Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2009 o 22:39, Bumber napisał:

> oba bardzo dobre
Dziękuję. :)

> coś mojego zrobione 2 dni temu
A dlaczego tak centralnie i w B&W?


Wersja kolor była taka nijaka. Centralnie ale zachowane zasady 4 mocnych punktów są ;) no przynajmniej trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do tematu, ale zapytam. Po co pomarańczowe szkiełka do lornetek? Bo znalazłem futerał od 30 letniej lornetki dziadka(made in ruskie), no i było w nim coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 10:28, destro177 napisał:

Nie wiem czy czasem nie mówię jakiejś głupoty kompletnej, ale czy czasem pomarańczowe
szkła nie rozjaśniają trochę obrazu gdy robi się szaro?


i tak i nie - pomarańczowe/żółte szkła nie rozjaśniają obrazu - są to szkła podnoszące kontrast i sprawdzają się najlepiej w lesie, w sporcie (np kolarstwo górskie) w obserwacji terenu... Sam do jazdy w lesie używam szkieł pomarańczowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2009 o 14:07, czaja24 napisał:

i tak i nie - pomarańczowe/żółte szkła nie rozjaśniają obrazu - są to szkła podnoszące
kontrast i sprawdzają się najlepiej w lesie, w sporcie (np kolarstwo górskie) w obserwacji
terenu... Sam do jazdy w lesie używam szkieł pomarańczowych.


W takim razie myślałem dobrze, a nie potrafiłem tego nazwać. I tak wychodzi, że dzięki nim lepiej widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 14:07, czaja24 napisał:

i tak i nie - pomarańczowe/żółte szkła nie rozjaśniają obrazu - są to szkła podnoszące
kontrast i sprawdzają się najlepiej w lesie, w sporcie (np kolarstwo górskie) w obserwacji
terenu... Sam do jazdy w lesie używam szkieł pomarańczowych.


Dzięki, może kiedyś z nich skorzystam. Na początku myślałem że są do patrzenia w trójwymiarze:), ale oba miały ten sam kolor, a to oznacza że nie. Tylko jak to działa że jedne szkła i to pomarańczowe i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza fotograficznie .... chyba, że ktoś zaopatrzył aparat w obudowę podwodną ;P, ale mnie udało się wczoraj zrobić taką fotkę … tak, że nadzieja na ładną pogodę jest :).

20090617153543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 15:37, Paladynka napisał:

Witam. Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza fotograficznie


Kazdy czas jest na fotografie wlasciwy.. jak sie nie da robic zdjec to mozna obejzec jakis album albo poczytac jakis fajny blog. Chodz dla nizej pokazanego zdjecia lepszym wyborem byla by higiena matrycy albo stempel w PS''ie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 16:30, libero85 napisał:

> Witam. Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza fotograficznie

Kazdy czas jest na fotografie wlasciwy.. jak sie nie da robic zdjec to mozna obejzec
jakis album albo poczytac jakis fajny blog. Chodz dla nizej pokazanego zdjecia lepszym
wyborem byla by higiena matrycy albo stempel w PS''ie ;)


Kropla deszczu zlikwidowana, choć nie PS''em ;) Teraz lepiej?

Ps. A myślałam, że nikt nie zauważy ;D

20090617185133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który aparat będzie lepszy, Canon A2000 czy Panasonic Lumix TZ4 ? Robię zdjecia w każdych warunkach, panoramy i makra. Znudziła mnie już jakość zdjeć mojego telefonu (samsung i900) i chciałbym wreszcie kupić coś co robi porządne zdjecia. Doradźcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:59, Frytkasis napisał:

Pomoże mi ktoś ?


Problemem jest to że nikt ci nie pomoże, bo nie sądzę aby ktokolwiek na tym forum miał oba aparaty w ręku na tyle długo aby wyrazić obiektywny osąd. Tak więc kup aparat który ci lepiej będzie leżał w ręku:P i z którego zdjęcia będą ci się bardziej podobać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>lepiej będzie leżał w ręku:P

Na serio to jest bardzo ważne z tym leżeniem w dłoni, jest to najprostszy sposób. Bo w sklepie przed zakupem zdjęć robić nie będziesz (będziesz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 21:52, Langier napisał:

>lepiej będzie leżał w ręku:P

Na serio to jest bardzo ważne z tym leżeniem w dłoni, jest to najprostszy sposób. Bo
w sklepie przed zakupem zdjęć robić nie będziesz (będziesz?)

będziesz jesli chcesz i masz swoją kartę pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie testowałem Canona. Duży wyświetlacz i bardzo dobre zdjęcia, dobrze też leży w ręku. Do TZ4 nie mieli ładowarki i nie mogli naładować baterii ;P Zdjęcia mam na laptopie to sobie jeszcze pooglądam i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może tak być, że w te wakacje mogę zarobić ok. 2000zl. Chcialbym kupić za to jakąś porządną lustrzankę. Wiem, wiem ! "Lustro to dziura bez dna", jednak mimo wszystko prosilbym o przedstawienie jakieś rozsądnej propozycji. Aparat mialby slużyć do zdjęć makro (obiektyw się dokupi) oraz fotografii krajobrazowych. Ważne jest, aby na początek posiadal dosyć mocną lampę blyskową. Myślalem nad czym od Olympusa albo Canona. Możecie mi pomóc? Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka fotek robionych dziś.

Warto mieć wyobraźnie przy robieniu zdjęć. To zielone robiłem myśląc, że jestem w Wietnamie. Podwójna radocha ;)

Gniazdo tego ptaszka pokazał mi tata, skubany ukrył się w krzakach obok jeziora. Musiałem się nieźle nagimnaztykować aby zrobić mu zdjęcie. Miała młode i dlatego nie uciekała.

Kwiatek z owadem, ups nie dodałem to zdjęcie co trzeba, jest niewyraźne a mam lepsze, zamieszcze później.
A mucha niewyraźna.

20090621204758

20090621204810

20090621204818

20090621204825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować