Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie


>Czyli co - podpinasz pod FF i zajmuje cala klatke fota? Niemozliwe. Zatem

Dnia 04.06.2009 o 18:54, TojaSmuggler napisał:

po prostu mozna podpiac obiektyw APSC i zrobic nim zdjecie, a fotka bedzie zajmowala
obszar matrycy wielkosci APSC. Tak samo mozna w Sony, sam podpinalem pod A900 swojego
Zeissa 16-80 robionego pod APSC. I dzialalo, focilo, etc.


Chyba nie zrozumiales, Czaja pisal ze do Aps-c mozna podpinac szkla pod pelna klatke , czy jest to jakis ewenement na skale swiatowa to watpie , Bo ktory producent zmienil bagnet w erze cyfrowej ?Ppewnie zaden... jedyne to kwestia Cropa, u nikona 1,5x u innych pewnie inaczej. Zadne halo... A DX''y niestety banglac bez winiety z Fx''ami czy analogami nie beda. Wiec ja troche nie rozumiem tego zdania : "trzeba pamiętać że Nikon jako jedyny producent ma coś takiego jak uniwersalny bagnet"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:33, libero85 napisał:

Wiec ja troche nie rozumiem tego zdania : "trzeba pamiętać że Nikon jako jedyny
producent ma coś takiego jak uniwersalny bagnet"

Bo czaja ma Nikona i choćby z tego powodu Nikon jest najlepszy. Ot, co. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:21, libero85 napisał:

a nie jest ? udowodnij ;p

Nie jest. Bo ja mam Canona. O!

Dnia 04.06.2009 o 20:21, libero85 napisał:

* Ale na Leice M7 z 50mm F1.0 bez doplaty zamienie bez wachania ;p

Taaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:41, Bumber napisał:

Nie jest. Bo ja mam Canona. O!


Ale co z tego jak... no dobra, przez grzeczność już nie dodam, że i tak robisz gnioty więc co z tego, że masz najlepszy aparat ;P

Zresztą Pentax rządzi, bo ma zielony guzik, o!
Wy nie macie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 21:09, Arclight napisał:

Zresztą Pentax rządzi, bo ma zielony guzik, o!
Wy nie macie :P


Zielony guzik

Zielony tryb

Zielony fotograf


Tylko zielony na zdjeciach jakis taki wyprany ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:07, Bumber napisał:

> Wiec ja troche nie rozumiem tego zdania : "trzeba pamiętać że Nikon jako jedyny

> producent ma coś takiego jak uniwersalny bagnet"
Bo czaja ma Nikona i choćby z tego powodu Nikon jest najlepszy. Ot, co. ;)


powiem nieskromnie że akurat to że ja mam nikona to dobry wyznacznik jakości:P
a nie jakieś canonmatiki :P

Zdjęcia z Leici oglądałem niestety samego aparatu nie dali mi potrzymać;) ale coś mi się wydaje że też bym się zamienił. P.S Canona nie chciałbym za darmo:P no może jakąś małpkę A590 is te im akurat wyszły:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak biję się w piersi i chylę czoła, faktycznie nie problem w bagnecie, najzwyczajniej moja miłość niczym nieskalana do marki Nikon przesłoniła mi rzeczywisty obraz. Tylko Bumber może odpowiedzieć czy faktycznie do Canona z matrycą APS--C da się podpiąć obiektyw dla matrycy 35mm i pewnie się da tylko czy każdy czy też może specjalną wersję EF-S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 19:41, czaja24 napisał:

a tak biję się w piersi i chylę czoła, faktycznie nie problem w bagnecie, najzwyczajniej
moja miłość niczym nieskalana do marki Nikon przesłoniła mi rzeczywisty obraz. Tylko
Bumber może odpowiedzieć czy faktycznie do Canona z matrycą APS--C da się podpiąć obiektyw
dla matrycy 35mm i pewnie się da tylko czy każdy czy też może specjalną wersję EF-S?


Z tego : http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EF_mount

wynika ze EF-a czyli bagnet powstaly w erze Auto Focusa (zastapil FD) idzie bez problemu zapodac do Cyfry tylko bedzie wiekszy crop bo 1.6x.

I tu jest ta "przewaga" Nikona :D Ze my mozemy wypic za 50 lat F-mounta :d A mineciarze canonowcy czy inni nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje? jakieś wojny systemowe... też się przyłącze xD

Dnia 04.06.2009 o 23:35, czaja24 napisał:

powiem nieskromnie że akurat to że ja mam nikona to dobry wyznacznik jakości:P

Weź, Nikon który jako pierwszy wprowadził filmy do lustrzanek... jaki wstyd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 20:38, azure83 napisał:

Weź, Nikon który jako pierwszy wprowadził filmy do lustrzanek... jaki wstyd :P


Tez nad tym boleje , lustrzanki to takie plebejskie badziewia sa ... Za kazdym razem jak wkladam film do tego dziela K***y i Szatana to mnie az skreca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 19:41, czaja24 napisał:

Bumber może odpowiedzieć czy faktycznie do Canona z matrycą APS--C da się podpiąć obiektyw
dla matrycy 35mm i pewnie się da tylko czy każdy czy też może specjalną wersję EF-S?

Chyba każdy system oferuje taką możliwość... Pytanie powinno dotyczyć wieku obiektywu i AFu. Canon nie umożliwia podpięcia swoich szkieł sprzed wprowadzenia AF. Są odpowiednie przejściówki, jednak z tego co wiem, wymaga to sporo zachodu.

W kwestii szkieł nowych nie ma problemu. Sam posiadam "pięćdziesiątkę" pod FF i bez problemów śmiga na APS-C. Ale to chyba nic nadzwyczajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale problem chyba dotyczy zoomów bo EF-S to jeśli dobrze pamiętam obiektywy z "płytkim ogniskowaniem" czyli elementy optyczne "płytko" wchodzące w puszkę podczas pracy AF czy zmiany ogniskowej i tym samym nie kolidujące z pracą migawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje, jeśli chcesz podłączyć obiektyw, który został stworzony pod APS-C, do aparatu pełnoklatkowego. Takiej operacji po prostu nie da się wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 22:21, Bumber napisał:

Problem występuje, jeśli chcesz podłączyć obiektyw, który został stworzony pod APS-C,
do aparatu pełnoklatkowego. Takiej operacji po prostu nie da się wykonać.


Nic nie jest niemożliwe. Do tego po co do aparatu pełnoklatkowego? Chcesz podłączyć do lustrzanki na kliszę?
Sorka jeśli piszę coś niepoważnego, ale z deczka wytłumaczcie( bo pewnie nie zrozumiałem), o co biega, bo te wszystkie posty do kupy nie mogę posklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 22:28, Langier napisał:

Nic nie jest niemożliwe.

Taa...

Dnia 05.06.2009 o 22:28, Langier napisał:

Do tego po co do aparatu pełnoklatkowego? Chcesz podłączyć do
lustrzanki na kliszę?

Nie, do pełnoklatkowego aparatu cyfrowego. Są takie. ;)

A po co? Nie wiem, czaja się pyta. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 22:35, Bumber napisał:

Nie, do pełnoklatkowego aparatu cyfrowego. Są takie. ;)


A no serio są. Jak już pyta to jak jest aparat (np nikon d80), to podłączę do niego obiektyw z 20 letniego Zenita( na kliszę:)? Bo jak piszesz że pełnoklatkowa czy coś, jest niemożliwe podłączenie do mniejszego przetwornika, to mi się wszystko pomieszało. Ale i tak kupie adapter m42 na nikona(albo innego, kiedyś). Sorry, tak późno że pewnie mi się mózg wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 22:44, Langier napisał:

> Nie, do pełnoklatkowego aparatu cyfrowego. Są takie. ;)

A no serio są. Jak już pyta to jak jest aparat (np nikon d80), to podłączę do niego obiektyw
z 20 letniego Zenita( na kliszę:)? Bo jak piszesz że pełnoklatkowa czy coś, jest niemożliwe
podłączenie do mniejszego przetwornika, to mi się wszystko pomieszało. Ale i tak kupie
adapter m42 na nikona(albo innego, kiedyś). Sorry, tak późno że pewnie mi się mózg wyłącza.


Troche logiki :D Z wiekszego na mniejsze bangla :D Z mniejszego na wieksze juz nie konicznie...
Bez adaptera i tak nie podlaczysz bo mocowanie bagnetowe nie gada z gwintem ...
Poza tym nikon przez bliska odleglosc matrycy/filmu od bagnetu nie jest wdziecznym aparatem do podpinania szkiel przez przejsciowki... i potem sa kwiatki jak brak ostrzenia na infinity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować