Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 10:58, Mroczny78 napisał:


nie raczej nie...szczerze mówiąc mam sentyment do tej marki ponieważ większość sprzętu
jaki posiadam to właśnie sonego i jestem zadowolony...jednak nie znam się na aparatach
na tyle dobrze aby dokonywać zakupu w ciemno zwłaszcza że są to niemałe pieniądze


Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem :) oczywiście tamten post był tylko takiż żarcikiem ;) Co do Twojego problemu: sam również aż tak bardzo się nie znam na sprzęcie, więc musisz poczekać aż wątek nawiedzi ktoś bardziej doświadczony. Jednakże wydaje mi się, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem byłby zakup alfy 200, a zainwestowanie większej sumki w szkła... no ale jak już pisałem - nie znam się, więc poczekać na opinię ekspertów :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Alfach masz wybor tak naprawde dwoch aparatow (a wlasciwie jednego). Jako, ze A900 i A700 odpadaja, to pozostaje. Alfa200-300-350.

Tak naprawde to jest jednak ten sam aparat, tylko w 3 wersjach

Alfa 200 - bez bajerkow typu LV (czyli kadrowanie jak w kompakcie, na ekraniku [ale mozna i przez wizjer], 10 mpix. Calkie mfajna.

A300 - A200 + LV + uchylny ekranik (ale z ciut mniejszym wizjerem).

A350 - Alfa 300 ale z matryca 14 mpix.

Co wziasc? Jak cie nie kreci makro i fotki koncertowe t oA200. Jak lubisz focenie "w zombie mode" :) - A 300.

Natomiast A350 to juz przeginka, bo dodatkowe 4 mpix niewiele daja, a zwiekszaja szum na focie i wielkosc pojedynczego jpg na karcie pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamawiam Canon PowerShot A590 IS. Na necie znalazłem informacje, że aparat obsługuje takie rodzaje pamięci: Secure Digital, Secure Digital HC, MMC, MMCplus. Jako, że jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o karty pamięci, mam do was pytanie. Czym się one różnią? Którą polecacie kupić? Karta pojemności 2 lub 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 10:43, Mroczny78 napisał:

witam wszystkich:) mam pytanie dotyczące lustrzanek otóż chciałbym kupić b. dobry aparat
i myślałem o firmie sony a dokładnie o serii alfa 350...jednak nie wiem jak aparaty tej
firmy sprawdzają się w użyciu...czy polecilibyście mi inną firmę...bardzo proszę o radę
w tej sprawie na co mam zwrócić uwagę...

Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie. 14 MP pewnie cię skusiło ? i niepotrzebny i zbędny LV. Pentax, poczytaj np pentax.org przekonasz się że jednak pierwsze wrażenie jest błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 16:46, Problematik napisał:

W poniedziałek zamawiam Canon PowerShot A590 IS. Na necie znalazłem informacje, że aparat
obsługuje takie rodzaje pamięci: Secure Digital, Secure Digital HC, MMC, MMCplus. Jako,
że jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o karty pamięci, mam do was pytanie. Czym się
one różnią? Którą polecacie kupić? Karta pojemności 2 lub 4GB.

Tylko liczy się SDHC a dlaczego? pojemność 4 GB + najlepsza cena na rynku.
Co do aparatu... podaj swoje namiary np gg to coś się wykombinuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:02, Langier napisał:

SD są bardzo tanie, lepiej kupić dwie karty 2GB. Secure Digital ma nawet 8GB, ale jest
po prostu drogie.

SD i Secure Digital to to samo.... w drugim wypadku nie ma nawet 8 GB bo SD jest do 2 GB, SDHC jest od 4 do 16 do 32 GB ( na dzień dzisiejszy). I nie prawda że lepiej kupic 2x po 2.... bo to bez sensu od razu kupić 4 bądz 8 GB starczy na dłuuuuugooooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 06:40, Windows 7 64 napisał:

Tylko liczy się SDHC a dlaczego? pojemność 4 GB + najlepsza cena na rynku.
Co do aparatu... podaj swoje namiary np gg to coś się wykombinuje ;)

431450- zawsze niewidoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 06:34, Windows 7 64 napisał:

Ale po co mi to dajesz ? Przecież wiem co zrobiłem na zdjęciu i specjalnie tak ma być.
Miało być wyostrzone na dekielek od Pentaxa.


Tez nie wiem po co on ci to dal , ale tez nie wiem po co Ty taki shit robisz :D Niby to forum o fotografii i aparatach , a zadnej fotografii nie pokazales :D

A i na co komu 8 gigowa karta pamieci w aparacie ? na 10lat pobytu na bezludnej wyspie czy po to aby miec ? Bo nie rozumiem :( I to w kompakcie ktory nie zapisuje raw''ow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 13:14, libero85 napisał:

A i na co komu 8 gigowa karta pamieci w aparacie ? na 10lat pobytu na bezludnej wyspie
czy po to aby miec ? Bo nie rozumiem :( I to w kompakcie ktory nie zapisuje raw''ow ?

Masz racje.. ale pisząc o marcie SDHC miałem na myśli nie tego canona który chce kupić, duża pojemność przyda się choćby do zdjęć PFU filmów. Bodajże on ma mpeg-2 ( głowy nie dam). Chodź nie twierdzę że, 4 GB nie rozwiąże problemu.Jednak na dzisiaj 2009 r. rozsądne minimum to 4 GB cena / jakość jest najlesza.. i chyba z tym się zgodzisz.

Co co do zdjęcia mi się tam podoba. ;) W końcu to nie miała być prima balerina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 06:37, Windows 7 64 napisał:

Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.

Miałeś chociaż ten "shit" w rękach? Fotografowałeś nim? Pewnie Cię zaskoczę, ale akurat od Pentaxa niewiele się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:27, azure83 napisał:

> Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.
Miałeś chociaż ten "shit" w rękach? Fotografowałeś nim? Pewnie Cię zaskoczę, ale akurat
od Pentaxa niewiele się różni.


Ale szumi... to nad czym sie rozwodzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 06:37, Windows 7 64 napisał:

> witam wszystkich:) mam pytanie dotyczące lustrzanek otóż chciałbym kupić b. dobry
aparat
> i myślałem o firmie sony a dokładnie o serii alfa 350...jednak nie wiem jak aparaty
tej
> firmy sprawdzają się w użyciu...czy polecilibyście mi inną firmę...bardzo proszę
o radę
> w tej sprawie na co mam zwrócić uwagę...
Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.


Powiedzial co wiedzial :/ Czyli niewiele i bez sensu.

14 MP pewnie cię skusiło

Dnia 08.02.2009 o 06:37, Windows 7 64 napisał:

? i niepotrzebny i zbędny LV.


Komu niepotrzebny, temu niepotrzebny.

Pentax, poczytaj np pentax.org przekonasz się że jednak

Dnia 08.02.2009 o 06:37, Windows 7 64 napisał:

pierwsze wrażenie jest błędne.

Jak wiadomo kazdego nalezy namowic na sprzet, ktory sami kuoujemy/mamy. Takie kibolstwo fotograficzne.
A Pentax akurat ma nienajlepszy AF i najslabsza z wszystkich systemow stabbilizacje (i to sa wady, do do ktorych sami pentkasowcy sie przyznaja :)), choc naturalnie sa i zalety: uszczelnienie aparatu (ale czy szkiel tez?) i b, dobra wspolpraca z manualnymi szklami, tak Pentaxa jak i systemu M-42. Ale ani Sony to taki "schit" (WTF?) ani Pentax taki super. Jak zawsze prawda jest gdzies posrodku.

Jedno, z czym sie mozna zgodzic to niepotrzebne do niczego 14 mpix, skoro A300 daje to samo, jest tansza, i mniej szumi (choc i poziom szumow A350 nie jest jakis straszny... a poza tym to nie szum ejst najwazniejszym kryterium wyboru sprzetu przeciez, chyba ze chcesz focic godowe loty nietoperzy na 12800 ISO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 08:56, smuggler napisał:

A Pentax akurat ma nienajlepszy AF i najslabsza z wszystkich systemow stabbilizacje


Co do AF się zgodzę, nie jest demonem szybkości, jednakże co do stabilizacji - widziałem efekt działania stabilizacji w Canonie i Nikonie, jakoś nie mogłem dostrzec poprawy w stosunku do mojego aparatu - a czas otwarcia migawki był w każdym przypadku taki sam.

Dnia 09.02.2009 o 08:56, smuggler napisał:

uszczelnienie aparatu (ale czy szkiel tez?)


Szkieł też. Tych oznaczonych DA*. Normalne szkła nie są uszczelniane - wziąłem ostatnio swojego DA 55-300 i przy szybkiej zmianie ogniskowej czuć było pęd powietrza, czyli mam tzw. "pompkę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:50, libero85 napisał:

> > Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.
> Miałeś chociaż ten "shit" w rękach? Fotografowałeś nim? Pewnie Cię zaskoczę, ale
akurat
> od Pentaxa niewiele się różni.

Ale szumi... to nad czym sie rozwodzic ?


mam nadzieje, ze to ironia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:27, azure83 napisał:

> Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.
Miałeś chociaż ten "shit" w rękach? Fotografowałeś nim? Pewnie Cię zaskoczę, ale akurat
od Pentaxa niewiele się różni.

hahahahah nie ma to jak poprawa humoru rano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 09:41, Windows 7 64 napisał:

> > Zapomnij o tym plastikowym szumiącym najgorszym na rynku schicie.
> Miałeś chociaż ten "shit" w rękach? Fotografowałeś nim? Pewnie Cię zaskoczę, ale
akurat
> od Pentaxa niewiele się różni.
hahahahah nie ma to jak poprawa humoru rano :D

Jak rozumiem smieszy cie jak ktos cie przylpauje na tym, ze walisz bzdury z powazna mina? Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować