Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Spuscmy zaslone milczenia i tyle , byl bylo zle , nie ma go tez zle... trzeba byc konsekwetnym. mam nadzieje ze sie tylko obrazil a nie cos mu sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aparat bardzo dobry natomiast fakt faktem ja potrzebuje coś tańszego. Tak do max 300zł, z tego co widzę ten Canon chodzi nawet po 400zł więc niestety odpada. Moje wymagania są niewielkie, kwestia żeby tylko robił zdjęcia i nic poza tym. ;-) Gdybyś mógł rzuć linkiem do czegoś tańszego i w miarę dobrego. ;-) Thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:46, oOreVenOo napisał:

Aparat bardzo dobry natomiast fakt faktem ja potrzebuje coś tańszego. Tak do max 300zł,
z tego co widzę ten Canon chodzi nawet po 400zł więc niestety odpada. Moje wymagania
są niewielkie, kwestia żeby tylko robił zdjęcia i nic poza tym. ;-) Gdybyś mógł rzuć
linkiem do czegoś tańszego i w miarę dobrego. ;-) Thx :)

masz aparat w komórce ? to 300zl wydaj na dziewczyne , albo na siebie zeby miec dziewczyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:47, libero85 napisał:

masz aparat w komórce ? to 300zl wydaj na dziewczyne , albo na siebie zeby miec dziewczyne.


Po pierwsze tępy lamusie po to wszedłem do tego tematu aby uzyskać radę bo sam nie znam się na aparatach cyfrowych, a moja kobieta jest teraz na kupnie. Po drugie durny trollu jeżeli Ci się coś nie podoba to się nie wypowiadaj, aż podziw bierze że jeszcze przetrwałeś na tym forum. Po trzecie moja kobieta przeczytała Twojego posta i bardzo miło się jej zrobiło za taką radę. Naprawdę graty dla Ciebie tępaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:34, Ryan Kam napisał:

Ja już o tym wspominałem kilka postów temu i jak na razie nikomu się nie chce zrobić
choćby nawet FAQ.


Z doświadczenia wiem, że takie FAKU nie spełni założeń, trzeba by je co parę miesięcy aktualizować (i o tym pamiętać), co w społeczeństwie jest trudne.
Dodatkowo i tak nie mamy pewności, że każdy chcący napisać posta z zapytaniem o sprzęt przeczyta owo FAQ.

Jeśli jednak BARDZO chcesz to takie cuś napisz a potem wyślij formularz do moderatora żeby to dokleił do mojego istniejącego już posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:01, oOreVenOo napisał:

Po pierwsze tępy lamusie po to wszedłem do tego tematu aby uzyskać radę bo sam nie znam
się na aparatach cyfrowych, a moja kobieta jest teraz na kupnie. Po drugie durny trollu
jeżeli Ci się coś nie podoba to się nie wypowiadaj, aż podziw bierze że jeszcze przetrwałeś
na tym forum. Po trzecie moja kobieta przeczytała Twojego posta i bardzo miło się jej
zrobiło za taką radę. Naprawdę graty dla Ciebie tępaku.


no comment , "na kupnie" u was na wsi :D oj dzieciaczku , zanim kogos zwyzywasz zaprzyjaznij sie z lustrem...

Jezeli jestes tak nierozgarniety by nie pojac ze jakosc aparatu za 250zl bedzie niewiele lepsza od tego w komórce , jezeli nie jestes w stanie czytac miedzy wierszami , a jedyne co to zwyzywac to ja sie dziwie co ta biedna dziewczyna z toba robi , bo intelektualnej przygody z toba chlopczyku to zadnej nie ma ...

Pieknie sie nam pan przed milionami sluchaczy przedstawil....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:27, libero85 napisał:

no comment , "na kupnie" u was na wsi :D


A myślałem, że Nowy Sącz to miasto prawie 100 tyś. Dziwne, pewnie u Ciebie w śmietniku nie docierają informacje ze świata. Ekhm bywa, no nic trudno. No widzisz tak się składa, że aparat w komórce u mnie ma zaledwie 1.3 megapixela, a jedynie do czego jest potrzebny nowy aparat to po to aby porobić trochę zdjęć na imprezach lub wypadach więc jak najbardziej 5-7 megapixela mi/nam wystarczy. Tak czy siak żałuję w ogóle, iż tutaj zajrzałem bo większej chamoty od Ciebie na tym forum jeszcze nie uświadczyłem. Żegnam i koniec OT.

>Pieknie sie nam pan przed milionami sluchaczy przedstawil....

Pan zapowiedział audycję, ja tylko wyraziłem swoje trzy słowa do "Ojca prowadzącego". Nie wiem kto na tym gorzej wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:39, oOreVenOo napisał:

iż tutaj zajrzałem bo większej chamoty od Ciebie na tym forum jeszcze nie uświadczyłem. Żegnam i koniec OT.


Siebie nie liczysz ? To pa ... mala strata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:39, oOreVenOo napisał:

No widzisz tak się składa,
że aparat w komórce u mnie ma zaledwie 1.3 megapixela, a jedynie do czego jest potrzebny
nowy aparat to po to aby porobić trochę zdjęć na imprezach lub wypadach więc jak najbardziej
5-7 megapixela mi/nam wystarczy.


Tak się składa, że 5-7 megapikseli w aparacie za 300 zł da niewiele wyższą jakość niż aparat w komórce.
Poszukaj używanego Canona PowerShot A610, to jedyny rozsądny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 4 kolega odpocznie sobie pod forum.... po zdjęcie bana zgłoś się za jakiś miesiąc. i uważaj co piszesz bo z taką kartoteką mógłby już być na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:46, oOreVenOo napisał:

Aparat bardzo dobry natomiast fakt faktem ja potrzebuje coś tańszego. Tak do max 300zł,
z tego co widzę ten Canon chodzi nawet po 400zł więc niestety odpada. Moje wymagania
są niewielkie, kwestia żeby tylko robił zdjęcia i nic poza tym. ;-) Gdybyś mógł rzuć
linkiem do czegoś tańszego i w miarę dobrego. ;-) Thx :)


Nie będę komentował tego co stworzyliście tutaj w ciągu godziny jak mnie nie było, aczkolwiek mam swoją opinię na ten temat. Ograniczę się tylko do odpowiedzi na tego posta.

100 złotych to nie są duże pieniądze. Jedyne rozsądne rozwiązanie jakie widzę, to wstrzymać się z zakupem miesiąc czy dwa, żeby dozbierać brakującą kwotę. Naprawdę nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:08, oOreVenOo napisał:

Potrzebuję listę dobrych aparatów cyfrowych do 270zł. Problem w tym, że kompletnie nie znam się na
cyfrówkach dlatego liczę na waszą "inwencję". ;-) Na dobrą sprawę interesuje mnie każda firma, chodzi o to żeby
aparat był do max 250-300zł i w miarę dobry. Z góry dziękuję za pomoc.


Powiem tak: z tą kasą nie ma co szukać "pełnoprawnego" cyfraka. Jednak z czystym sumieniem mogę Ci polecić to:

http://comp-art.pl/opis.php?popup=1&id=FFDC94C7

Sam kupiłem go swoim dzieciakom do pstrykania zdjęć z wycieczek, na których będą. Jakość zdjęć zrobionych tym aparatem, delikatnie mówiąc nie robi szału. "Na powietrzu naprawdę da się znieść. A za tę cenę nie należy być wybrednym. Tak mnie się przynajmniej wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:47, mrosi napisał:

Sam kupiłem go swoim dzieciakom do pstrykania zdjęć z wycieczek, na których będą. Jakość
zdjęć zrobionych tym aparatem, delikatnie mówiąc nie robi szału. "Na powietrzu naprawdę
da się znieść. A za tę cenę nie należy być wybrednym. Tak mnie się przynajmniej wydaje...


I tu wlasnie jest sedno sprawy , jezeli pytajacy by napisal ze ma niezly aparat w komorce to moja wypowiedz byla adekwatna , bo komorka w dzien tez robi zadowaljace zdjecia. a pieniadz zostaje w kieszeni. Gdy odsaczymy wyzwsika zostaje nam info ze ma 1.3mpixow co moglo by dalej skutowkac poradami w stlu szukaj urzywki , doloz , albo bierz co ci sie podba i tak bedzie to samo. Jakis czas temu ktos tu pokazywal fotki z coolpixa w podobnej cenie , wszyscy orzekli ze to jest dramat ... jak z komorki .... Przykro mi ze sie zrobilo nie milo , ale czasem nie ma co byc tak w goracej wodzie kompanym.

W kazdym razie Przepraszam za te kilka postow wyzej w swoim imieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:15, Arclight napisał:

Jeśli jednak BARDZO chcesz to takie cuś napisz a potem wyślij formularz do moderatora
żeby to dokleił do mojego istniejącego już posta.


Ja mógłbym to zrobić, ale nie chce sie w to pchać z prostego powodu: nie znam sie na tym za dobrze. Napisze jeszcze jakąś totalną bzdurę i będzie.

Może do Twojego posta dopisać aby użytkowincy przed zapytaniem o jakiś aparat,wpisali w szukajce na górze model aparatu i gdy dopiero go nie znajdą zapytali. Albo podac linki z dobrymi stronami o recenzjach aparatów ?

Chcoć tak czuję, że tak nici będą z tego ..., trzeba w końcu parę postów nabić ( coż tu wiele mówić, ja też nabijałem przed swoim wyborem ;/ )

P.S

Co do Queen, to jak dla mnie Szczur jest najlepszy ;-) Ale płyta krótka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:12, Ryan Kam napisał:


Chcoć tak czuję, że tak nici będą z tego ..., trzeba w końcu parę postów nabić ( coż
tu wiele mówić, ja też nabijałem przed swoim wyborem ;/ )


Tak i dojdziemy do tego ze na kazde pytanie bedzie padac odpowiedz : Zobacz w google....
I juz nikt o nic pytac nie bedzie , i nikt z nikim o niczym rozmawiac tez nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:15, libero85 napisał:

I juz nikt o nic pytac nie bedzie , i nikt z nikim o niczym rozmawiac tez nie ...


Ewentualnie zrobić nowy temat ,, Kompakt czy Lustrzanka - co wybrać ? Poradnik dla kupującego"
A ten temat co jest teraz zostawić tylko na sprawy poświęcone fotografii - czyli zdjęcia, techniki fotografowania, itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:18, Ryan Kam napisał:

Ewentualnie zrobić nowy temat ,, Kompakt czy Lustrzanka - co wybrać ? Poradnik dla kupującego"
A ten temat co jest teraz zostawić tylko na sprawy poświęcone fotografii - czyli zdjęcia,
techniki fotografowania, itp ?


Ja bym nic nie robil , porpsotu pytanie sie powotrzy to napisac : bylo poszukaj , albo porpstu udzielic odpowiedzi. Ile to kosztuje ? nic wiec nie przesadzajmy... to tylko forum o grach ;)

A jak beda 2 tematy to juz w zadnym nic sie dziac nie bedzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:18, Ryan Kam napisał:

Ewentualnie zrobić nowy temat ,, Kompakt czy Lustrzanka - co wybrać ? Poradnik dla kupującego"
A ten temat co jest teraz zostawić tylko na sprawy poświęcone fotografii - czyli zdjęcia,
techniki fotografowania, itp ?

Jest ten temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6358&u=22 , ale nikt do niego nie zagląda, więc tak czy siak osoby, które będą potrzebowały porady zapytają tutaj.

Klimos
Aparat, który zaproponowałeś chyba na początek będzie mi odpowiadał, widziałem zdjęcia nim robione (w google) i jak dla turysty to powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:12, Ryan Kam napisał:

Może do Twojego posta dopisać aby użytkowincy przed zapytaniem o jakiś aparat,wpisali
w szukajce na górze model aparatu i gdy dopiero go nie znajdą zapytali. Albo podac linki
z dobrymi stronami o recenzjach aparatów ?


W tym problem, że tak naprawdę zdjęć w tym temacie nie jest dużo a do tego na początku nie każdy dodawał info o sprzęcie jakim zostało zrobione zdjęcie. Poza tym teraz dostępnych jest tyle modeli aparatów, że nie sądzę, by dało się je wszystkie skatalogować i dodać przykładowe zdjęcia. Zresztą co miesiąc pojawia się jakaś "nowość".

Co do stron z recenzjami - one też nie pokryją całości zapotrzebowania, najczęściej recenzowanych jest tylko kilka modeli. Strony z opiniami odpadają, ludzie piszą, że mają sporą wiedzę z zakresu fotografii a tak zazwyczaj nie jest. Co komu po poradach - "aparat ładnie wygląda" - a takie zdarzają się bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować