko dostałeś obiektyw :P

1 .Niebieski śnieg :D
2. Krwisto - białe serce
3. Ładny kolor czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:32, Ryan Kam napisał:

1 .Niebieski śnieg :D
2. Krwisto - białe serce
3. Ładny kolor czerwony



a tak w ogóle to pierwsze dałem nie te co trzeba, bo miało być po lekkiej obróbce, a dałem bez.
Libero85 przypuszczam że pozostałych albo Chester001 wystraszył albo semestr, sesja itd....

a fotka miała być ta

20090122154021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem strone z tymi cokinami, http://www.antymex.com/site.php?n=Akcesoria&pod_id=23&jezyk_id=1
i mam prośbę. Mógłby mi ktoś złożyć jakiś zestaw do makro? Cena do 150zł. Jak juz powiedziano muszę mieć części z systemu "A"[bo nie mam gwintu], na średnice 55mm [wysunięty obiektyw. bo sądzę, że to na właśnie wysuniętego sie to montuje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam szkła do nikona d60 z dobrym"zoomem"[od zoom x 5-7 w górę] ( chyba w świecie lustrzanek takie pojęcie nie istnieje ale wiecie o co mi chodzi ) w cenie do 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:33, sevrond napisał:

Szukam szkła do nikona d60 z dobrym"zoomem"[od zoom x 5-7 w górę] ( chyba w świecie lustrzanek
takie pojęcie nie istnieje ale wiecie o co mi chodzi ) w cenie do 1000zł

nikkory 70-300 bez stabilizacji lub sigma 70-300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:31, Kolumb95 napisał:

Znalazłem strone z tymi cokinami, http://www.antymex.com/site.php?n=Akcesoria&pod_id=23&jezyk_id=1

i mam prośbę. Mógłby mi ktoś złożyć jakiś zestaw do makro? Cena do 150zł. Jak juz powiedziano
muszę mieć części z systemu "A"[bo nie mam gwintu], na średnice 55mm [wysunięty obiektyw.
bo sądzę, że to na właśnie wysuniętego sie to montuje]


skontaktuj sie z kims z tej strony ktora podales i napisz im o co Ci chodzi dokladnie , bo ja tego systemu nie znam , mam "P" i nie chce Cie nadziac , widze ze maja soczewki do systemu A i adapter : http://www.antymex.com/upload/File/A300.JPG o taki ci jest potrzebny , montuje sie go pod aparat tam gdzie stopke do statywu , pytanie tylko jak bardzo Ci sie obiektyw wysuwa i czy regulacja bedzie wystarczajaca. Wiecej odpowiedzialnie ja niestety Ci nie moge pomoc.

@Czaja , cholera , tez mam sesje , zapomnielm... pojde w marcu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą znowu ktoś na digarcie powiedział, że Raynox DCR-250 jest mocowany snap-on. Czyli to oznacza, że nie musze mieć żadnego gwintu aby on działał i jest on zakładany tak samo jak przykrywka na obiektyw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 16:33, sevrond napisał:

Szukam szkła do nikona d60 z dobrym"zoomem"[od zoom x 5-7 w górę] ( chyba w świecie lustrzanek
takie pojęcie nie istnieje ale wiecie o co mi chodzi ) w cenie do 1000zł


a przepraszam warto też zainteresować się nikkorem 55-200 VR co prawda mniejszy zakres ale stabilizacja ułatwia zrobienie zdjęcia na końcu ogniskowej, sam musisz zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:12, czaja24 napisał:

ale stabilizacja ułatwia zrobienie zdjęcia na końcu ogniskowej, sam musisz zdecydować


Wystarczy pamiętać, że im dłuższa ogniskowa tym krótszy czas musi być, np. 50mm - 1/50, 300mm - 1/320.
Tak mi to wytłumaczyli mądrzejsi ode mnie, działa więc nie będę się kłócił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:11, Kolumb95 napisał:

Przed chwilą znowu ktoś na digarcie powiedział, że Raynox DCR-250 jest mocowany snap-on.
Czyli to oznacza, że nie musze mieć żadnego gwintu aby on działał i jest on zakładany
tak samo jak przykrywka na obiektyw ?


Mniej wiecej tak samo , tylko nie rozpycha od srodka a dociska od zewnatrz jak sadze.
Zapomnialem o Raynoxie, kiedys o tym myslalem , jak mnie jeszcze cyfra krecila ... stare dzieje ... tylko ze tanie to to nie jest no i malo uniwersalne. Ale i mniej klopotliwe i ryzykowne.

>Wystarczy pamiętać, że im dłuższa ogniskowa tym krótszy czas musi być, np. 50mm - 1/50, 300mm - 1/320.
>Tak mi to wytłumaczyli mądrzejsi ode mnie, działa więc nie będę się kłócił :P

Nie jestem pewien ale chyba kiedys czytalem o 2x czyli przy 100mm 1/250 przy 200mm 1/500 ale moglo mi sie pochrzanic. Stosuje jednak podany przez ciebie przelicznik. Do 1/30 z reki , bo sie trzese jak galareta i nie chce mi sie ryzykowac. Poza tym i tak lustro klapie... W TLR'ach smialo mozna robic 1/8 jak nie lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:15, Arclight napisał:

> ale stabilizacja ułatwia zrobienie zdjęcia na końcu ogniskowej, sam musisz zdecydować

Wystarczy pamiętać, że im dłuższa ogniskowa tym krótszy czas musi być, np. 50mm - 1/50,
300mm - 1/320.
Tak mi to wytłumaczyli mądrzejsi ode mnie, działa więc nie będę się kłócił :P

wszystko super tylko, że dziura przeważnie zmniejsza się z ogniskową, no i do takiego czasu potrzebne jest dość dobre światło, co i tak nie gwarantuje zrobienia dobrej fotki, na takiej ogniskowej jak przy strzelaniu 1mm przy lufie = 15cm na celu.

Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać


dawno się tak nie ubawiłem
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20507&pid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:24, czaja24 napisał:

wszystko super tylko, że dziura przeważnie zmniejsza się z ogniskową


Tyle, że ja cały czas robię na f/8, więc "dziura" się u mnie nie zmienia (bez skojarzeń proszę, chodzi o wartość przysłony).

Dnia 22.01.2009 o 18:24, czaja24 napisał:

Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać


Chłopak ma problemy, boi się w necie poszukać (a nuż będzie podane, że takie objawy oznaczają raka?) to pyta na... forum o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:25, Kolumb95 napisał:

Czyli jest pewne, że Raynox działał by na moim sprzęcie. 130 zł to znowu nie tak duzo,a
mam konwenter który z pewnością będzie pasował na mój obiektyw.


Powinien pasowac , znalazlem na stronie producenta chyba taki sam model fuji jak Twoj tylko literki sie cos nie zgadzaja : i tam masz pokazane wszystkie mozliwe konwertery : http://raynox.co.jp/english/digital/s100fs/index.html#dcr250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ok dziura ta sama ale jeśli robisz fotkę na ekspozycji 1/50 dla dziury f8 to jedynym rozwiązaniem przy tym samym świetle i ogniskowej 300mm jest znaczne podbicie czułości, co nie daje najlepszych efektów chyba że miałeś na myśli 1/50s na 300mm i 1/320s na 50mm :P

oczywiście to tak nie zadziała i skracać czas trzeba na końcu, dlatego uważam że stabilizacja na długich ogniskowych jest jak najbardziej pożądana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:35, czaja24 napisał:

dlatego uważam że stabilizacja na długich ogniskowych jest jak najbardziej pożądana.


Dlatego kupiłem body systemu ze stabilizacją w korpusie i się nie przejmuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 18:48, Arclight napisał:

> dlatego uważam że stabilizacja na długich ogniskowych jest jak najbardziej pożądana.


Dlatego kupiłem body systemu ze stabilizacją w korpusie i się nie przejmuję ;)


ja mam tele ze stabilizacją aktywną która potrafi zrekompensować drgania wywołane przez jadący pojazd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować