Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2009 o 20:49, Ryan-Kam napisał:

Dodam kilka fotek robionych dziś.

Ten ptaszek jest przeuroczy :)
...a much nie znoszę, zwłaszcza tych dużych, włochatych, brrr. Zresztą jak większości owadów. Są ohydne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 20:49, Ryan-Kam napisał:

Warto mieć wyobraźnie przy robieniu zdjęć. To zielone robiłem myśląc, że jestem w Wietnamie.
Podwójna radocha ;)

Mogłeś sobie wyobrazić, co wyobrazi sobie odbiorca patrząc na Twoje zdjęcie. :P Ja tu Wietnamu nie widzę, ot zwykły pstryk.

Dnia 21.06.2009 o 20:49, Ryan-Kam napisał:

Gniazdo tego ptaszka pokazał mi tata, skubany ukrył się w krzakach obok jeziora. Musiałem
się nieźle nagimnaztykować aby zrobić mu zdjęcie. Miała młode i dlatego nie uciekała.

To szpak. :P Uważaj, bo Ci wszystkie owoce wyżre. ;)

Dnia 21.06.2009 o 20:49, Ryan-Kam napisał:

A mucha niewyraźna.

Kwiatek też. Oba zdjęcia są nieostre. Staraj się też unikać centralnego kadrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pstryk jak pstryk, ale ja takie zdjęcia akurat lubię. Pełno zieleni ;) Kwestia gustu.

Tu kwiatek trochę lepszy, bynajmniej nie chodzi mi tu o niego tylko o owada :P
(też kiepsko widoczny)

Dzięki za poradę z kadrowaniem.

20090621223214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Samsunga S860 wiem nie jest to cud techniki ale rodzice dostali go za FREE za przedłużenie umowy z abonentem telefonii komórkowej ale to mniejsza czy tym małym narzędziem będę mógł wykonywać dobre zjęcia i czy będę potrzebował jakiś dodatkowych gadżetów? No i czy działają w nim baterie akumulatorki (takie do ładowania) jeśli tak to jakie najlepiej zakupić prosił bym o takie propozycje w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:32, Ryan-Kam napisał:

Pełno zieleni ;)


Ale mogla by byc jakas bardziej zielona ta zielen ...

@Bumber

Daj spokoj centralny kadr jest ok. Eggleston tak focil od poczatku , przez 20 lat nikt go nie kumal, potem go pokochali a na koniec ubieglego wieku jeszcze nagrode od Hasselblada dostal czym dolaczyl do grona najwybitniejszych :D Moze i przed Ryan-Kam taka droga ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 01:10, libero85 napisał:

Moze i przed Ryan-Kam taka droga


Dobry żart :>

Fotogragować każdy może, torchę lepiej trochę gorzej (parafrazując :). Fotografia to moje małe hobby, czasem coś wyjdzie ciekawego. Każdy człowiek na coś innego wzraca uwagę, ja akurat na zieleń i owady :P

Tylko prawdą jest, ze jak wybiera się aparat to człowiek chce mieć jak najlepszy i będzie kupował nowe obiektywy itp. Ja mam swoją A300 i od stycznia 2009 nic do niej nie dokupiłem.

Nie warto się więc napalać, a Nikony i Canony dla profesjonalistów lub dla kasiastych :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 10:11, Ryan-Kam napisał:


Nie warto się więc napalać, a Nikony i Canony dla profesjonalistów lub dla kasiastych
:>


Taki duzy chlopiec a jeszcze nie wie ze to sprzet robi fotki !

Jak marketingowyc to mowia to ja jeszcze rozumiem bo chodzi by wiecej drozszego stafu popychac ... ale ze mowia to samo fotografowie ? No chyba ze autor tego reportazu zaczal robic zdjecia tydzien wczesniej ...
Tu link : http://fotopolis.pl/index.php?n=9102
I moj ulubiony cytat :

"Mimo to łatwo dało się zauważyć różnicę w jakości zdjęć spod ręki Pana Marka... ale chyba nikogo to nie zdziwi - ujęcia tej samej modelki wykonane najjaśniejszą portretową stałką (85 f/1,2) z korpusem 1D w rękach profesjonalisty, po prostu zwalają z nóg."

I teraz zagadka : Po co w studio gdzie mamy tlo jednobarwne jasne szklo ? Skoro modelka ma byc cala ostra ?

No ale onanisci sprzetowi to tacy porzyteczni idioci ... Zal.pl poprostu :(

A na powaznie , dobrze wiemy ze sony sprzedaje swoje puszki po cenach "Promocyjnych" i trzeba przyznac ze idzie im to nad wyraz dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 01:10, libero85 napisał:

Daj spokoj centralny kadr jest ok.

Nie mam nic przeciwko centralnemu kadrowaniu, o ile jest jakoś uzasadnione. W przypadku Ryan-Kama (jak i innych początkujących) lepiej jest najpierw poznać zasady i podstawy, a dopiero później zacząć je łamać. Wiem z autpsji, gdyż jestem na etapie poznawania podstaw. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:35, libero85 napisał:

A na powaznie , dobrze wiemy ze sony sprzedaje swoje puszki po cenach "Promocyjnych"
i trzeba przyznac ze idzie im to nad wyraz dobrze ...

Żal.pl to jest Twoje uprzedzenie do Sony...
trzymałeś w łapie?
robiłeś zdjęcia?
już nie mówiąc o tym, że to spuścizna Minolty.
No ale przecież Sony to telewizory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2009 o 20:13, azure83 napisał:

Żal.pl to jest Twoje uprzedzenie do Sony...


Jakie uprzedzenie ? Pilas nie jedz , nie jedziesz napij sie ...

Dnia 23.06.2009 o 20:13, azure83 napisał:

trzymałeś w łapie?


A po co ?

Dnia 23.06.2009 o 20:13, azure83 napisał:

robiłeś zdjęcia?


Nie uzywam cyfry ... jeszcze nie zauwazylas ? O przepraszam przecie teraz kazdy ma cyfre nawet pies i swinka morska ... A ja biedak taki nawet na A230 mnie nie stac mimo "promocyjnej" ceny...

Dnia 23.06.2009 o 20:13, azure83 napisał:

już nie mówiąc o tym, że to spuścizna Minolty.


Co ty nie powiesz ? Skad wiesz ? To ci sensacja !

Dnia 23.06.2009 o 20:13, azure83 napisał:

No ale przecież Sony to telewizory...


A ja to powiedzialem ? Z tego co pamietam to kilka razy glosilem ze wojny w segmecie DSLR sa smieszne bo to gowno nie aparaty dla maluczkich ... I szkoda na to czasu...

A komentarz do calosci :

Uhahah ... Wez mnie nie rozsmieszaj... gdzie jest moje uprzedzenie ? Rozumiem ze fakt "promocyjnej" ceny jest przez ciebie negowany i podany przezemnie klamliwie ? Czy stwierdzenie ze sprzedaz idzie dobrze jest zarzutem ? Ja rozumiem ze jak sie wdeplo w system i poczulo sie jak banka mydlana z reklamy owego sprzetu to trzeba sie czuc jak pod ostrzalem ... ale moze nie warto ?

Nie ma to jak zrobic awanture z niczego ... Dzien sie nie udal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, te wojny systemowe... Może zamiast kłócić się o sprzęt, wrzucilibyście zdjęcia? Z tego co widzę, to kolega Rogallos całkiem nieźle sobie poczyna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2009 o 11:35, libero85 napisał:

Tu link : http://fotopolis.pl/index.php?n=9102
I moj ulubiony cytat :

"Mimo to łatwo dało się zauważyć różnicę w jakości zdjęć spod ręki Pana Marka... ale
chyba nikogo to nie zdziwi - ujęcia tej samej modelki wykonane najjaśniejszą portretową
stałką (85 f/1,2) z korpusem 1D w rękach profesjonalisty, po prostu zwalają z nóg."

I teraz zagadka : Po co w studio gdzie mamy tlo jednobarwne jasne szklo ? Skoro modelka
ma byc cala ostra ?


No niezle ale moze owa stalka przymknieta do F5.6 ma jakies powalajace parametry? :) Ale fakt, onanizm sprzetowy wylazi z kazdego wyrazu tutaj. Korpus 1D... a Fuji z ta matryca 12 mpix, dajaca 6 mpix zdjecia (nazwa wypadla z pamieci) bylby tonalnie lepszy zapewne i to sporo... :)

Dnia 22.06.2009 o 11:35, libero85 napisał:


A na powaznie , dobrze wiemy ze sony sprzedaje swoje puszki po cenach "Promocyjnych"
i trzeba przyznac ze idzie im to nad wyraz dobrze ...


<<<WYPRZEDAJE stare modele (i to raczej markety) nowe puszki sa raczej nieproromoyjne cenowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Libero

Dnia 23.06.2009 o 22:14, libero85 napisał:


Nie uzywam cyfry ... jeszcze nie zauwazylas ? O przepraszam przecie teraz kazdy ma cyfre
nawet pies i swinka morska ... A ja biedak taki nawet na A230 mnie nie stac mimo "promocyjnej"
ceny...


Promocyjna to jest A200 za 1500 z kitem (rok temu w promocji byla po 888 bez...). A stare D5D czy Alfe100 mozna trafic za 500 zl...

Dnia 23.06.2009 o 22:14, libero85 napisał:

Uhahah ... Wez mnie nie rozsmieszaj... gdzie jest moje uprzedzenie ? Rozumiem ze fakt
"promocyjnej" ceny jest przez ciebie negowany i podany przezemnie klamliwie ? Czy stwierdzenie
ze sprzedaz idzie dobrze jest zarzutem ? Ja rozumiem ze jak sie wdeplo w system i poczulo
sie jak banka mydlana z reklamy owego sprzetu to trzeba sie czuc jak pod ostrzalem ...
ale moze nie warto ?


<<<I po co ta agresja? Ja sobie "wdeplem" w Minolte od 1995 i mimo tego, ze teraz Sony to ciagnie nie narzekam, nie zmieniam, nie czuje sie banka, nie czuje sie "zobowiazny" bronic systemu (chyba, ze sa jakies "kiboslkie" ataki w stylu "sony to syf, bo syf t osony") etc.
Po co uogolniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 19:56, Kolumbiadek napisał:

Witam. Może tak być, że w te wakacje mogę zarobić ok. 2000zl. Chcialbym kupić za to jakąś
porządną lustrzankę. Wiem, wiem ! "Lustro to dziura bez dna", jednak mimo wszystko prosilbym
o przedstawienie jakieś rozsądnej propozycji. Aparat mialby slużyć do zdjęć makro (obiektyw
się dokupi) oraz fotografii krajobrazowych. Ważne jest, aby na początek posiadal dosyć
mocną lampę blyskową. Myślalem nad czym od Olympusa albo Canona. Możecie mi pomóc? Z
góry dziękuję za pomoc. :)


Olka nie polecam do krajobrazow z uwagi na matryce 4:3, podczas gdy landszafty najlepsze IMO sa w panoramicznym rzucie. Wszystkie wbudowane lampy sa rownie do d... :)

A co kupic? Canon/Nikon/Sony/Pentax - popatrz, pomacaj, sam zobacz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 10:12, Bumber napisał:

Ech, te wojny systemowe... Może zamiast kłócić się o sprzęt, wrzucilibyście zdjęcia?


Jakie wojny systemowe ?

Takie : "Nie warto się więc napalać, a Nikony i Canony dla profesjonalistów lub dla kasiastych :>"

To nie do mnie...

@smuggler : Agresja ? jaka ? Bo mi sie wsadza w post cos czego nie napisalem ? Dobre sobie ...
Widac ktos sie tak czuje bo to robi... Nie moj problem ... upraszam tylko poraz kolejny do nie stawiania mnie po jakiejs stronie po ktorej nie jestem...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować